Постите ли?

  • 1 848
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 54
Коледните пости започнаха преди доста време. Вие постите ли? Издържали ли сте 40 дни само на постна храна? Как ви се отрази това на организма?

# 1
  • Мнения: 9 814
Не, не постя.

# 2
  • Мнения: 78
Не и никога не съм постила. Не ме тревожи толкова постната храна, колкото постът от алкохол и секс.
Няма ли петъчни теми?   Mr. Green

# 3
  • Мнения: 5 462
Не , не постя.Не ми понася на организма .Постно мога да ям един път на деня не повече .Чувствам се зле когато не консумирам месо.Иначе сигурно е хубаво пречистването във всякакъв аспект , обаче на мен просто не ми действа добре.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Постя вече не зная коя подред година. Чудесно се чувствам.

# 5
  • Мнения: 1 897
Не.
Издържала съм.
Не е имало особени отражения върху организма ми.

# 6
  • Мнения: 2 448
Не , не постя. И то не заради това , че не мога да издържа само на растителна храна. Имала съм период в ранната си младост 7 години вегетарианствах. Но от тези пости не намирам никакъв смисъл, още повече, че ако трябва да се спазват религиозно, изключват и всякакъв вид светски забавления. След като не съм привърженик на строгото спазване на православния канон, не виждам смисъл да карам на постна храна 40 дни.

# 7
  • Мнения: 13 512
Не, никога не съм постила. Обичам месо.

# 8
  • Мнения: 3 695
не, пробвах преди няколко години и разбрах, че това не е за мен  Flutter

# 9
  • Мнения: 11 747
Не, никога не съм постила и нямам намерение да се пробвам. Не съм религиозна, така че няма и смисъл.

# 10
  • Мнения: 3 521
Постът е пост, но не диета - нямам проблеми да издържа 40 дни без животински продукти и "благо", но ето какво включва истинският пост
1. Примири се с врага си, като му простиш от сЪрце;
2. Видиш ли беден не се отврЪщай от него, а му помогни както можеш;
3. Не завиждай никому;
4.Не осЪждай никой;
5. Не поглеждай с пожелание;
6.Не протягай рЪце кЪм онова, което не ти принадлежи;
7. Не подавай ухо на клевети и лЪжи за ближният си;
8.Нека устата ти да е затворена за висчко лошо за твоят ближен;
9.Пости с очи, уши, рЪце, нозе /виж това не ми е много ясно за нозете/, с ум и сЪрце;
10.БЪди благоговеен , смирен и кротЪк;
11. Защото каква полза да измЪчваш тялото с неядене, ако душата ти се надува от гордост;
12. Каква полза да бледнеем от пост, ако побледняваме от завист;
13.що за добродетел е да не пием вино, а да се опиваме от омраза;
14.Или да не ядем месо, а да изяждаме братята си с клевети;
15.Като постим телесно-нека постим и духовно;
16. Като очистваме тялото с вЪздЪржание от храна и напитки, нека очистваме и душите си от суетни и нечисти мисли, нека се украсяваме с милосЪрдие, кротост, смирение, помиряване с враговете, с милост кЪм всички ближни;
17.Пост на отричане от злото, вЪздЪржание на езика, вЪздЪржание от гняв, отлЪчване от похотта, злословието, лЪжите и клеветите.
ПостЪт при който липсват тези прегрешения е истински.

Идеята е да се извЪрши един личен таен подвиг пред изкушенията така както ги е извЪршил Христос през 40-те дена в пустинята след крЪщаването му.


Той  определно НЕ е за мен Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 733
Не съм постила никога. Не мисля, че ще успея да ги спазя дори и да се пробвам.

# 12
  • Мнения: 2 388
Не постя, никога не съм го правила и няма да го направя.

surfline много добре е написала какво е истинския пост.  bouquet

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Постът е пост, но не диета - нямам проблеми да издържа 40 дни без животински продукти и "благо", но ето какво включва истинският пост
1. Примири се с врага си, като му простиш от сЪрце;
2. Видиш ли беден не се отврЪщай от него, а му помогни както можеш;
3. Не завиждай никому;
4.Не осЪждай никой;
5. Не поглеждай с пожелание;
6.Не протягай рЪце кЪм онова, което не ти принадлежи;
7. Не подавай ухо на клевети и лЪжи за ближният си;
8.Нека устата ти да е затворена за висчко лошо за твоят ближен;
9.Пости с очи, уши, рЪце, нозе /виж това не ми е много ясно за нозете/, с ум и сЪрце;
10.БЪди благоговеен , смирен и кротЪк;
11. Защото каква полза да измЪчваш тялото с неядене, ако душата ти се надува от гордост;
12. Каква полза да бледнеем от пост, ако побледняваме от завист;
13.що за добродетел е да не пием вино, а да се опиваме от омраза;
14.Или да не ядем месо, а да изяждаме братята си с клевети;
15.Като постим телесно-нека постим и духовно;
16. Като очистваме тялото с вЪздЪржание от храна и напитки, нека очистваме и душите си от суетни и нечисти мисли, нека се украсяваме с милосЪрдие, кротост, смирение, помиряване с враговете, с милост кЪм всички ближни;
17.Пост на отричане от злото, вЪздЪржание на езика, вЪздЪржание от гняв, отлЪчване от похотта, злословието, лЪжите и клеветите.
ПостЪт при който липсват тези прегрешения е истински.

Идеята е да се извЪрши един личен таен подвиг пред изкушенията така както ги е извЪршил Христос през 40-те дена в пустинята след крЪщаването му.


Той  определно НЕ е за мен Rolling Eyes

разби всичко праведно във мен ....

# 14
  • Мнения: 3 521
разби всичко праведно във мен ....

Ми не е лесно - очевидно. Laughing

# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Не и нямам намерение.

# 16
  • Мнения: 323
Не и никога не съм постила.Ако живеех сама можеше и да си постя почти целогодишно,но покрай мъжът ми и родителите  ми едно време хапвам това-онова месно.Иначе никак не съм привърженичка на месото.

# 17
  • Мнения: 59
Не, пък и хората са го казали -пости за прости  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 759
Коледните пости започнаха преди доста време. Вие постите ли? Издържали ли сте 40 дни само на постна храна? Как ви се отрази това на организма?
                      Предвид цитираните по-горе мнения, въпросът съвсем риторично е зададен в Клюкарника  Twisted Evil. Който пости вероятно дори не влиза тук  Whistling. Да не говорим пък за петъчните теми и баш клюкарските...

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не, пък и хората са го казали -пости за прости  Mr. Green

имаш 12 г? или си пишеш глупости перманентно?

# 20
  • Мнения: 46 510
Не.

Не обичам месо и не ми липсва, ако не го ям, но мина ли на друга храна, ставам 100 кила, пустите въглехидрати са гадно нещо  Tired

# 21
  • Мнения: 11 747
Не, пък и хората са го казали -пости за прости  Mr. Green
При все, че не съм религиозна, намирам този коментар за повече от неуместен.

# 22
  • Мнения: 24 467
На диета съм бивала. Нищо ми няма, напротив, чувствала съм се добре.
Ако става въпрос обаче за пости, то диетата далеч не е най- важното.

# 23
  • Мнения: 1 840
На диета съм бивала. Нищо ми няма, напротив, чувствала съм се добре.
Ако става въпрос обаче за пости, то диетата далеч не е най- важното.

Точно така - постенето не е диета за тялото, а за душата.

# 24
  • Мнения: 494
Не и никога не съм постила. Но имам няколко приятелки,които постят,като zа едната мога с ръка на сърцето да кажа,че пости така,както surfline го е описала!

# 25
  • Мнения: 581
 Абсурд да постя, по- дълго бих издържала сексуален пост, отколкото да не хапна месце.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не ми пасва на кръвната група.

# 27
  • Мнения: 196
не, не постя

# 28
  • Мнения: 2 013
Никога не съм постила,не смятам и да го правя!  Naughty

# 29
  • Мнения: 919
Никога не съм постила.
То аз диети не мога да спазвам,пък да издържа без месце,абсурд! Mr. Green

# 30
  • Мнения: 1 447
Никога не ми е минавало през ума да постя.Напоследък около мен доста хора постят,но го правят като тип диета за тялото.

# 31
  • Мнения: 14 489
Коледните пости започнаха преди доста време. Вие постите ли? Издържали ли сте 40 дни само на постна храна? Как ви се отрази това на организма?

правила съм го преди години, ефекта е страхотен според мен.

# 32
  • Мнения: 2 407
Не,не мога без сирене и кашкавал.

# 33
  • Мнения: X
Зимата ми се вижда много неудачно време за пости. Пробвах веднъж да го карам без месо и животински пОрдукти.... Как да се отрази на пордот като мен? Първо се чудех какво да ям по цял ден, с което апетитът ми се засили трикратно. После....направо се изгубих в превода досущ като ония прословути constipated potatoes Tired, само че освен constipated и пълнени.

# 34
  • Мнения: 14 489
бутински, чипс може да се яде.
локумени вафли също Mr. Green
не знам за времето - и коледните, и великите пости са все през зимата. великите са още по-кофти от тази гледна точка щото са края на зимата

# 35
  • Мнения: X
Е как че се пречистим с тоз чипс ? Остава и колата да е позволена и направо може да ме заколят за празниците и да ме пекнат с лимонче в устата.

# 36
  • Мнения: 12 662
Не, не виждам смисъл.
Не вярвам, че човек може да се промени за 40 дни.

# 37
  • Мнения: 14 489
Е как че се пречистим с тоз чипс ? Остава и колата да е позволена и направо може да ме заколят за празниците и да ме пекнат с лимонче в устата.

ми позволена е, що?
пречистваш се от животински мазнини. пък и в крайна сметка постите все пак имат религиозна цел да го нарека, не отслабване. това е допълнителен ефект

Общи условия

Активация на акаунт