Арабски прелестни девици и други чудни хубавици - 96ти път

  • 38 363
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Монсун, Хабари? ............. Как е малкия? Вие сега къде сте, че нали ме нямаше?

Невена, хабари мзури. Хакуна матата. Уеуе? Випи Уатото?...
На мен пък хоби ми са езиците и ми е приятно, че тук има такъв полиглот като теб да си хортуваме отвреме на време я на суахили, я на зулу. Пък и Мботе ми звучи познато, кой знае от къде съм го закачила....

На младини се захващах да уча най-невероятни езици и за раздразнение на майка ми си харчех всичките пари за речници и аудио разговорници. Освен английски обаче не докарах нито един език на прилично ниво, но на мен и целта си ми беше друга, не толкова да общувам на езика, колкото да вникна в структурата. Интересно ми е как се предава дадена идея на даден език, взаимотношенията между частите на речта и изречението....много време за губене съм имала...На суахили е интересно и часовника. Виждаш че показва 1 часа, а казваш, че е 7 часа...или май беше обратно...

В България сме тримцата. Малкият за първи път тази нощ заспа с плюшена играчка. Съвсем съзнателно си я прегръщаше преди да заспи....Всеки един 'първи път' е толкова мил...

Усику муема (Лека нощ)

# 31
  • Paris, France
  • Мнения: 13 972
Монсун, Хабари за асубухи (добро утро). Нафурахи кукутана науе (радвам се, че се срещнахме). Бахати мбайя, сисеми кисуахили хата кидого ( за съжаление, говоря съвсем малко суахили). Улижифунзя кисуахили уапи (къде научи суахили)? Ммм, Булгариа, сику сижазо кутакууа на бариди куену ( ммм, в Бг при вас ще застудява). Хареса ли му на съпруда там? А на тебе?

Маиша магаму куле ялинифания никате тамаа ( в депресия съм от тежкия си живот). Нитакула куа сабабу нина нджаа ( отивам да кльопна, че съм гладна) . Бариди (студ, бррррр)

За времето - в 7 сутринта казват, че е един (саа можа), в седем вечерта пак така саа можа. Виж този разкошен сайт с речник и граматика:

http://kamusiproject.org/grammar?q=time

Ох, отивам да ям и да спя. Лала мпака усику уишени ( Да спим докато е нощ)


Усику муема (лека нощ)












# 32
  • Мнения: 110
Добро утро на всички!

Колко интересна е станала темата. А и новата е красива и привлекателно да се пише. Благодаря!

Невена, фразата на суахили "в депресия съм от тежкия си живот", ме събуди окончателно!  Joy

Лили, писах смс на Абра, още не се е получил, но сега ще пиша пак! Вече сигурно са заедно! Смела мама е нашата Абра и един целеустремен войн!

Събинче, колко е грижовен Теди!  Heart Eyes Така се смях, че е хранил сестра си с мандарини, а тя заспива! 

Белбей, още една сватба, а? Като казвам аз, че ще ги доредим до 4.... и аз се чудя... всяко мое идване ли трябва да е съпроводено с купон и като се каже "сватбата", хората си мислят, че аз тепърва ще се бракосъчетавам... Сега пък да се снимаме с кафтани, макар че кафтани аз не ща - накоя -друга абая с богата бродерия, това ми е по вкуса. Та сега и мене ме чака пак олелия...

За линка към представянето - много хубава идея: тъкмо повече ще си бъбрим!

На всички много прегръдки, иска ми се да ви спомена лично, но толкова много хора, че ме е страх да не изпусна някой.

Лек и успешен ден!   

# 33
  • Мнения: 465
Добро утро, момичета   bouquet

Тези дни така ме завъртя ежедневието, че време нямах да се обърна, камо ли да пиша. И днес ме чака същото, но се събудих и бях решила, че с темата ще си пия кафето  Heart Eyes
Ди, линкът, който пусна е страхотен! Свалих курса по арабски, много съм доволна. Междудругото, Деси и аз съм с Виста, при мен върви. Явно другаде има проблем.
Гледам многоженството сте подхванали. Интересна тема. Както някой каза, ако това е средата, в която си израстнал и така те учат от дете е разбираемо като станеш на 20 и изгледаш няколко американски филма на не си решил да се отречеш и да го заклеймиш. Свят широк и шарен. За моя светоглед изглежда наприемливо. Не мога да деля обич. Аз съм гледана като едно дете, нищо, че имам брат  Heart Eyes (дълга история, пак с повече майки:) ) Любов и внимание на любимото същество да деля ми изглежда като наказание, ако ще в палат.
Дезърт, шала на Катето ШШ се нарича хатта. Такава като нейната е палестинската (черно-бяла), а червено-бялата е йорданската. Другите производни като цветове са само търговски стоки. Ако греша, моля поправете ме  Peace И съм напълно съгласна с теб - много и отива на Катето   Flutter И аз имам една черно-бяла, купих я от Петра, но в Бг не съм я носила никога.
Кате Мароки хайде вече да заминаваш  Hug Ние тук вече нямаме търпение, представям си ти  Heart Eyes Ама да не ни забравиш. Ще чакаме снимки от Мароко и най-вече, дай Боже, хубави вести  Praynig за разрастване на семейството ви (нямам предвид втора жена  hahaha )
Наде, със закъснение, но от сърце - Да е честито на голямото ти момче! Да и жив и здрав, и както се казва - по мед и масло да му тече живота!  newsm59
Арабски Жасмин, добре дошла   bouquet Ще е интересно да разкажеш повече за себе си и за живота си като бит и ежедневие, какво е обществото и порядките и с какво е по-различно от другите арабски държави... Не сме имали преди мама от там  Peace предполагам ще е увлекателно за всички.
Момичета, сега ще реактирам темата с помощта на Деси  Peace - с линка и страничката, които тя направи, ще прехвърлим представянето на отделна страница. Като гледам нямаше недоволни от идеята.

Прекратявам писането, че стана километрично и се забавих порядъчно Simple Smile
Хубав ден ви желая   bouquet

# 34
  • Варна
  • Мнения: 909
libra -след масрита по австралийци ли си падаш,визирам аватара,все се чудя като го видя.

 Thinking Австралийци ли?!?,доколкото знам Ръсел Кроу е родом от Нова Зеландия и Не, не си падам по тях,не мога да изневеря така лесно на сърцето си,просто Гладиатор е любимият ми филм а героят Максимус е мъжа който бих искала да имам до себе си,като добавим и музиката на филма ,която за мен е невероятна ведно със запомнящите се реплики можем да обобщим че това са причините за да поставя този подпис  Peace


# 35
  • Мнения: 232
Добро утро и от мен!
Арабски жасмин,,добре дошла,ако нямаш нищо против,разкажи ни твоята история Simple Smile
Гледам за любов,и многоженство си говорите.Ами любовта,за мен не съществува,има едно друго чувство-обич,което ми звучи по-добре,отколкото любов.На 20г,нещата ми изглеждаха по един начин,сега на 30г и кусур,по съвсем друг.Любов без пари,нема нужда,повечето проблеми в едно семейство,тръгват точно от безпаричието.За многоженството,ами не ми е по вкуса,като се е женил за мен,е бил наясно с идеята,че съм само аз,то никой на този свят не умира честен,ама така го направи,че Господ да не те види,и чуе.Има нещо друго,че в арабския свят,то е нещо нормално,това е техния начин на живот и ако,за нас е ненормално,за тях е.
Nevena Virolan,знаеш ли,и аз съм едно дете,също не исках второ,но имаше един момент в живота ми,в който се чувствах сам самичка,и си казах,че ще имам второ,само поради факта,моето дете един ден,да не бъде само.То няма гаранция,че като има брат или сестра,ще се уважават и обичат.За себе си мога да кажа,че съм тотален егоист,нещо с което и до ден днешен,не можах да се справя,все си казвам,че не е правилно да мисля само за себе си,но пък кой ли мисли за мен.
Поста ми прозвуча,отвратително,но днес не съм в настроение.
Айде,лек и успешен ден Ви пожелавам.

# 36
  • Мнения: 110
Кате Мароки хайде вече да заминаваш  Hug Ние тук вече нямаме търпение, представям си ти  Heart Eyes Ама да не ни забравиш. Ще чакаме снимки от Мароко и най-вече, дай Боже, хубави вести  Praynig за разрастване на семейството ви (нямам предвид втора жена  hahaha )

Латея, ех, ама че си добронамерена към мен! С тази закачка - за втората жена, искаш да ме мотивираш да започна да уча суахили, започвайки с кодовата фраза, която Невена даде - "в депресия съм от тежкия си живот!"    Joy hahaha

Лек ден! Аз се боря с килограмите..... неравна битка - винаги искам да набутам повече и повече неща в един куфар!

# 37
  • Мнения: 800
Арабски Жасмин,добре дошла. Твоята шегичка разбуни духовете в темата  Laughing
Виждам , че си веселячка и не се връзваш, просто след бомбата за еврейския произход на една от арабските мами, народа беше жаден за нови атракции  Wink    Е, за някои може да е разочароващо, че не си 4та съпруга и няма да разказваш клюки от сърцевината на харема, но подозирам, че има куп други интересни неща, които ще ни разкажеш за живота в ОМАН.


А и друго , във връзка с полигамията в исляма, някой беше споменал нещо за тройки. Та само да вметна, че неща като тройки в исляма няма  Flutter

Наде,  Hug  не си самотна , имаш най-голямото богатство-обичта на четири деца!

Дезърт,  аз всъщност исках съвсем друго шалче с друга идея-  не е кърпа , а си е точно шал, с характерните за  кефията шарки ,нарисувана джамията АЛ АКСА и със зелени букви пише "СВОБОДА ЗА ПАЛЕСТИНА".  
А това шалче от снимките , го купих на безумна цена , като същевременно е ниско качество , прозира като марля и се разпада.  Обаче от Диарбекир ми донесоха 2 - в черно и в червено, супер са, дебели, вълнени, огромни -2 пъти колкото моя!
Може да ги носиш както ти хрумне, някой път слагам просто наметната, друг път сгъвам на триъгълник слагам го на гърдите и премятам краищата също отпред.

Кюрдите ги навиват на главата по този начин  
http://i230.photobucket.com/albums/ee28/boogietown_2007/SIVANhu-1.jpg
http://www.saradistribution.com/foto2/mbarzani01.jpg


Латеа, мисля , че твоята кефия беше такъв модел, като на покойния Арафат.
 


Кате МАРОКО, аз не бих откзала дузина везани кафтани  Crazy

Деси, давай да се разберем за гумените ботуши!ама искам по-изчанчени такива, шарени. Напоследък съм на вълна, колкото по-безвкусно, толкова по-добре  Embarassed  Подозирам, че при вас тия ботуши не са на почит  Joy

# 38
  • Мнения: 468
Здравейте, хубавици.

Да честитя на патерица рожденните дни на двете най-сладки близначета Йоанка и Теди и на порасналото вече дете на мама Надя Павел.   bouquet

Креми
, добре завърнала се, не ти е лесно с тези обороти, но ще се справиш. И аз като теб бях нарамила много дини под една мишница - работа, курсове, университет и т.н., но едно по едно ги отмахнах докато остана само това дето е 2 кила. Mr. Green
Аз Сами не можах да го видя, не се съмнявам, че много е пораснал. Да го намачкаш от непознатите лелички (демек ние).Mr. Green

Арабски Жасмин, добре дошла. bouquet

Кате Акхиал, лек път. wavey wavey

Деси, ти ли го направи този сайт, моля те кажи с коя програма ги работиш, на HTML  ли го правиш или взимаш готови панели и бутони? Praynig Praynig

Дуа,
къде си днес? Какво прави младия пациент? newsm78

Наде, и аз мисля, че с времето човек претърпява много промени и ако някои неща са ни се виждали невъзможни за приемане в даден период, то не значи, че в друг не бихме ги приели.  Hug

Лили
, къде бече изчезнала толкова време?  newsm78 Браво на Кари, радост на мама. Как е там при вас кризата, усеща ли се?

Много се радвам за Абра, наистина е смело момиче, дано всичко мине по мед и масло, а ето и Лили ще удари едно рамо стига да може. Ама като Абра не се появи да се похвали, че заминава... Crossing Arms

И за Цецифло
също.   bouquet

Белбей, колежке Wink, радвай се, че ще има сватба, то си е веселба. Няма да се пресилваш само. А иначе взимай каквото ти дават. Hug

Наина, и аз доста се колебах за втор, но не мисля, че едно дете е грешка стига да имаш разбран човек до себе си.

Да ви почерпя скромно, че днес имам РД, ставам на 33, да си кажа. Mr. Green

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 10:59 от amal

# 39
  • Мнения: 232
amal.аз много искам второ дете,не го отчитам като грешка,моята майка просто ,не е могла да има второ,имам и човек до себе си,който оцени какво направих за него,в най-трудния му момент,той беше на крачка от смърта,и в този момент му стана ясно,колко много го подкрепям и обичам!А за,второто единственото което ме спира,са здравословни проблеми,но се надявам да отшумят!

# 40
  • Мнения: 110
Амал, Честит Рожден Ден! Ех, колко е хубаво да си имаш празник! Да си усмихната, обичаща и обичана!

А ти си родена на един ден с моят конник!  Heart Eyes Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 232
Голям съм,заплес dohВидях,тортата,щях да ти честитя рожденния ден,влезе обаче клиент,и си публикувах това което писах.
amal,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА,ВЕСЕЛА И ЩАСТЛИВА И МНОГО ОБИЧАНА

че сме и от една зодия,много хубави хора bowuu

# 42
  • Мнения: 232
akhyal_katya,Честит рожден ден и на твоя конник,да ти е жив и здрав и много да те слуша!
Днес определено,не ми е ден!

# 43
  • Мнения: 468
Наина, и аз мислех да кажа на Катето Акхиал, че мъжът й е хубав човек, нали и той от нашата зодия, ама не посмях, че да не прозвучи като хвалба. Mr. Green Дано успееш с детенце.

Леле, хора, чета черния списък на лекарите гинеколози в София, боже, колко некадърен народ има и не само това, колко груби и безскрупулни лекари. Егати здравеопазването, аз започвам да изпадам в паника какво да правя. Confused Tired Май единствен молитвите и божията милост могат да помогнат, не и парите даже.

# 44
  • Мнения: 206
Амал честит ти рожден ден, да си много щастлива занапред и много здраве Аллах да ти дава. 2008 е годината на любовта при тебе дано я имаш в огромни количества  Hug



Кате, честит рожден ден и на твоя конник. Разбрах, че тръгваш в петук, за празниците там ли ще бъдеш? Ще стискам палци за радостна новина  Hug



На всички останали едно и чакам декемврийските ви приказки

Белбейка поздрави Цецито когато се чуете, многооооооооооооо се радвам за нея......и за Амине

Общи условия

Активация на акаунт