Какво значи"модифицирано нишесте"?

  • 8 371
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
ХАпке,ако знаеш откога чакам момента,в който някой ще ме успокои за ГАнчевите пюренца-аз в момента давам цени от по 2 лева на пюренце,хем складова цена,немски,щото ме е страх от ГАнчевите.Точно заради тази думичка"модифицирани".

Взе ми думите - и аз така не купувах на Ганчев точно заради тази дума модифицирано  Rolling Eyes Не съм сигурна, обаче, че сега като знам истината, ще започна да ги купувам, де.
OFF-Пиленце мило,ако всички майки бяха  чак  толкова вманиачени като мене-ееехеее,щяха да фалират хората Laughing Laughing .Аз знам майка,дето не си знаеше името на капките за колики,аз бях бременна 7 месец ,тя вика "нещо със С беше"-питам я-да не е САБ СИМПЛЕКС?А тя ококори е такива очи Crazy-ама ти отде ги знаеш,ме пита.Демек,понеже още съм бременна,та...трева паса.Ама пусто,съгласна съм аз да нямам какво да ям,примерно,ама на дечкоса-само качествено.

# 16
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
OFF-Пиленце мило,ако всички майки бяха  чак  толкова вманиачени като мене-ееехеее,щяха да фалират хората Laughing Laughing .Аз знам майка,дето не си знаеше името на капките за колики,аз бях бременна 7 месец ,тя вика "нещо със С беше"-питам я-да не е САБ СИМПЛЕКС?А тя ококори е такива очи Crazy-ама ти отде ги знаеш,ме пита.Демек,понеже още съм бременна,та...трева паса.Ама пусто,съгласна съм аз да нямам какво да ям,примерно,ама на дечкоса-само качествено.

Аз си мисля, че не се вманиачавам хич, но някои хора не мислят така  Grinning Има някои неща, на които наистина държа, едно от тях е  детето ми да не яде глупости.
Сори за офф-а

# 17
Моя бебо е на 6 м., че и отгоре. От четвъртия месец започнахме захранване първоначално с плодовите, а вече ползваме и зеленчуковите, че и месните на "Ганчев" - никакви проблеми. Папкаме ги с голямо удоволствие всичките. В момента сме и на кашите на "Ганчев". Там малко се цупим, но мисля, че още не е свикнал с кашата като храна, отколкото като вкус. Никой не желая да обиждам, но се замислете - ако бяха чак толкова вредни, щяха ли да ги пуснат на пазара - НИЩО ЧЕ СА БЪЛГАРСКИ. Лично мое мнение е, че би трябвало да имаме малко повече вяра в българския ни стандарт. Ако обикаляхте да вадите разрешителни из нашите институции, щяхте да видите, че не е чак толкова лесно да се измами. Пък и пробвайте захранване с по 1 ч.л. примерно, за да се убедите в българските продукти и изчакайте да видите как ще реагира вашето бебе. Все пак са и най-евтини. Съгласна съм, че здравето на бебето ни е най-важното нещо, но защо да не започваме опитите с храните първо с български продукти? Пък когато видим, че не ги харесва бебока, минаваме на други - в крайна сметка пазара ни на този етап го позволява изцяло (чужди продукти колкото си щеш: чешки, немски, италиански, унгарски и т.н.). Помислете си!   bouquet

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Изцяло подкрепям Анжела 77.Мойто дете яде и от българските пюрета и от вносните.Прекаленият светец и богу не е драг.В Хип също има консерванти под формата на лимонена киселина,но се купуват защото не го пише,иначе няма как да издържат по година-две.Попитайте вашите майки с какво са ви хранили имало е едни пюрета и това и мисля,че всички сме живи и здрави пораснали и щастливи родители,та си направете заключенията и по-спокойно го карайте.

# 19
  • Мнения: 6 243
Извинявам се, че се намесвам, но темата не е за пореден път да кометираме достойнствата на българските пюрета, а какво е това животно "модифицираното нишесте". Нека не я разводняваме, защото винаги когато някой напише нещо, някой друг се чувства лично отговорен да се опита да го опровергае.
chocha и ANGELLA77 - тук всички добре сме помислили, аз лично мисля по въпроса от 1995 година, когато родих първото си дете   Wink Но ще помисля и днес  Grinning

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Успокоих се относно думичката модифицирано (благодаря за което Grinning) - защото и аз май другото значение възприемах Wink
Но не съм успокоена относно наличието на нишесте в пюрето изобщо - както беше споменато,то е просто пълнител и сгъстител и е за сметка на плодовото съдържание...ако искам детето ми да яде кисел с плод и нишесте,ще му направя аз,а няма да го купувам готов Rolling Eyes Показателно за мен беше и това,че мъжа ми,само като видя какъв вид има въпросното уж плодово пюре,ми забрани категорично да давам такова нещо на детето.Преди години,ехеее...като бяхме млади - тогава вярно,че всичките ганчеви пюрета (независимо че по онуй време по друг начин се казваха) имаха един и същи калнокафяв цвят,но на вкус бяха различни и определено доста наподобяваха това,което се получава,ако направиш и стерилизираш домашно пюре - сега няма нищо подобно,жив кисел са с тези нишестета Sad
Малко офф стана,но втори път след въпросното възмущение на таткото от Ганчев не съм купувала - когато изобщо се случи да давам готово пюре,давам на Ам-ам,понеже нямат нишесте.Изобщо  понеже и аз май съм вманиачена мама,избора на пюре ми е по-затормозяващ и труден отколкото да направя на детето домашно - в повечето има нишесте(като започнеш с Ганчев и свършиш със Семпер),в другите - мляко,в третите - глутен,четвъртите ги саботирам по кърмачески причини(Нестле),петите са ми твърде скъпи(Хип)...и добре,че са бабите с градините,че да има какво да яде горкото с такава ненормално взискателна мама Grinning

Общи условия

Активация на акаунт