Уреаплазма - някой успял ли е да се излекува?!

  • 26 816
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 651
Мерси за информацията Simple Smile. Скъпо ли е това ДНК изследване? Само кръвни тестове за халамидия са ми правили до сега.

# 16
  • Мнения: 102
Здравейте момичета, Април месец лекувахме уреаплазма с 1 курс АБ доксициклин, фасижил и микомакс. Втората контрола на изследването беше отрицателна и аз много се зарадвах.
Ето че сега исках да си правя ЦС, накараха ме да си направя микробиология, микоплазма, уреаплазма и хламидия и се оказа, че пак имаме Уреаплазма /не сме е излекували/, а и отново се е развила бактериална вагиноза.
В момента пием едни АБ за бактериите, след това ще пием други за Уреаплазмата.
Имате ли представа защо и как тези бактерии и микроорганизми регенерират и отново се появяват. Дайте ми съвет как мога да се предпазя. Имам само един партньор /надявам се, че той също  Laughing/, лекуваме се заедно, спазваме много добра хигиена.
Какво още да направя?
Искам да забременея и да си износя едно здраво и красиво бебе, а тези гадини са предпоставка за стерилитет и спонтанен аборт.
Моля ви помогнете ми с информация.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 302
Ние в момента лекуваме уреаплазма с Вибрамицин (което си е пак доксициклин). Ще го пием 7 дни, след това лекарката каза да изчакам 7 дни и тогава да отида да ми вземе цервикален секрет за повторно ДНК-изследване. Много се надявам да сме го излекували.
Успех на всички!

# 18
  • Мнения: 806
Здравейте,
бих искала да Ви попитам-поема ли се от здравната каса изследванията-микоплазма, уреаплазма и хламидия.
Благодаря предварително и успех на всички!

# 19
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
.
Имате ли представа защо и как тези бактерии и микроорганизми регенерират и отново се появяват. Дайте ми съвет как мога да се предпазя. Имам само един партньор /надявам се, че той също  Laughing/, лекуваме се заедно, спазваме много добра хигиена.
Какво още да направя?
Искам да забременея и да си износя едно здраво и красиво бебе, а тези гадини са предпоставка за стерилитет и спонтанен аборт.
Моля ви помогнете ми с информация.
Мила Чоки - напълно те разбирам - аз също имам периоди, в които ме нападат гъбички, бактериална вагиноза и подозирам че и уреаплазмата не можахме да я изтребим последният път. Четох, четох, четох и стигнах до извода, че тези нападения са вследствие от ниската имунна система. Особено при стимулация нали някои от лекарствата са точно и за блокаж на имунната система, за да не отхвърля тялото ембриона и ето веднага след ин витрото ме нападнаха разни гадни бацили.  #Crazy
Мисля че този цикъл винаги ще се повтаря, защото във нормалната среда на влагалището съществуват разни микроорганизми и когато имунната система е слаба и те имат благоприятна среда за развитие. Тоест искам да кажа, че понякога не става въпрос, че се заразяваме постоянно с тези неща, а просто те са си в нас и тялото ни не може в даден момент да ги пребори
Надявам се, че ме разбра - не го обясних много стегнато, а и това е мое мнение де - не ми го е казвал доктор все пак

# 20
  • Мнения: 27
Аз преди година също се борих с тези гадини. И също в началото имах само микоплазма, а след като я лекувах безуспешно 2 курса излезна и уреаплазма. Но те пък не можели да се лекуват едновременно. Така че първо едното, после другото и то с различни антибиотици.

Общи условия

Активация на акаунт