Отговори
# 270
  • Мнения: 1 475
Да ви питам, направиха ли ви картон при регистрацията, в който да вписват всичко (тегло, обиколка накорема, изследвания)? Една приятелка, която роди февруари, каза че е имала такъв картон, но на нея личната й водеше консултациите.  newsm78

Доколкото разбрах, това се прави ,като влезеш в 4-ти месец т.е от тогава почват да ти следят бременността или т.нар женска консултация!

# 271
  • Варна
  • Мнения: 897
Във Варна в Майчин дом регистрират за женска консултация след 10 седмица. Аз се регистрирах, платих 200 лв. за цялата консултация до края на бременността, но не ми направиха картон.

# 272
  • Мнения: 9 814
Да ви питам, направиха ли ви картон при регистрацията, в който да вписват всичко (тегло, обиколка накорема, изследвания)? Една приятелка, която роди февруари, каза че е имала такъв картон, но на нея личната й водеше консултациите.  newsm78

Доколкото разбрах, това се прави ,като влезеш в 4-ти месец т.е от тогава почват да ти следят бременността или т.нар женска консултация!

На мен  ми направиха такъв картон, сега в понеделник, т.е. в началото на 10 г.с.
Явно зависи къде посещаваш ЖК.

# 273
  • Мнения: 3 294
Аз се записах на ЖК в 12г.с.

# 274
  • Варна
  • Мнения: 31
Аз се записах в 12 г.с. на ЖК, т.е. миналата седмица в сряда и тогава ми дадоха направление за кръв, урина, васерман и кръвна група. За картон незнам дали са ми правили, защото докато едната акушерка ме мереше, теглеше и ми гледаше кръвното другата го записваше някъде, предполагам, че са ми направили картон.

# 275
  • Мнения: 6
Здравейте, мили мами!
Честит Рожден ден на Щастлива бубичка на патерица! Много щастие, късмет и сбъднати мечти!
Мамчета, аз си направих изследванията и имам много ниска кръвна захар, която е 3.9 и ми казаха, че съм на долната граница. Хемоглобинът ми е 125 и казаха, че е в норма. Мислите, че трябва да ме притеснява тази кръвна захар? има ли някой друг с такива показатели?
Успешен ден и приятен уикенд ви желая!

# 276
  • Мнения: 1 475
Хайде да се прехвърляме дружно в новата тема
, че става много объркващо пак с две теми
                [

# 277
Моля кажете рано ли е да отида в 11 г.с. на първия скрининг ,който се правеше, май беше за синдрома на Даун.? Ще се прегледам в 14 ДКЦ.

# 278
  • София
  • Мнения: 725
Моля кажете рано ли е да отида в 11 г.с. на първия скрининг ,който се правеше, май беше за синдрома на Даун.? Ще се прегледам в 14 ДКЦ.
Не е рано, вече можеш да го направиш, но защо не отидеш при специалист по ФМ, вместо да разчиташ на ДКЦ-то?
Момичета сега връщам от преглед при д-р Сигридов. Моите близнета се развиват добре за сега според дока, но за ФМ ме вика пак след две седмици. Едното по данни ехографа е 10 седм и 2 дни, а другото е 9 седмици и 6 дни. Така, че продължавам да се разчеквам мужду юни-юлиски мами. Едното беше доста по-подвижно от другото. Сега си ги гледам на снимка  и не мога да повярвам, виждат се крачета, ръчички, носле.....само дето ме притесни че на единия фетус пише 86%, а на другия 65%, някой знае ли какво означава това?
И друго искам да питам- мога ли да ям хайвер?

Общи условия

Активация на акаунт