Баби пенсионерки, гледат внучета

  • 4 304
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 192
А аз се чудя, дали имам право да се възползвам, след като съм в майчинство за второто ми детенце, а първото няма 3 години. Дали може за първото да се грижи баба, като моята работа е да си гледам второто детенце. Сигурно няма да може.... Thinking

# 31
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
На този етап не бих се възползвала.
Предпочитам Масларова да мисли за насърчаване на раждаемостта и да работят в тази насока  Close

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нашата баба не работи от 20 години и няма намерение да започва работа,но не и пенсионерка,а аз се водя на работа.Няма ли някаква алтернатива ако не е пенсионарка.А и тук няма ясла,само детска градина.
Тя програмата първо не беше за пенсионери, после ги добавиха. Така, че спокойно можеш да се кандидатираш. Само бабата трябва да се регистрира като безработна, ако още не го е сторила.

# 33
  • Мнения: 1 674
Аз мисля да си гледам детето до към две години и след това на ясла,така направих и с каката.
Така че няма да се възползвам от програмата.

и аз

# 34
  • Мнения: 1 103
Сега децата ми са големи ,но за третото мисля да се възползвам ако имам свободна баба.

# 35
  • Мнения: 3 091
в момента правим постъпки, за да може майка ми да се включи в програмата. За целта ме посъветваха да си сменя адресната регистрация с тази в нейния апартамент, където водя Амалия, когато ходя на работа.

успех на всички, които искат да се възползват от програмата и ви благодаря, че споделихте информация тук!

# 36
  • Мнения: 2 090
Не бих се възползвала.

# 37
  • Мнения: 603
Аз мисля да се възползвам от програмата, но не с баба, а с дядо.  EmbarassedЕ, в същност ще си наема детегледачка Mr. Green, но ще кандидатствам по програмата следващата година - септември. Тогава планирам да се върна на работа. Peace

# 38
  • Мнения: 4 753
Понеже въпросът е объркан и по него и отговорите, та отговарям, че и в двата случая (баба пенсионер и баба, на която да прехвърля майчинството) съм съгласна и мисля да го направя....   Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 1 603
Програмата е много хубава, смятам да се възползвам. Особено, след като се убедих, че едва ли ще успея да се вредя за ясла  Twisted Evil.  Две приятелки се включиха - едната с баба, а другата с позната млада жена и са много доволни.

# 40
  • Мнения: 5 940
Ако ми се налага да избирам между баби и ясла, предпочитам баби. Иначе смятам, че мястото на детето до 2.5 години -3 години е до майката. Така или иначе бабите  са млади и още работят,  а и аз имам възможност да си изкарам майчинството докрая. Не стои пред мен подобна алтернатива.
Като цяло обаче приветствам програмата.

# 41
  • Мнения: 104
Нашата баба (свекито) живее през един вход от нас. Аз ще се възползвам както казах. Мисля до една година и половина да си го гледам, а после да го гледа баба му. И след това вече на яслата. Не виждам нищо лошо. Още повече, че аз съм до 14ч на работа. е имам и втори смени , но те са от 12и30 до 17ч , така че  на мен ми е много удобно. Както и да е рано е още за това, но ще се възползвам. Peace

# 42
  • Мнения: 1 981
И аз ще се възползвам следващата година, когато ми свърши платеното майчинство! Свекърва ми е пенсионер и смятаме да се включим в програмата!

# 43
  • Мнения: 3 091
Да попитам - удостоверението от психодиспансер задължително ли е?

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз смятам да се възползвам.Знам , че в Пловдив е бум и са отхвърлили само двама души, които били с по-висока степен инвалидност  Peace

Общи условия

Активация на акаунт