Пюре съдържащо домати..от кога?

  • 8 265
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте мами, искам да попитам от кога мога да дам пюре съдържащо домати и 4ушки. Пюрето е на Ганчев, на него пише, че е за след 4 месеца, но аз си мисля, че с доматите май трябваше да се внимава. Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 5 940
Най-добре да се изчака до осмия месец. Пресните домати пък би трябвало да се дават след годинка, заради специфичната киселина, която съдържат.

# 2
  • Мнения: 6 711
Аз дадох пюре на Хип с пил. месо, ориз и домати на 6 м. някъде.

# 3
  • Мнения: 493
Аз съм давала на 5 месеца с домати и не е имало проблем.

# 4
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
към 7 месец сложих домат в пюрето Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
И домати, и чушки - след 8-ми месец  Peace
То Ганчев и дроб предлагат за 4-месечни  ooooh!

# 6
  • Мнения: 4 335
Пюре с домати на ХИП дадох за прьв пьт на 8 месеца.

# 7
  • Мнения: 36
   В зеленчуковото  пюре на АМ АМ сащо има домати,а пише че за деца над 4м. newsm78.Имам такива,но се чудя дали да ги давам.

# 8
  • Мнения: 552
Дадох домат с пюре на 7 месечна възраст.Не мога да кажа кое е правилно,те всички марки пюрета имат доматени комбинации за по-малките бебчета ooooh!Е,вярно че Ганчевите пюрета направо "убиват рибата" с неподходящи такива Naughty

# 9
  • Мнения: 27 524
те всички марки пюрета имат доматени комбинации за по-малките бебчета

Иди ги разбери.  Crazy Мисля, че зависи от държавата в която се предлагат, едни и същи пюрета със съвсем различни етикети. Тук например не продават на никоя фирма преди 8-ми месец с домати и чушки.
С месо са от 6-ти, във Франция пък има и от 4-ти.
Абе, четене и информиране му е майката, а на етикетите - много им здраве  Grinning

# 10
  • Мнения: 263
аз сложих домат в храната на 10 месеца, а пресен на годинка. не са имали проблем, даже пресния много им харесва и си искат от нашата салата  Grinning
а за готовите пюрета нямам думи - хип имат пюрета с агнешко и свинско от 4 месец Shocked

# 11
  • Варна
  • Мнения: 567
Домати в пюре дадох след 10 месец, сурово след годинката!

# 12
  • Мнения: 27 524
а за готовите пюрета нямам думи - хип имат пюрета с агнешко и свинско от 4 месец Shocked

Принципно нямат  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 034
от осмия месец давам пюре с обработени домати вътре. с чушки не съм виждала да има, поне тези, които ползвам до момента. може да има за по-големи бебета  Peace

# 14
  • Мнения: 10 982
Ако става дума за термично обработен домат, няма проблем да се даде между 7 и 12 м. За първи път дадох пюре с домат на 10 месеца. Суров домат - след годинката, когато излязоха свежите сезонни домати.

Общи условия

Активация на акаунт