Подкрепете подписката на СНБМ за 1 година платено майчинство

  • 6 583
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 895
Подкрепете инициативата на сдружение „Настоящи и бъдещи майки”, работещите и осигурени майки да получават 90% от заплатата си докато детето им навърши една година! Сега те я получават до 9 месечна възраст на детето и единственият им избор след това е да наемат гледачка или да останат на минимална работна заплата в къщи. Защото няма достатъчно детски ясли, дори няма ясли за деца на 9 месеца, освен на хартия.

Предстои второто четене на бюджет 2009 в пленарна зала и за нас е много важно да подкрепите усилията ни за удължаване на платеното майчинство с още 3 месеца. През 2007 г. бе прието предложението за удължаване на платеното майчинство от 3 на 9 месеца. Сега е необходимо държавата да направи и следващата крачка – то да е 12 месеца.

Имаме 3 важни аргумента:
здравето на децата и незаменимата майчина грижа;
демографската и икономическата криза;
липсата на достатъчно места в детските заведения.

Най-силният аргумент в подкрепа на предложението ни е, че парите, които са необходими, не идват от бюджета, а от внасяните осигуровки през целия трудов период и на двамата родители. Парите са в осигурителния фонд „Общо заболяване и майчинство”. Не става въпрос за социално подпомагане, а за осигурително право. Пари има и те са на майките и бащите на децата. Въпросът е да се „даде” правото на родителите да ползват осигурителните са права за 3 месеца по-дълъг период. Това няма по никакъв начин да ощети данъкоплатците.

Румъния въведе платеното майчинство до 2-годишна възраст на детето.

Още една обществена група разчита на вашата подкрепа и решение на проблемите, свързани с неравностойното им третиране, майките на близнаци, за които СНБМ предлага приемането на нов вид помощ в Закона за семейните помощи за деца – месечна помощ за отглеждане на близнаци.

Нека заедно да осигурим възможност за избор на майките дали сами да гледат децата си до 1-годишната им възраст, или да се върнат на работа.



Дайте своя глас и подкрепете петицията тук!
Не забравяйте да посочите валиден мейл, за да потвърдите гласа си и той да бъде отчетен Peace

# 1
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Подписах.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
И аз дадох своя глас!Дай Боже да послужи пред когото е нужно!

# 3
  • Мнения: 3
Мами и аз се включих Peace

# 4
  • Мнения: 63
Аз също подписах.Дано усилията ви имат резултат.

# 5
  • Мнения: 641
И аз подписах.Дано имаме късмет.

# 6
  • Мнения: 502
И аз подписах, дано управляващите да й обърнат внимание и да има ефект Peace

# 7
  • Мнения: 4 978
До момента подписите са повече от 3500 - страхотни сте!  Hug

Надявам се до четвъртък вечер да бъдат в пъти повече и да стане ясно, че в тази държава хората имат мнение и го изразяват!

# 8
  • Мнения: 9 392
И аз подписах Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 87
И аз подписах петицията. Ще разпратя линка на майки и татковци, който не посещават сайта и не знаят за тази инициатива.

# 10
  • Мнения: 10

И аз подписах петицията , сега си гледам детето и сам бремена дано го променят закона  Praynig

# 11
  • Мнения: 3 550
Подкрепих.  Peace

# 12
  • Мнения: 125
И аз подписах  Peace
Дано имаме успех Hug Praynig

# 13
  • Мнения: 29
и аз се подписах  Praynig

# 14
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
И аз се подписах! Peace
Успех на петицията! Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт