ескапел

  • 8 887
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
в петък правихме секс с приятелят ми и той свърши в мен.въпроса ми е следния:утре късно ли ще е да изпия ескапел?и също,ако утре си направя тест за бременност възможно ли е да отчете дали съм бременна или не...

# 1
  • Мнения: 164
толкова рано теста няма да ти покаже дали си бременна а за тези хапчета мисля че се пиеха до 72 часа след секс

# 2
  • Мнения: 2 013
Абсурд,няма да отчете!  Naughty

# 3
  • Мнения: 386
Въпросните хапчета са ефективни до 3 дни след секс. Теста за бременност показва резултати не по-рано от закъснението на цикъла ти.

# 4
  • Мнения: 11 003
За ескапел няма да ти е късно.
За тест за бременност е много рано. Те не отчитат правилно 3 дена след закъснение на цикъла, какво остава за 3 дена след секс.

# 5
  • Мнения: 3 314
мисля , че  няма да е късно но дали ще подеиства ...

# 6
  • Мнения: 1 512
Щом не искаш да забременяваш защо тогава е свършил в тебе? newsm78.Ескапел се пият до 72 часа и защо трябва да чакаш до утре,а не си го взела още в събота?.

# 7
  • Мнения: 3 314
а и ако е станало по време на овулацията  Rolling Eyes  няма да ти помогне

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
Тестът отчита най-рано 14 дни след евентуално оплождане!  Naughty

# 9
  • Мнения: 9 973
тест с първия ден от цикъла

# 10
  • Мнения: 9 814
Въпросните хапчета са ефективни до 3 дни след секс. Теста за бременност показва резултати не по-рано от закъснението на цикъла ти.
Peace

Но с всеки изминал час ефективността им намалява.
Така на третия ден ти гарантират само 30%, че няма да забременееш.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 946
....
Но с всеки изминал час ефективността им намалява.
Така на третия ден ти гарантират само 30%, че няма да забременееш.
това не го знаех... а в рекламата как само звучи "три дни имаш да избягаш, три дни имаш да решиш"  Joy

# 12
  • Мнения: 3 157
Тестът отчита най-рано 14 дни след евентуално оплождане!  Naughty

Малка поправка-7дни след оплождането

# 13
  • Мнения: 1 629
Едва ли е късно за ескапел. Но ползвай презервативи Confused За теста- мисля, че след седмица отчита вече  Peace

# 14
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Не е късно за ескапел, дано да не си бременна и другият път се пази сама ...

# 15
  • София
  • Мнения: 1 946
Тестът отчита най-рано 14 дни след евентуално оплождане!  Naughty

Малка поправка-7дни след оплождането

Склонна съм да поспорим!  Crossing Arms

Чичко гугле каза тъй:
Как действат тестовете за бременност?
Тестовете за бременност измерват наличието на определен хормон в урината, наречен човешки хорионгонадотропин (human chorionic gonadotropin или съкратено hCG). Този хормон се произвежда от клетки, които принадлежат на плацентата, той навлиза в кръвообръщението когато оплоденото яйце се прикрепи към матката (около шестия ден след оплождането). Нивата на hCG в организма нарастват стремително през следващите няколко седмици, удвоявайки количеството си на всеки два дена. Около четиринадесетия ден след оплождането (приблизително по времето, когато би трябвало да се очаква месечния цикъл) някои тестове вече биха могли да отчетат повишеното наличие на този хормон в урината и да дадат положителен резултат. Въпреки рекламните им послания обаче, повечето тестове не са достатъчно чувствителни, за да гарантират акуратност на този етап. В действителност е доста по-вероятно да бъде получен верен резултат, ако се изчака седмицата, следваща тази, през която би трябвало да започне месечния цикъл.

# 16
  • Мнения: 498
Въпросните хапчета са ефективни до 3 дни след секс. Теста за бременност показва резултати не по-рано от закъснението на цикъла ти.
Peace

# 17
  • Мнения: 553
Защо не попиташ гинеколога си дали можеш да изпиеш сега тези хапчета?
За тест и аз мисля, че е рано  Peace

# 18
  • Мнения: 961
Не е късно за ескапел, дано да не си бременна и другият път се пази сама ...
Peace

# 19
  • Мнения: 1 103
толкова рано теста няма да ти покаже дали си бременна а за тези хапчета мисля че се пиеха до 72 часа след секс
И аз така знам

# 20
  • Мнения: 9 436
Ами вардете се,бе!Не искате бебе,а свършва в теб.Доста безразсъдно ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 946
Що ли продължаваме да го обсъждаме като тя работата е свършена още в петък?

# 22
  • Мнения: 1 428
Поредната такава тема.............. ooooh!

# 23
  • Мнения: 773
Такава тема има в здравен справочник.

# 24
  • Мнения: 13
Моето " ескапеле" е на 4 месеца  hahaha . Върши работа, но го вземи веднага. Ако нямаш възможност да го пиеш до 2рия ден,просто не го купувай. Аз го пих на 3тия и както казах резултата в момента реве Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 1 946
Моето " ескапеле" е на 4 месеца  hahaha . Върши работа, но го вземи веднага. Ако нямаш възможност да го пиеш до 2рия ден,просто не го купувай. Аз го пих на 3тия и както казах резултата в момента реве Simple Smile
   Много ме развесели това, да ти е живо и здраво 'ескапелето', спайс 11!      Joy

# 26
пих ескапел на третия ден след акта и 4 дена след като го изпих ми дойде,но беше по-различно от преди,много малко ми течеше,беше много бледо на цвят,по-някога беше кафеникаво,даже едния ден ми течеше малко,на другия ден не ми течеше,после кафеникаво стана....като цяло не беше както обикновенно....

# 27
  • Мнения: 247
Днес май взеха форума за "клуб екстрасенс"..... Thinking

# 28
  • Мнения: 354
Извинявайте, ескапел не убива ли бебето, което евентуално е било заченато?

# 29
  • Мнения: 2 111
пих ескапел на третия ден след акта и 4 дена след като го изпих ми дойде,но беше по-различно от преди,много малко ми течеше,беше много бледо на цвят,по-някога беше кафеникаво,даже едния ден ми течеше малко,на другия ден не ми течеше,после кафеникаво стана....като цяло не беше както обикновенно....
Нормално е след приема на ескапеле да се получи някакво кървене наподобяващо цикъл.Все пак това е хормонално лекарство.
Но защо чак след 3 дни си го изпила?Така ефективността му доста е намаляла.

# 30
  • Мнения: 3 157
Деси,моля те като няма какво да напишеш,поне не пиши глупости.
Как действа Escapelle?
Действието на Escapelle се осъществява като:

спира отделянето на яйцеклетката от яйчниците;
възпрепятства оплождането от спермата на вече отделени яйцеклетки, или
пречи на оплодената яйцеклетка да се закрепи в стената на матката.
Следователно Escapelle спира бременността преди да е настъпила, поради което в back-up контрацепцията с Escapelle няма абортивен ефект

# 31
  • Мнения: 354

пречи на оплодената яйцеклетка да се закрепи в стената на матката.


Доколкото ми е известно под оплодена яйцеклетка се има предвид именно първите моменти от съществуването на човешкият организъм. Ако се пречи на имплантирането на плода то значи го обрича на неизбежното. За мен това си е чист абортивен ефект.  Peace

# 32
  • Мнения: 3 157
tanzen,прочети последното изречение от поста ми,а не само това,което ти харесва за да преиначиш думите ми,моля-Escapelle спира бременността преди да е настъпила, поради което в back-up контрацепцията с Escapelle няма абортивен ефект

# 33
  • Мнения: 826
Ескапел действа 72 часа след секс, но колкото повече часове минават, толкова повече намалява и процента на оптимално действие. Не е и толкова полезно, ако се взима често, така че моя съвет е да се насочиш към постоянни противозачатъчни хапчета или презервативи. Теста няма да отчете правилен резултат, защото е много рано. Успех!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 946
Ескапел действа 72 часа след секс, но колкото повече часове минават, толкова повече намалява и процента на оптимално действие. Не е и толкова полезно, ако се взима често, така че моя съвет е да се насочиш към постоянни противозачатъчни хапчета или презервативи. Теста няма да отчете правилен резултат, защото е много рано. Успех!

   Аз пък мисля, че ако има бременност тестът ВЕЧЕ ще отчете. Все пак 'деянието' е било преди повече от 2 седмици.     

# 35
  • Мнения: 1 219
всички хапчета за бърза контрацепция(ескапел,постинор дуо и др....)се приемат и действат до 72 часа или 3 дни след половият акт Peace

# 36
  • Мнения: 354
tanzen,прочети последното изречение от поста ми,а не само това,което ти харесва за да преиначиш думите ми,моля-Escapelle спира бременността преди да е настъпила, поради което в back-up контрацепцията с Escapelle няма абортивен ефект
Не ми се иска да влизам в спорове, но не използвам избирателно думите ти. В първите два случая, които посочваш спира отделянето на яйцеклетката от яйчниците и възпрепятства оплождането от спермата на вече отделени яйцеклетки съм съгласна, че възпрепятства възникването на бременност, но ако яйцеклетката вече е била оплодена и тогава се вземе хапчето, което да попречи имплантирането на зародиша в матката, то това вече е абортивен ефект.

НЕка момичетата са наясно за това, а не да ги съветвате да приемат лекарства,чиито начини на действие са им  неизвестни.

# 37
  • Мнения: 165
Ами вардете се,бе!Не искате бебе,а свършва в теб.Доста безразсъдно ooooh!
И на кръст да го разпънете момичето ТОЙ е свършил в нея(не тя в него).Ако някоя от вас ми каже че преди да има дете винаги е правила секс с презерватив силно ще се усъмня.Както и да е момичето има проблем ако някой няма какво да и каже по добре да не и пише глупости.Всеки прави грешки и когато потърси помощ а не можем да дадем компетентен отговор-най лесно е да го упрекнем-но не е това начина.
   
    Мила,когато имаш възможност изпий си хапчето и след това се консултирай с гинеколог.

# 38

    Мила,когато имаш възможност изпий си хапчето и след това се консултирай с гинеколог.[/color][/i][/b]
аз хапчето го изпих пред 2 седмици още и няколко дни след като го изпих имах леко кръвотечение,даже беше по скоро кафяво на цвят.мисля,че нямам повод да се притеснявам вече,но все пак мисля да си направя тест тези дни,за да съм по-сигурна

# 39
  • Мнения: 666
Въпросните хапчета са ефективни до 3 дни след секс. Теста за бременност показва резултати не по-рано от закъснението на цикъла ти.

Точно така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт