Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 40 958
  • 233
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 770
Леле , колко сте изписали !  ooooh!

Аз цял ден бях по задачи , не се бях мяркала на строежа от 2 седмици и днес се сблъсках с големи простотии , като отидох.Вече ще го гърмя арх !!! Иначе си харесахме керемиди и облицовка , но за последната ще чакаме допълнително цена  тогава ще видим.Купихме и дърветата за двора.Зидарията на втория етаж е готова и започват арматурата за третата плоча.Един покрив го трансформирахме във веранда.Утре пак ще ходя и ако не забравя ще взема и фотоапарата.

Сега ще ви чета подробно и ще коментирам утре , че съм направо скапана !

# 61
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
благодаря ви за топлото посрещане момичета   bouquet  малко по-късно ще пиша пак и ще кача снимки,само малкия да ме остави на мира.....

# 62
  • Мнения: 2 270
Рени-аз ще имам нужда от помощ за документацията,защото освен разрешително за строеж и всички папки друго нямам.Трябвало някакви протоколи и тн.
Диди-снимкииии
Аз утре ще се опитам да снимам

# 63
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
да наистина има някакви протоколи,но тях не ги ли води техническия ръководител???

# 64
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
eli_pate  моето мнение е да си направите едно мазе като приземен етаж долу под къщата,около20 квадрата ,първия етаж някъде около 100-110 квадрата,а за втори ако решиет давайте.няма смисъл да слагате покрив,а посл екато решите да правите втори етаж пак да го разваляте този покрив....а и при изготвянето на плана архитекта трябва да знае ще има ли втори етаж за да знае каква арматура да слага и така нататък.Но за първо време 100-110 квадрата са предостатъчни за всичко и всички-едно голямо помещение за хол,кухна и трапезария,две спални и баня с тоалетна на етажа.....нащата къща представлява точно това на първия етаж...

# 65
  • Мнения: 1 427
eli_pate  моето мнение е да си направите едно мазе като приземен етаж долу под къщата,около20 квадрата ,първия етаж някъде около 100-110 квадрата,а за втори ако решиет давайте.няма смисъл да слагате покрив,а посл екато решите да правите втори етаж пак да го разваляте този покрив....а и при изготвянето на плана архитекта трябва да знае ще има ли втори етаж за да знае каква арматура да слага и така нататък.Но за първо време 100-110 квадрата са предостатъчни за всичко и всички-едно голямо помещение за хол,кухна и трапезария,две спални и баня с тоалетна на етажа.....нащата къща представлява точно това на първия етаж...
Честно да ти кажа,за мазе не съм мислила.Направо изпитвам ужас от мазетата. В 3 апартамента сме живяли и дори не знаех къде ни е мазето. И в къщата на свекърите на село в мазето не съм стъпвала. Доколкото знам,доста оскъпява строежа.Но основите задължително ще са проектирани като за двуетажна къща-че знае ли човек....
Аз го виждам така или едноетажна къща 140м2,или 100м2 + 50м2 мансарда.

# 66
  • Мнения: 637
eli-pate, нашето мазе ще е светло, няма да е онова мрачно и страшно място, което си представяш Laughing
Според мен е важно да има такава част от къщата в която можеш да складираш всичко грозно, напр. дърва за огрев, велосипеди, нещо, което не знаеш дали ще ти трябва, но не искаш да изхвърляш. И не на последно място там ще е котелното и бойлерът.
Диди, съжалявам че не се получава както си го искала Rolling Eyes Мисля си не е ли раничко още да купувате дърветата? Къде ще ги съхранявате, щом сте още в строеж? Какви дървета купихте? Аз си мисля при нас да само вечно зелени.

# 67
  • Мнения: 167
Здравейте,

Аз пък вчера пътувах до гр.Любимец да се занимавам с едни наследствени имоти и съм много удовлетворена от нещата които свършихме. Беше много повече отколкото очаквах,но там в общината и в поземлената,хората правят всичко възможно да ти помогнат.И представете си издадоха ми данъчна ценка за 1 час,без пари,само срещу "моля" и "благодаря"(оказа се,че кмета е наредил всички документи да се издават в срок нужен на човека, който ги поръчва и е отменил голяма част от таксите,като тази за дан.оценка) и скица на къщата и мястото ми начертаха веднага- пред мен.Страхотно нали,защо не е така навсякъде.Например в Перник с една виза за строеж ни мотаят 2 месеца,а държ.срок е 1 месец.Това ако беше Любимец за 1 час щях да имам виза.

# 68
  • Мнения: 3 770
Днес чета подробно, но не по всичко мога да взема отношение !  Grinning

gul4i , добре дошла ! Аз също харесвам четирискатните покриви.Двускатните не ми са много по вкуса.

eli-pate
и аз преди време исках едноетажна къща , но после си промених мнението - харесва ми на височко !  Wink За мазето мъжа ми държеше.аз също не слизам в нашето ,но поради други причини.Вярно е , че се оскъпява строежът , но пък си има предимства.

galana_s , с риск да се повторя , но на мен всичко м изглежда различно от хартията.Перспективата е коренно различна и това , което на чертежа е изглеждало добре , в действителност може да не е съвсем така.Разочарованието ми не е относно размери или помещение и логическата им свързаност , а съвсем други неща.Само , че няма смисъл да ги обяснявам тук , просто те се виждат на място.
Дърветата ги платихме , но ще ходим и другата седмица за още , защото вчера отидохме на края на работното време и не можахме да довършим.Тогава ще напиша и видовете , които сме взели.Няма да ги местим сега , но сме ги маркирали кои точно и евентуално на пролет ще ги сеем.ако не стане оградата дотогава и на есен.На правихме тази стъпка , за да могат да растат на височина , а не когато ги купим тепърва д ги чакаме.Макар , че те и сега са високи по 4-5 метра.


Аз сега се връщам от строежа.Снимки пак няма , защото беше мъгливо , а и като се качих на втория етаж , вятърът беше направо режещ , измръзнах.Нови простотии видяхме , изобщо ....... нямам думи ! Поне помещението вече не ми се струват тесни с изкл на кухнята , от която загубих още една стена , заради новата врата към голямата веранда.
Другата седмица ще трябва вече лично да се срещна с конструкторката , за да видим този нов покрив , който искам над новосъздадената веранда.Трябва да организираме среща с фирмата за камините и дограмата.

Ето това са керемидите , които гледахме вчера - http://www.pica.it/segmenti.asp?se_id=1&id=21


Един от тези модели ще е :

   

Получава се ефект на състарен покрив :

      


# 69
  • Мнения: 1 427
Това не са ли "турски керемиди"? Много са хубави -колко ти излиза ориентировъчно м2 ?

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 14:15 от eli-pate

# 70
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Леле, Дидиии, разкошни са!!! CrazyАз преди много време си направих устата за подобни, но веднага ме отрязаха. Милото каза, че след 15 години ще си изглеждат така, да не се напъвам отсега Mr. Green  После поисках Траяна, но се оказа че пак заради цената (повече бройки са на квадратен метър)  няма да са те, последно ще са Европа.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 14:22 от ljuboznatelna

# 71
  • Мнения: 637
Aз също си избрах керемидки от този сайт Laughing



Някакъв такъв цвят си представям нашите керемиди или още по тъмни антрацит може би newsm78, за да контрастира на цвета на къщата, който ще е слонова кост.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 14:42 от galana_s

# 72
  • Мнения: 637
Ей такъв ефект търся:


Moже би заради "ненавистта" ми към така популярните напоследък оранжеви къщи Laughing

Диди, много добре сте направили с дърветата. Предполагам инвестицията за толкова височки растения е доста голяма, но си заслужава-ще си имате готова горичка Wink  bouquet

# 73
  • Мнения: 3 770
eli-pate , нямам идея дали са "турски".Сега търсих картинки и наистина приличат на такива.Цената е 2 и нещо но бройка , но когато получим точната оферта и цената на декоративната фасада , тогава ще мога да кажа колко влизат в кв/м и цената.

ljuboznatelna , в първия момент като ги видях не ги възприех много , но на картинка , когато е нареден целия покрив ми хареса.Тези , последните , които си показала са на Брамак , нали ? Там имаше всякакви и Брамак , Тондах и други български , но италианските като ги видях отблизо са съвсем различни.Другия път ще ги снимам отблизо. Иначе тези , които харесвам най-много са подобни на Траяната , но са и най-скъпи.Ако не се лъжа бяха 60 лв/кв.м. и то на Тондах.На италианските сигурно ще е двойна цената.Европа ми харесват като форма !  Peace

galana_s , мисля че по-голямата част от бялото на тази керемида се покрива и не е нужно да търсиш още по-тъмно.Ще стане интересен покрив.Ако не съм объркала , този е нареден с модела :



# 74
  • Мнения: 278
ДИДИ  страхотни керемиди  Peace.При нас май ще бъдат Беткерс заради самата покривна конструкция / нали нямаме достатъчно висок  таван / и ъглите са много остри.

Общи условия

Активация на акаунт