На 5 години и пие мляко от биберон

  • 6 767
  • 117
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 817
За моето дете не го приемам, чак ми е безумно на 5 години да си я представя с шише с биберон.

За чуждите деца ми е все тази, кой както иска...

# 106
  • Мнения: 11
майката да се взима в ръце и да отбива детенцето - то ще тръгне на училище и ще търси беберон...

# 107
  • София
  • Мнения: 38 476
А всъщност тази Бибката , дето пусна темата и изчезна, дали въобще има дете?

А дали знае как се гледат деца?

Едва ли...

# 108
  • Мнения: 2 270
Аз съм от безотговорните майки  Mr. Green Моето средното момченце на почти на 6 (без 2 седмици) и още пие вечер шише с мляко. Колко пие - друг въпрос - често шишето остава недокоснато, но без него не заспива. Понякога изпива цялото и иска още. Като ходим някъде или е на градина, или сме на гости с преспиване шишето не му е необходимо.
Голямото ми момче гушкаше навремето играчка и си смучеше пръста. Сам се отказа малко преди да почне училище. Не са му криви зъбите  Mr. Green Най малкото ми дете гушка играчка, въпреки, че като стане време за спане аз му ръгам шишето в ръцете да изпие малко мляко. Пие ако ще пие и захвърля зверски шишето под някое легло (на 3 без 1 месец е). Така и не го научихме на любов към бутилката, кърмен е 2 години.
И трите ми деца денем си пият съвсем спокойно всички течности от нормални чаши. Шишето на средното ми дете е част от ритуал, който той ще зареже когато е готов. И трите са гледани от една майка и обичани еднакво, та не е майчина "грешката" според мен. Има различни деца. Всяко дете се развива емоционално различно. Понякога не е достатъчно "да му помогнем" да преодолее зависимостите си. Не съдете по своите за поведението на чуждите.

ПП. Моите деца определено предпочитат шоколада пред плодовете, и не го намирам за странно. И аз го предпочитам  Mr. Green

подкрепям напълно

# 109
  • Мнения: 1 931
А пък аз мисля, че това не е наша работа, най- малко пък на лелята дето пуска темата и после я няма.
Тук е много лесно да предизвика човек някакъв спор, пуска тъпа тема за някой си друг и да си гледа сеира после.
А и в крайна сметка всеки си гледа децата така както си прецени и никой няма право да му се меси, стига да няма насилие някакво, но ако има и за това си има съответните институции, които да си свършат работата.

# 110
  • Мнения: 1 817
Пиенето от биберон на такава възраст си е доста странно  newsm78 и не приемливо. Още по-неприемливо обаче е млякото да е основна храна на дете на 4 години.   Shocked
Тези родители са оставили развитието на детето си на течението, защото явно така им е по-лесно.
И моят син не искаша да яде твърда храна до 10 мес. възраст, но аз положих много усилия да започнат да му харесват новите вкусове. Много ми беше трудно, хапка по хапка....Сега не може без любимата си попара. Има и други храни, които много харесва. Все още не иска да дъвче, но и с това вече имаме напредък.
Няма как, постоянство трябва, за да дадеш на детето си това, от което има нужда. Има и "по-трудни" деца и с тях трябва повече внимание, последователност и настояване. 
Според мен са изпуснали момента и сега ще им е много трудно.
Не ми е работа, а само изказах мнение...

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 10:40 от _Venera

# 111
  • Мнения: 5 183
А пък аз мисля, че това не е наша работа, най- малко пък на лелята дето пуска темата и после я няма.

Абсолютно на същото мнение съм и аз.
Аман от "добронамерени" лели, стринки, свати и шуренайки ....  Crossing Arms

# 112
  • Мнения: 27
Аз съм леля на 3 годишно момиченце.
Пие мляко от биберон сутрин и вечер.
Не съм се бъркала на майка и, но съм мислила по този въпрос.
Племенницата ми ходи на детска градина и не яде почти никаква храна. Понякога се е случвало една филийка хляб да и е храната за цял ден (хапва и доста сладки неща - шоколади бонбони). Майка ми ходи преди една седмица у тях на гости и ми разказа как детенцето не е акало от 3 дена е след като тя го нахранила с пълнена чушка то почти мигновено се изакало.
Според мен даването на мляко на по злояди дечица (като моята племенница) вреди, защото  може да се окаже основна храна. Не знам дали съм права, затова не смея да се бъркам.

# 113
  • София
  • Мнения: 38 476
Ами по принцип млякото разхлабва, а пълнената чушка /с ориз предполагам/ запича. Mr. Green
Всяка майка си знае как си гледа детето.
Отстрани е много лесно да се коментира и да се дава акъл.
Майка ми прави така, ама като и се заканя, че ще и оставя малката за 24 часа и млъква  набързо! Twisted Evil

# 114
  • Мнения: 5 183
Майка ми прави така, ама като и се заканя, че ще и оставя малката за 24 часа и млъква  набързо! Twisted Evil

 Mr. Green

# 115
  • Мнения: 46
Аз съм леля на 3 годишно момиченце.
Пие мляко от биберон сутрин и вечер.
Не съм се бъркала на майка и, но съм мислила по този въпрос.
Племенницата ми ходи на детска градина и не яде почти никаква храна. Понякога се е случвало една филийка хляб да и е храната за цял ден (хапва и доста сладки неща - шоколади бонбони). Майка ми ходи преди една седмица у тях на гости и ми разказа как детенцето не е акало от 3 дена е след като тя го нахранила с пълнена чушка то почти мигновено се изакало.
Според мен даването на мляко на по злояди дечица (като моята племенница) вреди, защото  може да се окаже основна храна. Не знам дали съм права, затова не смея да се бъркам.

Извини ме, ама майка ти свекърва ли се пада  там? Не бива да се говори така, защото дечицата си минават различни периоди, в които са или злояди, или обичат сладки неща повече, или скоро е тръгнало на градина и не е свикнало още с храната там. Причините може да се безброй. Моят син беше доста капризен за храните, сега още е, но по-малко. Дъщеря обаче яде всичко, ще ми кажете ли как става това? И двамата са гледани от една и съща майка по един и същи начин!!! Да, и на мен преди време ми се струваше лесно гледането на деца, отстрани, но то изобщо не е лесно, колкото повече се старее човек, толкова по-трудно става! Дано да не съм обидила някой!

# 116
  • Мнения: 805
Мда...невероятно, но факт - братовчедка ми и тя си цуцаше млекце до 6-7 годишна.
Безсмислено беше да се обяснява на вуйна ми каквото и да е било по този повод - тя не намираше нищо нередно.

# 117
  • Мнения: 27
katiaR  не си ме обидила.
Майка ми не е свекърва, а първа братовчедка на майката на детенцето, и коментира случката пред мен, не е давала акъл на хората.
А аз зададох въпроса заради себе си ... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт