моля помогнете-ДА ЗАХРАНВАМ ЛИ

  • 2 281
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Моето мъниче е на 5 месеца и е изцяло на кърма.Проблема е там, че имам магазин и няколко пъти в месеца ми се налага да пътувам.Тогава на помощ ми е кърмата събирана в хладилника,но вече не ми остава излишна, която да замразявам.Питах педито какво да давам в периода когато ме няма?И тя каза започваш-сутрин-плодово пюре,на обяд-зеленчуково,след обяд каша и т.н.  до кърмене сутрин и вечер само.Аз се шашнах!Не искам да и прекъсвам кърменето.И сега тъй като не получих чакания отговор се допитвам до вас.Моля за съвет.Мога ли в деня когато ме няма да заменя кърменето и с какво?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 051
Скоро можеш да захраниш, но до заместване на кърменето ще минат поне няколко месеца, а и има и версия, според която не трябва да се замества кърмене до годинка. Пробвай да изцедиш повече кърма или в дните, в които отсъстваш да дават кърма и да дохранват с АМ /препоръчано от педиатър, а не каквото и да е/. Аз цедих доста дълго /по други причини/ повече от 9 месеца и мога да те уверя, че ако си го поставиш за цел можеш да изцедиш достатъчно за приличен резерв.

И най- добре пусни темата в кърмаческия. Peace

# 2
  • Мнения: 1 062
Първо ще ти отнеме време въвеждането на храните...не става изведнъж.  Отделно пък след доста време ще можеш да заместиш ядене, а какво остава три, или пък да си на това меню, което ти е казала лекарката. Ако не можеш да изцеждаш кърма за времето когато те няма, защо не започнеш с АМ? Ти пак си го захранвай, но когато трябва и мляко а те няма - АМ.

# 3
  • Мнения: 6 713
Eee, твоето педи много бърза! #Crazy Не можеш да заместиш толкова хранения наведнъж! Става постепенно!  Peace
Аз в началото на 5-и месец почнах със зеленчукови пюрета. Началото на 6-и месец с месни пюрета, постепенно въведох и безмлечни, безглутенови каши следобед.
Плодовите пюрета дойдоха към средата на 6-и месец Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 334
Първо ще ти отнеме време въвеждането на храните...не става изведнъж.  Отделно пък след доста време ще можеш да заместиш ядене, а какво остава три, или пък да си на това меню, което ти е казала лекарката. Ако не можеш да изцеждаш кърма за времето когато те няма, защо не започнеш с АМ? Ти пак си го захранвай, но когато трябва и мляко а те няма - АМ.

Напълно подкрепям  мнението на Black_rose  Peace

# 5
  • Мнения: 552
Не знам какви са ти намеренията по принцип за захранване,но ако си решила да захранваш в 6 месец,по-добре е да ДОХРАНВАШ/при нужда/,а не да ЗАХРАНВАШ.
Но така или иначе захранването ви престои,така че ако искаш може да почнеш със зеленчуково,плодово пюре или каша.Но плавно и постепенно,без да бързаш Peace

# 6
  • Мнения: 83
Здравейте на всички,аз не мога да разбера едно,имам дъщеря на 4 год.и да ви кажа тогава не беше така,сега сам бременна в 9-ти месец и подочувам от тук там за захранването.Дъщеря ми започнах да я захранвам във втория месец.
2-ри мес.-сок
3-ти мес-плод.пюре
4-ти мес.-зел.пюре
5-ти мес.-каша
6-ти мес.-местно пюре и жълтък
7-ми мес-бульон и попара
и от 8-ми месец започнахме с детската кухня.
За това сега ми е странно,какво е това захранване от 6-тия месец?

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Мисля,че е време да захранваш вече.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Захранването е хубаво да стане бавно,а не за 1 ден.По-добре избери някакво АМ за деня в който отсъстваш/все пак е най-близо до майчината кърма,за разлика от пюретата/,а си започни захранването постепенно.

# 9
  • Мнения: 3 993
Не знам какви са ти намеренията по принцип за захранване,но ако си решила да захранваш в 6 месец,по-добре е да ДОХРАНВАШ/при нужда/,а не да ЗАХРАНВАШ.
Но така или иначе захранването ви престои,така че ако искаш може да почнеш със зеленчуково,плодово пюре или каша.Но плавно и постепенно,без да бързаш Peace
Това е и моето мнение.  Peace
zvetilena , според последните и най-актуални препоръки на Световната здравна организация и педиатрите, бебето трябва да бъде изключително кърмено през първите 6 месеца, и съответно захранено на 6 месеца. В библиотеката на форума има много информация, ето и един български сайт по темата: http://papa-bebe.com/zahranvane2.html

# 10
  • Мнения: 83
Съжелявам мамчета,ама аз не съм съгласна със Световната Здравна Организация.Да кърмата е най-хубавото ядене за нашите деца но не може никой да ме убеди,че детето получава всички витамини и минерали от нея.Храната на пазара не е качествена(тази която ние ядем),така,че какво получава то?Децата родени преди 5 год.са 100 пъти по здрави и без алергии от тези които се раждат сега.И все пак това е мое мнение,не ангажирам никой с него.

# 11
  • Мнения: 22 414
Ако не искаш да захранваш, по-добре в периода, в който не си до бебето да дават АМ. Ако кърмата, която имаш замразена вече свършва.
А за захранването, абсурд е да започнеш по схемата дадена от педиатъра. )))
Въвежда се само 1храна, в продължение на поне 3-4дни. След този период количеството и се увеличава ако на бебето му харесва или се въвежда нова храна.
Най-добре е да се започне с оризова каша, после зеленчуково пюре, плодово и т.н.
В началото по няколко лъжички, после половин пюре и накрая цяло.


zvetilena, ако прочетеш малко повече ще видиш, че захранването във втори месец със сокче е почти абсурдно. Бебето изобщо не може да усвои витамините по начина, по който ние ги усвояваме. Да не говорим, че на бебе с колики да му дадеш прясно изцедено ябълково сокче - е просто върха, нямам думи. При техните нежни стомахчета, подобна глупост е изключителна.

# 12
  • Мнения: 83
Може би сте права,но аз дъщеря ми сам я захранвала по този начин по който описах по горе,да чукна на дърво до момента няма никъкви алергий,антибиотици не пие,защото почти не е боледувала,а що се отнася до коликите,въобще не е имала.Да всяко дете си е различно,но тези нови американски тенденций.........

# 13
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
zvetilena и аз точно като теб съм си захранвала детето и да чукна на дърво е без никакви алергии и т.н при това е гледана до 1 месец на АМ а след това на краве мляко, а сега се чудя какво ще правя с дребосъка, но в нашия град все още педиатрите си препоръчват стария начин на гледане.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 094
Аз ще захранвам на 5-тия месец. Между другото захранването със сокче се отрича не от скоро, а от 10-15 години вече  Peace Точно защото коремчетата на децата са много нежни, само си представи, ти ставаш сутрин, не си яла нищо от вечерта на предния ден, и вземе някой да ти даде само ябълков сок сутринта. Бас хващам, че ще те заболи корема. Да не говорим за незахранено коремче...

А и в добавка, чукайте на дърво, на глава, проблемите от ранното захранване и даване на сокчета се отразяват след години.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 12:48 от Toni_baraboni

Общи условия

Активация на акаунт