Какви съдове използвате за да храните бебетата си?

  • 4 434
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, мамчета! Simple Smile

Споделете в какви съдове давате храна на бебоците? Аз ползвам контейнерите на Авент, доволна съм, но много се боядисват от някои пюрета! Rolling Eyes Вече мисля да ги сменям с други съдове, но се чудя с какво? newsm78

# 1
  • Мнения: 7 803
направо от бурканчето и после в кофата

# 2
  • Мнения: 6 713
направо от бурканчето и после в кофата

Да, и аз правя така, ама за пюретата, за които знам, че ще се изядат! Laughing Другите ги отсипвам в отделен съд, защото обикновено давам на следващия ден остатъка! Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 512
Когато съм давала пюре многократно и съм сигурна че ще го изяде давам направо от буркана,а когато давам за първи път отсипвам си в стъклена купичка и след това я измивам и не се боядисва.Когато аз приготвям сама пюренце по същият начин го изсипвам в стъклената купичка и захлупвам отгоре със чинийка  докато стане време за хранене ( говоря за време до 30 минути ).

# 4
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
И аз от бурканчето. Когато правя каша или попара използвам стъклена купичка.

# 5
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз давам направо от бурканчето. Смятам, обаче, да купя подходяща стъклена купичка за попарки и други неща, които скоро ще започна да правя на Калина

# 6
  • Мнения: 961
Използвам само стъклени купички! Пластмасовите прибори и съдове са ми много съмнителни, а и не ми харесват!  Peace  

# 7
  • Мнения: 11 003
Направо от буркана или пресипвам в пластмасова купичка.

# 8
  • Временно
  • Мнения: 788
Когато няма нужда от затопляне давам направо от бурканчето.
Ако пюрето е било в хладилника пресипвам го в контейнерче на Авент(и на мен ми са боядисани Grinning) и затоплям.
Кашите ги правя в пластмасова купичка.

# 9
  • Мнения: 2 090
Аз пък никога докато беше бебе не съм ползвала стъклени съдове,само пластмасови купички(с капаче) и лъжички(от тези детските комплекти,които ги има в повечето специализирани магазини).
И пюрето му сипвах в купичката(не съм давала направо от бурканчето),и кашата също Peace

# 10
  • Мнения: 186
Ползвам всичката възможна посуда в къщи. Не съм купувала индивидуални съдинки за Калоян (само лъжички). Каши приготвям в едни купички от аркопал.

# 11
  • Мнения: 1 199
Порцеланови купички, стъклинш същобих използвала, но пластмасови не бих.

# 12
  • Мнения: 3 034
има си негов комплект от две чинии, две купички и четири лъжички - с картинки с образователна цел  Grinning пластмасви. сменям ги на 3 месеца, също както шишетата  Peace

# 13
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Стъклена купичка.

# 14
  • Мнения: 4 017
Лурдес, и аз съм с авентските. И без това за кърма не ми свършиха никаква работа.
Понякога от бурканчето, понякога от стъклена купичка.

# 15
  • Мнения: 2 521
Ползвам стъклена(дуралекс)купичка.Все пак попарката се прави с топла вода и стъклото е за предпочитане Peace

# 16
  • Мнения: 910
давам направо от бурканчетата или използвам пластмасови или порцеланови купички

# 17
  • София
  • Мнения: 1 946
Предстои ми захранване и мися да ползвам стъклени или порцеланови купички.  Peace
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ МАЙКИТЕ КАКВИ ЛЪЖИЧКИ ИЗПОЛЗВАТ? ТЕЗИ ПЛАСМАСОВИТЕ/ГУМЕНИТЕ НЕ СА ЛИ ВРЕДНИ?

# 18
  • Мнения: 6 713
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ МАЙКИТЕ КАКВИ ЛЪЖИЧКИ ИЗПОЛЗВАТ? ТЕЗИ ПЛАСМАСОВИТЕ/ГУМЕНИТЕ НЕ СА ЛИ ВРЕДНИ?

Пластмасови ползвам! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 50
Използвам стъклени купички (или давам направо от бурканчето). People Santa

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Използвах и все още използвам контейнерите на Авент за сутрешното хранене или стъклена купичка. Останалите хранения са от детската кухня и са в еднократни опаковки. Не пресипвам храната никъде. Давам му я от тях и после ги хвърлям.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Хранех го направо от бурканчето с пластмасова лъжица.Използвала съм пластмасови купички.Сега вече се храним заедно и използва нашите купи, чинии, вилици, лъжици.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 567
Използвам нашите съдове!

# 23
  • Мнения: 165
Аз използвам стъклени и порцеланови купички, пластмасови- не. С тях загрявам в микровълновата, докато с пластмасовите не бих. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 4 294
Използвах и използвам все още ето такива купички


# 25
  • Мнения: 27 524
Ползвам всичката възможна посуда в къщи. Не съм купувала индивидуални съдинки за Калоян (само лъжички).

Също   Grinning

# 26
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Лъжички ползвам пластмасови.

# 27
  • Мнения: 1 080
Стъклени, но не са специални бебешки някакви, а от нашата посуда!!!

# 28
  • Мнения: 188
от бурканчето

# 29
  • Мнения: 194
Когато няма нужда от затопляне давам направо от бурканчето.
Ако пюрето е било в хладилника пресипвам го в контейнерче на Авент(и на мен ми са боядисани Grinning) и затоплям.
Кашите ги правя в пластмасова купичка.


и аз така правя Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 4 588
Най-често пластмасови, но се случва да използвам и стъклени от нашите. Честно казано не обръщам голямо внимание на това. Blush

# 31
  • Мнения: 2 334
Използвам пластмасовите контейнери на Авент и съм много доволна  Peace

# 32
  • Мнения: 9 973
пласмаса и порцелан

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Всякакви.

# 34
  • Мнения: 4 447
Много малко варианти, а и те категорични.
Позлвам : пластмаса, меламин, порцелан

# 35
  • Мнения: 4 433
стъклена купичка.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 084
В началото - бебешки, стандартните пласмасови...ама много гадно се цапаха от пюретата - та минах на йенени купи, с бебешки прибори - до година - нуби, после с чаени лъжички....сега е с коплект детски метални.

# 37
  • Мнения: 236
Ползвам пластмасови купички за домашното пюре, както и контейнерите на авент. Като започнем да ядем повечко пюре от купените, сигурно ще давам направо от бурканчето. Мисля обаче за по-натаък да взема стъклени купички, когато започнат попарките и др. Лъжичките ми са силиконови (на Нуби).

# 38
  • Мнения: 822
Използвах и използвам все още ето такива купички



и аз

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Направо от бурканчето, а когато се налага да пресипвам използвам пластмасови купички .

# 40
  • Мнения: 2 960
храната от ДК направо от бурканчето,имам прастмасови лъжички и купички Peace

# 41
  • Мнения: 789
В керамична купичка сипвах.

# 42
  • Мнения: 4 555
Стъклени купички ползвам.
Ако пюретно не се изяде цялото, го прибирам в хладилника и го давам пак до 48 часа, независимо дали е бъркано вътре с лъжица.

# 43
  • Мнения: 121
В керамична купичка сипвах.
          newsm10

# 44
  • Мнения: 4 292
Със сина ми ползвах пластмасови купички, ама много се оцветяваха и често ги сменях. За дъщеря ми няма да купувам, ще ползвам стъклени.

# 45
  • Мнения: 741
Или направо от бурканчето или в пластмасова купичка

# 46
  • Мнения: 805
Направо от бурканчето. Като не го изяде - или в кофата или на другия ден го яде пак от там.

# 47
  • Мнения: 498
Направо от бурканчето. Като не го изяде - или в кофата или на другия ден го яде пак от там.
Peace

# 48
  • Мнения: 4 784
Авент шишета, контейнери и лъжички, както и други най-различни комплекти за хранене - чашки, чинийки и купички, все пластмасови.

# 49
  • Мнения: 961
засега пластмасови.

# 50
  • Мнения: 313
В стъклени купички. А като яде сам в пластмасови по разбираеми причини.
АМ и мляко в Playtex шишета. Използваме също и пластмасови чаши с накраиници.

# 51
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
По принцип ползвам пластмасови купички от тези детските с картинките , но понякога и слагам пюрето и в нашите стъклени Peace

# 52
  • Мнения: 1 919
пластмасови

# 53
  • Мнения: 1 629
Ползвам пластмасови. Но преди два дни мъжо ми донесе една статия за вредата от такива шишета, купички, чиниики и др. За това си взех стъклени шишета, поне за млякото Peace

# 54
  • Мнения: 2 447
От буркана,в палстмасова купичка,стъклена каквото ми попадне.Не съм купувала специални прибори и комплекти за хранене

# 55
  • Мнения: 553
Предимно пластмасови чинийки, купички, чашки и метални лъжички

# 56
  • Мнения: 31 158
Изполвам пласмасови бебешки прибори.

# 57
  • Мнения: 493
Използвам пластмасови детски прибори.

# 58
  • Мнения: 1 674
дуралекс

# 59
  • Мнения: 5 026
Като по-малък пластмасови, сега стъклени.

# 60
  • Мнения: 574
Аз използвам всякакви съдове : стъклени бурканчета, ако е готово пюре, контейнерите на Авент, когато готвя аз и един порцеланов комплект , който включва чиния, купичка и чаша. Разбира се ползвам и нашите съдове, но дъщеря ми е по-голяма от твоето детенце  Peace

# 61
  • Мнения: 3 312
пластмасови

# 62
  • Мнения: 1 372
Пластмасови

# 63
  • Мнения: 1 371
Всякакви. Купила съм и детски - пластмасови, но му слагам там само плодовете или нещо друго дребно, защото после ги разнася из хола..

# 64
  • Плевен
  • Мнения: 101
Пластмасови. Всичко което успее да докопа се хвърля на високо и далеко, така че нямам избор

# 65
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Пластмасови Peace

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 PeaceПластмасови.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 752
и от двата вида съм ползвала  Peace

# 68
  • Мнения: 27
Предимно сме направо от бурканчето (пюретата), а за кашичката - стъклена купичка ... Шишетата, които използвам са стъклени, но в тях само съхранявам водата... така и не пожела биберон

# 69
  • Мнения: 2 111
Стъклени  Peace

# 70
# 71
  • Мнения: 2 100
Използвам всякакви съдове за хранене  Crazy

# 72
  • Мнения: 2 132
Използвам пластмасови купички и лъжички Peace

# 73
  • Мнения: 2 336
използвам пластмасови ,сега преминаваме съм порцеланова купичка и пробваме и с метална лъжичка  Peace

# 74
  • Мнения: 67
Пласмасови Simple Smile

# 75
  • Мнения: 4 335
Използвам стьклени купички или давам от бурканчетата Peace

# 76
  • Мнения: 705
Смятам да ползвам стъкло и порцелан. Пластмаса и за себе си не бих ползвала, достатъчна ми е тази, която не мога да избегна.

# 77
  • Мнения: 1 981
Когато яде пюре, му го давам направо от бурканчето, но ако е храна, сготвена в къщи, сипвам в меламинова купичка!

# 78
  • Мнения: 1 103
Използвам почти всякакви съдове важното е детето да яде .

# 79
  • Мнения: 332
Керамични купички, пласмасови лъжички и от бурканчета  Peace

# 80
  • Мнения: 6
Използвам пластмасови-чинийка, купичка, лъжичка и виличка Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 219
Преди два дни захраних и засега ползвам контейнерите за кърма PeaceПравя пюренцето и си отделям необходимото количество в контейнера Wink

# 82
  • Мнения: 247
Смятам да ползвам стъкло и порцелан. Пластмаса и за себе си не бих ползвала, достатъчна ми е тази, която не мога да избегна.
Peace
Аз ползвам само от стъкло и порцелан.
За прибори - каквито са нашите, но малки  Grinning

# 83
  • София
  • Мнения: 308
В началото и аз използвах контейнерите на Авент за хранене, но понеже малката много обича да е като големите й купих цветни керамични купички и чашки. Има и пластмасова чинийка, която използвам като се храни сама. Прото има навика да я мята на земята и реших че е по-безопасно.
Относно лъжичките - използвам пластмасови, защото с металните много си чука зъбчетата. Има свой комплект малка лъжичка и виличка на нук, с който да се учи да яде самостоятелно, а аз я храня с по-голяма лъжица, че да става по-бързо.

# 84
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
най-често ползвам едни порцеланови купички с картинки

# 85
  • Мнения: 666
Според мен стъклени и пластмасови е най-подходящо. Пластмасовите имат предимство че не се чупят поне, защото понякога се случваше да ги захвърля моя син на земята.

# 86
  • Мнения: 304
Синът ми го храня само в стъклени, като разбира се вниавам да не ги бутне докато ги храня.

Общи условия

Активация на акаунт