Административен адрес на нова жил. сграда

  • 4 672
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 633
Жилищната сграда е получила разрешение за ползване (акт 16), но в общината все още фигурира адрес само с улица и номер, съответно отказват да ни направят адресна регистрация със съответен вход, номер на апартамент и т.н. Казаха ни да подадем молба в свободен текст и копие от нотариален акт, с която молба да поискаме издаване на административен адрес. Въпросът ми е - собствениците ли правят това, няма ли някакъв вътрешен ред, по който общините да получават информация за сградите с разрешение за ползване?
Надявам се, че ще се включат хора, които вече са минали по този път.  Wink

# 1
  • Мнения: 4 300
При нас строителя го направи. Поне от него получихте копие на въпросния документ, издаден от общината.

# 2
  • Мнения: 535
За нашата сграда аз го направих, и с копие от Акт 16. Peace

# 3
  • Мнения: 1 046
Незнам какви са правилата в случая, ние откакто сме си купили апартамента на зелено си имаме номер на апартамента, от една година ни е готова кооперацията и едва преди два месеца, при поредно посещение видяхме и на входа името на улицата с номера закачени.

Решихме да си вадим нови лични карти и без никакви приблеми в общината за адресна карта(но това все пак за Варна), няколко пъти ни питаха къде се намира улицата и сигурни ли сме за адреса, но нито ни поискаха някакви документи, нито акт 16, нищо. Или "леличките" са били по-заблудени и не им се задълбавало или просто това е процедурата. А честно се притеснявах, да не вземат да избухнат с някакви измислени бумаги, дето ги нямаме, при нас в нотариалния акт си пише все още, УПИ..... така ни е адреса.

Та в крайна сметка излиза, че можеш да се регистрираш да живееш където и когато си поискаш.

# 4
  • Мнения: 734
Едва ли ще съм ти от полза, понеже при нас си беше направено - дали строителят се е занимавал - нямам представа, но със сигурност не са живущите. Когато отидох да подам молба за адресна регистрация, в Общината извадиха една книжка (или тетрадка, не знам), където са записани всички блокове и провериха, че и нашият го има там - беше дописан с химикал най-отдолу...

# 5
  • Мнения: 2 891
Взимаш си разрешението за ползване и нотариалния акт и отиваш да си го извадиш. Направи си копия, че не знам дали ги задържат. Приемат ти молбата с входящ номер. Чака се към 2 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт