Старата телефонна измама с нови варианти

  • 10 131
  • 152
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 804
баба ми същон е оправна,но веднъж някой и се обадил и и казал бабо купи ми вау4ери за 50 лв мисля беше за телефон,аз ще ти се обадя и ти ми ги продиктувай,тя попитала дали говори с мъжа ми,и мъжа и казал да,и така баба отишла да купи картите ,нов магазина и казали 4е едва ли зет и ще и позвани за такова нещо-да се обади на майка  та така се разкрила историята

а и на баща ми са звънили-пак мъжки глас и пак през сълзи запо4нал =татко убих 4овек,да ама не -баща има само мен Grinning,та му казал -абе я затваряй телефона

идиоти всякакви-горката ти баба Hug

# 31
  • Мнения: 3 521
Милата жена. Дано ги хванат тия "шегаджии" #2gunfire.

# 32
  • Мнения: 2 093
Леле какви изроди. Чета тази тема в клюкарника и сега като чета тази случка направо ми се изправя косата. Защо е трябвало да закарат баба ти чак до Плевен, нямат ли поне жал кьм вьзрастта на жената. Ужасна история, но поне се радвам че баба ти е добре. Звучи толкова нелепо и си мислиш че човек няма да се вьрже на такава измама, ама все пак жената е на 86 години и не се знае какво и е минало през главата.
Надявам се че баба ти не е много разстроена и ще си остане само с лошия спомен.

# 33
  • Мнения: 707
Съжалявам жената. Кой знае какви мисли са и минали докато е пътувала в колата и как се е притеснявала  Confused.
Много неприятно. И сега ще се кори, че така лесно се е хванала.
Давайте и кураж и не се сърдете. Искала е да помогне  Rolling Eyes.

Дано ги хванат тези боклуци  #2gunfire!

# 34
  • Мнения: 1 550
Това не е човешко така да се подиграват с възрастни хора и да злоупотребяват с тяхната готовност да помогнат на децата си и внуците си Close Горката жена, да остане цяла нощ сама в непознат град ooooh!
И на баба ми и бяха погодили такъв номер и тя се беше хванала, независимо от това, че я бяхме предупредили за този вид обаждания Rolling Eyes Но тя поне беше звъннала първо на майка ми. След несполучлив първи опита да и вземат пари, отново и бяха звъннели Crazy
Чудя се дали въобще се предприемат мерки срещу такива изнудвачи? Още повече, че такива случаи зачестиха.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 060
И на мен ми се е случвало. Някакъв мъжки глас първо ми хлипа - аз обаче решавам, че някой се хили и си прави шегички. Като повиших тон, почна да плаче - "Мамо, мамо... ти ли си?" Не загрях веднага, казах "Грешка" и затворих. Сега ме е яд, трябваше да вляза в роля и да ги вържа някъде да ме чакат с парите, например.
На майка ми също ́и бяха извъртяли подобен номер... Беше се притеснила и ми звънна веднага да засече информацията. Не мога да ги разбера тези хора, може ли наистина грам да не те е грижа как ще се почувства човекът отсреща?!  ooooh!

# 36
  • Мнения: 25 586
И аз знам, че трябва да се влезе в роля и да ги набуташ максимално, но когато ми се обадиха вчера, честно казано, гледах да приключа разговора възможно най-бързо. Въпреки че още от първия звук разбрах защо се обаждат, стана ми толкова гадно, че просто не можах да си наложа да продължа разговора. Пък и като си помисля, че това е за сметка на хилядите наивници, вързали се на този номер... Не, не мога да проумея как някой може така гадно и най-вече, безнаказано да се гаври с най-святото на хората - любовта им към близките?  Tired
А разговорът ни беше следният:
Аз: - Да
Той: Хлипане и
- Катастрофирах с колата! (пак хлипане).
Аз (иронично): - Сериозно?
Той: Продължава да хлипа, явно не можа да реагира веднага.
- Да...
Аз:  Тук вече не си спомням точните думи, падна ми пердето. Само си спомням, че го пратих да се върне да катастрофира още веднъж и да гледа този път да се утрепе, та да се отърве света от такъв боклук, нещо в този смисъл беше. После затворих, даже не успя да ме напсува.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не мога да ги разбера тези хора, може ли наистина грам да не те е грижа как ще се почувства човекът отсреща?!  ooooh!
Ти пък....

# 38
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
На моите баба и дядо /80 години/ им звънят през ден, ама те са отракани и нарочно ги мотаят по телефона. Mr. Green Купили сме им мобилни и им звъним само на тях, където виждат и номера, от който се обаждаме.
Това не попречи обаче тяхната съседка да изгори с 6000 хиляди, при това дъщеря й е в чужбина. Ама жената така се ошашкала, че даже и не се е замислила - тя е на 60-тина години.

# 39
  • Мнения: 5 370
Баба ми е глуха и няма джиесем, но са се опитали да работят майка ми и свекървата. Свекървата е желязна и много оправна, но ми беше споделила, че в първия момент и се е обърнало сърцето. Обадила и се е жена, мамо, ах, катастрофирах. В първия момент и е трепнало, но тя има 2-ма сина, а единствената и снаха не шофира.  Flutter

# 40
# 41
# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Двете са абсолютно еднакви.

# 43
  • Мнения: 4 447
Еее, аман! ooooh!
Преди време бях пуснала и аз тема
за новите вариации на старите инсинуации.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 732
На майка й позвънил някакъв запъхтян юнак миналата седмица. Но тя е с много плътен, почти мъжки глас.
Юнакът взел да вие: "Леле, таткууууууууууу.!...!!
Мама  изръмжала: "Момче, какъв татко съм ти аз?" Светкавично й затворили.

Веднъж и на нея да й е от полза меденият глас...

Общи условия

Активация на акаунт