Интернет общество за занаятчии и handmade красоти

  • 9 197
  • 82
  •   1
Отговори
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
В момента съм се захванала с подготовката на началото на интернет общество на занаятчии - място, където можеш да обмениш идеи, споделиш проекти, научиш нова техника и т.н.

Мислим да предложим доста възможности и да поканим всички, които създават или търсят ръчно създадени красоти.

Ако ви интересува, можете да дадете идеи какво бихте искали да видите в него. То ще е за всички нас, така че идеите ще са ценни.

# 1
  • Мнения: 129
приветствам идеята и подкрепям с две ръце  Grinning

# 2
  • Мнения: 910
ще следя темата

# 3
  • Мнения: 1 143
Арт мама, поздравления за добрата идея!

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мерси, мили дами!
Тя идеята е стара, но сега и дойде реда.

Ако имате идеи, ще се радвам да ги споделите. А и най-вероятно ще се реализират.

Идеята е да е полезно и удобно за потребителите и все повече хора да творят, създават и медитират Simple Smile с нещо в ръка. Така можем да съхраним традиции, да научим нови и позабравени хитрости. Пък и домовете и гардеробите ни ще са по-цветни и топли.

Това е и причината да търся идеите на всички, за които подобно общество би било от полза. Свикнала съм нещата да се правят според нуждите на потребителя и искам и сега да е така.

# 5
  • Мнения: 2 818
Записвам се с мерак Simple Smile

# 6
  • Мнения: 0
Много добре, Браво!
Поздравления!
Ще следя темата обезателно....

# 7
  • Мнения: 0
Присъединявам се към приветствията и минавам към предложенията.Всеки,според това което го влече,да показва снимки на свои неща,да се предлагат модели ,да се задават въпроси....Ето аз имам един;знае ли някой какъв е начинът да станеш член на някаква група,като задругата на майсторите,за да можеш да работиш това,което ти е приятно.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
И аз съм тук Peace

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197

Uadjet, това, което си написала - възможност за споделяне на опит, творби и модели -  ще го има.

За въпроса ти - задругата на майсторите се регулира от вътрешни правила и разписани норми. Има представителства по места, които могат да дадат повче информация. Има си ред, изпити и т.н. до колкото знам.

Моята идея е да се направи такава неформална организация. Задруга на майстори без майсторско свидетелство. Някои може да си изкарват хляба с тази дейност, други - не. А да работиш това, което ти е насърце можеш винаги. Няма нужда да си член на някаква организация.



# 10
  • Мнения: 440
и аз подкрепям идеята

# 11
  • Мнения: 2 343
интересно  Simple Smile

# 12
  • софия
  • Мнения: 4 985
Я каква тема!Много ми харесва.Ще се включа пак на свежа глава, че сега умирам за сън  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 339
Арт Мама, а под каква форма ще е това общество? Къде ще е "мястото", където ще общуват включилите се в него? Сайт? Форум?

# 14
  • Мнения: 10
Аз поне се изгубвам във форумите,дори и да си имат систематизирани темите. Може би място като това в wikipedia  http://en.wikipedia.org/wiki/Arts_and_crafts#Crafts_involving_textiles с екстри -форуми,блогове,магазин,галерии,информация за организиране на конкурси,изложби-би било доста посещавано място.

# 15
  • Добрич
  • Мнения: 958
Включвам се и аз. Идеята с Арт-базара не успя, но искрено се надявам това общество да се осъществи със съвместните усилия на всички участници.  Peace

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197


{Тони}
, в сайт с форум и други части. Най-точното определение според мен е портал.

Veselaci-hobby, да, най-близко ще е до това в Wikipedia. Искаме да има реална размяна на идеи, техники, представяне на автори и проекти и т.н.

Ще пускаме различните модули псоледователно. В момента е пусната само една форум тема за идеи.

Можете да  видите началото на нашия портал тук 

# 17
  • Мнения: 686
Страхотна идея Арт мама!  bouquet

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много се радвам, че идеята ви допада!

Ще се радвам и да споделите конкретни предложения, какво би било удобно и полезно за вас.

Нашата идея е Domoshar.net да бъде:

:: Място за среща на занаятчии, сръчни хора, любители на ръкоделията, занаятите и ръчната изработка

:: Среда за обмяна на идеи и опит

:: Средство за организиране на срещи и уроци

:: Място за изява на отделни автори и групи творци

:: Място, където да получите подкрепа за усвояването или упражняването на нови умения и хобита.

:: Подкрепа за занаятчии и сръчни хора.

Надяваме се, изброените тук насоки да ви дадат основа за конкретни предложения, какво бихте искали да видите в него.

# 19
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Пуснахме блоговете и форума.

Молбата за идеи обаче остава Simple Smile

# 20
  • софия
  • Мнения: 4 985
 а аз вече се регистрирах. Simple Smile
успех в начинанието!!!  bouquet

# 21
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Добре дошла, Амели!
Добре дошли, и на всички останали, които се регистрираха!

Както може би сте видели, вече има какво да се пише.
Можете да създадете своя блог и да пишете предложения за съдържание и намирате помощ за технически въпроси във форумите.

Порталът в момента е като бял лист, върху който можете да творите.
Заповядайте!

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 21:10 от арт мама

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Искам от сърце да ви благодаря за ентусиазма!

Вече има детайлни указания за създаване на блог. Пишете на воля!

http://domoshar.net/bg

# 23
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
И аз тук.

Една идея. Ще имама ли някакво място за продажба на нещата, които се правят?

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, ще има възможност. Работим по това.

# 25
  • Мнения: 0
ето ви една възможност да продавате или да купувате handmade неща

http://www.etsy.com

за целта само ви трябва карта (дебитна или кредитна) в $
продавача написва освен информацията за продукта си и до къде прави шипинга......

# 26
  • Мнения: 7
записвам се и аз темата е много интересна

# 27
  • Мнения: 440
  Аз се регистрирах.Успех е начинанието.
Само да попитам как да сменя паролата си,че нещо не успях да разбера newsm78

# 28
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Etsy.com е страхотен сайт.
Там обаче вече  е много трудно да бъдеш забелязан.
Ние се стремим да направим българския вариант Simple Smile

Swetli333, виж тук:
http://domoshar.net/bg/content/78.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 11:53 от арт мама

# 29
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Добавихме форма за контакт.

Моля ви да пишете там за технически проблеми, за да не спамим форума.

# 30
  • Мнения: 3 550
Бих искала  да намеря място за продажба на плетивата си. Как да се организира? Снимки, цени, е-мейл на създателя.
Бих искала да науча нови техники. Могат да се организират тематично - макраме, плетене с мъниста, тъкане и др. В тези секции, така да се каже, да има събрани основни учебни материали във формата на снимки от типа стъпка по стъпка, адекватни обяснения с думи и филмчета. Ако се появи на хоризонта някой майстор в техниката, да бъде организиран практически курс под негово ръководство някъде, в удобно време и на разумна цена.
Ако му хрумне още нещо, ще пиша. Разполагам с известно количество свободно време, така че пиши дали имаш нужда от помощ. Успех на начинанието!

# 31
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мерси Steisi!
Нашите идеи са в същата посока.
Всяка публикация в блог се категоризира според занаята и материала и така се получава банка проекти и техники.

В момента се занимаваме с доизграждането на сайта и няма как да събираме информацията, за която пишеш. Може би по-нататък. Но всеки потребител, може да качи такава информация в собствения си блог в портала.  Ако имаш време и желание, можеш да създадеш собствен блог и събереш там уроци, свързани с твоето хоби.

Курсовете също са прекрасна идея. Ще видим ще има ли желаещи да преподават и да се учат.

Функциите на портала за продажба се подготвят.

# 32
  • Мнения: 0
Арт мама,благодаря,че си ме разбрала много добре,макар че аз не успях да обясня добре мисълта си.

# 33
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз благодаря, че сподели, Uadjet !

В портала пуснахме анкета какво търсите в него. Целта ни е да го развиваме в посоката желана от вас. Ще се радвам да ни помогнете като гласувате в нея.


# 34
  • Мнения: 3 550
Арт мама, струва ми се, че има две опции с един и същ смисъл:
"Търся клиенти за моите творби" и "Очаквам да получавам поръчки"
Категориите ние сами ли ще си създадем? Мислех, че са предварително разделени вече, а видях само две: дантели и стъкло. Защото само в тях има блогове ли?
Последен въпрос: при продажба ще се дължи ли комисионна някому?

# 35
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Steisi, има разлика. Аз работя с клиенти основно по поръчка и получавам поръчки. Има хора които първо творят, после срещат клиента. Това е разликата - създадено конкретно за клиента или предварително готово и харесано от него в последствие.

Да, само там е писано. Категориите са много повече, но само в тези и вече може би още една-две има създадени публикации.

Условията за продажба и конкретното решение са в процес на изграждане в момента. Когато са готови, ще ги обявим в портала. В момента нещата се променят почти всеки ден. Търсим най-доброто решение и тестваме различни идеи.

# 36
  • Мнения: 6 039
интересна ми е темата, ще я следя
поздрави за идеята!

# 37
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Полечка напредваме  - вече има възможност за споделяне "Share this".

Вече има и два модела ръкоделия с обяснения и снимки- за чехли и украса за елха.

Аз добавям бавно, но вие също може да се включите  Simple Smile

# 38
  • Мнения: X
Регистрирах се, успех!

# 39
  • Мнения: 385
И аз се регистрирах, че да мога да "крадвам" по някоя идейка Wink

# 40
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Добре дошли!
Lile_Pile, за да има за "крадване", трябва и да дадем по нещичко в началото /и не само/. Wink Сега още няма много.
Но иначе точно това - споделянето/намирането на хитринки, техники и проекти е целта Grinning

# 41
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Привет и от мен!   bouquet
Чак сега виждам темата, но приветствам идеята с две ръце!  Peace
В момента се мъча да пробия в etsy, но наистина е доста трудно да бъдеш забелязан.
Много добро решение е да се взаимства опит направо от там, защото организацията е много добра според мен. А бг вариант на etsy беше необходим действително при всичките тези таланти и сръчни ръце!  Peace

Успех!  Hug

# 42
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да в последните години там е мъчно да те видят...
Успех! Сега те видях. Има време, отнема доста време наистина и е цяла наука, но ако наистина го искаш става.
Заповядай и при нас!

# 43
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Благодаря ти, Арт мама!  Hug
Ще се регистрирам и при вас, то е ясно като бял ден!  Wink

# 44
  • Мнения: 385
Добре дошли!
Lile_Pile, за да има за "крадване", трябва и да дадем по нещичко в началото /и не само/. Wink Сега още няма много.
Но иначе точно това - споделянето/намирането на хитринки, техники и проекти е целта Grinning
То това е ясно! Аз съм по-скоро ентусиаст и ако направя нещо е за домашна употреба /ако изобщо става за употреба Laughing/, но пък имам голямо желание и на драго сърце ще попълвам фонда за "крадване" с каквото мога  Hug

# 45
  • Мнения: 0
Някой може ли да ме ориентира как да си поръчам дъска за пачуърк по интернет?Благодаря предварително.

# 46
  • Мнения: 0
ето тук:

http://www.plesio.bg

на търсене пиши: плоскост за рязане
има много, различни размери, не са скъпи

# 47
  • Мнения: 0
Благодаря много!Намерих ги,ще се възползвам.

# 48
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Тази тема е точно за мен  Peace

# 49
  • Мнения: 0
http://magazinche.business.bg/cgi-bin/page.cgi?page=firm&id= … 46&branch=188

това  е линк към магазините за  японски ножове OLFA в БГ !

# 50
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Ще избутам за малко основната тема, за да отговоря на подписа на Мира:
Мира, ти хубаво даваш фото, ама дека е навалицата?
Бързам, бързам да хвана ред, а то нЕма никой  Joy Joy


Сега на темата: прекрасно предложение, насреща съм. Плета, бродирам... Blush

# 51
  • Мнения: 3 810
съгледвач  Flutter

# 52
  • Мнения: 32
Поздравления Арт мама  smile3525 и успех !
Възползвах се от поканата и се присъединих към вас,регистрирах се.

# 53
  • Мнения: 1 849
Арт мама, прочиствай си кутията моля те, не може човек едно ЛС да ти прати...  Grinning

# 54
  • Мнения: 1 523
Като остана по-свободна ще разгледам основно темата.На първо четене е чудесна идея!  bouquet

# 55
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Благодаря на всички!

Кутията е поразчистена Simple Smile Migito, ти имаш мейл Simple Smile
Наистина не е лошо човек да вземе ред Wink...  но сега покрай празниците има и много други по-важни неща.

Хубави, весели и топли празници с любимите ви хора ви желая!
Бъдете живи, здрави, обичани и обичащи!

# 56
  • Мнения: 0
Весела и щастлива Коледа на всички сръчни дами и техните семейства!

# 57
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Нещо сходно, но канадско, което също е в процес на разработка все още
http://www.canadiancraftersclub.com/

# 58
  • Мнения: 0
           
        Честита и благодатна нова година!



         Хайде,празниците минаха,хващайте ножиците и иглите!

# 59
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Честита Нова Година!!!
Нека я посрещнем с радост, да я изживем с любов и да я изпратим успехи!

# 60
  • Мнения: 32
 People SantaЧестита Нова Година! People Santa
Нека тя Ви донесе много Здраве,Щастие и Сбъднати Мечти! santa2

# 61
  • Мнения: 143
Записвам се и аз за темичката  Peace Успех на всички в творенето!

# 62
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да здрава, спорна и много щастлива новата година за вас и всички покрай вас!

В domoshar.net няколко дами се престрашиха и показаха сътворени от тях красоти.
Заповядайте и вие!

Shemet_neveroиаten, супер ник имаш! Весел и усмихващ Simple Smile

Интересен е този канадски сайт. Нашата идея е малко по-различна. Няма да срещаме хора, които изработват и тези, които им продават материали и пособия. Може и това да става, но не е основната идея. Искаме да се популяризира творенето, техниката и уменията да с епредават, а ръчно изработени неща да има в повече домове. Освен това, членството и обмяната на идеи при нас не са платени.

Всяка идея е добре дошла. Давайте смело! Искаме да направим един добър и полезен портал.

# 63
  • Мнения: 5
Много се радвам, че има такъв форум.  Аз обичам да рисувам  и ще ви покажа  някой от рисунките ми. http://www.danielavas.snimka.bg/album.php?album_id=330116

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 21:25 от danielavas

# 64
  • Мнения: 686
Ами покажи,но си излез от профила първо и така копирай адреса от снимка БГ!

Арт мама,много ми харесва в Домошар.нет.Отдавна исках да излея някъде нахвърляните си мисли и да покажа моите джинджурии.Стига да имам време,ще съм по-активна.Регистрацията я направих отдавна и съвсем забравих за нея,но скоро се присетих и седнах да пиша и показвам.Е,признавам си -улях се.Заех цяла страница.

# 65
  • Мнения: 5
аз го поправих , но ето още веднъж http://www.danielavas.snimka.bg/album.php?album_id=330116

# 66
  • Мнения: 1 065
Яни, наистина голяма продуктивност  Laughing, чудесни неща си направила.
Арт мама, много хубаво начинание, чета ви откак стартира  Laughing. Поздравления и за момичетата, които са се включили.

# 67
  • Мнения: 3 550
Регистрирах се и аз. Само на мен ли ми се вижда объркано? Нямам богат опит с блогове, така че сигурно проблема е в "моя телевизор".

# 68
  • Мнения: 1 849
Steisi, и аз съм от отбора на обърканите.  Embarassed Мисля, че подредбата на сайта не е като на другите по "интуиция"(както се изрази мъжът ми). Но мисля, че се свиква Wink.

# 69
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Chiges, мерси!

Stejsi, блога е онлайн дневник, в който пишеш каквото ти е насърце и се свързваш с други, хора, които подкрепят и ти помагат и на които помагаш то като ги вдъхновяваш и споделяш опита си. В портала обаче, твоя блог  не единствен и с епоказва както самостоятелно, така и с останалите блогове и на първа страница.

Migito, опита ли сме се да вземам най-доброто от интуитивните менюта на няколко сайта. Винаги се радваме на новии преложения и ако имате ще е чудесно да споделите.


Мили дами подредбата е страндартна. Сайтът като функции е нов и предполагам от там идва объркването. Той е портал, събрал функциите и информацията, на някооко типа познати за вас предполагам сайтове - блог централа, форум и средстава на социална мрежа. Предстои да добавяме и други. Добавяме бавно за да могат потребителите да свикват постепенно и да е по-лесна употребата.

Ако имате проблеми, моля използвайте формата за контакт в портала. Намира се най-горе в основното меню. Ще е много полезно да споделите какво ви обърква за да го зичистим.

Ако имате препоръки, можете да ги споделите по същия начин.

Искаме да е удобно за ползване. Блог частта вече се използва без затруднения от няколко дами, което ни радва. Много ме радва и че споделяте впечатленията си, те са много ценни. Благодаря ви!

# 70
  • Мнения: 2 818
Да си призная и на мен ми е леко объркващ. Трите основни колони малко се сливат според мен  Peace На представени потребители не дава да гледаш, ако не си логнат. Може да се появява надпис защо не можеш да ги разгледаш и да има линк към формата за логване/регистрация.

# 71
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Merci Maktub!
Тези неща са в списъка ни за грим на сайта.
Все още работим по подвижността му с функционални масажи, но и грима ще започнем скоро Wink

# 72
  • Мнения: 3 550
Простете невежеството ми, но не разбирам: Ако имам проблем (търся модели за бебета-момченца, например) и пиша за това в блога си, как другите хора ще разберат за това? Трябва да го посетят специално, нали? И комуникацията, и решаването на проблемите ще се затруднят и забавят. Сега блоговете са няколко, но когато станат стотици?
Струва ми се, че тия последно добавени мнения също утежняват цялата история.

# 73
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Steisi, блогът е основно дневник. Ако искаш съвет в блога си ще го получиш от хората, които редовно го четат /чрез неговия фийд или в портала/.  Тези хора ще ти отговорят с коментари.
Ако искаш да попиташ повече хора, които не следят блога ти, можеш да го направиш във форума.
За целта можеш да пишеш във вече създадена тема за подобни въпроси или да започнеш нова. Още повече форума в портала е от вид, които намалява объркването до минимум.

Хубаво е подобни въпроси да се задават директно в портала. Така е най-удобно за тези, които ще имат същите въпроси като вас. Иначе не става въпрос за невежество, глупави въпроси и всезнаещи хора няма.



# 74
  • Мнения: 440
Яни,нещата са  страхотни.Моливниците ме впечатлиха най-много.А канап откъде да намеря?

# 75
  • Мнения: 3 550
Моля това мнение да не се приема като заяждане или каквато и да е проява на обида. Отзовавам се на молбата на авторката за съдействие.
Разбрах кое ме обърква. Това, че не намирам своето място в това Интернет общество за занаятчии. Нито като творец (занаятчия), нито като изучаващ нова техника, нито като потенциален купувач на красоти и т.н. Отварям първа страница и какво виждам: много е важно да отблежа какъв език използвам, нещо за форумите, как се рисуват лице и тяло. Това е от пръв поглед. Е, ако изрично не е подчертано в подписа на арт мама, никога няма да се досетя на какво място съм попаднала. По нищо не личи каква е целта на това Интернет-пространство - да обединява творци в различни области, да учи на нови техники и т.н.
Струва ми се, че първата страница е мястото да се покаже що е това, което си посетил. Да те препрати на места, които те интересуват. Да ти помогне да не се хабиш да прелистваш информация, която ти е напълно излишна и т.н.
Решавам да потърся нещо с търсачката. Задавам "плетиво". (аз съм от онази банда  Grinning). Излизат резултати, които съдържат "плетка" и "плетена", т.е. не само точната дума, а и всички тематично близки до нея. Отлично, приятно съм изненадана! Влизам в една от темите. Е ,така е оформена, че сякаш мненията отдолу са много по-важни от мнението, споделеното или как да кажа...същността на темата, която търся. То някак се размива сред мненията отдолу, които хем са оградени в карета, хем са повдигнати в цвят.
Това са обърканите ми мисли до тук. Но както казах, нямам опит с блоговете. Ако това носи някому полза, добре. Ако не, отдайте ги на хаоса в главата ми след един проточил се до безкрайност ремонт, разболяващо се хлапе и системно недоспиване. Hug





# 76
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Steisi, много ти благодаря, че си отделила време да разгледаш и споделиш! Надявам се детко да е добре!

Интересно е ти как се определяш. Ще се радвам да споделиш. Ние смятахме, че творец, изучващ техника, търсещ хора със същото занимание, предприемач и купувач са основните типове хора, за които портала би бил полезен. Последната опция "друго" с молба з ауточнение е точно за хора като теб, които могат да ни помогната да разширим и променим сайта.

Предложенията свързани с навигацията на първа страница също са много ценни и ще бъдат приложени скоро. Когато се натрупа малко информация, първата страница ще бъде съвсем различна. В момента портала не се рекламира, използва се от поканени потребители и те знаят за какво става дума. Има много категории, в които все още няма съдържание.

А за темата с плетивото... Тя ще е богата и полезна, когато има съдържание по темата. Към този момент няма плетачки, изявили желание да пишат в нея. Можеш да си първата.

Основното е, че това е портал за потребителите, а не за авторите на самия портал. Съдържанието се определя от регистрираните потребители. Ние само помагаме да им е по-удобно.

Макар да съм наистина благодарна за подобни анализи и въпроси свързани с употребата на портала, смятам, че мястото им е в обсъждания сайт www.domoshar.net, а не тук.  По тази причина на въпроси за организацията и начина на работа в портала ще отговарям само там. Има създадена форум тема за целта, както и нарочна форма за контакт. Благодаря ви!


# 77
  • Мнения: 3 550
Чудесно, че си го приела като градивна критика! Прочетох и първия ти призив да се използва формата за контакт и т.н., но не посмях, защото не знам като попитам и къде да си търся отговора. Обществото на плетачките тук ми е напълно достатъчно като взаимопомощ, намерила съм хора със същото занимание. Добре е и замисленото от теб да се срещаме на едно място, където общуват хора от много занаяти. Та, да речем, че не съм от тази категория, но мога да стана. Повече клоня към интересуващ се от нови техники, но най-вече бих искала да стана предприемач, който да си докарва доходи от изработеното.
Не намерих къде е темата с плетивото. В една тема ли ще пишем всичко? Не е ли по-добре да бъде раздел. В тоя дневник, както го нарече, ми се струва, че нещата ще потънат за 3 дни - веднага щом темата мине на втора страница.

# 78
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Steisi, sтрува ми се че не си влизала в портала като регистриран потребител.
Опитай ако имаш желание и предполагам ще получиш много по-добра представа.

Когато зададеш въпрос, отговорът ще намериш в електронната си поща /ако използваш формата за контакт/ или като коментар на написана от теб блог публикация или публикация във форума, /ако го зададеш там/.

# 79
  • Мнения: 3 550
Ами, ще дерзая още в онова Общество пък дано разбера структурата. Може преди да направя някоя стъпка да се допитам с теб на лични тук.  Grinning
А юнакът сякаш ще го бъде. Подозирам, че го дразнят строителните материали, в нас се подмята какво ли не.

# 80
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, ако имате прах и химия, най-вероятно дразнят. Много е неприятно. Пожелавам бързо да се отървете от последствията на ремонта и само да се радвате на резултата.

# 81
  • Мнения: 440
Следя темата с интерес Peace

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 22:04 от svetli333

# 82
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Регистрирах се, следя ви.

Общи условия

Активация на акаунт