Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - тема 6

  • 116 710
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, или да се прежаля двойно повече 1500 лв. за Фуджи 12 LGC / все пак заем ще тегля /...?   Thinking

прежали двойно повече.., че инак париците ти ще отидат да си боядисваш побелелите коси  Laughing
А и кой ти каза, че много шумяло? Моделите от т.г. са кат' пчелички  Peace

Ламер29, ако можеш да си позволиш Дайсейкай на Тошиба, смело купувай. Може би и 10-ката ще ти свърши работа, но трябва да се изолираш отвън + качествена дограма.
Ако се спреш на 9-ка, то това нека да е Фуджи Електрик или Фуджицу от серия LD? При сегашната ти конфигурация на стаята, си е рисково да си сложиш не добре оразмерена машина.

# 16
  • Мнения: 1 925
lamer29, и аз мисля, че
  идеалният вариант за вашето помещение е Daiseikai на Toshiba 10-ka  Peace

# 17
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Искам и аз да питам за мнение за ей това HITACHI:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029574
Значи, да поясня: имам два инверторни климатика FUJITSU, девятка и дванайска, доволна съм много от тях, но те са за детската и дневната/или стаите които се обитават през деня/. Сега ми трябва климатик за спалнята/16кв м,40 куб м, изолирана, нова дограма, южно изложение/, бюджета е остърган много и мога да отделя около 1000-1150лв с монтаж.  Мислех да взема конвенционален FUJITSU: http://sofclima.com/GENERAL/ash09ub.htm
или Дайкин: http://www.serviz-klima.com/index.php?page=shop.product_details& … mart&Itemid=2
или Митцубиши: http://royal-clima.com/Климатик%20Конвенционален%20Mitsubishi%20 … -GA20%20VB/61.htm
защото искам да отоплявам само вечер, да работи при ниски температури, да е икономичен. Но това Хитачи е инвертор, а на поносима цена, та затова питам. Може и други модели да ми предложите.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Китайско хитачи...
Имам поглед в/у 10-ките им. Стават.

# 19
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Китайско хитачи...
Имам поглед в/у 10-ките им. Стават.

В смисъл препоръчваш ли ми го пред другите три конвенционални, които съм избрала? Аз като чуя китайско и .... Sick та затова, ако не те затруднява драсни още някой ред пояснения. Praynig

# 20
  • Мнения: 1 081
И на нас ни дойде времето за климатици. Та за какво става въпрос: хол 27 кв.м, с кухненски бокс отстрани 4 кв.м. 2 стандартни прозореца, 6 камерна ПВЦ дограма, тухла, 3те стени са външни, с изолация външна, височината на помещението е 2.10м. По цял ден не сме си в нас, ще се отоплява стаята по цял ден уикендите, и вечер от 18 до към 22. Спим в другия край на къщата. За климатик+монтаж мога да дам не повече от 1200 лв. Искам да има плазмен филтър. Сякаш ми се ще да е инвертор. С толкова много претенции и толкова малко средства, преди да прочета темата, бях убедена, че ще си сложа от ония красоти заоблените на Самсунг. Сега обаче се обърках...И бързам на всичкото отгоре. Звънях на представителите на Даикин, но 2100лв за FTXS 35G са ми ужасно много. Не разбирам защо САМСУНГите са с толкова добри характериситики(енергийни)? Или аз съм последната овца, дето си мисли, че каквото пишат е истина  newsm78 /по дяволите ЗЗП/

Моля ви, момичета, кажете  с какво да се топлим/охлаждаме?

# 21
  • plovdiv
  • Мнения: 122
Здравейте всички! Моля ви кажете има ли някой във форума, който има в къщи климатик Нипон, какви са отзивите, бива ли го? Става дума за къща , която ще се използва само уикендите, и само 20 м2 ще се отоплят с климатик. Спряли сме се на Нипон, защото това препоръча техника, с който работим от година. Искаме евтина марка, защото къщата рядко ще се ползва и няма смисъл от скъпа инвестиция. Но като се порових в нета срещнах доста отрицателни мнения за тази марка. То може би и за всяка друга ще има за и против... За това много ще съм благодарна на всеки който има лично впечатление! Само за информация ще допълня, че е 14тица  (до сега не бях чувала за такова животно), инверторен и цената му е 730 лв.
 

# 22
  • Мнения: 950
Ползвали ли сте услугата -профилактика на климатик ,какво включва и на каква цена ?

# 23
  • Мнения: 637
desiteam, струва ми се че височина 2,10 е безумно малка newsm78 Да няма грешка?
Има и по-евтини 12ки инвертори, но гледай да са на японски марки, напр. на Fujitsu Peace За цената на Daikin можете да купите по-мощно Fujitsu  и без това квадратурата ви е големичка и 12ка инв. ще ви устройва само ако наистина височината ви е толкова малка.
Вдигнали ли са се цените на Daikin или какво? Точно този модел го има със 100 лева по-малко.


Ползвали ли сте услугата -профилактика на климатик ,какво включва и на каква цена ?
На гаранционни климатици е 30лева, на извънгаранционни повече. Все пак зависи от цените, които държи фирмата. Включва доста неща, сред които дозиране с фреон, почисвтване на външното тяло и така....

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 10:58 от galana_s

# 24
  • Мнения: 146
С толкова много претенции и толкова малко средства, преди да прочета темата, бях убедена, че ще си сложа от ония красоти заоблените на Самсунг. Сега обаче се обърках...И бързам на всичкото отгоре. Звънях на представителите на Даикин, но 2100лв за FTXS 35G са ми ужасно много. Не разбирам защо САМСУНГите са с толкова добри характериситики(енергийни)? Или аз съм последната овца, дето си мисли, че каквото пишат е истина  newsm78 /по дяволите ЗЗП/

С толкова много претенции, а и с толкова малко пари май можеш да си купиш само HAIER. Не са чак толкова лоши климатици, аз например вече карам пета година с един. Иначе енергийните параметри на SAMSUNG наистина са много добри и отговарят на днешния закон изцяло не те лъжат, просто има малък проблем в закона за енергийната ефективност. Той задължава производителите на климатици да дават характеристиките  при точно определни температури на външния и вътрешния въздух и при точно определена влажност. Тези температури са фиксирани от закона, но за съжаление не са фиксирани от метеорологичните условия. Така всеки климатик, не само SAMSUNG, може да е перфектен при 7 градуса от вън, но малко хора знаят как работи кокато е -7.

Каквото и да е силата на този закон изтича през 2010 и в новия закон е записно че производителите на климатици трябва да показват на клиентите си годишната консумация на електроенергия, което ще даде по-добра представа за енергийната ефективност на даден климатик.

Доколкото ми е известно в момента само MITSUBISHI HEAVY INDUSTRY се е постарала да отговаря на изискванията на новия закон две години по-рано, въпреки че той все още не е в сила.

От горното не казвам че SAMSUNG са скапани климатици, пък MITSUBISHI са най-добрите има много други фактори и някой от моделите може и да не са чак толкова добри спрямо другите. Но намека за комисията за защита на потребителя ти няма смисъл тъй-като енергийните параметри на САМСУНГ напълно отговарят на закона, друг е въпроса дали закона е перфектен.

# 25
  • Мнения: 683
С толкова много претенции и толкова малко средства, преди да прочета темата, бях убедена, че ще си сложа от ония красоти заоблените на Самсунг. Сега обаче се обърках...И бързам на всичкото отгоре. Звънях на представителите на Даикин, но 2100лв за FTXS 35G са ми ужасно много. Не разбирам защо САМСУНГите са с толкова добри характериситики(енергийни)? Или аз съм последната овца, дето си мисли, че каквото пишат е истина  newsm78 /по дяволите ЗЗП/

С толкова много претенции, а и с толкова малко пари май можеш да си купиш само HAIER. Не са чак толкова лоши климатици, аз например вече карам пета година с един. Иначе енергийните параметри на SAMSUNG наистина са много добри и отговарят на днешния закон изцяло не те лъжат, просто има малък проблем в закона за енергийната ефективност. Той задължава производителите на климатици да дават характеристиките  при точно определни температури на външния и вътрешния въздух и при точно определена влажност. Тези температури са фиксирани от закона, но за съжаление не са фиксирани от метеорологичните условия. Така всеки климатик, не само SAMSUNG, може да е перфектен при 7 градуса от вън, но малко хора знаят как работи кокато е -7.

Каквото и да е силата на този закон изтича през 2010 и в новия закон е записно че производителите на климатици трябва да показват на клиентите си годишната консумация на електроенергия, което ще даде по-добра представа за енергийната ефективност на даден климатик.

Доколкото ми е известно в момента само MITSUBISHI HEAVY INDUSTRY се е постарала да отговаря на изискванията на новия закон две години по-рано, въпреки че той все още не е в сила.

От горното не казвам че SAMSUNG са скапани климатици, пък MITSUBISHI са най-добрите има много други фактори и някой от моделите може и да не са чак толкова добри спрямо другите. Но намека за комисията за защита на потребителя ти няма смисъл тъй-като енергийните параметри на САМСУНГ напълно отговарят на закона, друг е въпроса дали закона е перфектен.

Да споделя и аз нашия горчив опит от купуването на скъп климатик. Миналата пролет си купихме инверторен 9-ка Fujitsu General ASYA 9.../останалите цифри в момента не мога да ги напиша, трябва да погледна/ от магазин "Зора" в Пловдив. Да започна от това, че е уж сравнително безшумен климатик..., честно казано е много по-шумен от Мидеята, както външното тяло, така и вътре в sleep режим много ме дразнеше шумът от фреона. Ползвахме го за стая 12 квадрата и още при монтажа ни казаха, че за такава малка стая сме можели да си сложим и 7-ца.
 Не че имам големи наблюдения за Мидея, но лятото на морето климатикът в хотела беше Мидея и беше много по-тих от "прехваленото" Fujitsu. Но само това да беше проблемът... точно внесох и последната вноска и климатика се скапа! Издаде някакъв странен звук и всичко умря. Уж имал 3 години гаранция, да ама НЕ! Вече цял месец малоумните техници не са го оправили, не е ясно и какъв му е проблемът, откачиха някаква част да я носят на стенд и така и не се обадиха да кажат кога ще стане. Всеки път ние трябва да им звъним, да чакаме със седмици да благоволят да дойдат. Първо ми казаха, че вероятно е изгорял някакъв трансформатор, но според мъжа ми частта, която са свалили е стъпков двигател. Мъжът вече е бесен, каза, че демонтира климатика и го хвръля и аз вече съм склонна да прежаля 1300 лв., които дадохме за толкова "качествения японски" климатик. Явно си е фалшиво китайско менте, затова не си купувайте климатици от магазини "Зора", всичко е лъжа и измама. Сестрата на мъжа ми карат 4-та година с Haier  и не са имали никакви проблеми досега! Много ме е яд, че се вързахме на приказките за "качествените японски" климатици!  #Crazy               Да не пропусна, че монтажът и поддръжката са на МИГ Инженеринг, пак уж прехвалена фирма. Взеха ни 170 лв. за монтаж.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 14:55 от mama_na_vale

# 26
  • Мнения: 683
Искам и аз да питам за мнение за ей това HITACHI:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029574
Значи, да поясня: имам два инверторни климатика FUJITSU, девятка и дванайска, доволна съм много от тях, но те са за детската и дневната/или стаите които се обитават през деня/. Сега ми трябва климатик за спалнята/16кв м,40 куб м, изолирана, нова дограма, южно изложение/, бюджета е остърган много и мога да отделя около 1000-1150лв с монтаж.  Мислех да взема конвенционален FUJITSU: http://sofclima.com/GENERAL/ash09ub.htm
или Дайкин: http://www.serviz-klima.com/index.php?page=shop.product_details& … mart&Itemid=2
или Митцубиши: http://royal-clima.com/Климатик%20Конвенционален%20Mitsubishi%20 … -GA20%20VB/61.htm
защото искам да отоплявам само вечер, да работи при ниски температури, да е икономичен. Но това Хитачи е инвертор, а на поносима цена, та затова питам. Може и други модели да ми предложите.

Не си купувай FUJITSU, вярно е че работи на -20 градуса, но се прецака точно след 1 година, и още не е ясно какъв е проблемът!

# 27
  • Мнения: 146
Не си купувай FUJITSU, вярно е че работи на -20 градуса, но се прецака точно след 1 година, и още не е ясно какъв е проблемът!

Ха че те всички климатици работят при -20. Доколкото си спомням стария фреон 22 замръзваше при -43. Това явно е някаква заблуда защото нищо не пречи какъвто и да е климатик да работи при -20, само дето вече на тази температура ще работи по-скоро като електрическа духалка, отколкото като климатик. Всъщност може и да има малка далавера ама тя най-вечроятно е толкова малка, че няма смисъл от нея. Температури от минус 20 са толкова рядко явление в България, че ако някой ти е изтъкнал такова предимство просто те е подвел. Иначе че FUJITSU имат заводи в Китай даже и самите те си се хвалят с това, въпроса е какви климатици се продават в България с тази марка.

# 28
  • Мнения: 683
Не си купувай FUJITSU, вярно е че работи на -20 градуса, но се прецака точно след 1 година, и още не е ясно какъв е проблемът!

Ха че те всички климатици работят при -20. Доколкото си спомням стария фреон 22 замръзваше при -43. Това явно е някаква заблуда защото нищо не пречи какъвто и да е климатик да работи при -20, само дето вече на тази температура ще работи по-скоро като електрическа духалка, отколкото като климатик. Всъщност може и да има малка далавера ама тя най-вечроятно е толкова малка, че няма смисъл от нея. Температури от минус 20 са толкова рядко явление в България, че ако някой ти е изтъкнал такова предимство просто те е подвел. Иначе че FUJITSU имат заводи в Китай даже и самите те си се хвалят с това, въпроса е какви климатици се продават в България с тази марка.


Не мисля, че всички работят на -20, защото някои, ако не си ги пускал и като замръзнат, трудно тръгват при -20.  Peace В Пловдив миналата зима имаше 1 седмица с температури близки до -20, а 2006, когато се роди синът ми, от 20 януари до средата на февруари температурите си бяха -20, че и по ниски някои дни.
В България явно се продават пълни боклуци, независимо от марката, до този извод стигнах аз... Все пак вероятно има значение и от къде си купуваш техниката. Повечето ми уреди са от Технополис и съм много доволна от Аристон - имам пералня със сушилня, съдомиялна, печка и пр. и не са мръднали за 5 години не съм имала никакви проблеми с тях, но това FUJITSU, дето изпляка още на първата година..., направо нямам думи!  #Crazy

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 18:44 от mama_na_vale

# 29
  • Мнения: 636
 cheers
Ха наздраве, да почерпя за новият климатик !!!!  Hug

Вчера ми сложиха Fuji LGC 12  - инверторен, "прежалих се" 1500лв, но си заслужава !!!
Е сега като за едва 24 часа само наблюдение, не мога много да кажа, но до вчера се топлихме с
маслен радиатор и печка и се обличахме с девет ката дрехи....в момента съм го направила на 21'
и съм по къс ръкав / за сметката за тока - ще ви споделя другия месец /
Flutter
Само за едно недоволствам - понеже съм свикнала да спя при абсолютна тишина и тъмнина, та
тази нощ дори и в безшумен режим пак издава леко шумене и мене ме дразни, освен това от време
на време се чува някакво леко пукане....
Мъжа и детето нищо не чували  и спаха спокойно........казват че си въобразявам.....но е факт!!!
Отивам да си купя тапи за уши !!!
!
 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт