Спрях да се цедя ... и сега какво?

  • 624
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
По-скоро нямам въпрос, а искам да споделя. Е, и да питам някои неща, де Simple Smile

От няколко дни спрях с цеденето през деня на работа и сега се прибирам с препълнени гърди и гледам Гогата да изсуче колкото се може повече. От известно време намалявах количеството на изцедената кърма, докарах я до 100 мл от двете гърди, като едновременно с това изместих и часа, в който се цедях към 16.30-17.00. Така от средата на миналата седмица спрях. Въпреки това гърдите ми се пълнят доста.

Продължавам да си го кърмя, разбира се, както сутрин и вечер, така и през нощта, а в почивните дни и през деня. Но когато ме няма не пие кърма, освен кърма с бисквити, което е в менюто на Гого през ден като следобедна закуска.

Чудех се дали сега ще ми намалее кърмата? От друга страна се чудя, сега като ми се изчерпат запасите от кърма , ако се наложи да пътувам, няма да мога да оставя на Гогата кърма, защото може и да няма вече запас?!? Освен това съм отпуска другата седмица за 10-тина дни и мисля, че пак ще наваксаме с количеството и се чудя дали след това няма да си образувам проблем с препълнени гърди?

Ами така де, в този ред на мисли тези дни... Кажете ми, че няма да ми намалее кърмата, нали? (Ех, и аз като че ли вчера съм родила, така звуча, не съм се притеснила чак толкова по този въпрос, да не си помислите, че съм се паникьосала).

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Не, няма да намалее. Simple Smile
Аз без да се цедя спрях дневните кърмения, докато Мая е в яслата. По-рано сучеше преди ставане, към 10, 12-13 и следобяд към 15-16 (после пак към 18-19 и за приспиване, също и нощем).
Като тръгна на ясла, първо беше на половин ден и прескачаше 'втората закуска' към 10, направо на обяд сучеше приспивно.
Сега вече суче преди ставане и чак като я взема от ясла в 15. За сметка на това суче и от двете гърди (че и сама командва коя да й дам... здрасти, Зъхи Wink ).
През другите дни си суче по старата схема.
За запасите не знам какво да ти кажа, понеже отдавна не се цедя и не поддържам запаси.

# 2
  • Мнения: 3 379
Е, това звучи успокояващо. А за запасите - ми надявам се, че няма да ми се налага да пътувам скоро.

Хм, Гого вече го кърмя почти навсякъде, сам ов обществен транспорт май не се е случило, защото не се возим на такъв Laughing Като завика "цо-цо-цо" и ме задърпа за блузата..., а и той проявява претенции към това от коя гърда...  Grinning

# 3
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Бъди спокойна, вече втори месец кърмя Анджи само сутрин и след работа, е и през нощта разбира се, изобщо не ми е намаляла кърмата, дори в часовете когато трябва да сучи гърдите ми се пълнят. Е усещането не е много приятно, но като я взимам от бавачката първата и работа е да си сукне. Знаят си бебоците къде е сладкото

# 4
  • САЩ
  • Мнения: 323
Аз изобщо не се цедих като тръгнах на работа, защото мойто не щеше да пие кърма от чаша (беше на 10 месеца). Няма да ти намалее кърмата. И за 10те дена не се притеснявай. Ако след отпуската ти се препълват гърдите, изцеждай малко, до облекчаване, и това е.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Като завика "цо-цо-цо" и ме задърпа за блузата..., а и той проявява претенции към това от коя гърда...  Grinning
Joy Joy JoyИ мене вчера ме събличаха на улицата.Сраааам hahaha

# 6
  • Мнения: 6 243
Ами и аз не се цедя от май месец. Суче сутрин в 6,  преди да тръгна за работа - около 8 и веднага щом се върна - в 17:30. после - когато пожелае. Обикновено два пъти до заспиването и през нощта. Запаси нямам и това не е притеснява. Ако се наложи да отсъствам, (както е било 2 пъти за вечерта), Ирина яде манджа. Иначе - кърмата ми не е намаляла. Колкото пъти е поисала - имало е. Друг е въпросът, че става все по-невъздържана и крещи като циганка, ако не си полуци цицата веднага.

# 7
  • Мнения: 2 784
А мен се опитват да ме сучат през блузата. Налиташе и на татито (той горкия хич не е свикнал с подобно отношение), ама набързо схвана разликата между крава и бик.  Wink Mr. Green

# 8
  • Мнения: 35 951
става все по-невъздържана и крещи като циганка, ако не си полуци цицата веднага.

набързо схвана разликата между крава и бик. Wink Mr. Green

 rotfImao rotfImbo  Hands Clap

# 9
  • Мнения: 473
Да се включа и аз Grinning
Ние караме така вече трети месец. Тръгнах на работа и не се цедя през деня.
Вечер като ме види на вратата или ако е навън, веднага започва да ме дърпа да цока. Освен това суче сутрин и вечер когато си иска,през нощта също минимум 2 пъти.

Проблеми не съм имала, но през деня понякога така ми слиза кърмата че направо си потичам и ползвам подплънки от време на време, но кърма бол.....
Даже тази събота си беше цял ден само на кърма - не искаше друго.

Поздрави от нас. Grinning

# 10
  • Мнения: 3 379
Като завика "цо-цо-цо" и ме задърпа за блузата..., а и той проявява претенции към това от коя гърда...  Grinning
Joy Joy JoyИ мене вчера ме събличаха на улицата.Сраааам hahaha

Ми то при нас вече си е редовна практика, целият квартал ни знае Simple Smile

Защо срам, бе, аз съм си горда един вид Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 379
Проблеми не съм имала, но през деня понякога така ми слиза кърмата че направо си потичам и ползвам подплънки от време на време, но кърма бол.....
Даже тази събота си беше цял ден само на кърма - не искаше друго.

Поздрави от нас. Grinning

Днес беше по-добре, не се препълних... Но ми прави впечатление, че и на мен ми слиза кърмата изведнъж в някакъв момент.

Гогата напоследък нещо не ще да яде, а и имаше миналата  седмица температура за една вечер и тази вечер пак. Чудя се от зъбите ли е, или е летен вирус (има и нещо подобно на разстройство). Та в този ред на мисли се зачудих и дали като не яде много много твърда храна не е редно да оставям кърма да пие??? Иначе през уикенда също единият ден беше почти изцяло на кърма.

Поздрави и от нас Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 243
Моят съвет е да го даваш по-лежерно. Гого е на година и 3 месеца - нека презденя пие вода, сок, фреш, айран. Като си с него, да си суче човека. Няма нужда да цедиш, че да пиел кърмата от шише.. Вечерта като си дойдеш, пак ще си получи имуноглобулините  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 210
Ирина яде манджа. Иначе - кърмата ми не е намаляла. Колкото пъти е поисала - имало е. Друг е въпросът, че става все по-невъздържана и крещи като циганка, ако не си полуци цицата веднага.

1:1. Абе Иринка и Ив4о добре си "паснаха" на Рибарица  Laughing Не ще да е слу4айна тая работа...Май Евка на Зори си има сериозна конкуренция.. Joy

# 14
  • Мнения: 3 379
Моят съвет е да го даваш по-лежерно. Гого е на година и 3 месеца - нека презденя пие вода, сок, фреш, айран. Като си с него, да си суче човека. Няма нужда да цедиш, че да пиел кърмата от шише.. Вечерта като си дойдеш, пак ще си получи имуноглобулините  Wink

Той отдавна не я пие кърмата от шише. Използваме я за направата на кърма с бисквити за следобедна закуска например. Също и за запас ако се наложи да отсъствам (предстоеше ми пътуване, което засегасе отложи де).

А да се оплача, че освен вода и кърма друго не пие - не съм пробвала с айрян, де, но така или иначе соковете не ги щеше, но скоро не съм го пробвала пак, за да съм честна...

Общи условия

Активация на акаунт