В 5-ти клас е като в "Страната на чудесата"!

  • 19 063
  • 233
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 217
Приятелки мои Hug, отбой! Грешката е в нашия телевизор.  Confused Embarassed Rolling EyesГосподинът си казал, че иска тетрадката да е готова до 01.12., но не уточнил какво точно да е готово. Класът в своята целокупност и праволинейност разбрал, че трябва да е готова цялата, каквито не са били намеренията на учителя. Масова хипноза ли, математическа заблеяност ли или просто е вредно като се събере цял клас от отличници?! Че има и такива, дето почти са я попълнили докрая вече! Наша Яна днес първа се осмелила да попита, аджеба, за какво става въпрос. Добре че Мунти и Биб.Биб си казаха, че в техните класове няма такива работи. Защото и аз първо си рекох, че няма как да е така тази работа, но детето:  "Не! Сакън, всички тъй са разбрали и даже вече са написали, няма какво да се излагам да питам!" Брей,  ooooh!, добре че като яхнах метлата, обиколих само из къщи и из форума, че щеше да стане конфуз. Из тази ситуация се разкриха два проблема: първо - детето е възпитано да е прекалено изпълнително, без да се отдава на излишни разсъждения и второ - мама трябва да си купи глог, мента и валериан и да поуспокои топката. Благодаря на всички за разбирането и помощта!    bouquet
И аз чувам, че децата от СМГ още от шести клас тръгват на уроци и курсове по български език, с оглед подготовката за кандидатстване след седми.
Хубав ден и добре че ви има Grinning

# 16
  • Мнения: 7 263
Втори вариант - не попълваме упражненията, по които материалът не е преподаден и чакаме двойка. Трети вариант - мама се набира и отива при учителя да му обясни какво мисли по въпроса.
Мами от СМГ, обединявайте се! Това не се търпи.

Със сигурност варианти 2 и 3 са моите варианти. Ако случайно получи двойка детето ще се жалвам по всички инстанции и ще ги изтипосам в медиите.
Ама за какви се мислят тези хора бе!!!!
Сега вече трябва и да почнем де преподаваме ли?
Още малко ще се изисква и на ротационен принцип да си изпитваме децата!!!! Crossing Arms Thinking
Аааама ха!
Ми то по-добре така тогава.
Отваряме килиите и започаме да си ограмотяваме чедата със сигурност ще научат повечко, отколкото в болшинството училища.
Тук имаме и експерт в това отношение - Лети Peace, не е влизала одавна, но да кажа за тези, които не я познават, че тя преподаваше на детето си от 1-ви до 4-ти клас и Бетката завърши перфектно.

Не съм се разписвала скоро, но се надявам да не ми намалите поведението заради неизвинени отсъствия Flutter Mr. Green
Вейдър извиненията само във вид на стъклени бележки моля! Wink Wink Wink
Не може да се развяваш безнаказано из нетското пространство и да няма последици  hahaha Crazy

В духа на последните постове от предната тема:
Какво мислят другите родители? В смисъл - сверявате ли си часовниците...?
 Peace Peace Peace
ЕлиЯна, горещо те съветвам да се консултирате с другите родители и да заемете единна позиция по въпроса - Мила както винаги е права  Peace.
На първата родителска среща на малкия си направихме списък с телефони, мейли и кю-та с родителите - невероятно е удобно.

щерката вече ходи на частно по математика. Да ти кажа, хич не им е рано. Ако сега има неовладян материал, до 7 клас ще стане много страшно.

И непременно искам да наблегна на написаното от Шани - материала по математика в 5-ти клас е възлов, ако се получат пропуски сега в 7-ми клас ще е много късно да се навакса, така че дами освен БЕЛ следете и математиката изкъсо.

При нас също ситуацията е без промяна, с тенденция към леко усложняване като начало ooooh! Tired и двамата са невъзможни / малкия повече/, в стаята цари някакъв извънземен и непонятен за мен ред. Никай не знае кое къде му е.....
Аз днес пътувам и ще се прибера в петък вечер, в неделя е р.д. на малкия маймун- чувствам се изцедена  Tired

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Lennyh - приятно пътуване, Лени! Дано те зареди с малко силички и търпение  Hug

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравейте,момичета  Hug. Ей,много се радвам на тази темичка  Laughing.
 За уроците - време е .Когато синковеца т.г. започна с математиката ,учителят им беше казал,че 5 клас е най - важния.Ако усвоят  материала  без проблем, в 6 и 7 клас щяло да им е песен!
 Та сещам се да благодаря на Лени за съвета ,който ми даде лятото   bouquet Лек път!
 С БЕЛ засега сме добре.Замислям се дали да го пускам от догодина на курсове, но ще видим.
 В неделя имаме състезание по плуване, и сега тренираме яко.    Нашият обиждач продължава да ни обижда.
 За непредаден материал и аз бих оставила да получим 2.
 А пък снощи на тренировките по шах , е видял бившата си г-жа , и какви му ги е наговорила...нямам думи.Но и той добре я е наредил  Wink.  Тъпка го 4 год , не можа да го смачка ,защо си мисли че сега ще успее - не знам!
 Хубав ден на всички!

# 19
  • София
  • Мнения: 11 701
Али и Вие ли ходите на уроци по математика?
Съжалявам,че обидите продължават,ако открия ефикасен лек ще ти го кажа.
А за проблемите Ви с бившата класна нещо не си спомням,но извини ме ама явно е голяма кукуквица тази жена след като продължава да обижда детето ти.Добре,че и той не се е дал.
Лени лек път!Малкото маймунче /казвам го с хубави чувства/ стрелче ли е?Ако е така,значи е като Алекс.
ЕлиЯна браво са хубавото развитие на нещата.Наистина щеше да се получи конфузна ситуация да  се изтърсиш там да вдигаш гири и накрая да се окаже друго.
Затова мили девойки,запомнете!Първо се допитвате до БГ Мамма и после действате!Много сме силни сме! Wink

# 20
  • Мнения: 1 655
Здравейте майчета Hug. Отдавна не съм се включвала  Embarassed, но съм в сесия и нямам много време. Моят Марти се справя долу- горе. Нивото е съвсем различно в МГ-то и му е доста тежичко. Имаме вече четири четворки, не знам как ще ги оправя като двете са по английски на контролни. Ами просто не учи думите достатъчно, а ходи вече трета година на школа, ужас голям срам. Много задачи им дават по математика за домашно. Преди постоянно им правеха писменни изпитвания и контролни, но нещо в последно време са в застой. Thinking. Имахме родителска среща, събраха пари за униформи по 32 лева за дете, а останалата сума е финансирана- спечелили са проект. Униформата ще е сако, вратовръзка с логото на училището, панталон/пола/ и риза.
Това за сега от мен.

# 21
  • Мнения: 7 263
Когато синковеца т.г. започна с математиката ,учителят им беше казал,че 5 клас е най - важния.Ако усвоят  материала  без проблем, в 6 и 7 клас щяло да им е песен!
Та сещам се да благодаря на Лени за съвета ,който ми даде лятото   
С БЕЛ засега сме добре. Замислям се дали да го пускам от догодина на курсове, но ще видим.
 ...... е видял бившата си г-жа , и какви му ги е наговорила...нямам думи.Но и той добре я е наредил  Wink.  Тъпка го 4 год , не можа да го смачка ,защо си мисли че сега ще успее - не знам!

За математиката - абсолютно  Peace. Тази година съдържа основите на целия материал за 6 и 7 клас. Ali_sun радвам се, че съвета е бил сполучлив. Не мога да разбера защо всички мои познати винаги превъзнасят съветите ми, но със собствените си дзверове трудно се справям  newsm78 Tired
Иначе за БЕЛ-а съм категорична, че от догодина Боби ще започне курс към някоя от школите, сега започвам да ги проучвам.
Честно казано сегашното ни училище се оказа голяма 6-ца от ТОТО-то и се замислям дали изобщо ще кандидатства след 7-ми клас някъде другаде. Но БЕЛ-а е важен предмет и не мога да го неглижирам, особено пропуските му ooooh!
Колкото до бившата му класна - както се казва "но комент" дори тази и постъпка иде да подскаже с колко долна душица си има работа.
Аз не знам дали ви споделих и при нас имаше подобна "весела случка". Тъкмо бяхме записали Боби в новото училище и той беше срещнал бившата си класна  Twisted Evil, въпросната персона /защото за мен това не може да е човек и учител/, се заинтересувала какво се случва с неговото кандидатстване. След като получила обстоен отговор, къде е приет какво мислите направила госпожата?! Ммммм - поздравила го?! Неееее. Казала му, че в бившето му училище имало много по-добри преподаватели по математика  Shocked Shocked Shocked.
Ееееее то бива - може, ама дето казваше баба ми "бивол курбан не бива".
Дори самото дете беше схванало безсилието и злобата вложени в тези думи ooooh!
Липсата на достойно поведение винаги ме е впечатлявала, но в този случай направо ме потресе.
Както и да е Ali_sun можем явно само да се радваме, че вече сме на нови места и/или с нови преподаватели, които в нашия случай са префектни.

Малкото маймунче /казвам го с хубави чувства/ стрелче ли е?Ако е така,значи е като Алекс.

Стрелец е - маймуната с маймуна  Tired Crazy. И де да беше като Алекс Peace Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 752
Включвам се и аз с инфо от СМГ. Синът ми, който учи в СМГ е в 5в клас.
Относно българския: още от началото, господинът им е казал, че въпросната тетрадка трябва редовно да се попълва след всеки урок и от време на време той ще я проверява. Това по принцип важи и за другите предмети (история, география, човекът и природата): така беше в старото у-ще, така е и тук, няма начин да не е така, независимо какво казват децата, защото иначе за какво са тези тетрадки? Между другото, още в началото госпожата по география им беше казала, че ще провери тетрадката в края на декември. Бях убедена, че моят син е най-завеяния от цялото СМГ, ама сега малко се поуспокоих - не сме единствени. За мен обаче приоритет определено са литературата и българския за 7-ми клас /ако случайно не знаете какво е синекдоха или етимологична фигура, мога да ви обясня/, тъй като имам и един син-истински  кошмар в 7-ми клас, а останалите деца (в къщи има и девойка в 3-ти клас, ама тя е супер печена, поне за сега) са оставени напълно на самотек или взаимоспомагателно обучение.
Относно случая с детето, което обижда другото:
В събота, преди да дойде госпожата за школата по математика, едно дете от другия клас (не знам кой) викал на едно друго : „Ей, зубър, зубър, тук има зубър! Зубър, марш от СМГ!” От личен опит знам, че в такива случай обикновено следва бой, което за щастие не се е случило, но проблем очевидно има, щом случаят е направил впечатление на "външни” деца.
Освен това преди около седмица е имало футболен мач между 5в и 5а клас и синът ми е възмутен от поведението на момчетата от 5а клас (не знам дали тук има от този клас), които се държали ужасно грубо (ритали и блъскали) с децата от противниковия отбор. На родителската среща класната ни каза, че в училището няма психолог и ако има проблем да се обръщаме към нея и към въпросния господин по български език, те щели да поемат тази роля. Аз не се наемам да давам съвети, защото най-лесно се дава акъл отстрани, а и като гледам, тук по форумите има достатъчно супер активни мами, сведущи по всички въпроси.
Успех на всички мами с петокласници, учете български език - "език свещен на моите деди” и си пазете нервите, че ще ви трябват за 7-ми клас!
 #Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 11 701
Малкото маймунче /казвам го с хубави чувства/ стрелче ли е?Ако е така,значи е като Алекс.

Стрелец е - маймуната с маймуна  Tired Crazy. И де да беше като Алекс Peace Hug
Ще стане,споко!Не познаваш Алекс преди първи клас.Никакъв интерес към книжки,приказки и т.н.
Всички на терсене,той на опаки.Просто промяната е голяма.Преломът настъпи на 6-7-8 години.


 Аз не се наемам да давам съвети, защото най-лесно се дава акъл отстрани, а и като гледам, тук по форумите има достатъчно супер активни мами, сведущи по всички въпроси.


Това някак не го разбрах...

Иначе добре дошла!  bouquet

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 14:11 от Ali&Meli

# 24
  • Мнения: 7 263
Ali&Meli   Hug Hug Hug чул те господ както се казва, че вече в чудо се виждам с него. Като иска може - МНОГО може, но като се заинати за нещо с кран не можеш да го поместиш.

mamamilk добре дошла  bouquet
В тази тема всички сме добронамерени, щом някоя от нас поиска съвет го получава. Съвета /поне в моя случай е винаги обмислен и от сърце, все едно за своето дете мисля/, а преценката дали да бъде следван този или онзи съвет винаги си е на родителя  Peace
Така че чувствай се поканена да даваш съвети  Peace, пък ако не желаеш да получаваш такива - ще се въздържаме Mr. Green.... макар и трудно  bowuu hahaha Joy някои от нас  hahaha bowuu Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 2 952
Приятелко, имаше полза, жалко само че ти се поядосва. За мен имаше полза да разбера, че тетрадката трябва да се попълва самостоятелно, а по-късно разбрах, че ще важи за всички предмети. В старото му училище учебни тетрадки се попълваха по указания на учителя - определени неща се правеха съвместно в клас, други за самостоятелна работа - така бе по всички предмети. Рядко се е случвало цял урок да се попълни в къщи. Домашните работи бяха комбинация от учебник и учебна тетрадка, понякога нещо странично - издиктувано от г-жата, понякога доклад - задължително или по инициатива.

Али-сън и Лени, надявам се оттук насетне децата ви все на свестни учители да случват  Hug

Долорес, аз клоня повече ЗА униформите. Някак ми се струва по-лесно, а в горните класове надявам се и да смекчава някои разминавания - деликатно ми дойде да се изразя  Laughing

Шани, все ще извадиш жокер от задния джоб  Laughing - добре правите с уроците, не бива да се натрупват пропуски.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Ali&Meli ,ходим в СМГ, при Симеонов.Много е доволен синковеца  Grinning.
 Не мога да се въздържа да споделя част от  разговора с нашата бивша.
 Взела да се възмущава,как учителката по руски и направила забележка,че не е научила децата на местоимения/синът ми ги знае идеално/. Той - от мен никой не се оплаква. Тя - ами аз някой път ще отида да се оплача на директорката,че много подтискаш другите /разбирай-любимците/ Shocked Shocked
 Друго - Защо ти се представи най-добре на матурите м.г, а не остави Х/условно/ да докаже,че е най-добрия  Shocked.
 Срамота е ,че наистина е добър преподавател, но иначе - пълна 0!
 Вместо да се гордее,че тя е била първата му учителка,че му е дала основата, тя - ще го изяде! Благодарна съм,че детето имаше късмет сега да попадне на добри учителки /с изключенията ,но то всяко стадо си има мърша ,а и нещата се е пооправят/.
 Лени ,би ли споделила за децата в ПЧМГ,учнолюбиви ли са?И изобщо добра ли е средата там?
 За униформите - и аз съм за !

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Не мога да ви изчета GrinningАз докато разбера, че има нова тема, тя отишла на втора страница. Гледам че почти всички са на родителски срещи и мен ме чака същото. Днес съм на малката, утре на голямата щерка. Да видим какво ще става. После ще споделям.

Lennyh , утре на род.ср. ще предложа и ние да си направим списък с телефоните, струва ми се много практично.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, все ще извадиш жокер от задния джоб  Laughing - добре правите с уроците, не бива да се натрупват пропуски.

няма джокер. За всичко е виновна Lennyh  Joy
сведуща е по много въпроси и ние я слушаме и уважаваме, какво да я правим.  Hug

А пък ние скоро няма да имаме род. среща... Може да е за тяхно добро  Flutter

Иначе старата ни г-жа е много готинка и мила... с кеф се среща с бившите си ученици. Щерката много я обича, а аз също съм добронамерена към нея.

Твърдо съм ЗА униформи... Дано скоро стане повсеместо и задължително.

# 29
  • София
  • Мнения: 11 701
Оф вчера и днес съм се разписала като за световно.Пишете за родителски срещи,ама в нашето училище те май са кът.Никой нищо не говори за такива.А ми се иска все пак да разбера впечтленията на учителите от детето.Дано до края на 1 срок да организират.
Да се похваля днес купих подарък за РД на синковеца и все едно товар падна от плещите ми.Толкова ми е трудно последните 2-3 години да избирам подарък за РД,подарък за Коледа.А тази година каза,че искал подаръкът да е изненада.
Биб,биб има различни продукти на Woo Wee за тях.Ако си се спряла на такъв вариант /понеже може и детско да ти се струва/ сега е времето да провериш в Хиполенд.Има и по-евтини и по-скъпи варианти и най-важното все още от всичко има.Миналата година за РД и Коледа това,което искахме беше свършило.
За Коледа съм намислила часовник,но трябва да измисля и от моите родители подарък  ooooh!,после и от свекървата.И все аз мисля,не баща му, ама ха  Crossing Arms.
Лека вечер!

Общи условия

Активация на акаунт