Увеличаване на таксите

  • 3 175
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте майки. става въпрос за това, че се увеличават двойно таксите за детските градини и ясли в Русе. Ако може дайте идеи как да се спре това  Shocked
Ето статията: http://www.ruseinfo.net/news_52708.html

# 1
  • Мнения: 2 821
От така дадената извадка не се разбира. Колко е таксата сега и колко ще се увеличи?

Лошото е, че колкото и да се увеличи таксата, страничното събиране на пари от родителите няма да се спре...защото това вече се превърна в манталитет....

# 2
  • Мнения: 14 133
Таксата сега е 2,00лв за ден посещение. Предложението е да се увеличи на 4,00лв за ден посещение за 2009г. Мотивите са, че дневната издържка на едно дете - храна+консумативи е малко повече от 8,00лв.  newsm78

# 3
  • Мнения: 229
Не че съм против вземането на пари от родителите, а съм против размера. Ясно е, че едно дете струва много пари на общината, ама скоро да не остане общината без деца  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 2 731
и тук да следя

# 5
  • Мнения: 2 821
Не че съм против вземането на пари от родителите, а съм против размера. Ясно е, че едно дете струва много пари на общината, ама скоро да не остане общината без деца  #2gunfire
Значи таксата да е ниска, според теб, но вземането на странични пари от родителите да си остане....Според мен най-правилно е да направят таксата такава, щото да покрива нуждите на детето и да не се вземат пари отгоре ежемесечно за какво ли не....

# 6
  • Мнения: 804
И 200 лв. да стане таксата пак ще е много по-евтино от частна ясла/градина или от бавачка. Детето ми по цял ден е в яслата. На топло е (прекалено дори), закусва, обядва и следобед пак яде там. Използва техни чаршафи и пижамки. И не плащаме, когато е болна и на ходи. Еми това го няма никъде. А и тези заведения се издържат от данъците, защо да се гърбят всички с издръжката на моето дете? Докато сме здрави и трудоспособни с мъжа ми, не виждам защо да не си плащаме смешната такса, а да искаме някой друг да ни я плаща. Ако си я гледам аз вкъщи само парното, тока и водата за месец ще са ми повече от 80 лв., а храна и т.н.
Отскоро е на ясла и не са ни искали още пари за нищо, но колкото и да ми поискат ще дам, защото мисля, че си струва. Доволна съм от грижите и персонала. Сега снимам в 30 екземпляра една книжка за рисуване от 0 до 3 год. Еми правя го на драго сърце и сама си предложих услугите.
На който са му много 80 лв. да си стой вкъщи и да си гледа детенцето. Стига сме гърчили другите да ни издържат децата.

# 7
  • Мнения: 229
madchen нямам представа какви доходи имаш, но има майки като мен които са на 220лв. майчинство и имат да гледат 2 и повече деца. За нас таксите които предвиждат са непосилни. Не че не оценявам акво прави общината за нас ама и ние правим много за нея, така че ...............

# 8
  • Мнения: 2 821
madchen , мисля, че не е зле да прочетеш съседната тема за събиране на пари в детските градини. Ще си обогатиш информацията и предполагам ще омекотиш изказването си....

На който са му много 80 лв. да си стой вкъщи и да си гледа детенцето. Стига сме гърчили другите да ни издържат децата.

# 9
  • Мнения: 3 479
madchen , мисля, че не е зле да прочетеш съседната тема за събиране на пари в детските градини. Ще си обогатиш информацията и предполагам ще омекотиш изказването си....

На който са му много 80 лв. да си стой вкъщи и да си гледа детенцето. Стига сме гърчили другите да ни издържат децата.

И защо трябва да си омекотява изказването newsm78 Аз пък съм съгласна с нея. Таксата трябва да бъде по-висока, а в почти всички общини има намаления за многодетни и самотни майки, например. Като станат ученици децата всички се изтрепват да ги пращат по частни уроци, щото училището не давало достатъчно. А пък детската градина трябва да е без пари, така ли?
И аз да попитам също: Детето ви като е в къщи, успявате ли да го гледате с 2 лв на ден? Ако не успявате, защо искате в детската градина да го гледат с толкова?

# 10
  • Мнения: 229
Галя не казваме да е без пари, ама поне да не скачат чак толкова. А въпроса с частните уроци е друг ooooh!

# 11
  • Мнения: 530
Галка при нас таксите са 46лв+11 които са за консумативи поправки и др.
Аз като майка на две деца палщам и двете такси с 50%.намаление
Има и др. опции за намаление трябва да питаш в общината какви има и как да се възползваш.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
madchen , мисля, че не е зле да прочетеш съседната тема за събиране на пари в детските градини. Ще си обогатиш информацията и предполагам ще омекотиш изказването си....

На който са му много 80 лв. да си стой вкъщи и да си гледа детенцето. Стига сме гърчили другите да ни издържат децата.

И защо трябва да си омекотява изказването newsm78 Аз пък съм съгласна с нея. Таксата трябва да бъде по-висока, а в почти всички общини има намаления за многодетни и самотни майки, например. Като станат ученици децата всички се изтрепват да ги пращат по частни уроци, щото училището не давало достатъчно. А пък детската градина трябва да е без пари, така ли?
И аз да попитам също: Детето ви като е в къщи, успявате ли да го гледате с 2 лв на ден? Ако не успявате, защо искате в детската градина да го гледат с толкова?

Олелелеее майкоуууу, абе не разбрахте ли, че детските градини и ясли са социални придобивки. Те се ДОТИРАТ, ДОТИРАТ.. колко пъти да го напиша? ДОТИРАТ се от държавата! Държавата да увеличи издръжките им, а не родителите.
Ти знаеш ли какви дечица съм виждала аз, м? Не ми е ясно къде живеят някои, сигурно не в БГ. Ама някой беше писал пак в подобна тема "Сития на гладния не вярва!" Ако за теб 40 лв са нищо за мен са ужасно много пари.

# 13
  • Мнения: 2 821
Галка при нас таксите са 46лв+11 които са за консумативи поправки и др.
Аз като майка на две деца палщам и двете такси с 50%.намаление
Има и др. опции за намаление трябва да питаш в общината какви има и как да се възползваш.
Тези намаления от общината ли се определят? Защото и аз имам две деца в детски заведения, но едното е с половин такса, не и двете.

# 14
  • Мнения: 804
Доходите ми са средни клонящи към ниски за София, но това не е причина да искам от данъците на хората да се отглежда моето дете. Да държавата дотира, но с кои пари го прави? Нали с парите на хората.
 

Ти знаеш ли какви дечица съм виждала аз, м? Не ми е ясно къде живеят някои, сигурно не в БГ. Ама някой беше писал пак в подобна тема "Сития на гладния не вярва!" Ако за теб 40 лв са нищо за мен са ужасно много пари.

За социално слаби и многодетни семейства има облекчения в таксите. А дали 40 лв. са много за мен, можеш да прецениш по факта, че се върнах след деветия месец на работа, а детето тръгна на 11 месеца на ясла.

Това, че не ми стигат парите си е мой проблем и решението трябва да дойде от мен. В София работа има много, трайно безработни в София са единствено мързеливите. Защо искаме другите да ни издържат децата. Моето дете е желано и планирано. Ако имам второ и то ще е такова. Никой не ме е изнасили и не съм забременяла против волята си. Следователно детето си е моя радост, но и моя грижа. Така е и с вашите деца. Защо искате от данъците на хората да се издържат нашите деца?

Общи условия

Активация на акаунт