ДЕКЕМВРИ - Подаръци ще има за всички от сърце!

  • 19 134
  • 563
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 884
Много са ви скромни желанията нещо. Simple Smile Няма начин Вълчо да не ги изпълни.

Голяма обърквация настава с тези много на брой Коледни тържества и различните Дядо Коледовци, които се появяват на всяко едно от тях с разни желани и нежелани подаръци. Донякъде се опорочава идеята за Дядо Коледа и големите подаръци, които той носи на най-послушните деца. Миналата година лично ние присъствахме на три Коледни тържества, и навсякъде имаше подаръци. А на едното даже имаше и Дядо Коледа с маратонки, и моят син ми подшушна, че "искал и той същите маратонки като на Дядо Коледа".
Голямо харчене пада по празниците. Аз отсега съм почнала да броя левчетата по сергиите. Simple Smile

Вълчо, относно подаръците, аз няма да си пожелавам нова кола тази година. Искам просто да ми се случи нещо хубаво. Импровизирай! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 4 585

Добре, добре. Ама на лични си пращайте желанията.
Обещавам да ги прочета.

# 32
  • Мнения: 2 242
Здравейте Simple Smile
Дядо Коледа е ясен. Сега остава само Снежанка да отиде да му помага. Има ли желаещи?  Mr. Green

Днес е международния ден на хората с увреждания! Направете го като празник! Simple Smile

# 33
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ама това да имаш и пубер не е лесна работа - снощи бях на родителска, яко съм яхнала метлата  Mr. Green newsm75

# 34
  • София
  • Мнения: 4 884
Дороти, разкажи какво се е случило, та толкова са те ядосали.

Незнам дали ще има подходяща Снежанка за Вълчо. Абе важното е подаръци да има...Simple Smile

# 35
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Като попорасне Бобо ще ме разбереш, то им говориш, то не отбира нищо. Веселят се хората в училище, а това че са 7 клас общо взето не им пука.

# 36
  • Мнения: 3 504

Днес е международния ден на хората с увреждания! Направете го като празник! Simple Smile

Да, аз сутринта накупих питка, козунак, раздавах за здраве на всички деца с увреждания.  Да са ни живи и здрави и да имат напредък, а ти Приятелче, да чуеш какво иска малкия Владко. Praynig
Правя кампания за коледното ни парти, набирам средства #Crazy

Валенце, много топли, красиви снимки, малките са страхотни, напълнихте ми душата, а и се подсетих за елхата, ние по-късно я украсяваме, за Бъдни вечер, така има и повече шансове да "оживее" украсата Joy

# 37
  • Мнения: 474
Дороти аз като майка на десетокласничка минала по този път мога да ти кажа само че седми клас е нищо в сравнение с това което те чака по-нагоре Hug

# 38
  • Мнения: 4 585
=== Абе важното е подаръци да има...Simple Smile
  Абе важното е да ви знам желанията.

# 39
  • Мнения: 434
както казва народната мъдрост малки деца - малки ядове. големи деца - големи ядове,

Вълк, същото важи и за подаръците. - т.е. за нас майките и татковците - големи подаръци!

# 40
  • Мнения: 446
Дороти, не се отказвай да му говориш, рано или късно всички пубертети "стоплят". СпазарИ се за нещо, за да го мотивираш /предполагам, че подготовката за кандидатстване ви е грижата/ - все пак остават само 6 месеца до изпитите. Използвай метода "разделяй и владей" - обясни му, че неговите приятели се правят, че не четат, ама не е така /от родителите им знаеш  Wink/, и после те ще идат в добри училища, а той  - не.  И повече чувство за хумор не е излишно, ама на мен нещо ми се изчерпва акумулатора, че имам и малки ядове с малко дете, и големи с голямото.

# 41
  • Мнения: 3 743
И аз имам проблеми с моя пубер Rolling Eyes Напоследък непрекъснато се караме, той изобщо не може да говори спокойно. Все за нещо е нацупен и недоволен. Не му се учи, ако можеше само боулинг и билярд щеше да играе. Да не говорим какви проблеми имаме и с диабета, категорично отказва да си мери захарта в училище, сутрин не иска да закусва в къщи, по обяд хапва някакви боклуци и слага инсулин без да е измерил захарта... Не знам как ще се оправяме по-нататък!?

# 42
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моят като се върне от училище си сипва тоник с ЛЕД. Всичкия лед изхвърлих вече, защото обяснявам обяснявам .
Друго което много ми помага е вече по английски (понеже Мишо не иска да пише). Два лева на урок му е тарифата. Сега съм решила има един СИП по математика, който Мишо не го пише там да давам 1 лв на попълнен урок.

# 43
  • Мнения: 604
Международен ден на хората с увреждания! Вижте какво организират в София по случай празника
У нас те са повече от 0,5 млн. и всяка година на този ден техните организации поставят едни и същи въпроси - за достъпа им до образование, за наемането на работа на хората в неравностойно положение, както и проблема с достъпната архитектурна среда.

По този повод в 13.30 часа днес министър-председателят Сергей Станишев ще приеме представители на организациите на хора с увреждания, съобщават от правителствената информационна служба. Срещата ще се проведе в Голямата заседателна зала на Министерския съвет.

Пак по случай 3 декември - Световен ден на хората с увреждания от 11.30 ч. във видео залата на столичното 73-то СОУ „Владислав Граматик" ще се проведе „Час по приобщаване", съобщава zdrave.net. Училището се намира в кв. Гоце Делчев на ул. „Георги Измирлиев" № 2.
За първи път представители на неправителствени организации, държавни и общински институции, ученици и учители ще се състезават в турнир, а победителят ще е един - толерантността към „различните".Турнирът „Приобщи човече" се осъществява в рамките на Национална кампания за социално включване на роми и хора с увреждания „Различни възможности, равни права" (www.socialinclusion-bg.net), инициатива на Център за развитие на медиите - София, Център за независим живот-София и фондация „Здравето на ромите"- Сливен, както и със специалното съдействие на фондация OAK - Женева.

И на днешния 3 декември хората с увреждания имат право да искат от държавата най-вече достъп до образование, работа и достъпна архитектурна среда, съобщи БНР.

Държавата отчита 800 държавни учреждения с достъпна среда и 600 с достъпна приемна за хора с двигателни проблеми.

В бюджета за догодина ще се осигурят целево средства за достъпна среда. Пак догодина интеграционните добавки, получавани от 470 хил. души ще се увеличат след като гарантирания минимален доход стане 65 лв.

Столична община организира от 17.00 часа тържествен концерт по случай 3-ти декември. Концертът се реализира със специалното и любезно участие на народната певица - Гуна Иванова и нейните възпитаници. Тържеството е израз на уважение и подкрепа към хората в неравностойно социално положение. Поканени са да присъстват хора с увреждания от Клубовете на инвалида и пенсионера, Заведенията за социални услуги и други в неравностойно социално положение. Събитието ще се проведе в Културен дом „Красно село", ж.к."Хиподрума.

Поздрави на всички и горещи прегръдки!
Успех и търпение на майките с тийнейджъри  Hug И това ще мине...

# 44
  • Мнения: 4 585
От добрич по Хоризонт говори наша съфорумка - Красотинка.
По повод започналата дарителска кампания за рампи в училищата.

Общи условия

Активация на акаунт