Отново ужастният цистит

  • 127 979
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 680
...Алергия към някакви храни...
Артистично Момиче, за хранителни говоря. Мисълта ми е ако има такава просто да се избягват тез храни, защото могат да провокират болката. За другото което се сещам е D-mannosa, която я има налична в червените боровинки и ананаса и има способността да спомага за по- бързото изхвърляне на Е- колите с урината и им пречи за прикрепването на вътрешните страни на пикочният мехур, но тоз лек без съмнение Си чувала и пробвала в 10-год. Си срещи със цистита?! А колко често се активира болката и колко дълго трае, с какво започва- температура, усещане за студени крака? И както Шанс пише дано намериш начин да заобиколиш АБ, те са нож с две остриета.

Kalida,
Първо ти благодаря,че ме наричаш момиче,макар,че вече съм на 33bouquet

После,странното при мен е,че урината ми е стерилна!
Нямам е-коли! #Crazy
Имала съм преди години,но отдавна при изследване на стерилна урина тя си остава такава.
За храните незнам,храня се доста здравословно.
Прегрешавам единствено със сладкото.
Пила съм таблетки с ч.боровинка,както и всички билки,илачи,бани със слрадлика,лайка,хомеопатични и мн.др,без да броим АБ,с които никога не съм прекалявала.
Никога не съм имала температура,когато съм с цистит.
Бельото ми е само памучно.
Използвам единствено мед.козметика.
Изследвала съм си всички хормони-полови,щитовидни-в норма съм,което значи,че не е и хормонален дисбаланс?
А кога съм с тези оплаквания ли?
Ами те не спират,постоянно съм така,особено като не  пия течност през 15 мин.

Е,това за мен е загадка?
А за вас?
? ooooh!

 

# 46
  • Мнения: 351
Еми остава да се посъветваш и с имунолог!Възможна е някаква кръстосана реакция м/у бактериални антигени в миналото и сега имунната ти система да ги бърка с твои си, като потдържа така да се каже някакво стерилно възпаление.

# 47
  • Мнения: 680
Бай Фадър,
Това е нещо ново.
Не съм се замисляла досега.
Всъщност кой да ме подсети?Нали ги знаете лекарите в БГ. ooooh!
Бих  се хванала за всеки съвет и бих направила още безсмислени изследвания само и само да се оправя.

# 48
  • Мнения: 2 959
...Не съм се замисляла досега...
Артистичната и творческа Долче&Да, според мен внимавай с тез автоимунни заболявания, доста са опасни и трябва да ги приемаш като факт и да живееш с тях, без да можеш да им повлияеш. Защо не пробваш първо да установиш дали няма някаква хран. алергия към нещо- било то протейн, или глутен, или някаква спец. съставка или храна която да провокира появата на циститните болки? Със сигурност има нещо което активира появата им, така можеш най- лесно отстранявайки дразнителя да стигнеш до причинителя на 10год. Си страдание. А колкото до годините, не Ти личат, а и най- важната възраст е таз която сами Си даваме и на колко се чустваме реално. А доколко здравословно се храниш, не Си ли забелязала нещо да провокира появата на болката. Писа за хламидийте, отстрани ли ги вече, а 1/2 има ли ги?

Бай Фадър, интересен ранг, чест е да се засичаме с коронован специалист!

# 49
  • Мнения: 902
Значи цистит може да се получи и при хормонални проблеми? Аз имам хипофункция на щит. жлеза и знам, че имунната система е отслабена и по-лесно се хващат инфекции при такова състояние newsm78

# 50
  • Мнения: 680
Звучи логично,когато имунната система е по-слаба да си податлив на инфекции.

Всъщност аз нямах предвид това (сигурно си чела по-горе  за моите изследвания).
Исках да кажа,че след толкова лутания си позволих да допусна, че това парене  евентуално може и да не е  от цистит, а от някакъв хормонален дисбаланс.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 058
Аз имах доста проблеми с цистита преди години. Пробвах с всички видове лекарства, но гадината се повтяраше все по-често. Накрая попаднах на добър уролог - предписа ми билките на Ламбрев. Към тях - на своя глава си правих промивки със смрадлика. От тогава насам - вече повече от 10 г. - никакви проблеми (да чукна на дърво).
Но винаги след полов акт ходя да пишкам. Това ми го каза моята леля, която е лекар. Не знам кое от горните подейства, но е факт. Никакви болки. Дано помогна на някой.

# 52
  • Мнения: 17
Момичета тъпите свещички не помогнаха и пак бях при уролога,пуснах си стерилна урина оказа се Е.коли 10/5 изписа ми според антибиограмата Зинат 500 за 5 дни 2 пъти по 1 на ден,а също така и Неоренал по 2 хапчета на ден в продължение на месец.Да...мина болката,но преди 2 седмици ми беше последното хапче,а от 3 дни чувствам тежест в таза и някакъв гаден дискомфорт в областта на пикочния мехур.Нямам болки при пишкане,но 12 часа не можах да пишкам просто не ми се пишкаше изобщо и след тези 12 часа почна това напрежение.Имам един въпрос приятелят ми възможно ли е да има Е.коли и да не му прави проблем на него,но всеки път при секс да ми я предава и тя да ми предизвиква отново и отново ОТВРАТИТЕЛНИЯ цистит?

# 53
  • София
  • Мнения: 2 521
boginceto, ти какви свещички слага, я припомни да не ровя назад!

И да - мисля че мъжете може да са безсимптомни носители на е-коли. То и на други гадини може.
 Нека си пусне приятеля ти микробиология с антибиограма на еякулат.

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моля да ме извините, но ще се запиша за тази тема. Дъщеря ми повтаря 3-4 пъти цистит с ужасни болки и страх от уриниране, а е само на 3 години. Досега сме лекували с Нелидикс, Оспамокс, Уростим.
След уростима около 2-3 месеца се е задържала без оплаквания, лятото беше по-страшно. Уроложката ми каза да внимавам много да не премине в хронично, че тогава доста зле ще да е.
Аз не съм имала никога подобно нещо и за нея не знам как е станало. Май когато тръгна на градина и сама се обслужва в тоалетната и е действала по-грубо в старанието си да не остане нещо не избърсано. Сега вече съм й обяснила как и какво. Но все пак ще ви следя за да споделям с уроложката дали тези медикаменти от тук са подходящи за дъщеря ми.

# 55
  • Мнения: 17
boginceto, ти какви свещички слага, я припомни да не ровя назад!

И да - мисля че мъжете може да са безсимптомни носители на е-коли. То и на други гадини може.
 Нека си пусне приятеля ти микробиология с антибиограма на еякулат.
Мовалис бяха свещичките.Стига бе и еякулат Cry,преди 4 месеца си беше пуснал изследване на еякулат и урина но нямаше нищо.И сега ако има заради мен и аз сам му лепнала тъпите Е.коли ще се гръмна  Sad

# 56
  • София
  • Мнения: 2 521
boginceto, ама как със свещички се лекува цистит?
Нали цистита е възпаление на уретрата и/или пикочния мехур!
Къде ги пъхаш тия свещички?

# 57
  • Мнения: 17
boginceto, ама как със свещички се лекува цистит?
Нали цистита е възпаление на уретрата и/или пикочния мехур!
Къде ги пъхаш тия свещички?
Еми изписа ми ги уролога и каза,ако не ми помогнат,че ще мина на антибиотик.Така  и стана след стерилна урина и антибиограма минах на Зинат 500,но преди 2 дни пак почувствах тежест и дискомфорт.Днес ми дойде със 6 дни по-рано и дискомфорта престана.Обаче съм много притеснена дали приятелят ми ги има тези бактерии в предположение че преди 4 месеца му бяха чисти и еякулат и урина и няма никакви оплаквания.И двамата ще си пуснем стерилна урина Sad,но ако има и аз съм причината мн кофти се получава  Sad
Свещичките бяха за дупето 7 дни по 1 вечер.

# 58
И аз се включвам към темата. С хроничен цистит съм от 3 месеца... Наистина е нещо ужасно  Cry Cry Вече не знам какво да направя. Моля ви някой ако се е излекувал специално от този вид цистит (хроничния) нека пише ще съм много благодарна... Болките отшумяват и пак се появяват  Confused Кошар ...  Close

# 59
  • Мнения: 9
Нека и аз се включа!От 13 години страдам от хронично възпаление на бъбреците и цистит!А това чудесно положение ми е от" най-добрите уролози" в София!Най-важното,което трябва да знаете е,че цистит НЕ СЕ ЛЕКУВА.Пила съм всевъзможни антибиотици,включително любимия на повечето лекари ципрофлоксацин,от който получавах страхотна гъбична инфекция!От личен опит бих препоръчала:пийте много вода(хисарската е подходяща за този вид инфекции),избягвайте люто,солено,газирано,млечни храни,шоколади.Старайте се да сте винаги със завит кръст и обути крака(започвам да звуча като някоя баба),не стойте на течение.Бирата и чайчетата помагат,но избягвайте готовите сокове.И още едно важно нещо-последният лекар ,при когото ходих и ми е помогнал, ми каза:диагноза не се поставя по време на криза!Надявам се да съм била полезна!

Общи условия

Активация на акаунт