За първа година в детската градина, Дядо Коледа с шейна ще мине! - 14 част

  • 13 271
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 240
Силвана, добре дошла!

На нас не са ни искали снимки, но и нищо не са казали за календарчета. Дано поне извикат някой фотограф да ги снима.

# 46
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
На нас преди време искаха снимки на семейството и по една самостоятелна на детето. В понеделник видях табло, на което пише "Семейство" и снимките. Едни бяха дали снимка от някакво тържество - голяма софра, сумати народ (старо и младо)  newsm78 Кой кой е не се разбира - много тъпо. Едни пък са дали снимка с маскирани хора като Батман и някакво животно newsm78

# 47
  • Мнения: 1 949
Хелоу!

Как сте днес?
Дю, айде дано се похвалиш по Коледа с две чертички на теста  Hug

Аз тази сутрин най-после намерих време да питам кога ще се пишат писма до дядо Коледа, че да знам какво да купувам. И се оказа, че на последната род.среща, на която аз не ходих, са решили да не се купуват подаръци. Някои родители са искали играчките да останат в групата, други не са били съгласни и решението е да се дадат по някакви парички за лакомства. Щели да подготвят торбички с плодове, сладки неща и някаква малка играчка. Лично за мен това е добър вариант. Аз съм от родителите, които нямат нищо против играчката да си остане в ДГ, обаче знам ли Кристина дали ще е на моето мнение и дали няма да последват драми  Whistling

А за какво ви ги искат тези снимки на семейството?  Thinking

П.С. Сега прочетох поста на Мириел. Ми то това голяма простотия (ще ме ппрощавате) - да дадеш снимка да родата до 9-то коляно  hahaha

# 48
  • Мнения: 929
Добро утро(по скоро добър ден).

Амбър ще стискаме палци(между другото къде ще раждаш?)

Аз чакам съботата да отида да си прибера хайманата - когато звънна тя все е на гости или отива на гости. Баба ́и я вика да говори с мен снощи, а тя "отивам при Дани" - голяма любов с рев се разделяли  ooooh!

# 49
  • София
  • Мнения: 7 033
Момичета, 20.12. е събота, пишете, че ще имате тържества в градините тогава. Ще работят ли градините на 20.12., ще се отработва ли някой ден? Аз пак нещо съм пропуснала  newsm78

# 50
  • Мнения: 2 957
Амбър ще стискаме палци(между другото къде ще раждаш?)

В Майчин дом.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
20.12 и 10.01 са съботи, на които се отработват празничните дни.

"Според Кодекса на труда почивни дни са 24,25,26 декември и 1 януари. 31 декември обаче ще се отработва на 20-ти същия месец, както и 2 януари - на 10 януари, реши Министерски съвет. "

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 10:11 от taigi

# 52
  • Мнения: 1 240
На 20.12 се отработва 31.12, а на 10.01 - 02.01. Би трябвало градините да работят.

# 53
  • София
  • Мнения: 229
Ние ще купуваме един подарък за детето си и един подарък за градината Wink

Ние така бяхме миналата година в яслата.
В понеделник бяхме на родителска среща и се уточнявахме за празниците и знаете ли какво установихме. За момченцата има около 5-7 колички , всичко друго е кукли и момичешки играчки. Оги  си има кукла вкъщи и пералня, но ми стана гадно. По добре да беше и при нас пак по 2 подаръка, със сигурност щяха да се съберат още малко коли та мъжленцата. Иначе видяхме стаята с новите килими и юрганчета. Направо е страхотно вътре, може да се конкурираме с частните градинки само където таксата ни е с 1 нула по малко. Laughing

# 54
  • София
  • Мнения: 7 033
20.12 и 10.01 са съботи, на които се отработват празничните дни.

"Според Кодекса на труда почивни дни са 24,25,26 декември и 1 януари. 31 декември обаче ще се отработва на 20-ти същия месец, както и 2 януари - на 10 януари, реши Министерски съвет. "


Благодаря ти  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 4 294
Кога успяхте нова тема да пуснете, не мога дави изчета Wink

Иначе при нас госпожата сутринта ни каза, че ще сложи списък с
"поръчките" на децата към Дядо Коледа и ние да се ориентираме
какво да купуваме за тържеството, за дата още не е уточнила.

# 56
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Здравейте! Ние двете с детето сме си у дома - детето с астматичен пристъп, а аз в болнични, за да го гледам. На градина ще ходи в понеделник, живот и здраве, както казваше баба ми.
Нашата кметица е пуснала заповед, с която категорично забранява на учителките да събират пари и допълнителни материали за каквото и да било. Всякакви предмети и пари ще се дават единствено под формата на дарение с протокол. С учителките се чудим какво ще правим. Родителският актив трябвало да събира даренията. Нямам свободно време, за да стоя и да чакам докато всички родители си приберат децата, за да ми дадат даренията - тоалетна хартия, салфетки, сапун, парички за минерална вода или театър. След като тези суми и консумативи са протоколирани на родителската среща като текущи за събиране всеки месец, не ми е ясно защо да не може да се оставят на учителките. Във вторник госпожата каза, че тоалетната хартия свършва, но тя не може да вземе от родителите по едно руло, както до сега, Притеснявам се много и за минералната вода. До сега давахме по едно левче, за да се зареди автомата, но сега какво ще правим? Ние у дома пием само минерална и изворна вода. Казала съм на детето, че водата от чешмата не се пие. С едната майка даже обсъждахме дали да не поставим една касичка и всеки родител да си пуска вътре левчето за водата.
 При някои от вас има ли такива недоразумения?

# 57
  • София
  • Мнения: 4 294
Нямам такива проблеми, на госпожите си давам парите за вода Peace

# 58
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Вел, и при нас още на родителската среща казаха, че нямат право да събират допълнително пари, обаче гласувахме някаква там сума и парите ги събраха двете учителки. След това на няколко пъти бяха ходили да пазаруват с тях, нещата, които договорихме на род. среща и след това ми показваха касовите бележки.. (в род. комитет съм), обаче нито протоколи за дарение сме подписвали, нито нищо..Отчет ще се пише на края на учебната годината..
Не знам вие как ще го организирате..Най-лесно е учителките да събират парите и след това да ги дадат на някой родител, който да пазарува, именно защото няма кой родител да стои цяла сутрин и да причаква другите родители, за да им събира левчетата..
Кристиян написа вече писмото до ДК. Писахме го в къщи. В събота ходихме до Джъмбо и той се хареса едни акули. Та ДК ще подари акули и един остров с разбойници на Playmobile, които имат много интересни играчки между другото..
За градината - още на родителската среща събрахме по 10 лв. от дете за подаръците, които ще останат в групата. Учителките бяха напазарували от Джъмбо играчките. Още не са им ги давали. ДК ще ги раздаде, като дойде в групата им.

# 59
  • Мнения: 2 311
Здравейте майчета, два дни да ме няма и сте писали,писали....

Вела и при нас беше станал накакъв скандал за пари в горните групи и директорката после изрично забрани да се събират за каквото и да било.Дори и календари (бях писала в предната тема).Сега ние майките събираме,по наше съгласие  по 15 лв - 10 за децата и 5 за госпожите и ще си правим тържеството както си трябва в едно заведение до градината.Там куверта ни е 5 лв  Grinning - сокче ,пастичка,кафе и незнам ,май някакви сладки.
Дадоха ни стихотворение,сигурна съм ,че ще го научи , но изобщо не съм сигурна ,че ще го каже когато му дойде времето пред дядо Коледа.

Амбер,вторник ще стискам здраво палци и после да се похвалиш при първа възможност Hug

Общи условия

Активация на акаунт