Майки в Дания - 2

  • 51 183
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25
Привет staro-novo!
Ние от няколко дена сме в Копенхаген. Знаех за партито, но още не бяхме дошли. Надявам се на следващото такова да се включим.
Като гледам май всички момичета са заети с празниците..никой не пише.
На всички пожелавам много весела и щастлива НОВА ГОДИНА!

# 31
  • Мнения: 21
Честита Нова Година и на теб
 Grinning

Ами дано да се засечем някой път тогава- ти в коя част на Копенхаген си?

Как празнува Новата Година?

# 32
  • Мнения: 25
Ние сме във Фредериксбег.
А за Нова Година имаше купон в нас- бяхме 10 човека. Много весело, но не много силно музика заради бебока.
А ти как изкара?

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте всички в Дания!!! Можете ли да ми кажете има ли български семейства с малки деца към 6-7 годинки в Орхус? Бих се радвала да се окаже, че има, защото планираме семейно да живеем там от юни . Всяка информация би ми била от полза!

# 34
  • Мнения: 21
(сега съм с кирилица, но не винаги мога)

Валя, ще се радвам да пием кафе някой път- аз всеки вторник ходя да тренирам във Фредериксберг със Hello Fitness и тичаме из парка там. Аз не съм много по тичането, но групата е за начинаещи- ако искаш, присъедини се- може да опиташ безплатно една седмица. Аз съм доволна.


# 35
  • Мнения: 25
старо/нов, писах ти в скайпа Wink
Хей, момичета, как сте?
Как изкарахте празниците? Имаше ли много подаръци Wink? Как са децата?

Като гледам никой май не влиза вече тук..
Пишете как мина срещичката?
Поздрави от нас

# 36
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Здравейте. Аз не съм мама в Дания, но можете ли да ми дадете някаква информация? Как може да се открие банкова сметка - така че от Б-я да се изпращат пари, които да бъдат ползвани там? Ама в Дания няма кой да открие сметка засега, става въпрос може ли оттук да се открие и по-нататък да се ползва там или трябва да бъде дебитна/кредитна карта или...? Моля да ме ориентирате, защото нямам никаква представа откъде да започна?

# 37
  • Мнения: 25
Здравей Златна лента.
Може разбира се. само картата трябва да е дебитна, ВИЗА. Така както можеш да ползваш ВИЗА навсякъде в Европа.
Просто провери банките- имат различни условия, някой вземат повече при теглене в брой или плащане в друга държава.
Повечето при плащане в големи магазини или бензиностанция не вземат нищо.
Аз съм си ползвала мойта бг карта в няколко държави без никакъв проблем!
Има и друг вариант- с пращане на пари с Юнионйекспрес или други такива, но там таксите са доста по-големи.
Успех!

# 38
  • Мнения: 7
хей на вси4ки ..как влязохте в новата година.при нас не6ата са ок...само дето малката запо4на да се буди незнам си по колко много пъти на но6т...Някои има ли да е имал практика с това...?

# 39
  • Мнения: 21
за банковата сметка- Валя, мисля че Златна Лента иска да пита само за сметка, не за банкова карта (която е свързана с банкова сметка)- доколкото разбирам става въпрос за банкови преводи...мисля, че трябва поне някакъв документ за самоличност, не е задължително да имаш постоянен адрес в ДК)- но това е информация отпреди няколко години, може и да са изменили правилата

за неспането- и при нас е така на периоди...не мисля че нещо особено може да се направи по въпроса- може евентуално да проветриш, ако отдавна не е проветрявано- особено сега през зимата, ние лично не се сещаме да проветряваме като преди

# 40
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
Здравейте, датски мами!
Обръщам се с молба към вас за малко информация. Дъщеря ми тази година завършва, иска да учи в Дания. Интересува се от интериорен дизайн и архитектура. Знаете ли за някакъв университет с такива специалности и обучението да е на англйски език (датски за момента не знае).
Ще съм ви благодарна, ако ме насочите къде да търсим информация.
Лека седмица на всички ви!

# 41
  • Мнения: 21
Завършва какво- средно образование или бакалавър?
Бакалавърска степен на английски едва ли се предлага, а и за магистърска ще е трудно в тази област- може би само в Олборг
http://www.aod.aau.dk/NyeStuderende/index_eng.htm

Иначе в Орхус и на други места изискват владеене на датски език и на английски се предлагат по 1-2 семестъра за гостуващи студенти или обменни програми
http://en.aarch.dk/studies/admission/

Ето една страница с обща информация за бакалавърски и магистърски програми в Дания на английски- нека я разгледа подробно
http://studyindenmark.dk/study-programmes/programmes-in-english

Нека види и страницата на www.bulg.dk за информация на български относно следване и работа в Дания- ако разчита да се издържа с работа докато следва, може да се окаже трудно до невъзможно

Успех

# 42
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
staro-novo , благодаря за информацията!   bouquet
Дъщеря ми тази година ще е абитуриентка, учи в строителен техникум. Нейн съученик от предния випуск е приет и в момента учи архитектура в Дания. Знам, че кандидатства от тук, с положен изпит на английски език(първи сертификат). Вероятно първата година ще учи и датски. Така че имаме още малко време да проучим нещата.
Още веднъж ти благодаря за информацията!

# 43
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Момичета, благодаря ви за информацията.
Staro-novo, защо смяташ, че е невъзможно следване с издръжка от работа там? А работа там плюс помощ оттук достатъчно ли е за издръжка? Или трябва помощта да бъде само оттук? Не се намира работа или заплащането е недостатъчно? Предварително благодаря.

# 44
  • Мнения: 21
работа трудно се намира, а и от студентските задължения почти не остава време--- един познат дойде да следва преди половин година и още не си е намерил работа, а и му дойде нанагорнище с датската учебна система и изискването да се чете голямо количество материал всеки ден и да има изпити и есета текущо, а не само на сесия- говоря за Копенхаген и за бизнес/хуманитарни специалности, в провинцията може да е по-друго....разходите са големи- квартирата струва около 3000 крони, за живеене минимум пак толкова- поразровете се из нета, доста български студенти са писали по блогове преживяванията си, както и информацията на www.bulg.dk 

Общи условия

Активация на акаунт