Проблем-захар във водата на 8 месеца.

  • 1 009
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
 Момичета,
   сигурно много от вас ще ме укорят,но все още слагам по много малко захар във водата на малчо.Не мога да я премахна изцяло-отказва ми вода Sad.Посъветваха ме постепенно да я намалям и така да я спра,но стигам до едно положение и той спира да пие,не я иска.С дни не е пил,щом не е подсладена поне мъничко.Слагам на върха на лъжичката на едно шише,но все още слагам.
   Моля за съвет.Ако някой може да ми помогне,предварително благодаря Praynig.

# 1
  • София
  • Мнения: 23 069
Май щеше да е по-лесно, ако въобще не беше слагала захар преди! Всъщност намаляването й е като че ли най-добрият вариант. При моето бебе пък подобен случай - малката пие вода, само ако е с разтворен чай вътре. Няма ли чай - не иска да пие чиста вода! Намалявах чая, а тя намаляваше количеството! Затова съм я оставила да пие колкото иска, въобще не я насилвам да пие вода. Със сигурност ще пие, ако й се пие, така че не се притеснявам...

# 2
  • Мнения: 290
Пробвай с чай без захар,или давай чистата вода с пипета от панадол по малко докато свикне,аз така научих малкият ми син да пие вода.Той въобще не искаше никаква вода нито чиста,нито подсладена.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Изцеди сок от ябълка или друг сладък плод и го разреди с вода  Simple Smile

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 337
Изцеди сок от ябълка или друг сладък плод и го разреди с вода  Simple Smile
  202uu

# 5
  • Мнения: 820
Синът ми на 7 месеца почти не пие вода - изпива 10 - 20 мл на ден. Ако детето ти приема достатъчно мляко, не се притеснявай, че отказва да пие. Когато наистина се нуждае ще пропие и неподсладена.

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
А защо въобще си слагала захар във водата  newsm78

Пробвай да даваш сладък плод и после обикновена вода.

# 7
  • Мнения: 1 817
Все си мисля, че децата си знаят от какво имат нужда. Как ако е жаден няма да пие. Значи няма нужда.

# 8
  • Мнения: 1 596
Виж моето момче колко е голямо,а чиста вода не ще да пие Confused
Слагам 50гр сок и останалото пълня с вода иначе не и не!

# 9
  • Мнения: 27 524
Няма да те окуража и успокоя. Не, определено не се слага изобщо и никаква захар във водата. Спри я незабавно и завинаги тази практика!!!
Синът ми пропи за сефте вода на 8 месеца. Ако пият достатъчно други течности, на този етап бебетата нямат нужда от вода. А ако са жадни - ще пият. Ако не са - то тогава няма нужда от захар, залъгваници и излишни измами, никому ненужни, освен за незнайни какви идеи на мама  Rolling Eyes

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
А защо въобще си слагала захар във водата  newsm78

Пробвай да даваш сладък плод и после обикновена вода.
Абсолютно подкрепям.Не е трябвало да почваш.....

# 11
  • Мнения: 4 433
А защо въобще си слагала захар във водата  newsm78

Пробвай да даваш сладък плод и после обикновена вода.
Абсолютно подкрепям.Не е трябвало да почваш.....
аз започнах със захар,но после добре че я отказа Peace

# 12
  • Мнения: 2 100
Спри захарта, пък ако му се пие на детето е пие.

# 13
  • Мнения: 3 376
И аз си мисля,че ако е наистина жадно детето ще я пие и без захар.

Сега като се замисля сина ми вода почти не пие.Много рядко наистина.

Може би като е подсладена я има за нещо като сок по-скоро.

# 14
  • Мнения: 4 784
Махни захарта въобще. Не залъгвай детето със сладкото. Не му правиш услуга. Прдлагай му чиста вода периодично.

Общи условия

Активация на акаунт