31-ва снежна тема на канадките

  • 17 590
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 38
Здравейте мили мами Simple Smile с моят приятел много искаме да си имаме дете по тази причина ви пиша Simple Smile вече живеем в нов апартамент сравнително голям но е една спалня и хол ..надявам се ,че като за първите 2 годинки на бебето ще ни е достатъчно пространството ..но имаме известни притеснения като всяка една двойка ...относно това ,че аз ще спра да работя и ще разчитаме само на неговите доходи ...а те не са особено големи..предполагам ,че тук има повече помощи по този въпрос от колкото в бг. но не знам как точно стоят нещата ...та тези и подобни такива въпроси ме вълнуват сега ...ще се радвам на каквато и да е информация
     Благодаря предварително Simple Smile

# 271
  • Мнения: 919
Мисля че трябва да имаш 600 часа изработени, преди да излезеш в майчинство за да ти отпуснат майчинство, така че ако работиш в момента фул тайм това няма да е проблем.. http://www.hrsdc.gc.ca/eng/ei/types/special.shtml

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 17:33 от Гаргамелчо

# 272
  • Мнения: 38
аз работя, но взимам кеш...не плащам такси..което означава ,че това няма да помогне ..ехх Sad

# 273
  • Мнения: 9
Здравейте момичета!Искам първо да ви честитя Новата Година и да Ви пожелая, много здраве,щастие и късмет.Нека вашите желания,бъдат мои пожелания!
 Днес е 6ти януари-Йордановден,така че поздравявам и всички именници.Бъдете живи и здрави!
 
И сега да започна с моят въпрос.Има ли някой който наскоро да е подавал документи за канадско гражданство?
Ние сега ще започваме процедурата.Обаче нещо не ми е ясно.
Мои познати са ми казвали, че едно от нещата  които ти искат е някой да ти стане гарант т.е. да гарантира,че те е познавал откакто си в Канада./Например доктора ти/
Такааааааа...обаче аз никъде не прочетах такова нещо! newsm78 newsm78 newsm78
Никъде не се споменава за гарантьор.Самият кит не съдържа и такава страница.
 Та реших да Ви питам и вас.
Аз ли немога да намеря и прочета къде пише за този гарантьор или това изискване е отпаднало вече?
 Моля помагайте. Praynig

# 274
  • Мнения: 32
kivitoТ, в кита за гражданство няма изискване за гарант, ние подадохме това лято. ако не се лъжа гаранта трябва когато подаваш за паспорт
виж тук  за повече подробности http://www.ppt.gc.ca/non-cdn/section4.aspx?lang=eng

# 275
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
kivitoT от септември месец 2007 година има промяна в изискването за гаранта - вече всеки който има вече издаден 5-годишен паспорт може да ти бъде гарант.

Ама това дето ти го пиша е за паспорт не за гражданство - за гражданство и на нас не са ни искали гаранти. Само референти май имаше.

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 18:08 от shemet_neveroiaten

# 276
  • Мнения: 319
Аз не съм срещала такова изискване за гарант при подаване за гражданство. Ние подадохме преди 7-8 месеца, досега никой не ни е поискал гарант. Гарант ни  трябваше единствено за изкарване на канадски паспорт на детето, но там знам, че има някаква промяна, но не знам точно каква.

# 277
  • Мнения: 270
Ние подадохме документи за гражданство преди 1 година. Нямаше никакви изисквания за гаранти. Гарант търсих за подновяване на паспорта на детето.

# 278
  • Мнения: 9
Благодаря Ви момичета за бързите отговори.  bouquet

# 279
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Честита Нова Година, момичета! Simple Smile
Честито на именниците Йордановци и Ивановци!

Не съм влизала известно време във форума и ето, че Гаргамелчо ме е издала..... (благодаря за пожеланията)
Бебето го чакаме 8 юли, мистерията е разкрита. Wink    Simple Smile








# 280
  • Мнения: 256
Здравейте, за много години и честити Йорданов и Иванов ден на всички празнуващи.
Ако още не сте ме разпознали - аз съм New Valia, ама с нов ник - по-ми прилича  Twisted Evil.

Имам въпрос, проблем, питанка, както искате го наречете .... ама ми е мътно много.

Та, ние сме в Торонто, но аз кандидатствам в Мc Gill тази година, и ако ме приемат, живот и здраве, ще се местим в Монреал. Исках да питам мамите от там да ми дадат някакви съвети какво да правя с децата. Голямото е на 6 и е първи клас. Задължително ли е да ходи на френско училище, или има и друг вариант. Малкото е на годинка, ще ми трябва градина, но ще ми дадат ли субсидия, при условие, че ще се водя студент от друга провинция? Изобщо съвети всякакви приемам, с отворени обятия.

Много благодаря предварително на всички, много!!!!

# 281
  • Мнения: 5 713
mamamia, честито! Лека и безпроблемна бременност!   bouquet
Трябваше да се досетя от една тема в Красива мама.  Wink

# 282
  • Canada
  • Мнения: 231
mamamia, честита бременност! Да е лека и безпроблемна! Да, мистерията е разгадана.  Simple Smile

Моля подалите сравнително скоро за гражданство да споделят колко са чакали. Ние се кумим още.

Гад Чевръста /ама че ник Joy/ ще ти напиша аз какво знам, но имай предвид, че са малко приказки наизуст. Та за училище - ако ще е държавно, ще трябва да е на френски, но това да не те притеснява, детенце ще го сложат в приемен клас, където и другите няма да знаят езика. Ако имате финансова възможност за частно, може да го запишете на английско. За малкото мисля, че няма да има проблем, нищо, че идвате от друга провинция. Но това са си просто разсъждения, де. Трябва да се провери. Погледни и тук.
Ти какво искаш да учиш?

# 283
  • Мнения: 256
mamamia, честито и от мен, да ти е лека и безпроблемна!!!

November Rain, мисля магистратура по политически науки да записвам. Ако стане де ... Мерси за инфото.

# 284
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Весела Коледа и Честита Нова Година! Само положителни емоции през новата 2009та година Simple Smile
Честити именници Йордановци и Ивановци  Grinning
Да се похвалим, че сме се въоръжили с шейна и сме като фурия - не може току така някаква си канадска буря да ни уплаши. Сами нещо не е фен на зимните спортове, но да се надяваме, че ще посвикне.
На всички бременни майчета пожелавам една прекрасна и лека бременност  Hug
November Rain, станаха ли меденките, а украсата им?  chef

Общи условия

Активация на акаунт