Аз ли съм много чувствителна или....?

  • 4 774
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 323
Не е хвалба,питаха ме по-горе.Всеки знае каква цена е платил,независимо дали се отнася за 5 или 50 кг.

# 31
  • Мнения: 712
Аз лично бих се засегнала само от изявлението за запуснатостта. И не че ми го е казал някой. А че сигурно е имал причина.
Сред моите познати и приятели коментарите за външния вид са напълно в реда на нещата. Досега никой не ми е подмятал злобничко неща зад гърба, обикновено ми казват в очите когато изглеждам особено добре, както и когато имам изморен и омърлушен вид, или когато съм отслабнала. И веднъж, когато бях напълняла  Mr. Green - бяха прави.  Иначе - кантар почти не "употребявам", ориентирам се по усещането в собствената си кожа (и по дрехите си  Mr. Green).
Струва ми се в случая, че проблемът на авторката е не какво и е казала нетактичната колежка, а че тя го приема за вярно. А е много болезнено да се чувстваш запусната и дебела... Затова - стягай се. Направи нещо за себе си - диета, спорт, шопинг. И следващия път като чуеш подобна реплика ще имаш вътрешната сила да и се изсмееш в лицето и да я попиташ дали не вижда двойно  Wink. Защото ако ти се чувстваш във форма, никой не може да ти внуши обратното.

# 32
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Безкрайно ме дразнят хората,които си дават "компетентното мнение",без никой да им го е искал;които дават акъл и съвети с повод и без повод.На такива какво да им кажеш-то не им е работа изобщо да коментират.Като че ли някой ги пита...Да не би да си ляга с теб,че ще те поучава как да изглеждаш.Веднага трябва да ги слагаш на място такива.Лично аз нямам проблем с килограмите,но ми е писнало много,страшно много от непоискани мнения и даване на акъл,става въпрос за хора,които не са най-близките ти същества.

# 33
  • Мнения: 400
Спокойно,мацка!5 кг.не са много.Ако ти пречат,можеш лесно да ги свалиш.Чудно ми е обаче как пък така те квалифицираха като дебелана,бременна,или каквото там са решили.Не се връзвай на комплексарки!Само човек с липса на самочувствие би си позволил подобни жлъчни коментари.Покажи,че не ти пука,че така се харесваш Peace

# 34
  • Мнения: 641
На мен също ми стана гадно когато преди две години ми казаха,че съм пухкава.Обаче се амбицирах и отслабнах 10 килца.От 61 станах 51.
Изглеждах зашеметяващо.
Пиша изглеждах,защото сега съм бременна и не съм такава хубавица,въпреки,че за 6 месеца съм качила 4 кг.И пак изглеждам добре.
Съвет:не плачи,а се вземи в ръце и се моделирай сама,както се харесваш.

# 35
  • Мнения: 4 784
Данък обществено мнение не плащам!
Не може колежка, изказала си злостното мнение относто кг ми да ме накара да плача цяла нощ.
На мен и мъж ми го е казвал, още по-кофти ситуация, ама хич не си го сложих на сърцето. След бременността дълго си носих някой и друг кг отгоре, срещам братовчед на мъжа ми, ала - бала, говорим си и оня изведнъж ми изтърсва "Ама бива да вземеш да тренираш нещо, че си пълничка още!!!"  С усмивка просто му отвърнах, че мъжът ми си ме харесва, а това е важното!

# 36
  • Smallville
  • Мнения: 994
Брей,не мога да се начудя какво има влиза на хората в работите,как изглеждат другите?!И защо е насадено това мнение,че едва ли не всички трябва да изглеждаме като фотомодели и не дай си боже да качиш някое и друго кило,вече си като бяла врана.
Минала съм през всичко,което описваш,но с тази разлика,че такива реплики не могат да ме разплачат,а най много да погледна първо страшно,а после снизходително към изричащия ги.Повярвай ми после на тях им става неудобно,че са ме коментирали без да ги питат. Rolling Eyes
Както и да е ,моят съвет към теб е вместо да плачеш,се замисли,защо толкова те засягат подобни коментари и ако наистина и ти не се харесваш,вземи нужните мерки,но не за да има запушиш устите,това никога няма да можеш,а за собствено удовлетворение.Успех ти желая Hug

# 37
  • Мнения: 167
И мене винаги са ме дразнели хората, които коментират външния вид на човека и то с тон "Ади няма ли да отслабнеш, гледай какъв си станал " и т.н и не мога да се начудя, тези хора поне малко чувство за такт имат ли да осъзнаят, че могат да засегнат отсрещната страна или си е чиста злоба... Забелязала съм че има хора, които го правят по инерция, но има и такива, на които им доставя удовлствие да правят злобни коментари. На мене ми се случва обратното - все да ми казват колко слаба съм била и това не е приятно уверявам ви. Дори хора, които са били с видимо повече килограми /и за които съм убена, че им е неприятно да получават коментари по свой адрес/  като ме видят и ми казват "Ау колко си слаба, майка ти не те ли храни" и всякакви такива подобни. Не съм си позволявала да ги им отговарям по същия начин злобно, защото се аз се харесвам и не ми пука какво мислят другите и защото не искам да бъда като тях.
Така че, съвета ми към авторката е да започне да се харесва и ще спре да й пука от коментарите на хората. За съжелние винаги ще има такива хора, можеш просто да ги пратиш на майната им и това е.

# 38
  • Мнения: 38
geiza1979, хич да не ти пука! Ако ти се чувстваш добре, привлекателна и желана, какво те интересува мнението на останалите!? Hug Whistling Имам колежки, които хич не са слабички, имат си коремчета и пр., ама се чувстват и изглеждат супер чаровни и секси!  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 4 187
И аз бях качила някое и друго кило. Среща ме една позната и с присъщата си тактичност ме попита бременна ли съм или съм "насвиняла". В отговор с усмивка я запитах кофти козметика ли ползва или просто от възрастта изглежда така в лицето.  Grinning

Даммм, преди редовно ми задаваха този въпрос. След като поредната позната ме попита - Много си напълняла, да не си бременна- отговорих - Бях! Тя ме разбра точно така, както очаквах  Sunglasses.... стана и много неудобно, побърза да подмине. Преди това и уточних, че става въпрос за бременността ми от преди 4 и кусур години, но мисля, че от тук нататък ще е по- тактична.

geiza1979, вземи се в ръце, при следващ подобен коментар ги постави на място.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз съм от другата страна на кантара - всеки познат/непознат/полупознат се чувства длъжен да пусне следната реплика: "Аууууууу, колко си слаба. Мъжът ти не те ли храни?"
И понеже аз се чувствам страхотно в тялото си, винаги отговорям с най-милия възможен тон и овнешки блясък в очите: "Завиждаш ли?" Веднага ги отрезвява. Ако пък споменат и мъжа ми: "Да, правим икономии. Само на хляб и вода съм, но понякога и хляб не ми дават".
Ако доведеш ситуацията до абсурд, опонентът ти сам ще се окаже в небрано лозе. "Винаги съм искала да приличам на Моника Белучи. Да ти кажа ли как го направих?"

# 41
  • Мнения: 411
И аз сега съм с няколко килца отгоре и се боря с тях,а майка ми всеки път като се видим зачеква темата по един или друг начин.
Последно като бяхме на село при тях -качвам се на горня етаж да й кажа нещо и сядам на едното легло в детската стая.Матрака изпуква,защото е по-стар от мен,а тя ми вика :"Ми ти да не си малка?!Може и да го счупиш..." и ми се изсмя. Shocked
Няма да го забравя това!Все пак не съм фрапиращо дебела,58 кг.съм и да,знам,че трябва да отслабна и действам по въпроса,ама така да ми говори...За сега нищо не съм й казала от уважение,защото ми е майка,ама някой ден така ще й отговоря,че да й стане зле както на мен (не е от фиданките,че да седне да ме хапе).

# 42
  • Мнения: 2 388
Честно казано, ако майка ми каже, че съм качила кг ще е индикация да се взема в ръце.
Всъщност при мен точно така и стана.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 744
В случая не говорим за майка, сестра или някой мноооого близък човек, който наистина е загрижен.

Аз също понякога си позволявам да кажа на майка си, че леко се е заформила и трябва да се вземе в ръце. Казвам го, защото знам, че маман е суетна и държи да изглежда добре, освен това килограмите на талията водят до здравословни отклонения. Мисля, че ако държиш на някого, понякога се налага да му казваш и неприятни неща.

# 44
  • Мнения: 2 388
И аз съм на това мнение Приятно ми е - Богиня!.
На останалите просто не трябва да се обръща внимание.

Общи условия

Активация на акаунт