СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ - да им е леко

  • 34 293
  • 438
  •   1
Отговори
# 30
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Момичета, искам да сверя часовника относно подготовката по литература и по-точно - писането на трансформиращ преразказ. Моята девойка взима индивидуални уроци и за домашна работа задачата й е да напише такъв преразказ. През цялото време обаче текста си стои пред нея. Пише по час - час и половина, че понякога и по два. План изобщо не си съставя и всеки път учителят й прави забележки за това. Мисля, че не е това начинът да се научи да пише въпросния преразказ  newsm78.
Вашите деца как се справят с тази задача?
И моят син се подготвя индивидуално (и по двата предмета).Но той за разлика  от дъщеря ти, си пише преразказа със скоростта на светлината.Това също не си е работа.Казва,че винаги имал  дребни пропуски(има си хас),но не било страшно.Мисля скоро да разговарям лично с учителката.

# 31
  • Мнения: 46
Срещата определено е полезна, но е хубаво и детето да чуе за какво става дума. Зам. директорката обеснява с подробности за теста.

# 32
  • Мнения: 46
На 5 и 6.12 ще има представяне на елитни средни училища от Европа в х-л Хилтън

# 33
# 34
  • Мнения: 46
и още малко коледно настроение http://www.youtube.com/watch?v=d4MQ-emtC1w&feature=related

# 35
  • София
  • Мнения: 1 355
Някой ще ходи ли утре на пробен изпит в СМГ?


Камен се беше записал, но после се плесна по челото, че по същото време е на Национален кръг по информатика в Шумен, и се отписа.
Споделете впечатления, ако обичате... Simple Smile

За дрехите - въобще не му пука с какво е облечен - хваща първото попаднало му пред очите. Чак ме ядосва - когато не го видя, може да излезе в абсурден вид. Изцяло си живее вътре в главата. Ужас.

Резултатите ще излязат в петък следобед.
Задачите на пръв поглед не са много лесни, но при по-задълбочено вглеждане - не са мисия невъзможна. Първите 16 направо са си лесни, втората третина - горе-долу. Виж, за последните са нужни повече знания и опит. За СМГ-гейци съм сигурна, че не са проблем, но за останалите средностатистически седмокласници - не знам. Направи ми впечатление, че има доста логически задачи. Като цяло смятам, че тестът беше по-труден от този на изпита  за кандидатстване от тази година.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 355
Запис!
Засега само ви чета. Имам девойка, която още не е съвсем ориентирана накъде ще върви. Трябва да се споразумеем - тя споменава "Дизайн", но аз съм против. Ще се убеждаваме нежно и внимателно. А иначе ни понамързява и имам чувството, че учи само за да не мърморя. Ще се включвам по-активно щом наближи финалната права.
Ходим на курсове във Веди. Все още не мога да преценя дали си заслужава.
Имам усещането, че подготовката е малко като на конвейр и няма време да обръщат внимание на индивидуалните пропуски на всяко дете (а всяко има такива, нали). Споделете, ако имате по-детайлни наблюдения.

Синът ми ходи на курсове в друга школа, но и аз имам същите притеснения.

# 37
  • Мнения: 3 740
Момичета, искам да сверя часовника относно подготовката по литература и по-точно - писането на трансформиращ преразказ. Моята девойка взима индивидуални уроци и за домашна работа задачата й е да напише такъв преразказ. През цялото време обаче текста си стои пред нея.

Това изискане на учителката ли е? Според моя синковец текстът им се дава за 15 мин.

Задачите на пръв поглед не са много лесни, но при по-задълбочено вглеждане - не са мисия невъзможна. Първите 16 направо са си лесни, втората третина - горе-долу. Виж, за последните са нужни повече знания и опит. За СМГ-гейци съм сигурна, че не са проблем, но за останалите средностатистически седмокласници - не знам. Направи ми впечатление, че има доста логически задачи. Като цяло смятам, че тестът беше по-труден от този на изпита  за кандидатстване от тази година.

Благодаря!  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 339
Момичета, искам да сверя часовника относно подготовката по литература и по-точно - писането на трансформиращ преразказ. Моята девойка взима индивидуални уроци и за домашна работа задачата й е да напише такъв преразказ. През цялото време обаче текста си стои пред нея. Пише по час - час и половина, че понякога и по два. План изобщо не си съставя и всеки път учителят й прави забележки за това. Мисля, че не е това начинът да се научи да пише въпросния преразказ  newsm78.
Вашите деца как се справят с тази задача?

При нас все още се правят сбит и подробен преразказ. Проблем за нас са времената - голямо чудене е, когато са им дали задача да го промени . Освен това сбития преразказ го прави сбито "преразказче". А пък правенето на план е такава загуба на време (според мързеланката). Поне започна да пише чернова.  А аз съм взела една литература за кандидат-гимназисти и си опреснявам почти безвъзвратно загубените знания, че авторитета ми отива някъде .........
 Мисля, че трудолюбието на детето ти е похвално и на този етап това, че текста стои пред нея не е проблем

# 39
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
А аз съм взела една литература за кандидат-гимназисти и си опреснявам почти безвъзвратно загубените знания, че авторитета ми отива някъде .........
 

Купила съм си една граматика, и аз заради авторитета  Joy  Laughing

# 40
  • Мнения: 2 716
Текста си седи през цялото време на монитора  ooooh!
Госпожата ни ги праща, но нашият комп не отваря всичко, та ги търсим в Нета. Общо-взето развиваме умения в търсене.
Прави ги за час май. Щото да имала време да си го провери.

А къде, кога ще излезе списък с "гнездата" ?
А къде е миналогодишния такъв?
Майкоууууу, почнА се  doh

# 41
  • Мнения: 2 829
А аз съм взела една литература за кандидат-гимназисти и си опреснявам почти безвъзвратно загубените знания, че авторитета ми отива някъде .........
 

Купила съм си една граматика, и аз заради авторитета  Joy  Laughing

моля,,ако може да споделите коя е граматиката Praynig

аз съм взела една на изд Хермес-Практическа граматика

# 42
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Споделям - "Кратка практическа граматика на българския език" от Светла Коева, а издателството е Труд

# 43
  • Мнения: 3 197
...
А къде, кога ще излезе списък с "гнездата" ?
А къде е миналогодишния такъв?
Майкоууууу, почнА се  doh

Знаток, моля те, вземи се в ръце.  Joy
Какво се е почнало Shocked, още първият срок не е минал.
Рано е още да истерясваш!
Какви "гнезда" търсиш през декември???  newsm78
В края на май ще излезе цялата информация.

Ама като питаш...
ГНЕЗДА - 2008
План прием за 2008/2009 учебна година

# 44
  • Мнения: 2 829
Споделям - "Кратка практическа граматика на българския език" от Светла Коева, а издателството е Труд

благодаря --ще я потърся,дано да я има  Praynig


госпожата ни по Бел в училище препоръча някаква граматика --в схеми и таблици,,обаче---никъде я няма
според книжарите--не се е издавала от поне 1 година Thinking

Общи условия

Активация на акаунт