Къде да намеря портокалови и лимонови кори?

  • 8 162
  • 15
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Туй то  Grinning
Търсят се лимонови и портокалови кори за сладкиши.
Не държа особено да си ги правя сама, това ми е последен ресурс.
Преди 2 години се продаваха в Метро и големите хранителни магазини - поотделно и микс - и бяха супер.

С тях стават фантастични щолени, коледни хлябове, просто кексове и прочее  Grinning Отделно, че и в манджа могат да се сложат.
На Kotanyi има вариант с настъргани сушени лимонови кори в пакетче, но са някакви съвсем смотани, никак не им се усеща вкуса в печивото. По-скоро са за подправка за риба и т.н.

Има ли някъде такива сушени (озахарени) лимонови и портокалови кори? Ако да, в какви разфасовки, цени?

*за Пловдив иде реч, но и за други градове да кажете, няма да е беда.

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 08:32 от Бу

# 1
  • Мнения: 3 770
Преди две седмици и аз търсих , но не намерих.Трябваха ми сушени плодове за Английския коледен кекс.В Метро тогава нямаше нищо подобно.На пазара има на много места сушени , захаросани плодове и купих най-близкото до коричките - сушени портокали.Заедно с кората са и отделих другата част.Не е същото , но е вариант.

# 2
  • Мнения: 707
Може скоро да пуснат заради Коледата  newsm78. Провери ли дали няма някъде по нета?

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Буууут.

Някой, някъде? Не ползвате такива кори за направа на сладкиши или...?

# 4
  • Мнения: 25 447
Ползваме, ама и ние не можем да си намерим, та си ги правим сами.  Tired
Аз не ги суша, Бу. Нарязвам ги на тънки ивици, обелвам бялата сърцевина и коричките ги нарязвам на ситно. После ги съхранявам в бурканче с някакъв алкохол - водка, коняк, ром, ракия... Каквото имаш. Така издържат доста дълго в хладилника.
Може да ги попариш първо във вряла вода, преди да ги накиснеш в алкохола.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 814
Купих си на скоро лимонови корички от Пикадили. Peace

# 6
  • Мнения: 320
Преди два дни видях пакетчета лимонови корички в Метро - Благоевград, не купих защото исках портокалови, но нямаше, сега съжалявам, че не взех лимонови  ooooh!

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Да, на Котани наистина не са хубави. Аз си имам домашни от свекървата  Party , но са на привършване и ще пробвам в Метро тези дни, вече бяха пуснали коледните сладки, щолени и козунаци. Ще докладвам какви има и ако има. Ако не ще преслушам Пикадили.

# 8
  • Мнения: 320
 Бу, забравих да кажа, че бяха едни малки пакетчета с големината на маята например и бяха при нишестета, маята, кремчетата и др. потърси ги там може да има и при вас в Метро  Wink

# 9
  • Мнения: 304
 newsm78не е трудно да си ги направиш в къщи,тези неща сама си ги приготвям и дори си правя сладко от портокалови корички Grinning

# 10
  • Мнения: 1 440
Бу, и аз видях в Пикадили, но само лимонови Peace Даже и сушени чарешки имаше, но аз не ги видях и взех захаросани Sad

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бу, забравих да кажа, че бяха едни малки пакетчета с големината на маята например и бяха при нишестета, маята, кремчетата и др. потърси ги там може да има и при вас в Метро  Wink

тези са за ароматизиране на кексове, но не стават за щолен или подобни печива, където се слагат корички на парченца...

тези в пакетчетата ги имам и аз - изобщо не съм доволна, а за на Йоткер Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 1 889
Лимонови има със сигурност в Била.  Peace При сладкарските подправки. Може и портокалови да има, отдавна съм купувала.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лимонови има със сигурност в Била.  Peace При сладкарските подправки. Може и портокалови да има, отдавна съм купувала.
Колко отдавна? Защото преди около 2 години имаше портокалови, лимонови и микс в малки правоъгълни кутии с фолио отгоре, които се продаваха в Метро и по-големите супермаркети, но после изчезнаха и не съм виждала оттогава.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 889
Ами преди година някъде съм купувала. Ще погледна специално, като ходя др. път.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт