Лактогенен чай - колко и кога ?

  • 9 674
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте.
Взех си лактогенен чай, а нямам идея колко пъти на ден и по колко е препоръчително да се пие. Също така се чудя дали се получава един вид зависимост на тялото от него. В смисъл, веднъж започнат да се пие редовно, дали ще мога да кърмя в бъдеще и без него ?

# 1
  • Мнения: 4 406
на опаковката би трябвало да пише по колко. аз пиех на Хип , който е на гранули. препоръчваше се по 2 чаши дневно. аз си правех половин литърза деня и си го пиех през целия ден, когато се сетя.

# 2
  • Мнения: 49
Ами нищо конкретно не пише. Пише само, че се пие 20 мин. преди кърмене, ама дали преди всяко кърмене и по колко не пише.

# 3
  • София
  • Мнения: 295
Пих чая на Хип първите 4-5 мес. от кърменето, после престанах... да го пия, не да кърмя Wink - едва сега се опитвам да отбия дъщеря ми. Споко, мисля, че ще можеш и без него да продължиш да кърмиш. А относно дозировката - на българския лактогОнен чай май пишеше по половин литър дневно, а този на Хип е по 2 чаши на ден.

# 4
  • Мнения: 693
Българският лактогонен чай е много по-добър от Хип!
Три супени лъжици се заливат с половин литър вряла вода, оставя се 20-тина минути да престои и се разделя на порции за целия ден. Аз не го пия постоянно, когато усетя, че ми понамалява кърмата или, че са ми поомекнали гърдите започвам да го пия - след около седмица прием всичко е ок. Е, разбира се вземам и допълнителни мерки - пия много кисело мляко, хапвам орехи, но по малко защото може да се запече бебето и едно от най-важните неща е почивката.
Друг е въпросът, че е съвсем естествено от време на време кърмата да понамалява - временно е, това не означава, че спира.

Според мен не трябва да се пие непрекъснато, разбира се че организмът привиква и да, естествено, че ще можеш да кърмиш без него....аз дори си мисля, че няма смисъл да го пиеш просто ей така! Аз го пия от време на време защото цедя и давам кърма от шише, а така по-трудно се стимулира лактацията, не е като да суче бебе!

Успех!

# 5
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
скоро бях пуснала подобна тема, та ще следя отговорите и тук. на опаковката на ХИП пише 3-6 чаши дневно

# 6
Aз пия българският и смея да твърдя 4е е по добър от този на хип.На опаковката пише по 3 пъти на ден по една кафена 4аша,аз така го пия и мисля,4е няма нужда от пове4е

# 7
  • София
  • Мнения: 1 139
И аз пия българския лактогонен чай PeaceВ 500мл вряща вода се запарват 2 супени лъжици от чая.След като изстине,прецежда се и се изпива за 1 ден на 3-4 пъти.
Пила съм и на Хип гранулирания,но от него съм по-недоволна.

# 8
  • Мнения: 840
Аз също пих от българския. Пила съм и на ХИП, но нещо не ми се видя много ефективен. По принцип на него пишеше да се пие 3-4 пъти в рамките на деня(нещо такова). Та аз го пиех първите три месеца всеки ден, като към края на третия започнах да разреждам, докато накрая вече съвсем спрях. Не мисля, че организмът ми е привикнал към чая, въпреки че е съвсем възможно. Така че, не прекалявай. В момента месец и половина си кърмя успешно и без чая.

# 9
  • Мнения: 4 000
Пих много от този на ХИП, а до българския така и не стигнах (сигурно е било грешка).
Не вярвам да има зависимост, просто ако е в излишък тялото го изхвърля ...

# 10
  • Мнения: 147
В момента пия от този на Хип, слагам 7 ч.л в 500 мл. вода и го изпивам наведнъж тоест за около 0,30 ч . Доволна съм.

# 11
  • Мнения: 264
Още от раждането пия само на HIPP и съм много доволна. Пия по 2 чаени чаши на ден.

# 12
  • Мнения: 7
пий спокойно не се получава зависимост-на опаковката пише по колко да се пие спазвай указанието

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм пила такъв чай

# 14
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Аз не съм пила такъв чай
Joy Joy ми добре! ама темата е по колко. извинявай, разсмя ме сутрешно. иначе разбира се си за завиждане ако кърмиш без особени грижи...

Общи условия

Активация на акаунт