Дайте съвет, моля ви!

  • 2 286
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 529
Бебето ми става на 1 месец след 2 дни. Досега е на кърма и доста добре наддава, знам, защото го меря понякога на електроннта ми везна (гледам да не прекалявам с меренето обаче). Имам един голям проблем - той не изсуква достатъчно количество от гърдата! Cry  Просто си личи как 10 минути суче по-активно и после си играе със зърното или заспива. Аз го държа на гърдата минимум 20 мин. и като го махна щом плаче и си яде юмручетата ми е ясно, че не се е наял. В тези случаи му давам изцедена кърма от шише с биберон.

Това нещо много ме тормози и не знам как да го науча да суче само от гърдата!?

Иначе сме на 3-часов режим и сутрин суче много по-добре от гърдата за разлика от вечерните и следобедните часове, когато почти винаги му давам кърма от шишето. Кажете какво да правя?

# 1
  • Мнения: 385
Отчасти режимът прецаква нещата. Какво пречи като е гладно, хайде пак на гърдата. Колкото по-често бебо суче, толкова повече се зарежда гърдата. Даже ще започнеш да усещаш как млякото "тръгва" по няколко пъти докато бебето суче.

Аз никога не съм давала каквото и да било от биберон. И мисля, че лоша идея да даваш кърма от шише. Напълно възможно е детето да се обърка и да предпочете да пие само от шише и това ще е началото на края с кърменето.

Щом наддавате добре, значи детето яде достатъчно. Нормално е да яде различни количества. Често сученето на ръчичките не е признак на глад, а на някакво неудобство или пък защото му е приятно. Но винаги проверявай като слагаш бебето първо на гърдата.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Кърмата, която му даваш с биберон от преди това ли е цедена или се изцеждаш след като детенце се наяде?

Опитай да му предложиш другата гърда. Моят син предпочита кърмата да тече силно и той да не се напъва много-много. Изсуква събралата се кърма и пуска. Може и при вас да е така - от биберона се суче по лесно и тече повече. При нас помага хранене от двете гърди на всяко ядене.

Дано се пребориш с биберона. Успех.

# 3
  • Мнения: 2 529
Мерси момичета Grinning

Хич не ми се ще да си нарушавам режима, едва се позакрепиха нещата горе-долу, а и ме е страх, че като давам на детето всеки път когато заплаче може и да го прехраня. Ще пробвам първо метода и от двете гърди и ще намалявам дозите от шишето, пък дано стане Praynig
Обикновено му давам прясно изцедена кърма за дохранването.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 847
Кагато бебето е само на кърма няма риск от прехранване. За количеството винаги можеш да се довериш на детенце. Ако държиш да храниш твърдо на режим, намали инетрвала между храненията на 2,5 часа. Така ще си спокойна, че слънчицето е нахранено.

Пиши как вървят нещата.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Има обаче един риск, когато твърде бързо се предлага втората гърда - бебето да не поема достатъчно пт крайното мляко, което е богато на мазнини и хранителни вещества и затова е важно да го консумира детето. Иначе приема много от предното, воднисто мляко, което е богато на лактоза. Ако приема от него прекалено много, може да не наддава добре, както и да има стомашни проблеми заради многото лактоза.
Най-добре престани да го дохранваш с изцедена кърма. Бебето е малко и е подходящо да го научиш да суче добре от гърдата сега. На по-голяма възраст е трудно, а и с най-перфектното шише бебетата се отбиват.
Иска да суче много, без да го сваляш от гърдата просто, защото малките бебета много обичат да сучат. След 1-2 месеца има да го гониш - само ще се върти, ще суче по 5 минути, а ти ще се мъчиш да му задържиш вниманието  Grinning  Grinning  Grinning
Не му даваш биберон, а гърда. Слагай го толкова често, колкото иска. Не се бой, няма да го прехраниш. И още нещо - режимът е основно за изкуствено хранените бебета, защото кравето мляко се смила по-бавно и трудно. Майчното мляко се усвоява лесно и пълноценно, затова естествено хранените бебета ядат и наддават по-добре, когато се хранят на поискване.
Успех и пиши как е.

# 6
  • Мнения: 1 381
le le boo,

pritesnih se . Az vinagi sam davala i dvete gardi. Ako mu dam samo ednata toi ne se naiajda. Po 10-15 min na vsiaka go darja i kam kraia vaobshte ne su4e , kato mu dam sledvashtata garda zapo4va pak da su4e lakomo.
Dano ne sam si uvredila deteto.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: Eva
le le boo,

pritesnih se . Az vinagi sam davala i dvete gardi. Ako mu dam samo ednata toi ne se naiajda. Po 10-15 min na vsiaka go darja i kam kraia vaobshte ne su4e , kato mu dam sledvashtata garda zapo4va pak da su4e lakomo.
Dano ne sam si uvredila deteto.


Не се притеснявай. Става дума за смяна на гърдите преди бебето да е изсукало първата. 15 мин. е достатъчно дълъг период, за да поеме то и от задното мляко.

# 8
  • Мнения: 713
Цитат на: kiki27
Аз го държа на гърдата минимум 20 мин. и като го махна щом плаче и си яде юмручетата ми е ясно, че не се е наял. В тези случаи му давам изцедена кърма от шише с биберон.

Kiki, ти хем искаш да си запазиш режим някакъв, хем се притесняваш, че не яде достатъчно и му даваш допълнително, хем че може да преяде и го махаш от гърдата ако правилно разбирам.
Не е ли по-добре да не спазваш измислен режим и да даваш на детенцето, когато е гладно и жадно и колкото то иска? Така и бебчо щастлив и ти не се притесняваш.
Мънички са, но си знаят кога са гладни също като нас Grinning . Не съм срещала още човек, който да огладнява на определен час и да се засища винаги с едно и също количество храна.
Бебетата са особена порода малки човеци Grinning .

# 9
  • Мнения: 2 529
Мили момичета, въпреки всичко запазих режима и нещата се подобриха. То всъщност моят режим е, че го храня на определен интервал от време, но вече по колкото мляко иска. За щастие той започна да изсуква по повече от гърдата, мисля че това се случи, защото позаякна, а преди беше много слабичък и бързо се уморяваше, а трябваше да го дохранвам, за да наддаде. В края на първия месец се оказа, че е наддал 1 кг и 200гр и е пораснал със 7 см. Това обаче нямаше да се случи, ако не му додавах изцедена кърма, защото той изсукваше по 30-40гр!
Вие ме посъветвахте да не пазя режим на часовете, но ако не го правех, мисля, че щях да загубя всякаква представа за реалния живот. Сега поне в промеждутъците си върша много работа, мога и планове да си съставям, а нещата се канализираха - детето си огладнява като по часовник и гърдите ми се пълнят на определено време и въобще да чукна на дърво, но на добре вървим. Сега той е на месец и 13 дни.
Пиша, за да споделя как се справяме Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 3 847
Супер сте си.

Радвам се, че сте минали на режим и той ви се отразява добре. Много бебета не успяват да се адаптират. А сте наддали като шампиони. За височината направо няма да коментирам - рекорд. Така да сте и за напред.

Много ми е кеф да чета такива постинги. Добре, че се обади. Поздрави.

# 11
ей кики27,  много се радвам за вас двамата, че сте успяли да се сработите така добре и да сложите толкова живо тегло в см отгоре Grinning .
все така да продължавате Grinning

# 12
# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: kiki27
Мили момичета, въпреки всичко запазих режима и нещата се подобриха. То всъщност моят режим е, че го храня на определен интервал от време, но вече по колкото мляко иска. За щастие той започна да изсуква по повече от гърдата, мисля че това се случи, защото позаякна, а преди беше много слабичък и бързо се уморяваше, а трябваше да го дохранвам, за да наддаде. В края на първия месец се оказа, че е наддал 1 кг и 200гр и е пораснал със 7 см. Това обаче нямаше да се случи, ако не му додавах изцедена кърма, защото той изсукваше по 30-40гр!
Вие ме посъветвахте да не пазя режим на часовете, но ако не го правех, мисля, че щях да загубя всякаква представа за реалния живот. Сега поне в промеждутъците си върша много работа, мога и планове да си съставям, а нещата се канализираха - детето си огладнява като по часовник и гърдите ми се пълнят на определено време и въобще да чукна на дърво, но на добре вървим. Сега той е на месец и 13 дни.

  202uu
Пиша, за да споделя как се справяме Grinning

# 14
  • Мнения: 2 529
Благодаря ви, мили момичета за подкрепата! Hug

Не си мислете, че чак толкова големи сме станали Wink , защото Емил се роди 2900, а го изписаха 2750 и всъщност на първата ни консултация беше 4100, та аз ги смятам 1200гр към теглото при раждането. На ръст беше 48 см при раждането, а на консултацията - 55 см. Не сме съвсем рекордьори, но ставаме  Laughing На снимката е само на 6 дни...

Все ми се струва, че кърменето е къде-къде по-голямо предизвикателство и от самото раждане ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт