Искам съвет относно името на бебчо

  • 6 071
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Пак ви занимавам с моите проблеми, но много искам мнението ви Laughing  Става дума за името на бебчо - терминът ми е на 29.06.,  а още нямаме име! Искаме да е с Т и с мъжа ми се спряхме на Тома, но всички роднини и познати  ревнаха в един глас, че не е хубаво име. Снощи мъжа ми вече се ядоса и каза "важното е, че ние си го харесваме!" Да, ама не искам такива отрицателни реакции като чуят името на бебчо! Кажете ми какво да правя? Не мога да реша окончателно!Никой не ми харесва името, но и никой не ми помага със съвет! За момиченце си имам хубави имена, но за момченце - нищо!!! А според докторите е 100% момче!
 Чакам с голямо нетърпение Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Най-близкото до "Тома" е "Томи"-и без това, ако кръстите детето Тома, най-вероятно ще му казвате Томи Rolling Eyes
Тео, Теодор, Тихомир

Пак ще си мисля....

# 2
  • Мнения: 1 210
Petyr ili Pavel.

# 3
  • MUC
  • Мнения: 571
Томислав  Confused:  Sign Exclamation  Rolling Eyes

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
А на мен Тома страшно много ми харесва - не виждам какъв е проблема на роднините ви - името си е чудесно. С подобно звучене и пак много хубаво име е Сава. Кръстете си детето както искате - винаги ще има недоволни, а и да угодиш на всички е безсмислено - те ще бъдат доволни, пък на вас ще ви е криво, че не сте избрали името със сърцето си. Аз съм за Тома Grinning

# 5
Цитат на: Graciela
Пак ви занимавам с моите проблеми, но много искам мнението ви Laughing  Става дума за името на бебчо - терминът ми е на 29.06.,  а още нямаме име! Искаме да е с Т и с мъжа ми се спряхме на Тома, но всички роднини и познати  ревнаха в един глас, че не е хубаво име. Снощи мъжа ми вече се ядоса и каза "важното е, че ние си го харесваме!" Да, ама не искам такива отрицателни реакции като чуят името на бебчо! Кажете ми какво да правя? Не мога да реша окончателно!Никой не ми харесва името, но и никой не ми помага със съвет! За момиченце си имам хубави имена, но за момченце - нищо!!! А според докторите е 100% момче!
 Чакам с голямо нетърпение Laughing


Zdravei,az sam za Toma,prekrasno ime!

# 6
  • Мнения: 4 068
Тома наистина е прекрасно име.Не виждам причина да го сменяте.Верно е,че все ще има някой дето да е недоволен,но не можеш да угодиш на всички.Аз също съм за Тома.

# 7
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Anichka
Petyr ili Pavel.

Nе знаех че Петър и Павел започват с "Т" Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 344
Здравей Грациела
Твоите роднини явно го свързват с Тома Неверни(то в днешно време вяра на никого да нямаш),но важното е
че на вас името ви харесва и вие сте си го избрали.
Не позволявай друг да си налага мнението.

Името,което вие с мъжа си изберете за вашето дете ще бъде
ще бъде най-хубавото.

Леко раждане и да е живо и здраво детенцето.

# 9
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Туфи
Цитат на: Anichka
Petyr ili Pavel.

Nе знаех че Петър и Павел започват с "Т" Rolling Eyes  Rolling Eyes


На 29 ЮНИ е Св. Св. апостоли Петър и Павел.
Може би, Аничка има предвид, че ако се роди на термина бебето си идва с името.

# 10
  • Мнения: 8 769
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Туфи
Цитат на: Anichka
Petyr ili Pavel.

Nе знаех че Петър и Павел започват с "Т" Rolling Eyes  Rolling Eyes


На 29 ЮНИ е Св. Св. апостоли Петър и Павел.
Може би, Аничка има предвид, че ако се роди на термина бебето си идва с името.

Съгласна, но доколкото разбрах, държат на име с Т!

# 11
  • Мнения: 637
Цитат на: Graciela
Искаме да е с Т и с мъжа ми се спряхме на Тома, но всички роднини и познати  ревнаха в един глас, че не е хубаво име.


Тома е прекрасно име.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 965
Няма смисъл да слушате роднините - те все ще намерят за какво да мрънкат. Важното е вие с таткото да харесвате името, а и Тома е страхотно име (звучно и интересно; означава "близнак" от староеврейски). Другото име с Т, което на мен ми харесва е Теодор (от гръцки означава "божи дар"). Каквото и име да изберете, ти пожелавам хубаво, здраво и послушно бебе и леко раждане.

# 13
  • Мнения: 3 153
Suvetvam vi da ne slushate nikoi! Toma e edno strahotno ime, a oshte po-izumitelnoto za men e, che nie s tatkoto sushto se sprqhme na nego, vupreki che ne durjim na nqkoq opredelenq bukva;))) az sum za Toma

# 14
  • София
  • Мнения: 3 847
Вместо Тома Неверни предпочитам Тома Аквински - философ и теолог. Написал е огромен по значе ние (и обем) труд, които оказва силно влиание върху формирането на отношенията религия-държава.

Много ми харесва името. Ще свикне родата, къде ще ходи. Не се отказвайте от вашият избор.

Леко раждане.

Общи условия

Активация на акаунт