Дискусия - какво трябва да бъде образованието на децата ни?

  • 9 742
  • 167
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 42
Приятели, нека съберем отговорите на заинтересуваните от темата на поставените в нея въпроси, да проведем нещо като анкета, аз ще събера и отразя мненията ви и ще имам грижата те да стигнат до хора, от които зависи нещо. Можем до няколко месеца от вашите отговори да направим програма за реформа в образованието и да видим каква част от нея ще прокараме по - нататък  - I know people  Peace

# 46
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Интересно ми е, кои са тези хора, от които зависи реформата в образованието.
Щото ние миналата година два месеца огласявахме исканията си, всички разбраха какво е нужно, но никой не чу и по-лошо стана.
Как ще се върнат добрите учители в образованието?
Как ще мотивираш учениците да мислят и милеят за образованието, като сам министърът им говори колко са жалки учителите и че тях няма да ги слуша?
Как и кой?

# 47
  • Мнения: 8 999
И трите елемента са важни и неделими. Но ако трябва да степенувам, то бих ги подредила така: знания, мислене, морал. Но никога нито едно училище няма да даде всичко това и в пълна степен на своите ученици. Най-малкото, защото всички критерии в училищата /независимо дали са държавни или частни/ са усреднени - за основа се взима средното ниво на учениците, а не на по-добрите, или по-лошите. Затова в което и да е училище винаги страдат по-изоставащите деца и по-развитите. За да се преодолее това, единственият изход е намесата на родителите, които, установявайки от кой вид е детето им, го стимулират за допълнителни занимания /с цел да догони другите или пък да успее да надскочи средното ниво/. В това число /като задължение на родителите/ поставям и морала. Той се формира преди всичко в семейната среда.

# 48
  • Мнения: 25 571
Ех, Лиляна, Лиляна...  Много питаш! Laughing
Какво значение има "как", когато досега нито една партия не е изпълнила и 1/10 от предизборните си обещания?
А "кой" - ще разберем, когато се обявят платформите. Чудя се само дали ще преработят мненията ни или ще ги препишат дословно.  Mr. Green

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ах, колко си ми проницателна, како.
Вече само за теб ще гласувам по избори.
Всъщност твоите думи ме накараха да погледна един блог. За съжаление Сия е отново права.
Нещо на фанатизъм вече отиват нещата...

# 50
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Хм... тя темата отдавна не е дискусия. Не и от страна на автора й.

# 51
  • Мнения: 42


Цитат
Интересно ми е, кои са тези хора, от които зависи реформата в образованието.

Това сме всички ние. Къде бяхме,когато учителите стачкуваха? Бяхме ли с тях навън, водихме ли децата си на стачките? Знаем ли какво е солидарност?

# 52
  • Мнения: 25 571

 Къде бяхме,когато учителите стачкуваха? Бяхме ли с тях навън, водихме ли децата си на стачките? Знаем ли какво е солидарност?

Аз - да. А ти?

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз бях практикуващ учител, сега съм само учител по професия.
Тогава казахме какво е необходимо на образованието.
Сега то продължава да съществува без повечето от нас.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595


Цитат
Интересно ми е, кои са тези хора, от които зависи реформата в образованието.

Това сме всички ние. Къде бяхме,когато учителите стачкуваха? Бяхме ли с тях навън, водихме ли децата си на стачките? Знаем ли какво е солидарност?

Бях от солидарните. Дори много хора тук си мислеха, че съм учител. За мен изходът от стачката беше показателен за това как и накъде ще върви или стои образованието. И затова се спасявам поединично. Получи се нещо подобно като със студентските стачки - втори път не мож` излъга хората с празни приказки и обещания и накрая да им се оригнеш в лицето. И затова и учителите, и родителите се спасяват както могат като накрая системата остане куха. Сега се получава нещо като "кипи безсмислен труд".

# 55
  • Мнения: 42
Хм... тя темата отдавна не е дискусия. Не и от страна на автора й.

Проблемът е, че не мога да пиша във форуми на работа, а се занимавам  с не едно нещо извън работа. Моля ви, кажете подробно каквото мислите по тези въпроси, които повдигнах в началото  Confused

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моля ви, кажете подробно каквото мислите по тези въпроси, които повдигнах в началото  Confused
Като начало има нужда да бъдат привлечени добрите педагози. А как ще стане това - очаквам да го дискутира друг, че пак ще излезе, че учителите само пари искат, а не им се работи.

# 57
  • Мнения: 42
Трябва да бъдат привлечени и обучени, трябва им и малко стаж навън, да внесат ноу-хау тук. Моята баба е русист, един от най - обичаните преподаватели е и въпреки този светъл пример смятам, че ни е нужен опитът на държавите от ЕС, както и техните най - нови практики  в обучението. Специално за критичното мислене, трябва първо учителите да минат сертифициране (а преди това трябва да се направи система за сертификация) и след това има 1001 възможни стъпки напред според мен. Проблемът е твърде голям за един човек, затова се ослушвам тук да събера мнения.

# 58
  • Мнения: 24 467
По- скоро ми прилича на приказки от 1001 нощ... Laughing

# 59
  • Мнения: 42
По- скоро ми прилича на приказки от 1001 нощ... Laughing

Приказките се сбъдват, когато повярваш в тях и вложиш достатъчно труд, и любов в тяхното материализиране  Wink

Общи условия

Активация на акаунт