Днес беше най-ужасният ден в животът ми!!!

  • 6 696
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 936
И все пак.. живота е хубав. Хората трябва да са силни и да се борят, но ПРоклетата Държава не ни помага НИКАК. Докторите в ОНКО са ужас. Знаят че са ПОСЛЕДНА НАДЕЖДА и се възползват от това безочливо. Е, надявам се, има и изключения!

# 16
  • Мнения: 2 898
 Този ужас го преживях съвсем скоро, когато си взех резултата от контролната цитонамазка.Контролна, защото две седмици по-рано бях правила и беше ПАП2+, с възпаление. Пих антибиотици и изведнъж - ПАП 3б-4гр. с мнение за биопсия. Никой никога не е подготвен за такъв момент, повярвайте ми! Страх ме беше какъв ще е резултата, но това не го очаквах. Добре, че не бях сама. В такъв момент не можеш нито да разсъждаваш нормално, не виждах хората около мен, не знам накъде отивах, не знам как се озовах в едно такси и т. н.    Благодарна съм на доктора, при когото попаднах, че не ме остави да откача. Прегледа ме веднага. Това беше в петък, а в понеделник ме оперира. Точно тук ми се ще да уточня, че не ми е взел и стотинка.Все още се намират такива Хора... Да са живи и здрави!

# 17
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236

Ами мързи ме да пиша , а и от това едва ли ще съм по-изчерпателен.
http://onkolink.hit.bg/masto.htm


И от мен голямо благодаря newsm53

# 18
  • Мнения: 1 058
Преди две години и аз си напипах бучка. От притеснение ми се появиха бели коси. За щастие нямаше нищо. Пожелавам на всички много здраве.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Писах и в другата тема.
Аз имам 5 извадени бучки (фиброаденоми) тоест 5 реални рязания, операции.

Наскоро ми откриха 6 нови фиброаденома, в двете гърди по 2-3 - чисто нови, за 2 години нова продукция.
Като географска карта съм.

Аз съм един свръхпрозводител просто.
Като му дойде времето ще ги вадя, ама не се шашкам чак толкова.
Ако се шашкам какво ще променя, нищо, ако се налага ще лягам за 6 път, за 7 под скалпела и така.

Първият ми го извадиха на 16 год, последния, петия на 30г.

Когато човек се шашка и притеснява, това говори за ниска здравна култура, а българите като цяло не притежават почти такава.

# 20
  • Мнения: 1 027
...Когато човек се шашка и притеснява, това говори за ниска здравна култура, а българите като цяло не притежават почти такава.
не съм много съгласна с това изречение. Съгласна съм, че голяма част от населението е с ниска здравна ( а и не само) култура, но шашкането и притеснението не е показател за това. Аз например си правя изследвания доста често( пкк, дкк и отделно спец.изсл) , запозната съм с болестта си добре, дисциплинирана съм ( по отношение изпълнение на лечение и т.н), но съм безкрайно притеснителна и страхлива...то си е до човек и характер. Паниката е голямо нещо Simple Smile
A иначе се надявам при теб всичко да е ок. Добре е, че приемаш по-спокойно нещата. Успех   bouquet

# 21
  • Мнения: 661
При такива случаи е много уместна намесата на психолог , но това много рядко се случва . Той би трябвало да обясни за какво става въпрос , да успокои страховете , които в повечето случи се оказват излишни . Всеки човек би се притеснил при евентуална диагноза рак , а наличието на бучка неизменно се свързва с това тежко заболяване . Малко лекари сядат да обяснят за възможностите при наличие на бучка , да не говорим колко малко от тях умеят да успокоят и да вдъхнат доверие . А се учи психология по време на студенстването ,но май по -скоро е не до обучението , а до човещината .

radosts , ще се оправиш - не се притеснявай излишно .

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 09:24 от elpidaelpida

Общи условия

Активация на акаунт