Майки, раждали в Болница - Приятел на Бебето

  • 11 591
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 126
Раждах в МБАЛ Добрич. Останах много доволна от персонала обслужващ родилки и тези които се грижат за бебчовците /с изключение на една от сестрите при бебетата Sick #2gunfire- абсолютно необщителна/. Получих съвети и практическа помощ.

# 46
  • Мнения: 903
Доволна съм от БПБ болницата, в която раждах - получих практическа помощ и съвети
Раждах в Майчин дом - София и съм доволна от всички Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 125
Доволна съм само доколкото бебето беше при мен (все пак на някои места и това го няма ...).

Първо, списъкът с болниците изобщо не е актуален, сещам се за поне още 2 (а вероятно са много повече).

Ами не съм доволна, че ми се наложи 15 минути да споря, за да ми оставят глюкоза ... трагичното е че те не бяха проверили сами в документите ми, че фигурира "гестационен диабет", и ако аз не бях информирана предварително, можеше и беля да стане.

След това, когато обяснявах, че бебето не суче и че ИМАМ ПРОБЛЕМ, никой не ми обърна никакво внимание. В замяна на това, след 2 дни почти гладуване, установиха със закъснение, че бебето има нужда от кислород (поради вродена аномалия на сърцето ...). И все пак ни изписаха, с объркана диагноза ... (а става въпрос за университетска болница!).

Изкъпаха бебето ми със студена вода още сутринта след раждането, което пък е груб гаф според мен ...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Да похваля, Майчин дом Варна.Огромна разлика виждам, раждах там 2008 г. преди да вземат заветния
сертификат и края на 2009г. когато вече, го имат.Много приятно съм изненадана.
1. Да имат писмени насоки за поощряване на кърменето, с които редовно да се запознава целият персонал на зеведението - имат брошурки разни
2. Всички сътрудници да бъдат обучени теоретически и практически, за да могат да изпълняват основните насоки за поощряване на кърменето- нямам информация дали са обучени, определено имаше ентусиазъм
3. Всички бременни жени да бъдат информирани за предимствата и практическото осъществяване на кърменето. - правеше го акушерката на ЖК
4. Да се дава възможност на майките да слагат детето на гърдата още в първите минути след раждането -след 2 часа закърмих успешно /секцио/
5. Персоналът да обяснява конкретно на майките как да слагат бебето на гърдата и как да запазят и стимулират производството на мляко дори при раздяла с детето си -.да правиха го, но и видях доста родилки, които на първото препъване врещяха за добавка от АМ и се отказваха, въпреки усилията на персонала.
6. На новородените да не се дават нито течности, нито други храни като добавка към майчиното мляко, ако това не се препоръчва по здравословни причини. не са давали
7. Майките и децата трябва да бъдат настанявани заедно и да не бъдат разделяни. -така беше и 5 дена престои в болницата
8. Персоналът да окуражава майките да кърмят бебетата според потребностите им. -правеха го и определено се радваха на кърмещите родилки
9. На кърмачетата да не се дават гумени биберони или залъгалки. - не са ми предлагали, но доста родилки си носеха залъгалки от дома.
10. Да се поощрява създаването на групи за кърмене и да се осигурява контакт за майките с тези групи при изписването от болницата или родилния дом.- е, за това не бях информирана

# 49
  • Мнения: 3 595
Ако имате информация за пропуснати БПБ в списъка на 1-ва страница, моля за имената на болниците и от кога са сертифицирани  bouquet

# 50
  • Мнения: 1 006
Раждах в една от гореспоменатите болници преди близо 4 години.Не бих я нарекла-,,приятел на бебето'',а точно обратното.Ако не беше една от майките в стаята,в която бях сигурно детето ми нямаше да бъде кърмено.

# 51
  • Мнения: 3 621
Раждах в МД - Варна, февруари 2009 г. Въпреки че по това време болницата все още не беше Приятел на бебето, получих много съвети и много практическа помощ.
При мен нещата бяха малко по-различни защото детето ми беше в кувьоз 7 дена, но докато бях там идваше акушерка да ми помага да се цедя, дадоха ми тяхна помпа докато ми донесат моята.  След това не се справих с кърменето, но и малкото кърма която детето ми изпи беше благодарение на акушерките там.

# 52
  • Мнения: 22
Във Втора градска родих, но не съм доволна. Не получих абсолютно никакви съвети и никаква практическа помощ. Нито за кърменето, нито за грижите, който трябва да се полагат за бебето. Благодарение на този форум до голяма степен бях подготвена и знаех какво ме очаква, но все пак персонала за какво е там? Нали тяхната работа, а и цел е да ни подготвят как най-добре да се грижим за бебето си. Имаше и акушерки, който ми се караха, когато исках да сменят памперса на малката, след като е направила аки, защото те се сменяли на определен час. Но не на 3 часа, както би трябвало да е, а на 5-6часа. И цялото това мърморене е след, като ми взеха памперсите, който си донесох #2gunfire

# 53
  • Мнения: 303
За последните две години раждах два пъти във втора градска - София. При мен кърменето стана много естествено, без да се налага помощ, но и двата пъти жените на съседните легла имаха проблем. Не им се обърна почти никакво внимание, резултата беше, че първата жена мина на АМ още в болницата, а втората - кърми само един месец и то с дохранване.
Първия път когато бях там имаше плакат с указания за кърмене, но след ремонта и това няма.

# 54
  • Мнения: 479
Във Втора градска родих, но не съм доволна.
Имаше и акушерки, който ми се караха, когато исках да сменят памперса на малката, след като е направила аки, защото те се сменяли на определен час. Но не на 3 часа, както би трябвало да е, а на 5-6часа.

Там ми си случи точно същото.

Първия път когато бях там имаше плакат с указания за кърмене, но след ремонта и това няма.

Аз като раждах 2008, имаш плакат на вратата и с това се изчерпваха съветите.

# 55
  • Мнения: 94
Аз раждах в МБАЛ-Търговище, много сам доволна от целоя персонал newsm20.

# 56
  • Мнения: 49
И аз раждах във МБАЛ- гр СОФИЯ
НЕ СЪМ ДОВОЛНА - никакви адекватни съвети или помощ не получих от персонала там.
Детето ми беше на адаптирано мляко 3-4 дена докато ми тръгне кърмата. Трябваше да се моля да и дават мляко...
Слава Богу накрая успях да си закърмя бебка и така до 11-те и месеца.
Адекватна информация получих от други майки и от спезиализирана литература, която бях прочела преди това.

# 57
  • София
  • Мнения: 254
Не виждам в списъка МБАЛ "Света Анна", София (окръжна болница).

Аз родих там през август 2007 г. и останах с впечатление, че се води приятел на бебето.

Наистина съм много доволна от отношението им към кърменето. Много подробно ни обясняваха и показваха как да кърмим, стояха при нас, за да видят дали всичко е наред. Една от акушерките ни обясни за кърменето на поискване, мисля че това беше основното нещо, което ми помогна след това да кърмя дъщеря си до 2-годишна възраст. В интерес на истината друга акушерка ни казваше да държим бебетата само определен брой минути на гърда, за да няма разранявания и т.н., но някакси другата ми вдъхна повече доверие. Бебетата си бяха при нас денонощно, никак не се насърчаваше даването на вода или АМ. Единственото, което не направиха е да дадат бебето за кърмене (иначе го гушках малко) веднага след кърменето. Но и аз не съм била достатъчно информирана тогава и не съм искала да кърмя веднага след раждането, следващия път ще се пробвам.

# 58
  • Мнения: 141
Да изкажа и аз мнението си за Майчин дом Варна като болница Приятел на бебето
1. Да имат писмени насоки за поощряване на кърменето, с които редовно да се запознава целият персонал на зеведението - да, видях и прочетох плакат за кърменето,но брошури не видях, майката с която бях в стаята си беше донесла от училището за бременни и ползвах нейните..бях чела  и предварително.
2. Всички сътрудници да бъдат обучени теоретически и практически, за да могат да изпълняват основните насоки за поощряване на кърменето- предполагам ,че са обучени теоритично , но не срещнах голям ентусиазъм да ми обяснят каквото и да било .Аз сама ги виках и ги молех да ми покажат как да сложа бебето на гърдата .По-възрастните акушерки бяха по-ентусиазирани, една ми показа ,но не стоя повече от 5 мин в стаята да види дали се получава или не.
3. Всички бременни жени да бъдат информирани за предимствата и практическото осъществяване на кърменето. - за съжаление не са ме информирали за нищо за кърменето по време на женската ми консултация.
4. Да се дава възможност на майките да слагат детето на гърдата още в първите минути след раждането - и това не спазиха...Бебето ми стоя повече от 2 часа под лампа и никой не ми го даде да го кърмя..Донесоха ми го след 3-4 часа, въпреки че бях нормално раждане.
5. Персоналът да обяснява конкретно на майките как да слагат бебето на гърдата и как да запазят и стимулират производството на мляко дори при раздяла с детето си - както споменах и по-горе само след като АЗ попитах ми беше обяснено и то доста лаконично. Останах доволна само от една акушерка, която наистина постоя повече в стаята и показа на друга родилка как да кърми,та аз гледах и правех същото.
6. На новородените да не се дават нито течности, нито други храни като добавка към майчиното мляко, ако това не се препоръчва по здравословни причини - дадоха ми шише с глюкоза ,но по препоръка на педиатърката, имаше някакво отклонение в изследванията на бебето и затова. Пробвах да дам веднъж, но бебето не искаше и така им връщах шишето пълно.
7. Майките и децата трябва да бъдат настанявани заедно и да не бъдат разделяни. -това беше така
8. Персоналът да окуражава майките да кърмят бебетата според потребностите им. -да, казаха ми да кърмя на поискване .
9. На кърмачетата да не се дават гумени биберони или залъгалки. - не са ми давали и аз не съм носила
10. Да се поощрява създаването на групи за кърмене и да се осигурява контакт за майките с тези групи при изписването от болницата или родилния дом.- за това никой нищо не ми е споменал,а камо ли поощрил.

# 59
  • София
  • Мнения: 324
Родих сина ми преди 3 години във Втора градска без избор на екип, както и първото ми детенце там, пак без избор на екип. Имаше един вид брошури. Залепени бяха листа на вратите как трябва да се кърми, но без практическа помощ.

Такава между другото получих преди повече от 5г. от една изключителна акушерка при голямата ми дъщеря - 1:30ч в един спокоен неделен ден ми помогна да освободя каналите на гърдите ми. Благодарение на нея и на желанието ми, можех да си кърмя бебето.

За периода преди 3 години, не съм доволна. Ако бях първескиня тогава, щяхме направо да сме на изкуственяк и да не изпитаме прекрасното преживяване да се кърмим. Радвам се, че имах опит от преди.

Общи условия

Активация на акаунт