4-годишно детенце иска да чете и пише

  • 1 823
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте мами,
искам да попитам дали някой може да ми каже къде мога да намеря
интересна азбука в нета за мой син.Той е на четири годинки
и много му е интересно да играем с буквите и числата,но ги иска
на компютъра.
Предварително Ви благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Буквенка-та ще ти свърши идеална работа.
Продава се в по-големите книжарници. Peace

# 2
  • Мнения: 40
Здравей!

Продават се такива Мултимедийни програми за научаване на буквите. Това е като компютърна игра.
Моята дъщеря също много се увлича по буквите и цифрите и аз доста се замислям дали да не и купя нещо такова
виж тук
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1098&osCsi … d355ff166aeae8ad4

# 3
  • Мнения: 40
и аз се замислям да я купувам тая Буквенка
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1098&osCsi … d355ff166aeae8ad4

# 4
  • Мнения: 14 133
Буквенка-та ще ти свърши идеална работа.
Продава се в по-големите книжарници. Peace
Peace Има и цифренка, по подобие на буквенката. Приятни занимания.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А според мен изобщо не си струва да се купуват Буквенката и Цифренката (особено второто). Тоооооолкова грозни игри рядко се срещат.
За съжаление не съм виждала други подобни продукти на български.

# 6
  • Мнения: 3 447
С две ръце ЗА Буквенката и Цифренката. Може да са грозни според нашите представи, но са занимателни и полезни. Цифренката има версия и на английски.

# 7
  • Мнения: 1 561
Ние ползвахме стар буквар и моята , вече 4 год дъщеря отдавна ги научи, и буквите и цифрите.
Даже се опитва да си пише името-ТЕДИ и успява, макар и разкривено и грозновато.Но си е голямо постижение.
Свекърва ми пък и купи една кутия  с букви, но латински и учехме само тези, които ги има и в нашата азбука.
Сега гледам са пуснали пишеща машина на кирилица, та се е запалила за нея.И това е идея.

# 8
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Има и бг лаптоп в момента на промоция в метро.
А буквите моята също 4 год.дъщеря учи буквите от пъзел с бг букви, имаше ги в Била миналата година по празниците, от тези гумени пъзели-килимчета-така научи буквите и различни комбинации от 4-5 буквени думички Peace

# 9
  • Мнения: 3 576
А защо трябва да е в нета, няма ли да е по-добре да ги учи от подходяща за целта книжка?
Аз съм на мнение, че децата не трябва от толкова малки да свикват с РС игри и висене пред компа.

Моя много бързо се научи от една книжка с големи прелистващи се букви и картинки, започващи със съответната буква.
И въпреки, че ги знае от 2-годишен, все още му е трудно да ги навърже в срички и да започне да чете. А много му се иска.
Пише ги, разкривено, някои огледално, но се опитва детето.

# 10
  • Мнения: 5 370
ЗА Буквенката съм, определено, но за да не се прекалява с компютър, трябва да се потърси и книжен вариант. Имам от свекървата стар буквар, руски, с много калиграфски изписани букви и картинките до тях.

# 11
  • София
  • Мнения: 407
Отваряш на компютъра Word, пускаш най-големия шрифт, за да е по лесно на детето и готово. Може да пише цифри и букви на воля. Даже и на латиница. Peace

# 12
  • Мнения: 5 370
Отваряш на компютъра Word, пускаш най-големия шрифт, за да е по лесно на детето и готово. Може да пише цифри и букви на воля. Даже и на латиница. Peace
Оооо, този вариант го знаеееем, ама от него няма пускане на компа, да знаеш.
Даже се научил да си оцветява буквите, диването му с диване. И после ми вика "Мааамиии, къде ми е документаааа?" ooooh! Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 817
В темата за първолаци бяха пуснали линк с много подобни игри. Отивам да потърся и пак съм тук Stop
===============

Ето ги:
http://store4.data.bg/resursencentar/

Тук са и Буквенката и Цифренката, но има и доста други от сорта. Добри са Wink

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 20:20 от _venera

# 14
  • Мнения: 6 039
Малена, още няма 4, но вече пише всички букви и цифри. Може да напише всичко, ако и диктувам буквите. Преди няколко дни писа писмо на Дядо Коледа.

Сама прояви интерес, непрекъснато пита, това как е, онова как се пише. Запомни първите букви, чрез имената на членове от семейството и на децата от градината. Също така запомни Т, като букрата на Ежко Mr. Green /таралежа/

основно игрите й се състоят в това да пише или рисува. Не знам дали остана книжка до 1 клас, дето да не е купена.

Пробвала съм с Буквенката, но не й е много полезна, защото тя вече познава буквите, а на компютъра не ги пише. За нея самия процес на писане е приятна игра.

Общи условия

Активация на акаунт