Клуб "Без грим, без токчета, по бронзови медали!" 9

  • 27 549
  • 342
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 22 407
ето една снимка с перли от мен. )

http://media.snimka.bg/0425/007105698.jpg

# 331
  • Мнения: 3 521
Момичето, което пое моята позиция, когато се заомъжвах носеше много перли. И всичките и седяха прекрасно. Беше едно безкрайно ефирно създание. Като русалка. Всичките ми колеги хълцаха по нея Mr. Green

ani_4ka, супер са ти нещицата. Особено завързаното на "американска примка" герданче е страшно нежно.

Мирама, на теб също ти седи добре.

п.п. На Majorica перлите също не са истински(мънистата се "овалват" в 34 слоя седеф, за да придобият качеството на "истински" перли), но във фабриката им е много интересно - изработват част от бижутата "лайф" и виждаш всичко - подбор, низане, полиране. Баш шоу руум - както е модерно да се казва Laughing

# 332
  • Шумен
  • Мнения: 555
Ей, страхотни неща има в този сайт. Най-много ми харесаха тези:
http://www.majorica.com/catalogo_ficha_producto.php?subfamID=&am … d=118720320000101
http://www.majorica.com/catalogo_ficha_producto.php?subfamID=&am … d=118890329150101
http://www.majorica.com/catalogo_colecciones.php?temaID=114#

Белите перли на моята особа не си ги представям никак. Прекалено нежни са.
Аз нося основно сребро. Имам и други дрънкулки, но май само ги имам. Почти не ги слагам. Като сложа нещо сребърно и почти не го сменям. Обожавам обеци топки.
http://www.pacific-pearl.net/product_info.php?cPath=29&produ … 8ba91d83327b33793
Нося ги от много години, дори преди да станат много актуални. Имам и висулка, и пръстен с топка. В момента съм ги махнала малко, че ми поомръзнаха. А и не ми допада всички около мен да са с топки. Сега съм едни дълги криви, завършвящи пак с топка. Свекърва ми ми подари много хубава висулка с  Дева Мария с Младенеца, а от другата страна е Исус Христос. Heart Eyes Сребърна, но старинно изглеждаща черна. Незнам как се казва на това сребро.  Embarassed

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 18:39 от kiva

# 333
  • Мнения: 1 107
Първо честито на дамите с нови прически и смелост на тези, които им предстои среща с фризьора! Grinning
И на мен ми харесвам много черните перли (така ли се казват?) и преди време се мислех да си взема такива обеци, но се отказвах, като си мислех, че ще е много претенциозно newsm78
Иначе имах точно от тези дълги нанизи с перли (за съжаление изкуствени), които стоят страхотно с черна блуза- сега е някъде из архивите при майка ми, но ме подсетихте да кажа на сестра ми да ги изнамери и поне тя да ги носи.
A вижте едни много смели девойки какво разказват за перлите си тук

# 334
  • Мнения: 4 300
Благодаря ви много за идеите  Hug
По споменатите от Додо причини не съм си купувала перли никога. Онзи ден обаче си купих рошава блузка ( част от екипчето на жената котка  Laughing ), а тя вървеше в комплект с дълги бели перли, фалшиви естествено. На манекена бяха сложени никакси, провисени през рамото. Прибрах си ги у дома в кутията с шарени дрънкулки, които събирам и почти никога не слагам. Ама ме загложди нещо отвътре, та реших да се допитам до вас и да ги понося все пак.

# 335
  • Мнения: 22 407
Рокси, аз от доста време исках да си купя перли (като ми влезе някоя муха в главата става страшно) и това лято си взех. Ако си погледнала снимката моите са просто един ред колие, гривна и по една перличка на обиците, но дават едно много приятно усещане. ))))
Има в най-различни варианти и не изглеждат никак строго и старешки. )))
На нещо като корда, нанизани няколко перлички, много нежни са и елегантни. Също в комбинаиция със сребро (сестра ми има такъв комплект). Стоят много младежки. )))
А иначе....си мечтая за истински естествени перли, не от тези култивираните (те пак са истински де), сетихте се за какво говоря. Ама още не съм станала милионерка, за да си го позволя. ))))

# 336
  • Мнения: 1 107
Наистина перлите май могат да се носят всякак - тази комбинация затвърждава моето мнение напълно Grinning, да не говорим, че това беше и новогодишен тоалет.
А ето и нещо класическо, но много "не старешко"

# 337
  • Мнения: 2 386
Moмоичета, аз съм работила с перли и (полу)скъпоценни камъни и искам да ви кажа няколко неща -
1. Има ''истински'' перли за без пари, но те са речни и по-нисък клас. Това не значи, че са фалшиви. Има ги в МинералСувенир - Кристин Арт, по 5-10 лв обичките, при старателно избиране наподобяват клас Б.
2. Океанските перли, клас А, не са всеки. За да се провери доколко е истинска и качествена една перла могат да се направят два теста -
- обгаряне със запалка (да  Wink) за няколко секунди - на океанската перла нищо не и се случва, на обикновените фалшиментоси им пада покритието
- стъргане с ножичка - слоят на истинската перла не е ронлив, не личи, че е одраскан, за разлика от боклуците

Всеки квалитетен магазин е длъжен да ви демонстрира тези тестове ако поискате. Ако откажат - не им е чиста работата, или колието е възлесто и има опасност за материала.

Пиша без да гледам, с разширени зеници съм, сори за грешките.
Голяма лекция изнесох, сори. Мога да кажа и за други камъни как се разпознават от фалшификато и т.н. ако искате.  Laughing

Аз обичам перли с розов кварц и тюркоаз с малахит.

# 338
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Ева на сцена ,с риск да изместим темата, може ли да ми покажеш как изглежда  тюркоаз с малахит? Обожавам тюркоаз, имам няколко сребърни бижута,но изобщо не съм сигурна ,това което се предлага масово по магазините какъв е точно камъка.

# 339
  • Мнения: 3 521
Ева, на мен би ми било интересно да разкажеш и за другите камъни Peace

От каменните джунджурийки съм фен на бижутата от хематит, тигрово око, а за лятото аквамарин и амтист.

Нямаме ли нужда от нова тема? Да не ни дръннат капенците изотзад Embarassed.

# 340
  • Мнения: 3 782
Ева изключително полезен постинг. Hug Може да продължиш лекцията.
Значи аз като начало трябва да си намеря магазин където продават речни перли. Всъщност съм виждала на жена, с речни перли, стои прекрасно. Ако някой знае около Шумен или Търговище такъв магазин, моля пишете.
Mirama, носиш нежно усещане с тази снимка и тези перлички. Wink
surfline, благодаря ти. Wink

# 341
  • Мнения: 1 107
Ева, разбира се, че ще ми е интересно как се разпознават и другите камъни.....диаманти например знам, че е изключително трудно с просто око и най-често е необходим специалист в областта.

# 342
  • Мнения: 1 547
Айде, мили мои, затътрете чехли насам, към новата тема, тук вече имаме завършеност до ключ Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт