Споделете вашето мнение за преносимите кошари

  • 6 092
  • 107
  •   1
Отговори
През януари ще очакваме да се роди второто ни детенце,а каката все още си спи в нейната бебешка кошарка/тя е на 4г/и за това сме решили да купим преносима в която да спи бебето.Можели някой да ми каже удобнили са? newsm12 newsm12

# 1
  • Мнения: 4 292
Удобни са, защото могат да се местят, а в по-късен етап да се използват и за игра. Аз нямам такава, предпочитам дървените, но не отричам предимствата и на преносимите.

# 2
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Не виждам разлика с дървените, а и наистина за игра са по-безопасни. Имам наблюдения от познати - не са се оплаквали хората.

# 3
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Леки ,удобни, красиви ,безопасни (като  започне да се изправя и пада бебока ), няма нужда от обиколници .Аз лично съм много доволна !!!

# 4
  • Мнения: 11 003
Удобни, практични и лесни за преместване. И най-важното - без никакви обиколници по тях!

# 5
  • Мнения: 498
Леки ,удобни, красиви ,безопасни (като  започне да се изправя и пада бебока ), няма нужда от обиколници .Аз лично съм много доволна !!!
И двете си дечица отгледах в такава кошара,не е мръднала.Много съм доволна Hug

# 6
  • Мнения: 9 814
Невероятни са, поне според мен.
Много съжалявам, че купихме кошара на дъщеря ми, когато вече беше на 1 година.
За мен е много по-удобна от обикновено бебешко легло.
Живот и здраве с второто дете ще ползвам само такава.

# 7
  • Мнения: 9 973
мисля за второто да вземем такава

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Много по-удобни от дървените, стават и за игра и за сън.

# 9
  • Мнения: 4 433
моята приятелка има такава много удобна и лекичка Wink

# 10
  • Мнения: 616
Ние купихме такава за бебо на две нива  Peace не смятам да ползвам дървено.

# 11
  • Временно
  • Мнения: 788
Имах доста противоречиво мнение за тях,докато лятото не се наложи дъщеричката ми да спи в такава кошара.Сега съм твърдо за. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Удобни са!

# 13
  • Мнения: 264
Много са удобни, на две нива, леки. Когато ходим на гости на родителите си за няколко дена си мъкнем с нас. Като се сглоби заема място, колкото един сак.

# 14
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Много са удобни. Преносими и леки!

# 15
  • Мнения: 454
Ние имаме и дървена и преносима. Дървената я взехме още преди бебка да се роди. Харесах я защото едно, че се трансформира и второ, има много чекмеджета, където да се слагат бебешките дрешки и принадлежности. Преносимата я взехме преди няколко месеца, когато малката взе да се изправя и да пада. Използваме я основно за игра, но ако ни се наложи да ходим някъде, детето ще има и къде да спи. Освен това, както са казали момичетата, кошарата е лека и можеш да я местиш без проблем, както в отделните стаи, така и когато пътувате, а и  детето няма как да се удари лошо, когато падне.  Минусите според мен са, че не предлагат място за багаж и някак си не ми пасват с интериора на стаята, но това си е до човек де, на другите хора може да им харесва. Понеже станах многословна да обобщя, че преносимите кошари са си голямо удобство, а предимствата им са значително повече от недостатъците, така че няма какво да се чудиш. Да не забравяме, че цената на преносимите е по-ниска от тази на дървените, освен ако няма голяма разлика в марките.

# 16
  • Мнения: 468
Момичета,и на мен ми предстои да купувам кошара и съм се спряла на преносима.Искам да знам до каква възраст може да спи детето в нея?

# 17
  • Мнения: 9 776
Аз искам да изтъкна и още едно предимство на преносимите кошарки, но става въпрос за тези, които имат приспособление отдолу и могат да се люлеят. Когато бебето се разшава нощем, от самите му движения  кошарката започва да се поклаща лекичко и не ми се налага да ставам дори да му дам биберон или да го вземам на ръце Peace.

Момичета,и на мен ми предстои да купувам кошара и съм се спряла на преносима.Искам да знам до каква възраст може да спи детето в нея?
Горното ниво може да се използва докато бебето все още само лежи и не може да се изправя само. А долното предполагам до 4-5 годишна възраст може би, незнам. Сигурно зависи и от килограмите. Нека ако някой има такава кошарка по-отдавна, да каже. Аз също ще следя.

# 18
  • Мнения: 616
Племенницата ми е на 3г. и все още може да спи в нея  Peace

# 19
  • Мнения: 27 524
А долното предполагам до 4-5 годишна възраст може би, незнам. Сигурно зависи и от килограмите. Нека ако някой има такава кошарка по-отдавна, да каже.

Мисля, че са до 20кг  Peace

Ако имаме второ бебе, със сигурност ще вземем такава, с две нива, с приспособление за повиване и от онези, музикалните, които пеят, светят и люшкат бебето. С колеца - кеф ти тук, кеф ти там, удобно, леко и преносимо. За  Peace, взимайте  Hug

# 20
  • Мнения: 1 900
Ползвам я и съм много доволна.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 230
1.По-евтини от дървенит
2.По-леки
3.Могат да се носят навсякъде с бебето - като се сгънат са колкото един средно голям сак.
4.Мекички - няма как да се удари детето.
5.Широки - стават за игра.
 Peace

# 22
  • Мнения: 493
Леки ,удобни, красиви ,безопасни (като  започне да се изправя и пада бебока ), няма нужда от обиколници .Аз лично съм много доволна !!!

Абсолютно подкрепям Peace

# 23
  • Мнения: 8 999
Синът ми спа в такава докъм 2 годишен. После я занесохме на морето и там също я ползва още два сезона. Нашата беше съвсем обикновена - без горно ниво, без колелца, без люлеещи механизми и музикални екстри. Просто едно легло, в което спеше детето и се чувстваше комфортно.

# 24
  • Мнения: 738
Леки ,удобни, красиви ,безопасни (като  започне да се изправя и пада бебока ), няма нужда от обиколници .Аз лично съм много доволна !!!

 newsm10

# 25
Много благодаря на всички мами,които си дадоха мнението по въпроса

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Синът ми спи в такава от как е роден. Чак сега започва да е в състояние да прескочи преградата. Никога не е стоял прав в кошарата, без да може да си седне сам. Когато беше малко бебе го люлеех. Изобщо, чудесно нещо е!

# 27
  • Мнения: 509
Удобни са много. Peace

# 28
  • Мнения: 468
И аз благодаря на отговорилите мами.Определено ще взема такава,без повече да се двуомя.

# 29
  • Мнения: 250
Много са удобни, а са и по - красиви  Grinning

# 30
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми спи в такава кошара.Много е удобна  Peace

# 31
  • Мнения: 166
Много удобни. Не забравяйте да попитате дали имат второ (долно) ниво, защото колкото и да е странно нашият татко е купил сгъваемо легло (може би не е точно кошара, а се води само сгъваемо легло) само с горно ниво.

# 32
  • Мнения: 2 334
Имам такава и съм много доволна Peace

# 33
  • Мнения: 1 029
Първото ми дете спа в такава кошара до около годинката. Предимството е, че е по-компактна и че може да се носи и на път. Но откакто й купихме дървена по-голяма кошара вече не искаше и да чуе за сгъваемата - много по-удобна и широка за детето се оказа. Сега второто ни бебче спи в преносимата, но смятам  до няколко месеца да му купим и на него дървена.
За игра никога не сме я ползвали, според мен са прекалено тесни и ограничаващи за детето.

# 34
  • Мнения: 1 103
Много удобни са .

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Удобни са, особени при гостуване и път.
Синът ми заспива само в собствено легло, така че за нас е незаменима, когато сме извън дома.

# 36
  • София
  • Мнения: 56
Много удобно нещо се оказа. На 2 нива е, в момента бебето спи в горното, а пространството отдолу го ползвам за съхранение на завивки и дрешки. Моята е Чиполино, в упътването пише че е до 14 кг. Единствено повивалникът не ми хареса. Много мъничък, ползвах го около месец, бебето започна да си опира главичката в тръбите, а и се пързаляше. Но всичко друго е ОК Peace

# 37
  • Мнения: 187
И нашето бебе спи в кошара. Взехме я, защото заема по-малко място и може да разнася навсякъде. За каката имаме обикновено детско легло. Определено си струва инвестицията Peace

# 38
  • Мнения: 4 053
вършат чудесна работа, особено като се пътува,
въпреки, че вече във всички хотели предлагат такива кошари

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 101
Чудесни за използване, безопасни, а и се използват дълго време. И двете ми деца имат такива кошари, препоръчвам с две ръце.

# 40
  • Мнения: 1 919
Много са удобни, а са и по - красиви  Grinning

# 41
  • по света
  • Мнения: 1 587
Имам и за двете бебета,страхотно съм доволна, практични са и на всякъде ги носим с нас.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 753
Необходима е - за път. Синът ми обичаше и да играе в нея. Иначе аз съм "за" дървеното легло, нашето е трансформиращо се и с шкафчета. (не че не стигат за всичките му дрехи) Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4 362
МНого са удобни и практични,аз си взех такава за дъщеря ми

# 44
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Преносимата кошара е най-удачната ни покупка.
Използвахме я като основно креватче (ъпгрейдната с хубаво матраче), както и при безбройните ни пътувания до това лято.

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 PeaceУдобни и практични особено за пътувания.

# 46
  • Мнения: 35 961
мнението ми е отлично, но ако това не е основното легло

# 47
  • Мнения: 1 298
Мнението ми е добро,но за временно ползване.

Не бих използвала такава за постоянно вкъщи.

# 48
  • BG
  • Мнения: 1 900
За пътуване може да се ползва,но не смятам ,че е удобна за вкъщи.Аз съм с дървена и съм си доволна.

# 49
  • Мнения: 594
Имаме преносима кошара, но я ползваме когато пътуваме някъде, или пък за игра... Много е лека, компактна и удобна. Но въпреки това и двете ми дечица си спяха (мъника все още спи) в дървена кошарка...

# 50
  • Мнения: 1 372
мнението ми е отлично, но ако това не е основното легло

# 51
  • Мнения: 1 629
Удобни са. Аз бях решила да си купуваме такава, обаче се отказах. И аз незнам защо! Но в една позната въпросната кошарка стои в кухнята и бебка си играе там, спи си, а отделно си има легло в стаята им!

# 52
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 221
имам, стои си нова новеничка. както и детското легло. малката спи при нас и това е положението! Rolling Eyes

# 53
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Мнението ми е перфектно,малката все още спи в нея,
а и скоро не мисля да купувам друго легло. Peace

# 54
  • Мнения: 51
И ние сме за сега с такава, но при закупуването ни предупредиха да я ползваме докато бебето започне да се изправя. После имало опасност от събаряне на кошарката. Но като ви чета мненията явно това не е такъв проблем. Иначе за сега съм много доволна. Само сменихме матрака.

# 55
  • Мнения: 4 753
Вкъщи спи в дървено легло, а преносима кошара има при родителите ми, където спи понякога... Удобна е за пренасяне, но нямам дълготрайни наблюдения...

# 56
  • Мнения: 3 034
кошара ползвам за игра в нея и то рядко. кошарите, които съм разглеждала тук имат ограничение за килограмите, ако детето спи в нея, така че бебе над 3-4 месеца не би било редно да ги ползва за спане. за спане синът ми си има обширно дървено легло  Peace

# 57
  • Мнения: 4 017
Ние си бяхме харесали дървено легло на ДИБО. Но малко преди да родя нямаше в наличност, а после, поради лошата зима или лошо планиране, така и не дойде. Така изведнъж се оказах с бебе без легло и решихме да вземем преносимо. Сега още го ползва като е на долното ниво.

# 58
  • София
  • Мнения: 263
Вие с какви колички сте и бихте ли ми ги препоръчали? Аз сега ги разглеждам и съм се спряла на Bertoni, Chipolino, Giordani


Разбира се и по-скъпичкте ми харесват, но не ми се дават още 100 лв.
 

# 59
  • Мнения: 342
Със съпруга ми избрахме такава кошарка - на BERTONI и не съжалявам, въпреки че на тази цена може да се намери и дървена, но ние икахме точно тази. Може би вече си направила извод от горните мнения (не съм проследила темата), но аз ще изтъкна причините, поради които съм много доволна  Wink
1. Има две нива - когато родиш има вероятност да те боли кръста - когато бебето е по-нагоре не ти се налага да се напрягаш допълнително при навеждането. В момента бебка спи все още на горното ниво, така че от долу ползвам кошарата и като пребирам някои по-обемни неща;
2. Има повивалник, който също много улеснява и майката, а също и не се натрупват излишни мебели;
3. За по-голямо бебе не е нужен обиколник;
4. Когато вече порасне ще може да си играе в нея;
5. Някои части могат да се изпират;
6. За мен тя е и по-безопасна.

# 60
  • Мнения: 2 494
Йоана си имаше дървено креватче, но като бебе все си удряше главата е решетките, милото, после купихме преносимата, на Бертони, уж за игра, но откакто един ден си спа в нея реших, че е мн по-удобно и безопасно  Peace Hug Естествено съм сложила допълнителен матрак, че тези, които са към кошарката не стават за спане постоянно, според мен. Освен това нашата има отдолу дупка с цип и може сама да влиза и излиза, което е голямо предимство  Peace
още спи в нея, но вече и идва къса и ще купуваме голямо легло  Grinning

# 61
  • Мнения: 331
Аз лично съм много доволна, малката още си спи в нея и не иска никъде другаде! Като я оставяме при някоя баба да спи си я мъкнем с кошарата - много по-лесно й е да си заспива така.

# 62
  • Мнения: 2 478
Синът ми доскоро спеше в преносима кошара.Доволна съм,защото я пренасях навсякъде из апартамента.Сега е сгъната и не ми пречи.
Нашата беше Chipolino като сивата от поста на oki4a

# 63
  • Мнения: 8 917
Гери бе с такава до 10 мес възраст. След това й купихме дървено легло, а кошарата ползваме за път. Върши страхотна работа.

# 64
  • Мнения: 1 763
Ние също сме със сгъваема кошара. Горното ниво се люлее, много е удобно за приспиване на малко бебе. Мрежата пък не позволява на по-голямо дете да се нарани. Това си зависи и от детето, моя син не го виждам в дървена кошара, ще се претрепе. А освен това излиза по-евтино, защото няма нужда да се купува отделно повивалник ( има си към кошарата) и обиколници.

# 65
  • Мнения: 5 940
Една от най-удобната вещи, ако детето по принцип обича да стои в затворено пространства. Синът ми спеше само първите няколко месеца там, после отказа на друго място, освен при нас. Не искаше и през деня да стои в нея. В момента приспива плюшените си играчки в кошарата. Но според мен е по-добро решение от дървено креватче. Имаме и такова, то е само паметник.

# 66
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Аз съм за такава кошарка,въпреки че нямаме.Приятелки са споделяли,че са удобни,въпреки че не стават за по голямо дете(3-4годишно)

# 67
  • Мнения: 411
Ползваме преносима,но не я пренасяме.
Само на село при свекърите имаме дървена.
И двата вида са удобни,мисля.
Дребчо спи еднакво добре.

# 68
  • Мнения: 910
когато се роди Даниела имахме дървено легло и сгъваема кошара(бяха ни я дали),но след като няколко пъти щеше да падне от леглото започнах да я слагам в кошарата и бях много по спокойна,а  Цвети спа първите месеци в леглото и след това купихме от сгъваемите кошари на Бертони и сега си спи в нея,а и като не ти трябва може да си я сгънеш и прибереш

# 69
  • София
  • Мнения: 679
С две ръце съм за кошарата. Ние имаме и дървени креватчета, но като са по-малки ги слагам да спят в кошарата през деня  в хола, да са близо до мен. Отделно е много удобна когато пътуваме, а сега я използваме в лятната къща. Единствено е необходимо да се купи допълнителен матрак, ние имаме такъв който също се сгъва в калъф и го взимаме и на път.

# 70
  • Мнения: 2 090
С две ръце съм за кошарата. Ние имаме и дървени креватчета, но като са по-малки ги слагам да спят в кошарата през деня  в хола, да са близо до мен. Отделно е много удобна когато пътуваме, а сега я използваме в лятната къща.
Нямам какво повече да добавя newsm10

# 71
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 781
Имам на Бертони сгъваема кошара. Много съм доволно. Обиколила е почти цяла България. Винаги е с нас. И втората щерка я ползва. Сгъва се и се разгъва лесно, заема един сак място. Единствените поражения са от зъбките на Вики Wink

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Много съм доволна от преносимите кошари. Сина ми спи в такава, откакво се е родил  Peace
Почиства се лесно, лека е и най-важното е, че е преносима, което я прави незаменима при пътуване.

кошара ползвам за игра в нея и то рядко. кошарите, които съм разглеждала тук имат ограничение за килограмите, ако детето спи в нея, така че бебе над 3-4 месеца не би било редно да ги ползва за спане. за спане синът ми си има обширно дървено легло  Peace
Ограничението за килограмите се отнася за матрака, който е към кошарата и наистина е неподходящо да се използва самостоятелно след 3-4 месечна възраст. При поставянето на подходящ допълнителен матрак, няма проблем детето да спи в кошарата.

# 73
  • Мнения: 9 776
Аз пък се учудвам, че въобще някой използва така наречения матрак, който върви към кошарките. То е просто една подложка и нищо повече. Ние купихме нов матрак заедно с кошарата и бебето спи така от първия ден. Единственото ограничение според мен е за горното ниво, където бебето е разумно да спи до 5-6 месечна възраст, защото като започне да се изправя самичко и може да падне извън кошарката.

# 74
  • Мнения: 506
И аз съм много доволна от кошарата.И за спане,и за игра,и за пътуване...Много е удобна.Напоследък сме я занесли у майка ми и там малкия спи като ходи на гости Simple Smile

# 75
  • Мнения: 4 447
За мен за многo удобни. Имаме такава още почти от самото раждане
на сина ни. Мога да ти препоръчам няколко, които приличат на
моята, за да ти е по-удобно  Peace Ето:

















# 76
  • Мнения: 577
Леки ,удобни, красиви ,безопасни (като  започне да се изправя и пада бебока ), няма нужда от обиколници .Аз лично съм много доволна !!!

И бебето като си свикне в нея когато ходите някъде няма да имаш проблема с чуждо легло и неспокойството на бебето че е в друга обстановка кошарата ще му създава домашния уют. Поне при нас е така Peace

# 77
  • Мнения: 741
И аз съм много доволна,и за спане и за игра става.И където ходим навсякъде я носим с нас.Определено е много удобно

# 78
  • Мнения: 6 713
И аз съм доволна от кошарата! Peace

# 79
  • Мнения: 961
Доволна съм, но, според мен, не може да се сравни с леглото.
Иначе за игра и при пътуване е безценна.

# 80
  • Мнения: 148
Много съм доволна от преносимата кошарка. Имаме и дървено легълце, което занесохме на вилата. Когато бебка започна да се върти интензивно все оплиташе някое краче или ръчичка в решетките. На мен лично преносимата кошарка ми се струва по-безопасна и по-удобна.

# 81
  • Мнения: 3 034
Ограничението за килограмите се отнася за матрака, който е към кошарата и наистина е неподходящо да се използва самостоятелно след 3-4 месечна възраст. При поставянето на подходящ допълнителен матрак, няма проблем детето да спи в кошарата.

сигурно е така, сигурно има родители, които и тук ги ползват така. аз не бих, но аз за всичко съм следвала препоръки за безопасност, може да съм по-страхлива  Peace всъщност въпросът опира най-вече до удобство, предполагам. моят син така и така не я обича, да спи в нея щеше да е взаимна мъка, та нещата се решават от само себе си  Grinning на леглото си имаше обиколник и е нямало как да се удря или да си завира крайниците по дупките, а пък в дневната никога не съм искала да спи, за да не свиква. за пътуване пък не съм взимала кошарата, защото не ще да седи в нея за повече от 10-15 мин  Crazy

# 82
  • Мнения: 8 228
Имаме и широко дървено креатче и преносима кошара. Последната сме я ползвали най-вече при пътувания. Разнасяли сме я и при бабите за да има къде да спи като им гостува. За игра много малко я е ползвал - креватчето му беше по-просторно и той предпочиташе да играе в него. Не сме ползвали обиколници. Според мен са ненужни. Удари се 2-3 пъти в решетките и се научи да се пази. Най-голямо удоволствие му доставяше да седне, да си провре двата крака през решетките и да лумбурка по дъската отдолу. Може би и затова кошарата не му харесваше особено - нямаше решетки. Така че за мен преносимата кошара си е добра инвестиция, но само като допълнение към основното легло.

# 83
  • Мнения: 67
Ние имаме и от двата вида, едната ползваме за спане, другата за игра и като хидим някъде.Много удобна и практична е преносимата, но има един много голям недостатък - няма как да се изпере.Незнам може и да има такива, които се перат, но нашата специално няма как - не се разглабя за пране Sad Забърсвам я отгоре, където детето се хваща и така.

# 84
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Перфектни и за спане и игра,
Това което най-ми хареса в тях е височината. От дървената в момента в който се изправи имаше опасност да падне,
но преносимата го ограничаваше до навършването на 1,5 год.

# 85
  • София
  • Мнения: 220
Ние също имаме.Не съм я ползвала за спане, а само за игра.Много е удобна и практична.Няма къде да се удари детето и няма как да падне. newsm10 newsm10

# 86
  • Мнения: 195
Така че за мен преносимата кошара си е добра инвестиция, но само като допълнение към основното легло.
И за мен е така. Като по-малко бебенце спеше в нея, но сега не иска. Максимум 10-15 минути и се събужда, а понеже спи с ръце встрани вече няма място къде да ги отпусне. В момента я ползваме като склад за изпраните дрешки.

# 87
  • Мнения: 493
Като се роди моята дъщеря и купихме дървена кошара.За миналата нова година баба и ни подари сгъваема,но на 1 ниво.Много е сладка,сложих я в хола и там понякога седи малката.Отстрани има цип и сега влиза и излиза.1 година обаче не се научих да я сгъвам,немога и немога,ако я сгъна донякъде абсурд да я вкарам с чантичката и така и така никога не сме я взимали на вилата,там спи на легло.Вия нямате ли дюшечета?То хубаво като се сгъне ами нали дюшечето трябва да се носи?

# 88
  • Мнения: 1 981
От раждането си синът ми спи в преносимо креватче и нямам никакви оплаквания! Наистина бих предпочела истинско креватче, но сме много мобилни и няма как да го носим с нас! Със сгъваемата кошара сме решили този въпрос!

# 89
  • София
  • Мнения: 1 139
И аз имам и съм доволна,бебчо си я харесва Peace

# 90
# 91
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не прочетох цялата тема, но имам въпрос на който може би вече е отговорено Peace
Тъй като имам намерение да купя такова преносимо легло за първо време, как стои въпроса с матрака? Има ли си, или допълнително се купува? Ако да, какъв и как се пренася при пътуване? newsm78

# 92
  • Мнения: 521
ние имаме и дървена и преносима кошара първоначално до около годинката имахме само преносимата много е удобна когато детето започне да се изправя защото няма къде да се удари но нашия мъник направо я продъни от скачане матрака отдолу стигаше до металните тръби, и освен това така беснееше вътре че на няколко пъти за малко да я обърне заедно със себе си вътре естествено и се наложи да я сменим с дървена а преносимата я ползваме само за пътуване Simple Smile

# 93
  • Мнения: 9 776
Не прочетох цялата тема, но имам въпрос на който може би вече е отговорено Peace
Тъй като имам намерение да купя такова преносимо легло за първо време, как стои въпроса с матрака? Има ли си, или допълнително се купува? Ако да, какъв и как се пренася при пътуване? newsm78

Преносимите кошарки имат нещо като матрак, по-скоро някаква подложка, включена в цената. Ние си купихме допълнително дебело матраче. За пренасянето - ами свиваш на две и пренасяш.

# 94
  • Мнения: 711
Ние матрака обикновено не го носим,а подлагаме одеала отдолу.  Peace

# 95
  • Мнения: 3 034
Перфектни и за спане и игра,
Това което най-ми хареса в тях е височината. От дървената в момента в който се изправи имаше опасност да падне,
но преносимата го ограничаваше до навършването на 1,5 год.

според мен когато се купува дървено креватче е добре да се вземе такова, на което матрака и рамката се свалят надолу с растежа на детето. ние купихме такова, което има три нива. най-ниското е вече за дете, което може само да слезе от креватчето с махната решетка. така е по-безопасно, а и по-практично, защото креватчето се ползва по-дълги години  Peace

# 96
  • Мнения: 1 219
От раждането до 6-тия месец бяхме с преносима кошара.Много е удобна PeaceДоволна съм.Сега сме с дървена,но сгъваемата пак си я ползвам,понеже нашият живот е все на колела Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 666
За нас е много удобна, все още спи в такава и мисля да му я сменя след като навърши две години, не за друго, а защото вече започва да му окъсява. Пренасяли сме я къде ли не, лека е, удобна е, а и както се върти като луд в кревата ако беше в дървена имам чуството че нон-стоп щеше да има цицини по главата.

# 98
  • Мнения: 15
Преносимите кошари са супер. Аз ползвам такава вече 10 месеца и съм много доволна. По-безопасна е от другите, лесно преносима от стая в стая, като пътуваш детето си спи в неговото легло и се чувства по-спокойно, а и вече като не му трябва я сгъваш и я прибираш някъде без да ти заема място  Grinning

# 99
  • Мнения: 3 034
Преносимите кошари са супер. Аз ползвам такава вече 10 месеца и съм много доволна. По-безопасна е от другите, лесно преносима от стая в стая, като пътуваш детето си спи в неговото легло и се чувства по-спокойно, а и вече като не му трябва я сгъваш и я прибираш някъде без да ти заема място  Grinning

за кошарите тук и в Щатите (а една голяма част от тези марки се изнасят за Европа) това категорично не е вярно. точно обратното. сега погледнах едни зашити предписания за безопасност на преносимата ни кошара и на тях пише, че слагането на допълнителни матраци, завивки и каквито и да било уплътнения, след като бебето е надвишило килограмите за спане във висящата й част (горното ниво), е забранено от съображения за безопасност и е довеждало до заклещване, задушаване и контузии.

# 100
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 781
Ние матрака обикновено не го носим,а подлагаме одеала отдолу.  Peace

И ние така. Слагаме одеала. Все пак, когато не сме у нас, става въпрос за няколко дена, и не е проблем че не спи на допълнителния матрак, който сме купили.

# 101
  • Мнения: 542
ами удобни са но не эа спане постоянно!бих те посъветвала да купите едно хубаво легло на каката хем тя ще се почувства голяма хем ще имате и кашарка! Simple Smile

# 102
  • Мнения: 1 817
 Препоръчвам  я -преносима кошара на нива и с цип отстрани за вход. Много съм доволна. Ние имахме и дървена и преносима. Ползваме преносимата с кокосово матраче. Не е мръднала. И детето ми само си влиза и излиза от  страничния вход. Като си ляга затварям.Мога да си я местя във всички стаи. Много са удобни Как съм обяснила като чели ще я продавам Laughing

# 103
  • Мнения: 406
Имаме такава кошара  Peace Много е удобна  Peace Сега вече е сгъната и прибрана и не пречи ,ако беше голямо креватче щяхме да се чудим къде да го сложим  Peace

# 104
  • България
  • Мнения: 181
Също ползваме преносима кошара - когато пътуваме и когото синът ни спи в баба си. Доволни сми. Върши същата равота като дървено легло.

# 105
  • Бургас
  • Мнения: 529
Супер са! До 6-ти месец дъщеря ми спеше само в такава. Сега е едно от местата и за игра. Като се налага да спим извън къщи, въобще не се чудим къде ще спи детето. Сгъваме я, на рамото и хайде  Party Невероятно практично нещо е!

# 106
  • Мнения: 307
И ние ползваме такава кошара , когато не сме вкъщи. Доволна съм.

# 107
  • Мнения: 354
Да, много са практични. САмо аикупи някоя по-стабилна марка, че лесно им се развалят механизмите, трябва внимателно да се спазва последователността за сгъването и разгъването, иначе няма проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт