Въпрос за целина

  • 1 582
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте мили мами!Имам едно въпросче,но не ми се смейте много.Понеже досега не съм използвала много целина искам да ви питам ползват ли се за нещо листата?По принцип в ястията се слага корен,нали?

# 1
  • Мнения: 1 777
Освен корените  се използват ,стъблата и листата.Могат да се слагат в салати ,супи и различни яденета.Аз лично много използвам стъблата и листата. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 27 524
Всичко се ползва  Simple Smile Аз си купувам цял стрък, замразявам на порциики настърганата глава, стъблата на резени отделно и листата отделно.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 520
Целината е подправка като всяка друга, с тази разлика че е доста миризлива. Веднъж си бях купила една връзка, ако искаш ми вярвай, цялата ми кухня се вмириса.

# 4
  • Мнения: 214
Много ви благодаря! Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 12 552
Листата се слагат на зелева салата или на телешко варено.

# 6
  • Мнения: 229
Главата или част от нея можеш да сложиш всупа ,а листата аз ги слагам в туршиите или на салата от печени пиперки с чесън ,оцет и олио

# 7
  • Мнения: 1 440
Аз използввам основно листата и стъблата...даже си правя сок от ябълка, морков и стебла целина...Вчера си мислех за доматен сок с целина.....мммммммммм

# 8
  • Мнения: 1 777
Вчера си мислех за доматен сок с целина.....мммммммммм
И малко водка ,ако сипеш блъдимерито ти е готово. Wink

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Всичко се ползва  Simple Smile Аз си купувам цял стрък, замразявам на порциики настърганата глава, стъблата на резени отделно и листата отделно.  Peace

Процедирам по същия начин, а много ястия и супи носят целина, като нямаш глава, слагай листа и няма да сбъркаш.

# 10
  • Мнения: 1 432
Използвам всичко. Листата слагам на супи ,а най обичам зелева салата с тях   chef

# 11
  • Мнения: 1 906
Целия стрък се използва.  Аз най-обичам на рибена супа да сложа ситно нарязани листа  Peace .

# 12
  • Мнения: 1 219
всичко от целината се използва.Аз ползвам листата за супа и салата Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 4 052
Листата се слагат на зелева салата или на телешко варено.
Във вареното се слага и от главата целина (задължително), защото точно тя придава специфичния вкус.

Общи условия

Активация на акаунт