Спирала или друга контрацепция

  • 9 864
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
 Помогнете ми да реша. купила съм си спирала Копър Т и утре ми е последния ден от цикъла, да ходя ли да я слагам или да карам на Фарматекс овули + прекъснат полов акт както в последните два месеца бях. Кажете ми плюсове и минуси много ви моля. Само да отбележа , че овулите ми понасят страхотно, дори имах бяло течение, което изчезна. Кое е по-сигурно,по-добро и т.н.
 Родих преди почти 6 месеца и за сега никак не съм навита на още.
 Благодаря много предварително.

# 1
  • Мнения: 5 370
Нито едното,нито другото ползвам аз-само кондоми. Но нека се изкажат и други мами.Апропо,секцио съм и при мен е не само въпрос на нежелание,а и на забрана да забременявам. И аз.и мъжут сме на мнение.че лекарства под каквато и да било форма или спирала-НЪЦ. Naughty

# 2
  • Мнения: X
Е да, но защо така категорично НЪЦ? Не става дума за хапчетата, само между спирала и овули ми е думата.

# 3
  • Мнения: 779
Не съм ползвала нито едното , нито другото, така че не мога да ти помогна с отговор, но и на мен ми е интересно да чуя отзивите на другите мами, че и аз се чудя какво противозачатъчно да ползвам.
А би ли ми казала какво  е приложението на овулите ( как и кога се ползват ) и каква им е цената ( приблизително).

# 4
  • Мнения: 5 577
Много против спиралата съм - най-вече защото съм чувала много случай в които не върши работа. Попринцип съм против всякакви хапчета, таблетки, и такива.
Презерватив, или нищо  Rolling Eyes

Доста теми има за спиралата, можеш да пуснеш търсачка.

Добре дошла при нас в форума.   bouquet

# 5
  • Мнения: X
 Ами положителното е че : 1-во не е нещо което е постоянно вътре в теб ( както спиралата например), не приемаш хормони ( както хапчетата) и те Лишава теб и партнъора от неприатното усещане на презерватива. 2-ро Повечето овули имат антибактериално действие и например както при мен се получи - бялото течение спря.  Други жени обаче са на мнение, че този вин контрацепция предразполага към гъбични инфекции, за което разбирасе мога да кажа само, че както всичко останало така и това при всеки е различно.
 Специално тези които аз ползвам Фарматекс ( има и вагинални кремове, таблетки, песарии ) се поставят 5 мин. преди полов акт и действието им е 4 часа ( поне според листовката) . Поставя се с пръст дълбоко във влагалището и образува пяна ( която разбирасе не усещаш и виждаш ), която служи за преграда за сперматозоидите.  След като станеш обаче е възможно да се получи "изтичане" на овулата, което е напълно разбираемо, понеже тя се разтапя от телесната температура и не се задържа в тялото.
Цената им е по около 1.60 на песар, вземала съм си на бройка винаги, по 4-5, така че незнам точно колко са в кутия но излиза към 15.60-16 лв.  Не оказва никакво влияние на цикъла, може да се изполва при кърмачки и т.н.
 До сега бях с тях и съм изключително доволна, но и партнъора ми не свърша в мен, обаче съм чула от жени, които са с такива овули, че дори и да не се прекъсва половия акт, пак нямат проблеми.
 Естественно след повтаряне на акта ако е в рамките на 4 часа се поставя нова овулка.
 Това е, дано успея да ти помогна.
 Аз питам и за спиралата, просто защото искам да знам по-сигурна ли е, и защото няма да се налага всеки път да изчакваш известно време за да подейства, но това за сега не ми е било проблем.
 Поздрави Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
 Добре заварили Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Овули. Още повече си ги изпитала и ти понасят съвсем добре.
Пък като искаш пробвай тая спирала как ще се чувстваш.. Но май няма нищо 100 % сигурно, щото четоф в подобна тема, че се случва и забременяване със спирала..
Аз предпочитам овули.

# 8
  • Мнения: X
  а от кога си с тях и прекъсвате ли акта?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
А не, аз само мнение споделих, не ползваме нищо.
Вече може да бебеправим принципно, не се пазим, освен прекъснат акт, та ако случайно нещо се случи - ще се правим на изненадани! Heart Eyes

# 10
# 11
  • Мнения: 8 769
След много дълъг и обстоен разговор с моя гинеколог (т.е. този, при който раждах) стигнах до извода,че спиралка е най-чиста работа, ако не искам в следващите няколко години да забременея. Но, както казва небесната КрасТавица, няма 100%-на сигурност в нищо. Удобството на спиралата обаче е най-голямо, спрямо всички останали контрацепции.

# 12
  • Мнения: 7 640
аз съм ползвала разни видове вагинални контрацептиви и съм общо-взето доволна. Само ме дразни, че се разтичат в един момент, а и мисля, че не са много вкусни, ако ме разбирате. Обаче пък са си съвсем безвредни, изключая евентуални алергии, с доста голяма сигурност са. Спиралата те освобождава от подготовки преди секс, макар да е чуждо тяло, не съм чула някой да я усеща, с изключение на един нежен мъж, на когото му гъделичкали кончетата, представете си Laughing. Имай предвид, че при някои жени, с поставянето на спирала, менструацията става по-дълга и обилна, но всичко е индивидуално, винаги можеш да я махнеш.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
А има ли Копър Т по аптеките в София?Аз искам да си сложа, обаче тука при нас няма никъде, били спрели вноса за известно време, проблеми някакви на вносителите имало..Та така.Търся си...

# 14
  • София
  • Мнения: 472
Аз съм за спирала. След първото ми раждане ( секцио преди 6 години) си сложих спирала на 8 мия месец след раждането , защото кърмех и не можеше по-рано. Не съм имала микъкви проблеми. Приех е добре, и не се лишавах от нищо в секса и не се притеснявах . Махнах е на четвътрата година. И забременях след година и половина.  Ходих си 2-3 пъти годишно на профилактичен преглед и това е!

# 15
  • София
  • Мнения: 472
Тези глобули не са решение за постоянно ползване- те променят киселата среда на влагалището и не е много комфортно и за теб и за мъжа ти -тези пяни вътре. Аз съм ползвала около месец такива глобули , но при мен се получаваше едно неприятно щипене вътре още на 10 минута и после колкото и да се миех ми беше неприятно като усещане. Явно при мен не са действали добре на средата. Мисля ,ч е гинеколога ти би трябвало да ти каже + и - и за едното и за другото.
Но да правя цел живот секс с мъжа ми с презерватив - това не го разбирам!! Губите много от усещанията в секса. Мисля ,че при редовни контролни прегледи една спирала би дала отлична контрацепция, без излишни неприятни усещания , хормонални промени и т.н.  Отпускате се и двамата и само се наслаждаване на хубавите моменти - не да мисля пих ли си хапчето, глобулата дали се е разтопила и няма ли да потече , презерватива няма ли да се скъса или изхлузи и т.н. В момента съм в процес на спиране на кърмата и ще си сложа отново спирала. Това е моето мнение!

# 16
  • Мнения: 10 758
А има ли Копър Т по аптеките в София?Аз искам да си сложа, обаче тука при нас няма никъде, били спрели вноса за известно време, проблеми някакви на вносителите имало..Та така.Търся си...
Ами и на мен ми казаха същото, като разпитвах в аптеките. И аз си търся също.Ако случайно намеря, ще свирна.

# 17
  • Мнения: X
 A няма ли да мислиш дали спиралата не се е разместила, и ако забременеия със спирала какво следва?

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
A няма ли да мислиш дали спиралата не се е разместила, и ако забременеия със спирала какво следва?

Ами май в повечето случаи не я пипат - остава си вътре барабар с бебето ShockedХм, а дано да не се стига до такива работи де....А ти откъде си купи спиралата?

# 19
  • Мнения: 779
Кати, благодаря ти за изчерпателния отговор. Явно тези овули са много удобни и безвредни ( което не е маловажно ), но на мен ми идва малко соленичко да давам такава сума за контрацепция. Определено изборът ми клони към спирала.
A няма ли да мислиш дали спиралата не се е разместила, и ако забременеия със спирала какво следва?
В повечето случаи, при наличност на спирала, бременността е извънматочна.

# 20
  • Мнения: 177
аз съм против. предизвикват кръвоизливи понякога

# 21
  • Мнения: 254
Аз съм доволна от моята спирала. Вече 3 години съм с нея и не съм имала проблеми. Според мен зависи от това как ще ти я поставят и дали организма ти ще я приеме. Все пак зависи от организма ще приеме ли чуждо тяло или ще го отхвърли.

# 22
  • Мнения: 844
Аз определено спирала повече не ще си поставя, колебая се единствено за Мирената? Заради цената и да не се повтори същото, както с копер Т. Та значи 8 месеца след първото ми раждане поставих спиралата, още на първия цикъл и тя падна. Явно некачествено поставяне, цяло чудо е, че не забременях тогава. След няколко месеца си сложих нова такава. Този път беше поставена уж добре, но мъжът ми каза, че я усеща. Освен това ми се увеличи цикълът ужасно много, аз и без това си бях с обилен такъв, направо ужас. Едвам я изтраях цяла година и я махнах. Забременях без проблем, когато пожелахме това. Сега смятам да пробвам Жанин, противозачатъчни, моята гинеколожка много ми ги препоръча, но да видим Thinking

# 23
  • Мнения: 4 244
Кати - моя личен опит с глобулите се вижда долу в подписа ми  Mr. Green
Не са сигурни изобщо!
Аз си карам сега 2 години с спирала и съм добре, ама при мен хормоналната терапия не хваща, щото много качвам от нея, нали затуй съм "стройна фи hahahaданка"

# 24
  • Мнения: 7 640
разликата на Мирена и другите спирали е в цената. Това е и обяснението да няма нормални спирали в аптеките, за БГ представител и на двата вариата е една фирма, която има сметка да пласира тези от 200, а не от 15 лв. Ако някоя мама се интересува, мога да попитам моята лекарка, мисля, че има скътани 1-2 обикновени за поставяне. А ако видите в някоя аптека-свиркайте!

# 25
  • Мнения: 6 314
разликата на Мирена и другите спирали е в цената
Naughty
Спиралата Мирена, освен че механично предпазва от бременност, има капсула, от която изпуска ежедневно малко количество хормони. Регулира цикъла, а при много жени (както и при мен) цикълът почти напълно спира, за разлика от Копър Т, при ползването на която на голяма част от жените цикълът се усилва и става по-продължитилен и обилен.

Намаляват или напълно изчезват ПМС, болките и неразположенията по време на цикъл.

Няма опасност от алергии (много жени правят алергични реакции от медната нишка в Копър Т). Много по-малка е вероятността от извънматочна бременност, сраствания и т.н.

Има достатъчно информация в интернет, която може да се прочете и да се твърди, че разликата е само в цената е меко казано неразумно.

# 26
  • Мнения: 4 244
Мамма - това което казваш е вярно, но точно този тип спирала не е за предпочитане от жени като мен, които от допълнителния внос на хормони напълняват.
Водят ни между 5-10 %, но е много неприятно като се случи.
Аз попаднах в тия % и сега се боря с тия килца вече 4 г, а ги качих за 2 седмици

А точно от Копър Т съм доволна тъй като тук медните спирали са много скъпи и мама ми я донесе от БГ да ми я сложат тук
Според моя гинеколог всички странични ефекти (с изключение на алергията към медта) се дължат на некадърно слагане.
Аз лично имах доста кофти цикъл преди това с много тежък ПМС и винаги обилно течение. Сега не се оплаквам. Почти нямам болки, от ПМС и помен няма.

Ама може и да е индивидуално, знам ли?  newsm78

# 27
  • Мнения: 6 314
Мамма - това което казваш е вярно, но точно този тип спирала не е за предпочитане от жени като мен, които от допълнителния внос на хормони напълняват.
Може... аз просто оспорих твърдението, че разликата била в цената само.

Междувпрочем, след поставянето на спиралата (Мирена) аз отслабнах МНОГО. Не го отдавам на спиралата разбира се, но според гинеколожката ми - и тя е допринесла за отслабването, тъй като преди цикъл аз задържах много вода и качвах 2-3 кг. всеки месец. Сега цикъл нямам, съответно и не задържам вода.

# 28
  • Мнения: 4 244


Междувпрочем, след поставянето на спиралата (Мирена) аз отслабнах МНОГО.

Тя и комшийката ми с тоя тип спирала отслабна като манекенка е сега.
Явно сте от щастливките  Hug

# 29
А чували ли сте за противозачатъчно за мъже? Thinking
Чух ли го по телевизията или пък го прочетох някъде не си спомням, но ситуацията е общо взето следната: мъжът изпива едно единствено хапче и цяла година не му мислите
Ако някой знае името на това хапче чудо или  има повече информация нека я сподели

# 30
  • Мнения: 1 455
Ами аз бях със спирала в продължение на две години и половина и бях доволна, защото не исках нито хапчета, нито презервативи и др. подобни контрацептиви. Недостатък беше, че цикълът ми стана много по-обилен и по-дълъг. Други проблеми не съм имала - а да , забравих - ЗАБРЕМЕНЯХ!!!  Rolling Eyes
Оказа се, че спиралата се е изместила и я махнаха веднага след установяване на нормална бременност. Трябваше да ходя по-често на профилактични прегледи, ама нали все няма време, та ето какво стана  Grinning.
Обясниха ми, че спиралата се измества при употреба на тампони, а аз ги ползвах доста. Просто имай едно наум и си ходи 2-3 пъти на преглед, за да няма изненади.

# 31
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Моят гинеколог ми препоръча една спирала на Schering, но незнам как се казва. Общо взето предпазването не е само механично, защото самата спирала имала контейнерче, което отделяло хормони?!?!? Слагала се за 5 години и струва 300 лв. Регулира и цикъла! ама май няма да слагам, щото чак 5 години няма да правим пауза до следващото  Wink Хормонални таблетки не ми препоръча, щото кърмя, нищо, че някой ставали и за кърмачки.
Иначе - презервативи. Абе студентска работа, ама скоро май ще почнем с прекъснатия полов акт, а пък може и ние да се направим на изненадани  Wink Wink Wink

ПС МАй става въпрос за Мирена, каято Mamma e описала!

Последна редакция: вт, 19 юли 2005, 22:04 от Just a Girl

# 32
  • Мнения: 1 800
Аз съм за спиралата - най-надеждно ми се струва и не пречи на секса, няма опастност да забравиш, да пропуснеш и т.н. А в момента на пазара има много добри спирали. Ако няма финансов проблем спирала "Мирена" е най-добрият избор според мен.

# 33
  • Мнения: X
 Ужас!!!! Вие така ме подплашихте !!! Едни казват че са забременели със спирала, други че са имали много проблеми, трети са доволни, четвърти имат бебета след овулите.... ми какво да направяяяяяяяяяя неискам да забременявам :Sad(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( newsm63

# 34
  • Мнения: X
 Е щом заговорихме за финанси и за " Мирена" е......сигурно е най-добрата, но за мое ОГРОМНО съжаление няма никакви изгледи да мога да си я позволя скоро Sad((( Купих си преди няколко месеца Копър Т и си ми седи тука и за това умувах толкова какво да правя, е свърщи ми цикъла вече и е късно за слагане този месец, здраве и живот до другия, и всичко да е наред......може би ще ида. Пусти пари , пусти един куп неща....................Sad(((

# 35
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Kato vsqko ne6to ima za i protiv, no tova koeto me uzada4i v statiite protiv e - prepora4itelno e za jeni, koito nqma pove4e planove da rajdat, tui kato moje da uvredi bude6tia plod.... Thinking Az li4no predpo4etoh protivoza4atu4nite Yasmine i zasega sam mnogo dovolna, onova vreme v meseca minava burzo i leko, plus tova kato 4e li obikolkite po4naha da namalqvat, i ne se 4uvstvam taka poduta kato predi!
A za tezi koito zabravqt alarmata na mobilnia telephon vurz6i 4udesna rabota Wink

# 36
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И моята гинеколожка това каза - спирала само ако никога повече не искаш да раждаш.И съм напълно съгласна с нея,защото заради пустата спирала можеше и без възможност за повече забременявания да си остана - такова зверско възпаление ми направи (от некадърно слагане без изчакване за абсолютна влагалищна чистота,иначе самата спирала не ме притесняваше).Та сегашната ми докторица ме наряза като кисела краставичка защо съм си сложила спирала,особено предвид че съм млада и искам още деца (тогава,де - сега съм с 2 и май за трето не се очертават планове),толкова ли нямало други методи за ползване,на нея й било писнало в болницата да оперират разместени спирали и сраствания от тях (сега ще я цитирам точно,но имайте предвид,че това са думи на лекарката ми,не мои,така че нападките и коментарите можете да ги отправите към нея - цитирам значи - $спиралата е лесен избор за безотговорни хора$).Та след тази караница и пояснения бях ужасно благодарна,че навреме се отървах от спиралата си и че щетите бяха минимални.
Но при различните доктори - мнения различни.Защото тази,която ми сложи спиралата,пееше осанна колко е чудесен избор и т.н.,пък как ми я сложи само тя си знае Rolling Eyes
Та сега не се чудя - ползваме презервативи и толкоз,татето няма нищо против,пък и честно казано,това е най-чистичкия метод (в буквален смисъл - с всичко друго става мазало Grinning).

# 37
  • Мнения: 1 520
И аз съм на тази вълна вече, защото ми писна с това прекъсване на акта и после да си мислиш само дали пък за карък не е станала белята. (Като се има в предвид, и че съм с нередовен цикъл.)
 За тази МИрена моята гинеколожка ми даде една брошура, но ми обясни, че тя се препоръчва за жени с обилен цикъл. Според нейните думи други спирали сега не се предлагата в страната Shocked А пък Мирената и цената й е доста особена, и въобще не е за моя случай (според нейните обяснения). При мен доста бързо и безболезнено преминава цикъла, кога дойде въобще.
Пусна ми сега едни изследвания за нередовността, другата седмица ще се видим и пак ще обсъдим контрацепцията, но оставам с впечатление след предишния ни разговор, че ще ме опъти към хапченца.

# 38
  • Мнения: 138
Здравейте ,
аз имам един друг въпрос- тъй като първото раждане бе нормално , а сега ще бъде секцио колко време след секциото трябва да мине , за да  може пак да се забременее - или колко време трябва да се пазя съзнателно от забременяване?И ако кърмиш какво не се препоръчва като контрацепция?
Честно казано , и аз не съм за спирала, моя позната стигна и до операция заради сраствания вследствие на спирала!
Благодаря предварително за отговорите!

# 39
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След секцио препоръчват стандартно пазене от 2 години преди следващо забременяване,за да може хубаво да зарасне и да се възстанови матката.Ако се забременее по-рано,може и да няма никакви проблеми със самата бременност,но задължително се ражда отново секцио,пък и риска просто си е голям.
За кърмачки най-подходящия избор са глобулите (овулите),които са описани по-горе и презервативите.Също и спирала,ако човек я приема за избор,но не хормонална и не преди да са минали 6 месеца (мисля,че толкова беше след секцио).Съществуват и минихапчета само с гестаген,без естроген,които са одобрени от ААР за ползване при кърмачки,но най-добре е без тях - не са проучени достатъчно дългосрочно действията им върху кърмачето.
Аз лично първите 6 месеца разчитах на протективния ефект от кърменето (но само при прилагане на т.нар. ecological breastfeeding,т.е. изцяло на поискване,без нито един интервал,по-голям от 4ч между кърменията за едно денонощие,без да се е възстановила менструацията след раждането и без на детето да се дават нито вода,нито каквото и да е друго - за повечето мами и според повечето лекари методът не изглежда достатъчно надежден,но по статистика е със сигурността на хапчетата - 98% за първите 6 месеца.Малко преди 6-тия месец минахме на презервативи).

Общи условия

Активация на акаунт