Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/top_menu/news/ar … javane_4-5kl.html

http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi/tests/nagradi_tests_dzi.html

Особено първият линк е полезен.
Тестовете може да реши спокойно и третокласник- по ЧП и ЧО.
Иначе с търсачката по форуми можете да откриете и други тестове. Аз пускам, както вече писах, "тест ЧП трети клас" /или друг предмет/- отваря ми, избирам, разпечатвам и давам. Естествено, изписвам цялата дума, без съкращения.
Иначе определено задължителния материал е опоскан до крайна степен, просто е едно нищо. Вчера гледам- вземали за ъгъл и видове ъгли. Ами в учебника няма читаво определение за ъгъл и елементите му, а има такива въпроси. От къде да съм сигурна какво е обяснявано и какво е разбрано? Седнах и обясних, отне ми точно 10 минути, но пък задачите от сборника за ъгъл вече не са проблем. Примирила съм се отдавна, че това си е моя работа. В училище материалът покрива минимума, който лично аз определям за около тройка.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 09:34 от Judy

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен все повече ме хваща яд за това, че ние като родители вършим работата на образователната система. Налага се да дообучаваме децата, защото в училище нещата не са добре поставени и преподадени. И после друг се бие в гърдите, че реформата била добра. Вместо да изкарваме пари и да си гледаме нашата работа се превръщаме в учители. Чудно ми е как щяха да стоят нещата, ако като преди 50 години родителите са били едва с основно образование, а децата им са знаели повече от тях! Срамота! И то защо? Защото не можем да си оставим децата на самотек и да разчитаме на сегашното образование да ги образова и искаме да станат хора от тях. А ако бях неграмотна какво щеше да стане с децата ми?

Ох, от сутринта се ядосах с тези истории. Имаме свястна учителка, но като учебниците не струват се налага да се работи по допълнителни сборници.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 724
 Hug, благодаря ти много,  ще потърся това издание на летера, но не разбирам от сайта на министерството какво ползваш?конкурсът на дзи?извинявайте за главните букви...

# 48
  • Мнения: 24 467
Никакъв конкурс. Първият сайт отваря тестове от зрелостни изпити за ІV и V клас по предметите. Не ти ли се отварят? Те са в долната част на страницата. Тях имам.
Например:
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … ChO_test-2008.pdf
Общо са 16, отварят се при мен без проблеми. На 3-та страница има отговори на въпросите, дип ако нещо не сте сигурни.
Радостина, аз отдавна не се ядосвам. Знам за положението още от преди синът ми да стане ученик, но нямам избор. Частните уроци за мен не са алтернатива. Мога да плащам, но е безсмислено, тъй като не съм убедена, че някой друг ще вземе присърце действително развитието на моите деца. Предпочитам сама да се разправям. Ако съм неграмотна децата ми щяха да са като мен- неизбежно е. И при мен беше така- децата с посредствени родители си останаха като тях. Единици са изключенията.
Нашата учителка аз също харесвам, но още в І клас тя лично ме посъветва да "товаря" вкъщи, тъй като децата са на много различно ниво и тя не може да се занимава с тях индивидуално.
Пък кой се бие в гърдите също даже нямам време да видя и не ме вълнува. Достатъчно съм ангажирана с децата и работата. Цял живот и по цял свят някой се кичи с чужди лаври, винаги е било така.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 10:00 от Judy

# 49
  • София
  • Мнения: 1 724
Да, видях, но това са изпити за 4 клас,  не ми се иска да  изисквам материал от 4 клас, т.е. ако не знае, аз не съм сигурна дали трябва да го изисквам, а някои от тестовете са свързани и със слушане на материал.
Иначе за ученето в къщи аз също съм против- в нашето училище повечето от методите от моето време се смятат за остарели,моите изисквания поставят детето в конфликт с  изискванията на училището,а  последното нещо, което целя е подбиване на авторитета на системата, в която самата аз съм го записала.
Проверявам всяка неделя /то е на целодневен режим, като следобяд имат не занималня, а уроци, вкл по 2 часа всеки ден немски/, а уча с него допълнително само по математика, като ползвам задачи от нета и  от конкурсите по математика...
Всъщност, от месеци днес за първи път си позволявам да се занимавам с детето в работно време...

# 50
  • Мнения: 24 467
Разбира се, че са за ІV-ти, нали още в началото казах, че става въпрос за малките матури и че на тестовете ЧП и ЧО даже третокласник може да отговори, много са елементарни.
Няма слушане на материал, по БЕЛ има текст на диктовката в самата тема, тя може да се даде и на дете ІІ клас.
Мен не ме вълнуват "стари" и "нови" методи, интересувам се от работещи, а системата, която в момента ми се предлага в училище за мен не е точно такава. Целта ми е не децата ми да уважават институцията или да не я уважават. Нямам за цел и писане на пълни шестици по всичко. Моята цел е да се научат да мислят и да придобият знания. Не намирам тези цели за постижими в момента- лично виждане. При нас няма конфликт. За мен е важно материята да се разбере, а когато тази цел е постигната в училище няма проблеми.
Мога и много други примери да дам, не само от вчерашната математика.

# 51
  • Мнения: 1 492
Момичета, малко извън темата за третокласниците Simple Smile Почерпете се за здравето на малката Ана.

# 52
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Да е здрава и честита, красавица и веселушка!  bouquet

# 53
  • Мнения: 826
Ками, да ти е жива и здрава малката именничка!   bouquet

# 54
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
 Поздрави за малката Ана  bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 1 724
Ками, да ти е жива, здрава, красива и усмихната!

# 56
  • Мнения: 24 467
Пак съм укъсняла- честито на Аните от вчера и специално на Ани на Ками! То много именни и рождени дни са се навъртели и у нас, лудница е.

# 57
  • Мнения: 1 523
Чудя се аз къде изчезнахте, а грешката била в моя телевизор ooooh!,забравила съм да се разпиша тук.

# 58
  • Мнения: 10 758
Кам, малко със закъснение, но от сърце - да ви е жива и здрава принцесата Heart Eyes Hug
Уф, все се каня да я видя, и все не ми остава време Blush
Надявам се да успея до сватбата Joy


Да ви се оплача..............мойто диване има двойка по ЧО Close #Cussing out
Направо щях да я застрелям като я видях тая тъпа двойка #2gunfire
- Кво е тва ма Маргаритоуу?
- Ми...двойка....
- Виждам че е двойка, не ми се прави на интересна...........Ква е тая двойка?
-Ми.....не знаех какво е почва..........
-Моляяяяяяя Shocked
- Не си бях научила урока.......
- Ма кат ти шибна една........... #Cussing out #Cussing out ( и още много ръмжащи и зъбещи се емотикони.....) Mr. Green .............................Тая двойка да я видя поправена до края на годината.Иначе подаръци ще имаш на Мукавей Crossing Arms

Аааамаха Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 1 523
 Joy Joy Joy
Същата е и моята щерка,само дето г-жата се е смилила и е писала забележка"Неподговена за часа по ЧО".
 -Една подточка не научих и точно на нея ме изпита... Cry

Общи условия

Активация на акаунт