АПРИЛчето ритничета раздава, на мама чак сърцето разтуптява!

  • 14 310
  • 289
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 5
Здравейте тумбачета!

Коластрата по принцип се появява към 5 месец ако изобщо се появи, аз вече си я имам но още не е чак толкова обилна ,но и преди си я имах със сина ми, тогава имах много карма макар , че гърди нямах храних два близнака който бяха огромни единия беше 3,700 , а другия беше 3,500 така ,че мамите бременни с близнаци да хапват,че да им растът бебешоците

 

# 286
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
На курса ни казаха, че подготовката на гърдите трябва да стартира около 36 г.с.:
- при къпане да се избягва измиването със сапун/душ гел на зърната и ареолите, за да не се отмива естествената смазка.
- да се мажат зърната и ареолите с кремче на основата на ланолин, препоръчаха ни Лансинох и Авент
- да не се обтриват гърдите, защото може да причини контракции.

very nice, много е дребно това одеалце, според мен само за количка става - 75/100 см само. Но пък и повечето одеалца май са изкуствени материи, нали има уж и някакви, които се водят хипоалергенни.  newsm78 А и в кошарата одеалото ще е в плик т.е. няма да се допира до бебешката кожа. Другото, което си мисля е, че памукът не топли толкова, а все пак моите бебета по всяка вероятност ще се родят през март, когато си е студенко все още. От друга страна на курса ни казаха, че няма значение дали е естествена материя одеалото... За количката си мислех да взема нещо от този тип: http://malechkobaby.com/products_photos/im/5998_6.jpg

# 287
  • Мнения: 5
Жабче все страхотни работи показваш и одеалцето и възглавницата са супер smile3501

# 288
  • Мнения: 568
Здравейте!
Хайде да се разпиша и аз за последно тук ,че гледам новата тема е готова .Много е хубава и създава настроение.Исках да разбера пола и тогава да се запиша в списъка ,но ще е другата седмица така ,че Жабче ще те помоля да ме включиш а щърка после ще добавим-термина ми е на 02.04.Предварително благодаря.

# 289
  • Мнения: 67
Здравейте момичета,

Аз не съм писала от доста време и както виждам доста неща съм пропуснала... Искам да пожелая на мамите, които са се омъжили да са много щастливи, обичани и да имат дълъг, безметежен семеен живот.  bouquet
Някои мами вече имат и коластра, а аз май вървя доста назад с тези неща...даже чак от края на миналата седмица усетих за пръв път моето бебче да ме ритка.
Да се похваля, че за пореден път ми потвърдиха пола на детенцето- ще имам момиченце. Вече се обръщам към нея по име, когато й говоря- с таткото решихме- ще си имаме малка, сладка Марина!
Жабче, може ли да те помоля да ми сложиш розов  щъркел и да ме включиш в списъка с термините- моят е 13-ти април.
Искам да попитам дали софийските мами приемат все още желаещи да се включат в срещата, която видях, че ще бъде на 6-ти декември... Бих искала да се присъединя, защото много ще се радвам да Ви срещна на живо. Виртуалното общуване не ми е много присъщо...
Пожелавам Ви хубава вечер и Ви пращам много целувки. Hug

Общи условия

Активация на акаунт