Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 40 938
  • 233
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 270
Yee -майсторите ми са най обикновенни цигани,които никога не са строили по подобен начин/между другуто в Русе ние сме първите/
Нареждането на самите блокове е супер елементарно и не е нужно дори някакво убочение.Достатъчно е от фирмата просто да ви покажат как става и да имате конструктивни чертежи  специално за този вид строителство/в смисъл конструктора да е начертал местоположението на арматурата/

Наистина изолацията е страхотна.Днес се топлих като се опирах на стената.Като се опреш на стената и тя започва да излъчва топлина.Много е странно

# 46
  • Мнения: 481
ехооо

леле Ании, ти направо ме комплексираш  Embarassed браво на вас... с тези темпове за Коледа в новата къща  Hug

Вяра, и мъжа ми се беше засилил с двоен зид да строи, но конструкторите ни го разубедиха, получавало се конденз, като мушнеш по средата на зида изолация и след години като се скапе иди и я сменяй. И ние като послушни деца се отказахме  Laughing Но ти да споделиш после резултата от проучванията, ще ми е интересно.

Честито на Пепита за документите, успех нататък  Peace

Диде, честита и ваша втора плоча, ама снимчици отдавна не си ни показвала...  а Красотите ти са невероятни. И аз се бях запалила по това АКК, ама време не остана  Embarassed най-много да го направя точно за Коледа и да го лапаме без да го чакаме да отлежава  Mr. Green (извинете ме за отплесването)

Ние онзи ден изляхме първа плоча. Топлоизолация са лепили под нея  newsm78 Изобщо напредваме, ама като мравките  Laughing Вчера строителя ни ми обясняваше как сега щял да засили момчета от друг обект и да напреднем по-бързо, а дано  Sunglasses

# 47
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Здравейте и от мен.аз съм нова в форума и затова се включвам чак сега.Нашият строеж е на втора плоча вече.Остава ни покрива,но сега чакаме промяна да ни направи архитекта,че нещо тези двускатовите покриви не ги харесвам ...

# 48
  • Мнения: 1 427
Здравейте и от мен.аз съм нова в форума и затова се включвам чак сега.Нашият строеж е на втора плоча вече.Остава ни покрива,но сега чакаме промяна да ни направи архитекта,че нещо тези двускатовите покриви не ги харесвам ...
И аз на това се чудя - кое е по добре,в смисъл хем по-красиво,хем по-качествено:
двускатен или четирискатен покрив?
И друго си мислех -понеже все още сме само на етап "проучване" и още не сме решили какво точно искаме-как е по добре 150м2 едноетажна къща,с възможност някой ден да се достроява,или 2х 80м2  newsm78

# 49
  • Мнения: 481
gul4i, добре дошла  Hug

На мен двускатните хич не ми харесват. 4-скатен хем е по-хубав, хем не е труден за изпълнение, хем си е с прав наклон, без улами (язвите на покрива) Ние сме с 3-4 улами, не помня точно  Twisted Evil но пък ни е красив покрива  Laughing

eli-pate, на мен ми е мечта разлята къща, но трябва да имаш голям двор. Примерно аз си го представям на нашите 250кв къща 1дкр двор. Това с дострояването не го мисля. Всяко поколение с желанията си, ето ние не достроявахме, надстроявахме, а просто бутнахме старата къща. Важно е как ти искаш да изглежда тя. Децата ти със сигурност ще искат нещо друго...

# 50
  • Мнения: 1 427
gul4i, добре дошла  Hug

На мен двускатните хич не ми харесват. 4-скатен хем е по-хубав, хем не е труден за изпълнение, хем си е с прав наклон, без улами (язвите на покрива) Ние сме с 3-4 улами, не помня точно  Twisted Evil но пък ни е красив покрива  Laughing

eli-pate, на мен ми е мечта разлята къща, но трябва да имаш голям двор. Примерно аз си го представям на нашите 250кв къща 1дкр двор. Това с дострояването не го мисля. Всяко поколение с желанията си, ето ние не достроявахме, надстроявахме, а просто бутнахме старата къща. Важно е как ти искаш да изглежда тя. Децата ти със сигурност ще искат нещо друго...
Това не го разбрах какво е  newsm78 Embarassed

# 51
  • Мнения: 637
гулчи, добре дошла при нас Hug
Можеш да пуснеш снимки ако искаш Wink

# 52
  • Мнения: 2 162
eli-pate, виж как изглеждат:
http://www.bramac.bg/index.php?id=1255

# 53
  • Мнения: 1 427
Видях ги, и ме хвърлиха в размисъл- къде и за какво,аджеба,се слагат тия неща Crazy Малеее,хич ме няма по покривите Embarassed

# 54
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
И аз не харесвам двускатните покриви, освен ако стила не го изисква. Има някои по-модерни и кубични форми, на които стои добре. Също и алпийски тип къщи.
Улама — пресечна линия на равнинни участъци от покрива, разположена под тях
 - един вид сгъвката, обратно на било:
Било — пресечна линия на равнинни участъци от покрива, разположена над тях

И едноетажните и двуетажните си имат своите предимства и недостатъци. Едноетажната изключва качването по стълби, което в един момент мнооого дотежава. Прави се по-лесно и бързо.Не губиш площта за стълбищната площадка. Недостатъците са, че е голяма като площ, основите и покрива й за същата разгъната площ на двуетажна излизат двойно по-скъпи, губиш от повече коридори. Аз също съм от мечтаещите за едноетажна, но не ми го позволява площта.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 15:09 от ljuboznatelna

# 55
  • Мнения: 481
Видях ги, и ме хвърлиха в размисъл- къде и за какво,аджеба,се слагат тия неща Crazy Малеее,хич ме няма по покривите Embarassed

Най-общо казано там където се събират две повърхности на покрива и се образува вдлъбнат  Laughing ъгъл примерно това http://www.bramac.bg/typo3temp/pics/8d54f6752a.jpg

п.п.любознателна ме е изпреварила  Wink
това е нашия

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 15:08 от Rени

# 56
  • Мнения: 1 427
А-ха.  bouquet


п.п.любознателна ме е изпреварила  Wink
това е нашия
Ау,каква голяма и раздвижена къща. Харесва ми Peace

# 57
  • Мнения: 1 427

И едноетажните и двуетажните си имат своите предимства и недостатъци. Едноетажната изключва качването по стълби, което в един момент мнооого дотежава. Прави се по-лесно и бързо.Не губиш площта за стълбищната площадка. Недостатъците са, че е голяма като площ, основите и покрива й за същата разгъната площ на двуетажна излизат двойно по-скъпи, губиш от повече коридори. Аз също съм от мечтаещите за едноетажна, но не ми го позволява площта.
Не мисля,че в крайната цена ще има голяма разлика. Плащаш повече за основи и покрив,но не правиш стълбище,не е задължително да имаш две бани/за 2 етажа няма как без 2 бани/ и изолацията е по-малко. И по-лесно се мият прозорците Joy
Но пък при двуетажната има панорама,тераска можеш да си направиш....

# 58
  • plovdiv
  • Мнения: 199
здравейте и от мен
Отдавна не съм писала.Ние бавно славно напредваме.Във вторник ще наливаме втората плоча.Дано времето се задържи хубаво ,за да могат да работят хората.Малко проблем имаме с документацията.Архитекта не иска да се подписва,защото не сме го били извикали да види как сме правили основите.Единият от майсторите му вика-Избирай едно място и почваме да разбиваме,да видиш ,че е както трябва.На мен ми се струва че парички ,ще иска.И едно въпросче :Мога ли сама да си подготвям документите за узаконяване или трябва да наемам оторизирано лице?

# 59
  • Мнения: 481
здравейте и от мен
Отдавна не съм писала.Ние бавно славно напредваме.Във вторник ще наливаме втората плоча.Дано времето се задържи хубаво ,за да могат да работят хората.Малко проблем имаме с документацията.Архитекта не иска да се подписва,защото не сме го били извикали да види как сме правили основите.Единият от майсторите му вика-Избирай едно място и почваме да разбиваме,да видиш ,че е както трябва.На мен ми се струва че парички ,ще иска.И едно въпросче :Мога ли сама да си подготвям документите за узаконяване или трябва да наемам оторизирано лице?

Архитекта никъде в официалната документация не трябва да се разписва.
МОгата да ти помогна за документацията, нашата аз я боря  Peace Сега нямам време, ако имаш нужда от помощ, свирни ми

ели_пате, Благодаря  Hug Не е голяма къщата бре, по 100кв на етаж и 10кв мазе  Peace

Общи условия

Активация на акаунт