До мамите избрали двойни имена за детето/децата си.

  • 2 400
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имам позната... Първото й дете е с двойно име, което до някъде аз лично приемам, щото е световно разпространено (Мария-Антоанета). Второто й дете си е само с едно име. Не знам някога да са имали раздори по тази тематика. На голямото всички винаги сме й казвали Мими ( е, къде отиде онази грандиозност на името, се питам?  Thinking)


А как наистина има двойно име, без тире? И аз се учудвам?  newsm78

Аааааааа и още нещо...
Внимавайте с изчанчените имена... сега водя дело да си сменя част от моето и не е никак лесно. Не го причинявайте това на децата си, особено при про-форма кръщавка и уважение Wink

# 16
  • Мнения: 530
Дъщеря ми се казва Мария -Габриела втрото ми дете е момче и е с едно име просто защото не харесвам мъжки двойни имена.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Честно казано, не разбирам много от двойни имена, но и аз си мислех, че първото е водещо Thinking Защо пък да не може някой да използва Теодора, след като сте дали и това име на детето newsm78
Това, което аз търсих при избора на име за дъщеря ми, беше да има имен ден, така както и брат и има. В противен случай един ден със сигурност щеше да има сръдни кой има повече празници и кой е получил повече подаръци Laughing Не че сега няма да намерят за какво да се сърдят Wink

# 18
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
по темата. Thinking
моите синове са записани с по едно име, а в черквата имат и второ, което не е светско. между другото в последствие се оказа, че това е била широко разпространена практика в миналото, заложена в българската традиция и народопсихология. поне така пише в книжките... Peace

# 19
  • Мнения: 2 172
Ама чакай сега! Кръстили сте детето на свекървата "от уважение", пък не и давате да нарича детето с това име, понеже то било само про форма. Ами тогава излиза, че проявеното уважение и то е само про форма.
Все едно и казваш "Абе ние решихме да те уважим, ама основното име е друго, пък твоето е колкото да го пише в документите за отбиване на номера и за пред хората. Иначе да не си помислиш, че детето наистина се казва на теб? Няма да я наричаш така!"
Извинявам се, ама къде е смисълът?

Ха-ха  Joy Общо взето е така,четеш ми мислите. А като се има предвид,че аз настоях да има и Теодора.Мъжът ми беше категорично против.Исках две имена и си викам то ще е коштунство едното да не е на свекървата понеже е много мила жена,а пък и по традиция...Но другото да си е основното име.

А по въпросът с другото име най-вероятно ще е двойно,първото защото много ми харесва и второ за да няма делби между децата  bowuu

# 20
  • Мнения: 2 172
Хайде, все едно не знаете, че децата са докачливи на тези теми, може да не е по хубаво двойното име от единичното, обаче ако каката е с двойно, вероятността (особено докато е малко) да се сърди че то не е с двойно е по голяма, отколкото да се радва че е с единично. Както примерно че едното е с по дълга коса или обяснете му, моля ви, че е по хубаво за него да изяде по малко шоколад от кака си, защото от шоколада се дебелее и се развалят зъбите. При децата не стоят така нещата. После като пораснат твърде вероятно е да е толкова свикнало с двойното си име, че да не приема възможността да има едно - а ако ще се сърди за това, че е двойно, то и каката може да се сърди. И най красивото име да му избере майка му, пак може един ден да реши, че не го харесва. Хората, които не харесват имената си се казват всякак, същото важи и за тези, които си ги харесват. Не обсъждайте вероятности, каквито не могат да бъдат обсъдени.

Именно това имах предвид.Вероятността да стане обратното също е възможна,не казвам,че двойното е по-хубаво,по-хубаво е за мен,но не и за някой друг например.В сила е и обратния вариант  Peace

Общи условия

Активация на акаунт