Идеи за представяне на България

  • 2 179
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Идеята за питка е страхотна, но не мога да меся.  Confused Все се каня да се науча, но на няколко пъти карах съседката туркиня и малко ми е неудобно.
 

# 16
  • Мнения: 36
Може печена тиква с орехи или тиквеник,а също и туршия мисля че само ние я правим

# 17
  • France
  • Мнения: 726
боб в гърне- бързо, лесно и вкусно. Може и наденица или пушени гърди да се сложат.
Иначе, моят специалитет е боб с шкембе, ама....е рисковано за твоето начинание.

# 18
  • Мнения: 6 243
Повечето от нещата, които са предложени, имат аналози в гръцката, турската и др. близкоизточни кухни. Качамакът би се възприел като полента - казвам го от опит, защото миналата седмица бях с холандци на маса и точно така коментираха поднесения им качамак.

Моите впечатления от холандците (налага ми се служебно да се срещам на всеки два-три месеца) са, че най-ентусиазирано се възприема тараторът (който беше абсолютен провал пред американци и англичани), както и шопската салата. Лошото е, е и двете не са добър вариант за сервиране тип "шведска маса", но ако се поднесе тараторът в миниатюрни чашки с лъжичка, дали няма да се получи?

Другото нещо, което холандците много харесват от БГ кухня, са вината. Което не е изненада, щото имаме великолепни вина.

Баница с плънка от сьомга или пастет от маслини - твърдо не! Нищо БГ няма в това, иначе е много вкусно  Laughing

Иначе хапки с лютеница на мен ми се виждат добра идея.
Калинка, ако все пак се престрашиш да месиш, ще удариш десятката. Нямаш ли машина за хляб? Ако искаш, виж тая рецепта - тя е за съвсем начинаещи кулинарки и няма опасност да ти превтаса или да не втаса достатъчно, което е най-големия проблем. Нямам снимка, ама питката си е съвсем стаднартна на външен вид: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,868.msg1637.html#msg1637
(рецептата е с пакетче прясна мая - т.е. 42 г. Ако нямаш, ползвай 1 1/2 или 2 п. суха, от тези, за по 0,500 кг. брашно всеки)

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Както ми описвате, направо ми идва да почна да меся, но се боя, че нямам време. Ако не стане, трябва да имам план Б.
Таратор не смея. В нас не се яде от никого, освен мен и съм загубила битката в това отношение.

# 20
  • София
  • Мнения: 974
Не стандартен таратор, а сух таратор..демек снежанка Laughing Но направена както си му е реда, изцедено кисело мляко, краставици, чесън, орехи и маслинка за разкош Hug
Можеш да го поднесеш като хапки, върху филийка Hug

# 21
  • Мнения: 5 183
баница, салата "Снежанка", лозови сърми, тутманик, тиквеник, печена тиква с орехи и мед, шопска салата, кебапчета (тук местните ги оцениха високо)

# 22
  • Самоков
  • Мнения: 561
Моето предложение е зелник http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=286 има и други рецепти в интернет, а защо не и кисело мляко. Също предлагам и бобена салата.

# 23
  • Мнения: 1 854
sladka_hapka, аз споменах за баница сьс сьомга и др.видове вьв врьзка с това, което питаше Калинка с каква др,пльнка може да е(разбрах вьпроса по принцип), че тя досега само сьс сирене е правла.Иначе за бг ястие, определено не е.
Хапки с лютеница е добре, ама лютеницата тр.от турски магазин да я купува...
А питките ти са страхотни Hug

****
Хайде, Калинка, запретвай рькавите.Можеш да сложих в питката сиренце, може и шунка.В гответесмен има и такава рецепта.Като нямаш машина за месене и не ти се занимава, удряш тестото в плота 100 пьти и готово.Аз така се пробвах за пьрви пьт и стана на вкус, само кьдето тавата ми беше с широк диаметьр(за баница) и формата ми се разля(а на мен ми харесват високите питки).
Можеш и един най обикновен кекс да направиш и да кажеш, че е по рецепта на баба ти.
Разгледай и тази библиотека.Тук всички рецепти са изпробвани и ако имаш вьпрос, можеш да зададеш директно кьм кулинара.
Ти знаеш най добре колко хора, на каква вьзраст, каква народност и т.н ще са на това мероприятие.Аз все повече и повече срещам холандци и др.чужденци, които не харесват бг кухня(мьжьт ми например мрази таратор Rolling Eyes).Според мен си заложи на нещо тестено...в солен и сладьк вариант, с класически продукти.Примерно баница и кекс, или баница и тиквеник,питка и кекс.
Иначе идеите Ви момичета са страхотни, но според мен са си за домашна обстановка и гости.ако тр.да се носи на разстояние и да се дели от повече хора, аз бих заложила на нещо компактно, което се реже на парченца(а не се хапва с льжичка) Grinning

# 24
  • Мнения: 1 283
Идеята за питка е страхотна, но не мога да меся.  Confused Все се каня да се науча, но на няколко пъти карах съседката туркиня и малко ми е неудобно.
 

Направо си вкарала таралеж в гащите Laughing. Според мен накарай туркинята да ти направи питката, колкото до месенето - пробвай, винаги има първи път.  Готовите баници на Белла със спанака са страхотна идея, чужденците много ги харесват, казвам ти го от опит Wink. Изпичаш баницата и я нарязваш на хапки и отгоре забиваш по една клечка за зъби, да не пипат с пръсти и малки салфетки. Виж в моята кухня, единият албум е с кетъринг на открито. Виж и питките ако се престрашиш.УСПЕХ Peace

# 25
  • Мнения: 6 243
Аха, ясно  Grinning Heart Eyes Явно не съм разбрала.
Мерси за комплимента за питките. Обичам да меся, ама пусто като ми се лепи всеки залък...

Калинка, в библиотеката, която ти е посочила Оранжево небето, има тема специално за рецепти от БГ кухня: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,747.0.html

Обаче като ги прегледах, повечето са за готвено. Огледай ги и ти - освен манджите, има някои вариации на зелник, може да свърши работа.

(аз също гласувам за варианта - туркиня меси българска питка  Wink

Общи условия

Активация на акаунт