Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
да ви споделя и в Т-во как е.
първия преглед 50 (преди имало намаление ако прегледа е за двама, но преди месец когато ходи една приятелка не я огря намалението) и после се предлагат абонаменти за 3 и 6 месеца, което излиза малко по ефтино.
 нз как е при вас но нашата докторка все повече ползва лекарства на билкова основа и др хомеопатични хапове.
 иначе съм много възмотена от тез цени.

# 16
  • Пловдив
При нашия хомеопат всичко е 30 - първоначален преглед, както и следващите.

# 17
  • Добрич
Двете с дъщеря ми се лекуваме с хомеопатия. На 05. декември бях на преглед. Ето какви са цените при лекуващите ни хомеопати:
хомеопатично интервю - 40 лв.
проследяване на състоянието - 35 лв.
преглед на остро състояние - 25 лв.
контролен преглед - 20 или 18 / не помня точно/ лв.

Дъщеря ми боледува по - често и за нейните прегледи понякога даваме доста пари.

# 18
  • Пловдив
Айде и аз да кажа за нашата хомеопатичка:
За деца интервюто беше 15 лв. март месец, ходим всеки месец на проследяване - 5 лв., заедно с лекарството.
При последното посещение ме предупреди, че след Нова година проследяването ще е 10 лв.
За възрастни - не съм се информирала.

# 19
Според мен пробва дали ще мине номера, но предвид честите посещения при хомеопатите, мисля че лекиииииинко се е улял. Аз лично бих си сменила лекаря при такива цени!
Подкрепям това мнение!

# 20
При моя хомеопат - интервюто е 40 лева, а всеки преглед след това е 30 лева  Peace На контролен преглед не ми се е налагало да ходя и не знам  Confused
50 лева си е множко  Rolling Eyes

# 21
  • Страната на приказките
Ето това много ме дразни-отиваш да се лекуваш с хомеопатия и те издебват да ти набутат водорасли. Един такъв директно го смених-ама не взех и водораслите. Много мразя да ме изнудват.

# 22
Ами нормално е да вдигне цената ако има само по 1-2 пациента на ден!

Според мен там, където цените са нормални има много народ и съответно хомеопата е добър.За да вдигне цените значи няма хора и няма приходи.
Моята приятелка ходи на хомеопат, 20лв. е приема с лекарствата, но отпред обикновено е пълно с народ!

# 23
  • Варна
Ходих 2 пъти при Хаджиева /Варна/. Първоначалното "интервю" беше 50 лв, следващите по 40 лв. Аз затова и ходих само 2 пъти, защото си вдигна цените точно между прегледите ми и бях много неприятно изненадана, а ефект за моя проблем нямаше. И това беше преди година може би. А затова че няма или има хора, няма връзка. Пред кабинета и има винаги хора, друг е въпроса че работното и време е кратко и явно не и стигат паричките  Mr. Green

# 24
Ходих 2 пъти при Хаджиева /Варна/. Първоначалното "интервю" беше 50 лв, следващите по 40 лв. Аз затова и ходих само 2 пъти, защото си вдигна цените точно между прегледите ми и бях много неприятно изненадана, а ефект за моя проблем нямаше. И това беше преди година може би. А затова че няма или има хора, няма връзка. Пред кабинета и има винаги хора, друг е въпроса че работното и време е кратко и явно не и стигат паричките  Mr. Green
На мен не ми взима толкова да не говорим,че има абонамент 60лв за 3 месеца.

# 25
Ами нормално е да вдигне цената ако има само по 1-2 пациента на ден!

Според мен там, където цените са нормални има много народ и съответно хомеопата е добър.За да вдигне цените значи няма хора и няма приходи.
Моята приятелка ходи на хомеопат, 20лв. е приема с лекарствата, но отпред обикновено е пълно с народ!
Често интервюто и анализът на случая отнемат около 2, а понякога и повече часа.
Колко пациенти може да приеме за ден  хомеопата? Разбира се за сополи и запушен нос два часа идват в повече, но не всеки случай е със сополи и запушен нос.

Силата на хомеопатията е в индивидуалния подход към човек. Изхождайки от същата логика
(да подхождаме индивидуално към конкретната ситуация) не мисля че е правилно да се генерализира , за това какво е отношението на препълнената чакалня към способността на терапевта.
Ако въросният хомеопат отделя за всеки случай по 2 часа, тогава 3ма пациенти са препълнена чакалня, нали?
Нито препълнеността на чакалнята, нито таксата са мерило за способностите на хомеопата. Единствен критерии е дали въпросният хомеопат е помогнал във конкретния случай.
Другите случаи нямат никакво отношение към конкретния случай. Ако един конкретен терапевт е помогнал на 100 човека и всички сипят суперлативи за него, но не е помогнал на мен – ами тогава суперлативите са без значение, нали?
Познавам колеги, добри хомеопати – някой от тях вземат по 30лв за първи преглед и 15лв за проследяване, други вземат по 100 лв за първи преглед и 30 лв проследяване и всеки от тях има своите успехи и съответно своите неуспехи. 
За да придобие познанията, уменията и опита, както и за да ги предостави за ползване, хомеопатът е инвестирал време, пари, усилия. Хомеопатът измерва този  вложен ресурс, оценява го и респективно формира цената, която трябва да заплатят тези които искат да ползват предлаганата услуга. Дали ще го направи или не човек – това е свободен избор.
Не смятам че е коректно да обсъждаме базата на която е формирана, тъй като не познаваме тази база. Един хомеопат е специализирал в Индия, друг ходи всяка година на специализация в Англия, трети не е ходил никъде. Всеки един от тези специалисти ще образува цената на продаваната услуга по различен начин, нали?

# 26

За да придобие познанията, уменията и опита, както и за да ги предостави за ползване, хомеопатът е инвестирал време, пари, усилия. Хомеопатът измерва този  вложен ресурс, оценява го и респективно формира цената, която трябва да заплатят тези които искат да ползват предлаганата услуга. Дали ще го направи или не човек – това е свободен избор.

Някои наистина се оценяват много високо... Simple Smile В този аспект е добре да се помисли за смирението.
Всеки инвестира за професионалното си развитие, не само хомеопоатите..

И да не забравяме, че целта е да се помага на болните хора, а не да се правят пари от това.

# 27
Всеки човек в зависимост на степента си на осъзнаване, определя своите цели.

Разбира се, че всеки инвестира в професионалното си развитие и...никой не е по-наясно от стойността на инвестицията, от самия инвеститор. Така че, нека оставим инвеститора сам да определи стойността на предлагания продукт, без да го коментираме колко е осъзнат, духовен, скромен или нескромен. Той е такъв какъвто е, така както аз съм такъв какъвто съм и ти си такава каквато си.
 С това, че някой е определил някаква цена, по никой начин не ни задължава да ползваме неговите услуги – това е само неговата цена и коментар има право да й прави само той, защото тя има отношение единствено и само към него. Ние имаме правото да избираме и единствено упражнявайки това си право правим „коментар” на цената

# 28
Да де, аз дори не коментирам цената (парите).., а отношението на хомеопата към професията, която си е избрал (респективно към самия себе си), понеже основно е свързана с.. хуманността.. и желанието да се помага на хората. Или започваме да ги делим на бедни и богати, а не на нуждаещи се от помощ..? Особено като са дошли да я поискат от теб.. Какво става, ако не могат да си позволят лукса да платят...?

За мен това е по-важното.
Не че парите не са важни де.. Wink

# 29
Софийски хомеопат-за първоначално интервю 70лв. за двете деца общо.Интервюто им беше едновременно.След това 50 лв пак за двамата.Иначе получавам често безплатни съвети по тел.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт