Махнахме шишето!

  • 1 398
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 193
помагайте! след месец правим 3, а си искаме всяка вечер шишето с кисело мляко. то нямаше да има особено проблем, ако не беше с биберон. пробвах тия дни с друго шише - от типа на "Девин спорт" и "Банкя" - обаче оттам не щем и т'ва е. а е хубаво да се яде мляко по принцип, но тя гледа жално бебешкото си шише и вика - "не ща мляко!" като й подаван другото шише . не знам вече какво да правя! как да я накарам да си хапва млякце в чашка? като й казвам, че ще й сипя в нейната хубава чашка с пиленца тя ми отговаря: не ща айрян, днес пих в яслата!
какво да правя, за да я отуча от шишето, но да си яде кисело мляко, защото е полезно. дайте идеи, съвети.........  :tired:newsm78 newsm78 newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Ох, и аз съм в драма...Калина е на 1 и 9 м. и може да пие от чаша, макар и бавничко. Това за през деня за соковете. Обаче изпива огромни количества вода със шише и не мога да си представя, ако я оставя от чаша да пие...През нощта също се буди да й дам шишето и ако го махна, какво ще правим. Ето една доста красноречива случка: предстоеше й операция преди 3 м. и заради пълната упойка не трябваше да приема никакви течности от вечерта до операцията. Тя се събуди да потърси шишето с вода към 4 ч. и като не й го дадох ревна и в продължение на 2 часа не мигна - тъкмо спре да реве и се унесе и пак се присети и така до сутринта!

# 17
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
БРАВО!Но аз не успявам да се справя с шишето,за нас асоциацията за сън е шише.През деня си пие от чашка и изобщо по никакъв повод не го търси,но доиде ли време за сън МАЛЕЕЕЕ ужас!Нощно време си го търси но аз нямам нерви да я слушам как реве цяла нощ.Сега сме на 2г ще я почакам до 3г и тогава сега нямам сили.Успех на всички други

# 18
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Браво на малкото човече  bouquet!!!
Това, според мен е още една крачка към порастването Wink....

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
zoya_k, аз бих оставила детето на мира. Все пак по-важното е да пие мляко, а не да го пие както ти искаш. Извинявай, но няма общовалидна възраст след която да НЕ МОЖЕ да се пие от шише с биберон. Може така да се успокоява малката, може да й е по-удобно, може всичко...

Аз имам една приятелка, която е пиела мляко от шише с биберон до 2-ри КЛАС /не се шегувам/. Опитали са с какво ли не да я отучат - не и не. Накрая сама решила и спряла от веднъж. Сега си е напълно нормална - никакви вредни последици не е имало.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
И ние сме така, заспиваме с шишето и тва си е няма махане поне засега, то е рев то е чудо, а и не вечеря кой знае колко за да му го махна и затова съм решила по натам поне да почне да хапва вечер повечко друга храна.Сега сме с друг проблем памперса да махнем първо пък после ще му мисля и за шишето.

# 21
# 22
  • Мнения: 193
zoya_k, аз бих оставила детето на мира. Все пак по-важното е да пие мляко, а не да го пие както ти искаш. Извинявай, но няма общовалидна възраст след която да НЕ МОЖЕ да се пие от шише с биберон. Може така да се успокоява малката, може да й е по-удобно, може всичко...
проблема не е, че аз така искам, а защото знам, че това вреди на збите. от това се притеснявам просто. а да пие до втори клас...... не мисля, че е особено добре все пак

# 23
  • на североизток
  • Мнения: 285
Поздравявам ви и аз!Само така - вече си имаш истинска госпожица!  bouquet
Аз не съм имала такъв проблем - моятя син отказа шишето на 9 месеца - тогава и се отби.Взеха да му никнат горните зъбки и явно затова - знам ли?По- късно, но и по - трудно отказахме и биберона Laughing
Мисля, че няма възраст за това  - въпросът е да стане безполезнено за мъника Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
zoya_k, аз бих оставила детето на мира. Все пак по-важното е да пие мляко, а не да го пие както ти искаш. Извинявай, но няма общовалидна възраст след която да НЕ МОЖЕ да се пие от шише с биберон. Може така да се успокоява малката, може да й е по-удобно, може всичко...
проблема не е, че аз така искам, а защото знам, че това вреди на збите. от това се притеснявам просто. а да пие до втори клас...... не мисля, че е особено добре все пак

Вредно е за зъбите - да, но само ако пиенето е дълго, примерно през цялата нощ, ако се приспива с шишето и прочие. Дъщеря ми пие млякото за 10-тина минути, след което ми връща шишето или го гушка и заспива. Още по-добре би било ако след това миехме зъбите, а не преди...но...

# 25
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Вредно е за зъбите - да, но само ако пиенето е дълго, примерно през цялата нощ, ако се приспива с шишето и прочие. Дъщеря ми пие млякото за 10-тина минути, след което ми връща шишето или го гушка и заспива. Още по-добре би било ако след това миехме зъбите, а не преди...но...
И ние си пием мляко от шише и после го захвърля. По-добре шише, отколкото палеца. 10-20 минути смучене няма да изкривят зъбите. Моя по-скоро дъвче бибероната, отколкото да я смуче, когато се лигави с шишето

# 26
  • Мнения: 193
Вредно е за зъбите - да, но само ако пиенето е дълго, примерно през цялата нощ, ако се приспива с шишето и прочие. Дъщеря ми пие млякото за 10-тина минути, след което ми връща шишето или го гушка и заспива. Още по-добре би било ако след това миехме зъбите, а не преди...но...
за миенето ми е също думата,че мием и..... после пием...а иначе от биберона-залъгалка сме се отказали отдавна. нямаше и 3мес. като бебе. не знам как, но сама го захвърли. после само дето понякога се чудех с какво да я залъгвам като плаче като не обича биберон. веднъж дори нещо й беше криво. беше на 7 мес. някъде и из количката ми се мотаеше един биберон. дадох й го. тя сякаш му се учуди - какво пък е това? и го захвърли. но затова пък шишето.......

# 27
  • Мнения: 3 042
 smile3501 на детенцето!


Моят син сам си се отказа и от залъгалката и от шишето преди около 2м. Не съм имала никакви проблеми. Той само водата пиеше от шише и без проблем започна да си я пие от неразливаща чаша.

А каката до 2,5г използваше залъгалка ooooh! и с голям рев се отказа от нея, а малко след това и от шишето.

Общи условия

Активация на акаунт