Сит на гладен не вярва!

  • 4 950
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Това си е като част от етикета на форума...пускаш тема и след 1-2 мнения те разбиват на пух и прах, заради това, което си написал. Като "стара пушка" с втора регистрация съм се нагледала и начела на такива мнения. Я разхлабете захапката де, ако нещо ви е криво, моля не по този начин, ако пък са ви настъпили по мазола, съжалявам такъв е живота.

# 16
  • Мнения: 13 512
Аз пък не разбирам защо трябва да  се дават пари на този вид "бедни". Работела като санитарка за 300 лева. Ами да ходи да чисти къщи за по 30 лева на ден! Ама там  ще и висят на главата и ще трябва да си ги изработи  тези пари. Виж, за болни и за изоставени деца е друга работа. Те нямат избор. И богатите благотворят, при това от сърце- свидетел съм.

# 17
  • Мнения: 6 617
И аз не разбирам какъв е смисълът на темата .Също не разбирам защо авторката си мисли ,че средната и висшата класа са стиснати и не обичат да помагат.  newsm78
Все едно са богати щот си стискат парите и не даряват ,а бедните са такива щот се раздават.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Изобщо не ми е криво. Нито някой ме е настъпвал днес Laughing.
Исках да конкретизираш, ама явно не ти е по силите и говорим за да си говорим и да не заспим.
И аз съм привърженик на идеята за социално равенство, но и мина модата. Който може и иска- намира начини. За каквото и да е.
Точно в момента в една недостроена сграда отсреща клошари са си напалили огън, пият, хапват нещо и си говорят. Хубаво ли ми е, че аз съм на топло и затворено- да. Трябва ли да се чувствам виновна и отговорна за големи хора- не. Както каза монда- битието е съзнателен избор, обвързан с възможностите на даден индивид. Коя съм аз да критикувам, оплювам и оценявам кой как си дава парите и за какво ги харчи?

# 19
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
И настоявам отново за конкретика ако може Мишел- кой е "стиснат" и как разбра че е? Как го измери? Кой и какво те провокира? Кои са "болшинството богаташи"? Какво е "богаташ" изобщо?

Сега тълковен речник ли ни трябва или към гугъла да се насочваме - мисля, че всеки знае какво означават думите -стиснат и богаташ, но явно всеки по своему си го тълкува или си прибавя по нещо.

Конкретни примери няма да давам. Ще пиша, че познавам такива хора, които в това отношение са доста резервирани, бих добавила незаинтересовани, с друга философия за живота. Способни са да подминат гладно дете, а на отсрещната страна на улицата да дадат камара пари за нещо, което до минути може да се окаже в коша. Ето това не го разбирам...

# 20
  • Мнения: 5 710
Да обобщим - бедните са добри, благородни и щедри. Богатите са стиснати, незаинтересовани и коравосърдечни.
 

# 21
  • Мнения: 1 629
Не вдявам, Мишел,
да оплюем богатите ли искаш? Или тихо да разсъждаваме как да трогнем студените им сърца?
Нещо конкретно ли искаш да правим?

# 22
  • Мнения: 6 617
И настоявам отново за конкретика ако може Мишел- кой е "стиснат" и как разбра че е? Как го измери? Кой и какво те провокира? Кои са "болшинството богаташи"? Какво е "богаташ" изобщо?

Сега тълковен речник ли ни трябва или към гугъла да се насочваме - мисля, че всеки знае какво означават думите -стиснат и богаташ, но явно всеки по своему си го тълкува или си прибавя по нещо.

Конкретни примери няма да давам. Ще пиша, че познавам такива хора, които в това отношение са доста резервирани, бих добавила незаинтересовани, с друга философия за живота. Способни са да подминат гладно дете, а на отсрещната страна на улицата да дадат камара пари за нещо, което до минути може да се окаже в коша. Ето това не го разбирам...
Със сигурност познаваш и бедни ,които ни биха дарили и са стиснати .

# 23
  • Мнения: 25 571
Много станаха обобщенията.
Дали един човек ще е богат или беден, дали ще е щедър или стиснат зависи от много фактори.
Също и от каузата.
Ако става въпрос за така модерните СМС-и, и аз съм изключително стисната, без да съм богата.

# 24
# 25
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
И настоявам отново за конкретика ако може Мишел- кой е "стиснат" и как разбра че е? Как го измери? Кой и какво те провокира? Кои са "болшинството богаташи"? Какво е "богаташ" изобщо?

Сега тълковен речник ли ни трябва или към гугъла да се насочваме - мисля, че всеки знае какво означават думите -стиснат и богаташ, но явно всеки по своему си го тълкува или си прибавя по нещо.

Конкретни примери няма да давам. Ще пиша, че познавам такива хора, които в това отношение са доста резервирани, бих добавила незаинтересовани, с друга философия за живота. Способни са да подминат гладно дете, а на отсрещната страна на улицата да дадат камара пари за нещо, което до минути може да се окаже в коша. Ето това не го разбирам...

Не става въпрос точно за смс-сите, а за инициативи между познати и по-близки хора.
Със сигурност познаваш и бедни ,които ни биха дарили и са стиснати .


Със сигурност познавам, вярно е, но определение ги оправдава донякъде. Също така никога не съм виждала точно тези стиснати бедни да си пилеят парите за глупости.

Не става въпрос за кампании със смс-те, а за инициативи между познати и по-близки хора.

# 26
  • Мнения: 5 710
Мишел, предлагам да сложиш анкета "Беден", "богат"
да се преброим добрите и лошите един път завинаги.  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 6 617
Mishel_ не пилеят за глупости, защото няма какво да пилеят.

# 28
  • Мнения: 2 563
Мисля, че е без значение защо се дарява. Важното е какво се прави с даренията.

# 29
  • Мнения: 5 710
Мисля, че е без значение защо се дарява. Важното е какво се прави с даренията.

Това малко звучи като " не е важно кой гласува, важно е кой брои гласовете".

Общи условия

Активация на акаунт