Нещо като бяло течение при момиче на 10 години?

  • 20 290
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте мами,

Много се ошашавих снощи като сменявах бельото на дъщеря ми (на 10 годинки е) и забелязах нещо като бяло течение по гащичките й. По-късно седна на тоалетната да пишка и нарочно аз я забърсах и наистина имаше нещо подобно на бяло течение по тоалетната хартия. Извинявам се за натуралното обяснение...Абсолютно съм шашната...На детския й личен лекар ли да я водя? На какво може да се дължи? Цял ден в офиса не мога да си намеря място от притеснение... 

# 1
  • Мнения: 5 531
Ako сте от София, в Майчин дом има детски гинеколог - доц. Сираков. Аз съм много доволна. Моята дъщеря е на 6г, и това лято беше със жълтеникаво - зеленикаво течение та се наложи да стигнеме до неговите услуги.  Доктора работи с касата.

# 2
  • Мнения: 49
Не сме от София....Дори нямах идея че има такова нещо като "детски" гинеколог....

# 3
  • Мнения: 5 531
Ами има. Обърни се къл личният лекар на детето... той най точно ще ти даде съвет какво да направиш. Би трябвало да я проследи няколко дена - има ли промяна в течението или не, намалява или се усилва. Понякога такова течение се получава при настинка, при прием на АБ... Затова и лекарят първо пита боледувало ли е скоро детето, пило ли е АБ. Ако течението е упорито и не намалява би трябвало да се вземе секрет за изследване. Това е най общо. Няма да навредят и седящи бани със смрадлика, но е желателно първо да я види лекар. 

# 4
  • Мнения: 49
Благодаря за отговорите, непременно ще се консултираме с лекаря.

# 5
  • Мнения: 72

Мойта дъщеря е на 12г такова течение получи няколко месеца преди да и дойде цикъла за първи път.Така,че може и от това да е.

# 6
kato dete bqx s nqkakvo kafenikavo te4enie v produljenie na okolo 2-3 god. ne si spomnqm to4no.,no po nqkolko dena v meseca. obqsnqvam si go ,4e e bilo na xormonalna osnova dokato mi doide menstruaciqta na 15god.spomnqm si 4e maika mi se be6e pritesnila 4e ne mi idva i xodixme na lekar,no kazaxa 4e ako ne mi doide dokato navur6a 16god.togava da otida da mi pravqt xormonalni izsledvaniq.e taka i ne se naloji.ne si spomnqm dali kazaxa ne6to za te4enieto,no sled kato mi doide ne sum imala pove4e.

# 7
  • Мнения: 188

Мойта дъщеря е на 12г такова течение получи няколко месеца преди да и дойде цикъла за първи път.Така,че може и от това да е.

Аз самата получих течение, няколко месеца преди да ми дойде първия цикъл. Бях на 11. И до ден днешен си го имам. Минах през сума ти доктори и изследвания като дете и  есички вдигаха рамене. Било нормално. просто съм била "по-развита".

Но според мен е задължително да посетите детски гинеколог, за да изключите вероятността за замърсяване или инфекция.
Дано всичко е ок.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 017
ами най-вероятно си е точно това.
може да понастинала, може цикъл да вземе да й дойде, може ако ходи по басейни или обществени тоалетни и други такива места да са гъбички...
заведи я на гинеколог за да вземат проба да изследват какво я...аз си мисля че спокойно и на нормален гинеколог можеш да я заведеш...само да е жена, че да не се притеснява допълнително.

# 9
  • Мнения: 1 629
Влагалищно бяло течение. То произхожда от лигавицата на влагалищната стена и може да се дължи Както на възпалителни, така и на невъзпалителни Процеси. Възпалението може да се дължи на действието на различни микроорганизми: гонококи, ши-гели, стафилококи, ешерихия коли и др. Сред причините от невъзпалителен произход, които могат да до-ВеДат до поява на влагалищно бяло течение спадат:
навлизане в препубертетен или в пубертетен период повишена секреция на естрогени и др.


Преди години преди да ми дойде цикъла още имах такова 2г. май беше. И принципно знам, че преди да дойде цикъла за първи път има такова течение в продължение на година (поне.) Ама съм забравила вече подробностите. За това ти копнах тази статийка! Според мен е от това. Питай я дали я сърби, ако да значи има гъбички или нещо подобно. Гъбичките може да се получат от всичко, дори от храна, или някоя съставка в храната!


# 10
  • зад кестените
  • Мнения: 793
две моми4нца приятелки на  дъщерята на 12 и 14 год    преди да им доиде цикълът имаха такива проблеми . а при моята дъщеря такъв проблем имаше това лято мисля 4е си го докарахме от басейните  newsm78правиме промивки  със  смрадлика / много слаба отвара /  също и промивки  с  лайка ,  сега  нямаме  такъв  проблем .но  разбирасе най  правино ще  се  произнесе лекар.

Общи условия

Активация на акаунт