Интелектуалец= Неудачник

  • 7 658
  • 149
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
До не много отдавна това равенство важеше с пълна сила.  Как стоят нещата днес?
Не знам защо  и днес и тук зад високопарните и супер абстрактни постове все си предстявям някакви мънички или поне прозрачни човеченца, от тези дето на улицата ги подминавате и дори не ги виждате. Тук те наистина имат шанс да блеснат. А навън?
Само не ме карайте да дефинирам Интелектуалец и Неудачник, интерпретирайте, както ви е угодно.  gydi

# 1
  • Мнения: 6 029
Никога не съм забелязала да има подобно равенство, как ти хрумна?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Само да вметна  Wink
Джипа си е джип БАН-а си е бан  Sunglasses

# 3
  • Мнения: 1 305
Може би точно в интерпретацията е проблемът.

# 4
  • Мнения: 3 447
Точно така е, минзухар. Сега пусни тема "Неграмотниците цепят мрака" и ще се оформи цялостната картина.

# 5
  • Мнения: 27 524
1. До не много отдавна това равенство важеше с пълна сила. 
2.  Как стоят нещата днес?
3. Не знам защо  и днес и тук зад високопарните и супер абстрактни постове все си предстявям някакви мънички или поне прозрачни човеченца, от тези дето на улицата ги подминавате и дори не ги виждате. Тук те наистина имат шанс да блеснат. А навън?
3. интерпретирайте, както ви е угодно.  gydi

1. Никога не е важало. Било е изкуствено налагано, без да е било вярно.
2. Както и вчера!
3. Представяй си  Peace Реалността често няма допирни точки с представите.  Wink Къде е това тук? И с какво да блеснат? Да изкарат пари ли имаш предвид или да станат популярни личности?  Grinning
4. Няма какво да интерпретирам  Blush Да си неудачник е форма на духа, не на интелекта  Flutter

# 6
  • Мнения: 822
От доста време се усещам, че минзухар иска да ми каже нещо лично и все не смее... Само загатва ли, загатва... Минзухар, кажи си направо, какво те тормози... Или кой.

# 7
  • Мнения: 113
Интелектуалец - може да получи ясна дефиниция....
Но неудачник...За всеки неудачата е различно нещо....
С какви мерки да мерим?

# 8
  • Мнения: 2 401
От доста време се усещам, че минзухар иска да ми каже нещо лично и все не смее... Само загатва ли, загатва... Минзухар, кажи си направо, какво те тормози... Или кой.

 Shocked Тука наистина запецнах. За първи път те засичам,  момиче.
 
На въпроса кой, какво ме тормози: нещата, които ме тормозят нямат нищо общо с форума и съфорумките.  (Както и с интелектуалците)  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 305
Не мисля, че думата интелектуалец има ясно значение. За някои би могло да бъде книжен плъх, зубрач, който има социални проблеми. За мен думата интелектуалец има малко по-друг смисъл.

# 10
  • Мнения: 502
    Да му мислят интелектуалците! Аз съм от работническата класа.  Пардон,сега съм дребен буржоа.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 19:13 от maraidara

# 11
  • Мнения: 113
Все си мисля, че интелектуалците са с неоспоримо обществено значение...Разбира се, малко на брой. Да не ги бъркаме с интелигентните хора, най-малко пък с "природно" интелигентните.
За мен един интелектуалец никога не може да бъде неудачник.
Може да има тежка съдба, но не бих употребила етикета "неудачник".

# 12
  • Мнения: 216
Аз мисля че това му е хубавото на форума, защото ни дава възможност да контактуваме с хора, които бихме подминали на улицата, и да не изпускаме този шанс само заради външният вид, а след като си обменил 1-2 мнения пак може да му подминеш постовете ако не ти допадне. Разбирам те какво имаш предвид, и като прочетох - веднага си представих зет ми= Nerd Nerd
P.P. не се захващайте за думите мисля че по-скоро става въпрос за зубър/задръстеняк, а не за професор по археология с 3 развода

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Интелектуалецът не може да бъде неудачник (по един интелектуален начин, де).  Laughing Виж, пишман-интелектуалци у нас има много. Повечето използват това, за да обяснят неудачите си. Много обичам да слушам такива люде, как се опиват и оплитат в глупоста си из "медийното пространство".  Mr. Green Много обичам и да ми дават акъл.  Mr. Green
А дали ще ги забележиш на улицата? Зависи. Един голям (в пряк и преносен смисъл) поет казва за себе си, че е виден интелектуалец. Виждал се отдалеч.  Joy Някои не се забелязват толкоз.  Laughing
П.П. За "форумските интелектуалци" ако питаш, и тях не знам дали ще ги забележиш. Нали не очакваш да се носят като фолк прима из молът нагоре-надолу и да правят впечатление? А хората да шептят зад гърба им: "Глей, глей, това е Василиндра, наживо изглежда по-дебела (с по-дълъг нос, с увиснало дупе и т.н.)." smile3533

# 14
  • Мнения: 712
Интелектуалците и Култур-трегерите една и съща група ли са?
Неудачниците ги има навсякъде, не съм забелязала да доминират в някоя прослойка...

# 15
  • Мнения: 25 568
При положение, че поколения наред бяха възпитавани с максимата "по-умният отстъпва", въпросът на минзухар е напълно логичен. Ако антиподът на "неудачник" е "тъп, но напорист".  Laughing

"Глей, глей, това е Василиндра, наживо изглежда по-дебела (с по-дълъг нос, с увиснало дупе и т.н.)." smile3533

Благодаря за подробното описание, скъпа! Сигурна съм, че когато дойда в мола, веднага ще те позная!  Hug Heart Eyes
 Joy

# 16
  • Мнения: 2 448
Не знам защо  и днес и тук зад високопарните и супер абстрактни постове все си представям някакви мънички или поне прозрачни човеченца, от тези дето на улицата ги подминавате и дори не ги виждате. Тук те наистина имат шанс да блеснат. А навън?

Аз ще се изразя малко по меко от Минзухар, нея уж я е страх да пише, а мен не, но не мога да я догоня в острия тон.  Laughing
Да кажем, че това, което си представям точно за високопарните и суперабстрактни постове мисля, че са хора, които не биха ме впечатлили на живо, или поне не от пръв поглед. Но не бих ги класифицирала нито като интелектуалци, нито като неудачници.

# 17
  • Мнения: 6 029
Минзухар, по твоята логика си неудачник, така ли?

# 18
  • Мнения: 461
При положение, че поколения наред бяха възпитавани с максимата "по-умният отстъпва", въпросът на минзухар е напълно логичен.
........................................
http://picbg.net/u/28948/18885/203102.jpg

# 19
  • Мнения: 2 407
Има го тоя момент ,много често срещан за съжаление.

# 20
  • Мнения: 2 401
Минзухар, по твоята логика си неудачник, така ли?

Бреййй, интелектуално ли звуча?  Laughing  
Пп. Зарежи ме мен, да поговорим за другите  Wink

# 21
  • Мнения: 6 029
Кои други?

И аз се чудя на кой какво искаш да кажеш Laughing

"Не знам защо  и днес и тук зад високопарните и супер абстрактни постове все си предстявям някакви мънички или поне прозрачни човеченца, от тези дето на улицата ги подминавате и дори не ги виждате."

Тук не прочетох интелектуалец, прочетох високопарни и нам кво си постове. За това питам дали си неудачник.

# 22
  • Мнения: 25 568
При положение, че поколения наред бяха възпитавани с максимата "по-умният отстъпва", въпросът на минзухар е напълно логичен.
........................................
http://picbg.net/u/28948/18885/203102.jpg

 Joy
Бай Иван никак не ми се връзва като интелектуалец. Щото, както гледам, само той е неудачникът в схемата.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 17 546
Да кажем, че това, което си представям точно за високопарните и суперабстрактни постове мисля, че са хора, които не биха ме впечатлили на живо, или поне не от пръв поглед. Но не бих ги класифицирала нито като интелектуалци, нито като неудачници.
Да кажем, че pasinet обикновено изразява със съвършена точност мислите ми.  Laughing
И въобще представям си нещо като Денди.

# 24
  • Мнения: 461
При положение, че поколения наред бяха възпитавани с максимата "по-умният отстъпва", въпросът на минзухар е напълно логичен.
........................................
http://picbg.net/u/28948/18885/203102.jpg

 Joy
Бай Иван никак не ми се връзва като интелектуалец. Щото, както гледам, само той е неудачникът в схемата.  Mr. Green

Не става въпрос за бай Иван, а за  "интелектуалците" Wink

# 25
  • Мнения: 2 401
Къде буташ мениджърите при интелектуалците пък ти?

# 26
  • Мнения: 25 568
Къде са ми пуканките?  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 401

 Laughing Laughing  Гледам пропуснала съм да отбележа, да се прави разлика между интелектуалец и интелигентен.

# 28
  • Мнения: 25 568
Така кажи, че без малко да те изядат мениджърите.  Joy

# 29
  • Мнения: 2 070
Добре че съвестно прочетох всички отговори. pasinet , ме светна за какви постове иде реч.
иначе изобщо не вдявах .мислех си ,че за високопарните и суперабстрактни форумски постове ,е темата.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 22:10 от Пали

# 30
  • Мнения: 2 386
Да е жив и здрав батьо ви Иван, пък вие си интелектуалничете тука.

# 31
  • Мнения: 461
Добре че съвестно прочетох всички отговори. pasinet , ме светна за какви постове иде реч.
иначе изобщо не вдявах .мислех си ,че за високопарните и суперабстрактни форумски постове ,е темата.
Интелектуалец си е високопарна и абстрактна тема на фона на бизнеса и условията на финансова криза. Mr. Green
А резултата най-често е интелектуалец-неудачник.

# 32
  • Мнения: 2 563
Интелектуалецът не е задължително човек, който реди завързани мисли в дъъъълги скучни изречения. Интелектуалец е човек, който работи с идеи. Не виждам пък това как може да е равно на неудачник.

# 33
  • Мнения: 2 759
                     И да, и не. Да, мисля че ако повечето интелектуалци не са неудачници, то поне са със сигурност нещастни. От друга страна не винаги е така - ето аз съм ужасно невзрачна, но уви, не съм интелектуалка.

# 34
  • Мнения: 6 713
Ма тука къде ги видя тия интелектуалци??? hahaha

# 35
  • Мнения: 1 761
За мен неудачниците са хора,които поради липса на много други съществени неща,парадират предимно с по-доброто си финансово състояние.По-страшно ми е,че разчитат само на него...
Но-хора разни и въпреки това всеки има място в обществото.

# 36
  • Мнения: 2 241
Истинските интелектуалци са хора различни, отдадени на изкуството или науката, малко се интересуват от материалното. Живеят в собствена реалност, с идеите и търсенията си, дребните неща от живота някак си минават покрай тях.

Никога не бих нарекла такива хора неудачници. Още по-малко нещастници. Напротив, те са от малкото щастливи хора, въпреки заобикалящата ги действителност.

# 37
  • Мнения: 1 761
Истинските интелектуалци са хора различни, отдадени на изкуството или науката, малко се интересуват от материалното. Живеят в собствена реалност, с идеите и търсенията си, дребните неща от живота някак си минават покрай тях.

Никога не бих нарекла такива хора неудачници. Още по-малко нещастници. Напротив, те са от малкото щастливи хора, въпреки заобикалящата ги действителност.

Котка,много ми хареса как си го формулирала,заставам зад думите ти.

# 38
  • Мнения: 3 034
аз пък много добре си спомням от кои години това схващане продължава да битува. на мода бяха хората, строящи строя с ей тея две ръце, а не книжни плъхове, пък били те и в БАН. нямали ли сте някой съсед, който на сладка раздумка с родителите ви да обобщи един от другите съседи: "ми напни се, бе Кольо, товари/разтоварвай, къща се строи с пот, цимент се лее с ей тия мишци! стига рева с тая една заплатка на учЕн. сега е време да се градят основите, ей на туй малкото да му оставим нещо, ами!" и т.н. аз си спомням защото. говорещия караше ТИР и немалко товар се изсипваше преди крайното си местоназначение. не една, а две къщи построи, докато Кольо все така забит в книгите си остана и все в старото жилище си живееше. Кольо мрънкаше, но то беше защото жена му пилеше много усърдно в материален план. иначе Кольо си беше щастлив с епруветките и дебелите учебници. но в очите на цялата улица строители на строя, Кольо си беше неудачник отвсякъде. децата се учеха от родителите си на ценности.

# 39
  • Мнения: 25 568
Аз пък този Кольо никак не мога да го включа в графата "интелектуалец". За мен не всички, които се занимават с интелектуален труд са интелектуалци.
С това понятие ми се връзват хората, които нищо ценно не могат да измъдрят, само преливат от пусто в празно. Като писатели, чиито книги никой не чете, като литературните критици, като всички онези, които дълго и напоително коментират събитията по медиите, но никога не ги създават...
В този смисъл никак не е задължително интелектуалецът да е неудачник - напротив, сещам се за поне десетина такива, много известни, шестващи от медия в медия, за да ни осенят с "ценните" си прозрения и инвестиращи известността си доста изгодно. Но пък ако под "неудачник" се разбира човек, чиито труд и напън са без никаква полза за обществото - ами да, тогава може да се каже, че интелектуалецът е такъв, независимо колко известен и богат е.

# 40
  • Мнения: 3 034
добре де, замени го Кольо с Гошо-критика, примерно  Grinning на онези години бариерата съществуваше между наш'те и ваште  Laughing пък ако искаш да знаеш, най-черен в очите на съседите беше един журналист във виден всекидневник - набеден хем за интелектуалец, хем за шпионин, целящ да спре далаверите  Laughing
за мен интелектуалец, както са писали и по-горе е човек, който работи предимно с идеи, може и чужди да са. може да са научни, но може и да са артистични.
актьорите интелектуалци ли са? аз съм в двоумение. за холивудските бих казала, че някои са чисти занаятчии, но има и интелектуалци. за някой английски театър - да, определено ми влизат в определението за интелектуалец. но пък аз нямам отрицателно отношение към "интелектуалец". по-скоро мисля, че определени хора го натоварват с отрицателен смисъл, посредством поведението си.

# 41
  • Мнения: 461
Интелектуалци няма отдавна, според мен.
Едни са принудително натъпкани в ролята на бай Иван, Кольо, Гошо ..., други са чиста проба самозвани мениджъри.
При това положение, един интелектуалец няма начин да е удачник в какъвто и да е план.

# 42
  • Мнения: 17 546
Скоро засякох Миглена Чакракчиева да казва в анонса на някакво предаване, че по форумите пишат само прости хорица... Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 401
Аз пък този Кольо никак не мога да го включа в графата "интелектуалец". За мен не всички, които се занимават с интелектуален труд са интелектуалци.
С това понятие ми се връзват хората, които нищо ценно не могат да измъдрят, само преливат от пусто в празно. Като писатели, чиито книги никой не чете, като литературните критици, като всички онези, които дълго и напоително коментират събитията по медиите, но никога не ги създават...

Това е Сийке, тези интелектуалци имах и аз предвид.

Скоро засякох Миглена Чакракчиева да казва в анонса на някакво предаване, че по форумите пишат само прости хорица... Mr. Green


Господжата най-вероятно е била захапана  от некоя интелектуалка у нашия фором  Joy

# 44
  • Мнения: 25 568
Уф, докато се сетя коя беше тази Миглена Чакракчиева...  ooooh!
Става въпрос за госпожа "Искрено и лично", нали? Че никак не съм в час със семейните ѝ драми...  Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 5 370
КАт' се каже интелектуалец-си представям само Недялко М. Цанев. И компанията му, де. Отговарят на описанието на Минзи - прозрачни и дребни, че и рисувани, на всичкото отгоре.

# 46
  • Мнения: 24
Минзухар, аз съм живото опровержение на твоята теза. Интелектуалец съм, а не съм неудачник.

# 47
  • Мнения: 2 448
Минзухар, аз съм живото опровержение на твоята теза. Интелектуалец съм, а не съм неудачник.

Е, нали все пак изключенията доказват правилото.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: X
Високопарното говорене и интелектът понякога нямат нищо общо. "Високопарно" е високопарна дума. Звученето добре е въпрос по-скоро на естетика, но може би там, някъде в лявата половина на мозъка все пак има нещо малко понагънато и понадиплено, което да спомага дипленето на фрази. Малко интелектуалци познавам всъщност, така че бих се зарадвала поне ако случайно си чатя тук във форума с някой такъв, пък бил той и неудачник.
Всъщност след като аз самата не съм интелектуалец, к'во ми пука,че съм неудачник, а? И какво ако г-жа Х , дето ми ги ниже едни дълги като котешки черва и едни такива високопарни, изведнъж придобие ясни очертания и се окаже отегчена безделничеща жена на някой прегърбен от труд нещастник ? Докато не си врем носовете всеки всекиму в профила и под шапката невидимка можем да бъдем спокойни, че няма да си извадим някоЙо оЧо.

# 49
  • Мнения: 984
За мен Мария с "Бонукс"- а е интелектуалка: социално абилна - движи се като в свои води сред всякаква аудитория, работи с идеи и подтиква масата към действие, спретната и поддържана на външен вид, особено убедителна - владее жестомимичната техника на убеждаващата комуникация, строга е към себе си, взискателна и с редица публикации. Популярна и леко изтрИщяла. Mr. Green Joy

# 50
  • Мнения: 24
Минзухар, аз съм живото опровержение на твоята теза. Интелектуалец съм, а не съм неудачник.

Е, нали все пак изключенията доказват правилото.  Simple Smile

Добре, да почвам ли да изброявам други освен мен?...Вежди Рашидов, Ставри Калинов, Коксъна, професор Грозев, Атанас Свиленов, Боян Радев, Минчо Минчев, Стефан Данаилов...мога до утре да пиша за колеги - интелектуалци, които поддържат завиден материален статус, не миришат на вкиснато и не са незабележими.

# 51
  • Мнения: 274
Селтакис, а е.ал ли си интелектуалка? Не си. А аз съм!
То всеки може да изброява....

# 52
  • Мнения: 24
Селтакис, а е.ал ли си интелектуалка? Не си. А аз съм!
То всеки може да изброява....

Да бе, четох в жълтата преса...Люба Кулезич....и как беше, похвали се, де!?

# 53
  • Мнения: 274
Мълчи си пък ти бе. Не е Люба. По-зле.Но нямах избор...

# 54
  • Мнения: 2 070
Марадона,да не си Георги Любенов,под прикритие,или Явор Дачков?
Придал си на последния си пост,много "плейбойски" стил.Излагаш се Naughty
А ти бях фен

# 55
  • Мнения: 984
Може да се поспори за Атанас Свиленов...какъв интелектуалец е той. Живее на 6-я етаж в "Люлин"7 и редовно стърже по тръбите на парното и хвърля торбички през балкона. Освен това е доносник. Като Тошко Колев и още 90% от "заслужилите" интелектуалци.

# 56
  • Мнения: 1 517
ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ: тип,който може два часа да размишлява за нещо, и това да не е секс.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 783
   Огромна съм, не е възможно да не бъда забелязана по улиците. И при първа среща съм впечатляваща, да не говорим пък при втора.
А, и в "Люлин" съм живяла.
Дефинирайте ме, моля!

# 58
  • Мнения: 274
Вие в Сектата сте си дефинирани отдавна.

# 59
  • Мнения: 24
Може да се поспори за Атанас Свиленов...какъв интелектуалец е той. Живее на 6-я етаж в "Люлин"7 и редовно стърже по тръбите на парното и хвърля торбички през балкона. Освен това е доносник. Като Тошко Колев и още 90% от "заслужилите" интелектуалци.



ОК, съгласен съм с теб...махам го тоя от списъка!...Люлински неудачник, такъв!

За да е по-подредена и стройна системата на доказване, нека да дефинираме твърд праг за двете категории:

Не си неудачник, ако отговаряш поне на три от четирите долни условия:
*Притежаваш нетни активи над половин милион
*Имаш поне едно дете и не си разведен
*Къпеш се поне два пъти седмично
*Изглеждаш готино

Нека и за интелектуалец изградим една лесна и стройна дефиниция, поне две от трите долни условия:

*Можеш сносно да свириш, пееш, рисуваш, пишеш...поне малко над средното общообразователно ниво
*Дават те (или поне те споменават) по телевизията най-малко веднъж седмично
*Дори когато се напиваш като прасе, говориш умно и обаятелно на философски теми или за изкуство и околните те слушат с интерес

Бях ли достатъчно ясен?

# 60
  • Мнения: 2 196
ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ: тип,който може два часа да размишлява за нещо, и това да не е секс.
Или по-лошо:да размишлява два часа по време на нещо, което технически минава за секс.И да е толкова опиянен от собствените си размишления, че да не забележи, че някъде на десетата минута е останал сам с размишленията и секса. Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 1 783
Значи, ако Марадона е прав, то
някакви мънички или поне прозрачни човеченца, от тези дето на улицата ги подминавате и дори не ги виждате.
, не  е вярно.
Е, тогава и Боян Радев е интелектуалец.

# 62
  • Мнения: 502
    Според мен като интелектуалци се определят само хората без работа,дето ги мързи и не стават за нищо. Писателят казва за себе си,че е писател,художникът-че е художник,музикантът-музикант. А този,дето уж от всичко разбира и уж е "над средното ниво",всъщност е един посредствен "интелектуалец". Примери: Евгени Минчев, един куп бивши манекенки и моделки,още толкова писатели и журналисти,дето никой не чете,посредствени художници и т.н.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
А този,дето уж от всичко разбира и уж е "над средното ниво",всъщност е един посредствен "интелектуалец". Примери: Евгени Минчев, един куп бивши манекенки и моделки,още толкова писатели и журналисти,дето никой не чете,посредствени художници и т.н.

Хаха, ако тези наистина се считат или ги считат за интелектуалци, България много е затънала Mr. Green Това са псевдоличности, "известни, защото са известни".

По темата не мисля, че е в абсолютна сила това равенство, по-скоро интелектуалецът и той си има области, в които не му върви (както всеки човек) , но има някаква зависимост (не е закон), че интелектуалецът е малко "неудачник" понякога в личния живот, защото прекалено мисли и анализира и преценява от по-високо равнище, отколкото е нужно, за да е щастлив.

# 64
  • Мнения: 335
Минзухар, стари вицове ли разправяш?  Simple Smile


Седят двама интелектуалци в кръчмето на СБП на една маса, пият и мълчат.
Пият и пак мълчат. За какво да говорят? Отдавна са си казали всичко, отегчени от дребнотемието наоколо.
Така, докато мръкнало. По едно време единият се понадигнал с блеснал поглед:
- Ще взззема да се иззпикая ннна масата...
- Остави, бе. Ня'аа да те разберат...

Интелектуалците са друго. Например - таксиметров шофьор в зората на демокрацията - с дисертация или поне ст. научен сътрудник.

ПП Шегувам се, ма ня'аа да ммме разберат  Laughing Наздраве!


# 65
  • Мнения: 24
Минзухар, стари вицове ли разправяш?  Simple Smile


ПП Шегувам се, ма ня'аа да ммме разберат  Laughing Наздраве!




споко - разбрахме те!  Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз съм смутена.
Разколебана съм. И объркана.

# 67
  • Мнения: 335
...споко - разбрахме те!  Laughing

Ей за  т'ва те уввважавам!  Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 2 840
...споко - разбрахме те!  Laughing

Ей за  т'ва те уввважавам!  Laughing

Аха!
Що сложи цитата, а?А?
Как хубаво  полегна под мен...ех...

# 69
  • Мнения: 24
...споко - разбрахме те!  Laughing

Ей за  т'ва те уввважавам!  Laughing

Глупости, мен всички ме мразят, понеже съм красив, умен и богат.

# 70
  • Мнения: 335
Някои обичат все да са отгоре... ех...  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 2 556
Аз съм интелектуалка и не съм неудачник, значи за мен правилото не важи Grinning

# 72
  • Мнения: 2 401
Минзухар, стари вицове ли разправяш?  Simple Smile
Седят двама интелектуалци в кръчмето на СБП на една маса, пият и мълчат.
Пият и пак мълчат. За какво да говорят? Отдавна са си казали всичко, отегчени от дребнотемието наоколо.
Така, докато мръкнало. По едно време единият се понадигнал с блеснал поглед:
- Ще взззема да се иззпикая ннна масата...
- Остави, бе. Ня'аа да те разберат...

Интелектуалците са друго. Например - таксиметров шофьор в зората на демокрацията - с дисертация или поне ст. научен сътрудник.

ПП Шегувам се, ма ня'аа да ммме разберат  Laughing Наздраве!


 Joy Това изтрепа рибетата.. 

# 73
  • Мнения: 1 305
Хаха, ако тези наистина се считат или ги считат за интелектуалци, България много е затънала Mr. Green Това са псевдоличности, "известни, защото са известни".

Ааа, не съм съгласна!  Naughty Само Парис Хилтън е известна с факта, че е известна. Всички други могат да й дишат прахта.  Grinning

А пък неудачникът е просто човек, който не го бива за нищо, но е склонен да обвинява съдбата и късмета си, но не и себе си. Или пък такъв, който не познава добре собствените си възможности, които така или иначе не са големи и се опитва да се занимава с неща, които не са лъжица за неговата уста. Или пък е прекалено не инициативен. Или мързелив. Или от всичко по малко. В общия случай е доста посредствен човек, да не кажа тъп.
Не винаги обаче. Познавам доста интелигентни хора, които просто не знаят как да се справят с живота. Не са пробивни, не са борбени. А ние живеем в джунгла.

# 74
  • Мнения: 335
Не съществува неудачник, който да не знае това.

Първото условие един човек да е неудачник, е сам да си мисли това за себе си.
Поне в този смисъл се е наложил въпросният русизъм.

Виж, кутсузлия, което също е несретник някакъв там, има далеч по различно звучене.

Сякаш първият си е заслужена жертва на себе си, пък втория - на съдбата.

Освен в смисъла на онзи виц, темата е дълбоко философска и направо интелектуалска.  Simple Smile


# 75
  • София
  • Мнения: 2 840
Поздрав за всички, които се чувстват неУДАЧници.

Ваше благородие, госпожа Удача,

Для кого ты добрая, а кому иначе.

Девять граммов в сердце, постой, нe зови!

Не везёт мне в смерти, повезёт в любви.

# 76
  • Мнения: 24
Поздрав за всички, които се чувстват неУДАЧници.

Ваше благородие, госпожа Удача,

Для кого ты добрая, а кому иначе.

Девять граммов в сердце, постой, нe зови!

Не везёт мне в смерти, повезёт в любви.



Ех, Клонке, уцели ме в сърцето!...Наливам си една голяма водка и отивам да слушам Висоцки....като един истински неудачник-интелектуалец  Mr. Green

# 77
  • София
  • Мнения: 2 840

Ех, Клонке, уцели ме в сърцето!...Наливам си една голяма водка и отивам да слушам Висоцки....като един истински неудачник-интелектуалец  Mr. Green

Ако не бях толкова зле, щях да донеса сельодката и да се размажем псевдоинтелектуално, та да се разчуе.

# 78
  • Мнения: 4 300
Малко ми се размиват критериите. Ако да кажем аз се интересувам от микробиология, най голямото ми удоволствие е да си гледам гадинките с микроскоп и изобщо не ми дреме за света, който виждам с невъоръжено око, това прави ли ме неудачник? Какво значение има че вземам 500 лв в БАН, когато ми е кеф. Особено пък ако намеря сродна душа. Хич няма да ми е на оная работа кой ме забелязва по улицата и кой не.

# 79
  • Мнения: 677

Не знам защо  и днес и тук зад високопарните и супер абстрактни постове все си предстявям някакви мънички или поне прозрачни човеченца, от тези дето на улицата ги подминавате и дори не ги виждате. Тук те наистина имат шанс да блеснат. А навън?

Поименно, минзухар, поименно.

# 80
  • Мнения: 7 837
Бъркате интелектуалци с интелюгендери.
Нито за един интелектуалец не се сещам в този форум, за да давам поименно.

# 81
  • Мнения: 620
Поздрав за всички, които се чувстват неУДАЧници.

Ваше благородие, госпожа Удача,

Для кого ты добрая, а кому иначе.

Девять граммов в сердце, постой, нe зови!

Не везёт мне в смерти, повезёт в любви.



Ех, Клонке, уцели ме в сърцето!...Наливам си една голяма водка и отивам да слушам Висоцки....като един истински неудачник-интелектуалец  Mr. Green
Oтиваш да слушаш Окуджава. Булат.

# 82
  • Мнения: 503
   Според мен като интелектуалци се определят само хората без работа,дето ги мързи и не стават за нищо. Писателят казва за себе си,че е писател,художникът-че е художник,музикантът-музикант.
Значи е била права баба ми едно време, като разправяше, че уча рисуване, защото съм мързелива и не искам да работя.

# 83
  • Мнения: 17 546
Не съществува неудачник, който да не знае това.
О, съществува! Мога да ти го доставя от плът и кръв. И през ум не му минава, че е такъв, а като на главата му се стовари поредната неудача(не ми харесва тази дума! Crossing Arms ), мига на парцали и се чуди от къде му е дошло. А той просто е такъв уникален кретен и за всички около него е ясно, само за него - не. Laughing Иначе собственото му мнение за него е, че е най-великият гений интелектуалец на света. И да, има какво да се каже по въпроса, защото има капацитет, но не знае какво да прави с него и как, което е по-тъпото.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 840
Oтиваш да слушаш Окуджава. Булат.
Е, Окуджава само го подгря, така да се каже.
Висоцки е по-тематичен.

# 85
  • Мнения: 2 792
 Терминът "интелектуалец" беше едно измислено определение в едно по старо време, нещо като"заслужил герой на труда" или "заслужил артист" и тн. нататък.   
 Темата е интересна повече не в крайния си извод  Интелектуалец= Неудачник, а в това какво се разбира под интелектуалец ?
 

# 86
  • Мнения: 335
Ах, темата била политическа.

Освен вица за интелектуалците, любим ми е и този с "ти сънуваш, ти ше кажеш", както стана ясно преди време.
Явно и тука някои brain-worker-и, intellectual-и и thinker-и много сънуват. Цветно.
Същински спекулатори (speculator)  Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 2 840
Холограма, като те чета понякога, ми иде да си сменя дилъра. С твоя.

# 88
  • Мнения: 335
Холограма, като те чета понякога, ми иде да си сменя дилъра. С твоя.

Аз пък като чета потребителката отгоре ми (върху предходното ми мнение).


ПП Освен, ако не говориш за брокер.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 00:38 от Холограма

# 89
  • София
  • Мнения: 2 840
ПП Освен, ако не говориш за брокер.
Ти говориш за Кифлата връз теб.
Аз естествено асоциативно се сещам за брокера си. За к'во друго?

# 90
  • Мнения: 461
Най-големият интелектуалец навремето беше Тодор Живков, защото е написал повече книги, отколкото е прочел!!!
А дали е бил неудачник, преценете Вие.

Къде са ми били розовите очилата? Joy

Т.Живков писа книги толкова, колкото написа и Библията!!! Mr. Green

А, дали ще се почувстваш най-големия  удачник, ако ти се наложи да пожертваш дъщеря си в името на политическата целесъобразност!?!










# 91
  • Мнения: 4 585
Интелектуалци не са хората, които са писали много, а хората, които аз обичам да чета.
Т.е. етикета е от други за индивида - хората, които обичаме да четем, да им слушаме музиката, да ги слушаме като говорят, да гледаме картините им.

Неудачник е състояние на духа. Ако виждаш човек в дрехи втора ръка да отива на работа, това не е непременно неудачник -  може душата му да ликува, нищо, че има пари за една баничка в джоба си. може жена му да го е целунала на изпроводняк, може детето му да е донесло 6 на класното по математика.
В същото време друг може да пътува с колата си на работа, заплатата му да е над два бона, но да се чувства неудачник, защото например колегата му с по-малък стаж от него му е станал ръководител.

# 92
  • Мнения: 516
Излагате се. Да те възприемат като интелектуалец е лесно. Първо правило: в 70% от времето мълчиш с отегчена физиономия. Ако все пак трябва да кажеш нещо, си набавяш няколко засукани думи от речника на чуждите думи и ги вкарваш небрежно в разговора. Например:
  - Конфидециалната деструктивност и панлогистичната емпиричност на зададената ситуация, ме навеждат на мисълта, че силепсисът ви куца.
 - Визуалната ти антропоморфия ме дислоцира  до опортюнистична реградация.
 -  Оптимистичният конгломерат в съседство с простатната жлеза ми ситуира психотропен екстаз.

За повече съвети, ме търсете на ЛС.
Ваша видна интелектуалка- неудачница: Флор  Mr. Green

# 93
  • Мнения: X
Понякога си мисля, че тази дума "неудачник" я е измислил някой прост и неграмотен руснак-гастарбайтер, отчаяно опитващ се да заговори немски и мечтаещ да си купи Ауди(но всъщност най-паче да се натряска със водка без мезе във Воскресение). Той всъщност я е измислил и я използва за всички онези, които знаят малко повече езици от него и мечтаят за съвсем различни неща... ей така я е измислил за собвствено успокоение и като един вид снизхождение на закърнелия си мозък. Като се напие и му дойде смелостта ходи да разправя на онез хора к'ви са смотани неудачници и язък дето са учили толкоз навремето. Всъщност, странно, но някои от слушане започват да му вярват, става им едно такова тягостно, че някакъв простак ги мисли за скапаняци и те също започват да мечтаят да си купят Ауди, но дълбоко в себе си знаят, че не мечтаят за точно това.

# 94
  • Мнения: 335
Абе, КЛОНКА, като чета поредната връз мен, баш за дилър се сещам и за некачествена стока.


# 95
  • Мнения: X
Екскюзе ме, че се намесвам, но сигурно ли си, че си говориш с Клонка?
Наздраве братушки, с лаваца.

# 96
  • Мнения: 24
Сега като се събудих с това ужасно главоболие....реших!
Изоставям амплоато си на интелектуалец - ще ставам спортен деятел!

# 97
  • Мнения: 1 305
Така, като анализирам по-задълбочено нещата започва да ми се струва, че на Минзухар изобщо не й дреме какво мислим за равняването на интелектуалец и неудачник. Тя просто е искала деликатно да намекне, че тук списващите с по-високопарен и абстрактен стил, всъщност са незначителни, посредствени хорица и безделници, които изживяват в нета своите неосъществени амбиции и мечти.
Права ли съм Минзухар?  Thinking

# 98
  • Мнения: X
Мдаа, това беше интелектуалният вариант на темата с простащките кичури  Joy

# 99
  • Мнения: 2 792
Холограма, като те чета понякога, ми иде да си сменя дилъра. С твоя.

Аз пък като чета потребителката отгоре ми (върху предходното ми мнение).

Не е до четене, а до разбиране на прочетеното, та в този ред на мисли не го сменяй дилъра.
 

# 100
  • Мнения: 3 447
Така, като анализирам по-задълбочено нещата започва да ми се струва, че на Минзухар изобщо не й дреме какво мислим за равняването на интелектуалец и неудачник. Тя просто е искала деликатно да намекне, че тук списващите с по-високопарен и абстрактен стил, всъщност са незначителни, посредствени хорица и безделници, които изживяват в нета своите неосъществени амбиции и мечти.
Права ли съм Минзухар?  Thinking
Минзухар усърдно загрява за тема "Моите 10 причини да съм кисела лелка".

# 101
  • София
  • Мнения: 2 840
Сега като се събудих с това ужасно главоболие....реших!
Изоставям амплоато си на интелектуалец - ще ставам спортен деятел!
Не смея да гадая какво ли ще решиш, ако се събудиш със запек.

# 102
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Пък аз си мисля за Гого Лозанов.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 783
Гого Лозанов не  е със запек, с диария е.

# 104
  • Мнения: 4 300
Освен това се забелязва- аз лично го разпознавам на улицата Grinning

# 105
  • Мнения: 54
Целта на интелектуалците е духовното израстване. Ако приемем, че антипода на неудачника е успелия човек защо интелектуалецът да е неудачник? Ако той е постигнал успехи в своята област означава, че не е неудачник.
 Ако обаче измервате успеха с това кой каква кола кара и какви имоти има може да излезе, че е неудчник за вас, но не и за него, защото това не му е целта в живота. Макар, че много интелектуалци печелят добре.

# 106
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ето, намерихме един интелектуалец. С диария, забелязва се по улиците, присъства на абсолютно всяко мероприятие (ако е коктейл, де). Отлично материално положение. Дава акъл във всички медии, чете лекции във всички университети.
Кой е неудачник сега, а?
П.П. Вероятно пише във форума с ник "Мама на принцеска'85".

# 107
  • Мнения: 3 447
П.П. Вероятно пише във форума с ник "Мама на принцеска'85".
Нали не намеквате, че съм Гого Лозанов  Mr. Green

# 108
  • Мнения: 2 401
Забавлявате ли се интелектуалки?
Аайде.  Аз само наминах да видя кои са се разпознали и подскочили..   Simple Smile

# 109
  • Мнения: 2 448
Забавлявате ли се интелектуалки?
Аайде.  Аз само наминах да видя кои са се разпознали и подскочили..   Simple Smile

Кажи поне има ли съвпадение на саморазпозналите се и тези, които ти си имала предвид като си пуснала темата.  Laughing

# 110
  • Мнения: 2 792
 И какво значи интелектуалец в крайна сметка ?
 

# 111
  • Мнения: 3 447
И какво значи интелектуалец в крайна сметка ?
 
Всички, писали в тази тема, без минзухар.

# 112
  • Мнения: 9 865
И какво значи интелектуалец в крайна сметка ?
 
Всички, писали в тази тема, без минзухар.
Да бе  Thinking

# 113
  • Мнения: 2 792
Всички, писали в тази тема, без минзухар.
Темата беше капан за интелектуалци  ли или дори и да не си бил такъв досега, автоматично ставаш, щом си писал ?
 Много вълнуващо.

# 114
  • Мнения: 3 447
Темата беше капан за интелектуалци  ли или дори и да не си бил такъв досега, автоматично ставаш, щом си писал ?
 Много вълнуващо.
Именно, честито  Twisted Evil

# 115
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В случай, че все още важи - запис! Blush

# 116
  • Мнения: 24
И какво значи интелектуалец в крайна сметка ?
 

дал съм точна дефиниция преди няма и 2 страници...ама никой не ми чете постовете, понеже съм с 5 публикации, а вие сте с по няколко хиляди....смятам да пусна една темичка за старите кучета, ама трупам злоба за по-късно

# 117
  • Мнения: 2 716
Нареждам се при интелектуалците.
И при неудачниците бих се наредила, но мъжО е по-прост та ме рани  Laughing

Прочетох отгоре-отгоре. Пропуснах дииалозите.
Мисля, че и днес може да се постави подобно равенство.
Отдадените на наука( и други интелектуални занимания) хора някакси не се справят. Остават бедни, самотни, демоде.... встрани.

А че някой с вишУ и "собствен бизнес" се мисли за интелектуалец-щастливец - не е лошо. Браво даже!

# 118
  • София
  • Мнения: 2 840
...смятам да пусна една темичка за старите кучета...
Пусни и една за младите кучки.
Аз ще се изкажа и в двете, обещавам.

# 119
  • Мнения: 677
Забавлявате ли се интелектуалки?
Аайде.  Аз само наминах да видя кои са се разпознали и подскочили..   Simple Smile

Минзухар, не е нужно да правиш грешки във всяко изречение, за да не те помислят за интелектуалка.
Освен тва, в темата има и неколко интелектуалеца, не само интелектуалки.
А най-тъпото е, че ти намерихме един истински интелектуалец (ГЛ), но пък той се оказа напред с матриала. Мъка.
Сега търси други групи, с които да се сравняваш, с тази не ти провървя.

# 120
  • Мнения: 335
Минзухар, не се поддавай на провокации.
Стана си темичката. Девет страници! - к'во й е?

Естествено, няма яснота по самия предмет на обсъждане.
Но иначе щеше ли да е за интелектуалци?!

# 121
  • Мнения: 822
Аз се разпознах още на първа страница... Надявам се, това да ме прави по-интелектуална от други интелектуалки, на които им трябваше специална дефиниция. Успокоява ме единствено фактът, че съм се свързала и обвързала с простак - атрактивен късметлия, та балансът е запазен... Нищо не се губи.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 783
Селтакис, в твоите очи Боян Радев  е интелектуалец. К`во да ти чета??

# 123
  • Мнения: 984
Боян Радев борави с идеи, експресивен е, занивама се изкуство. И е неудачник. Ето един достоен кандидат.

Минзухарчик, ако Dame е права:
...Тя просто е искала деликатно да намекне, че тук списващите с по-високопарен и абстрактен стил, всъщност са незначителни, посредствени хорица и безделници, които изживяват в нета своите неосъществени амбиции и мечти.
, то темата ти си е кандидат за "златно яйце", мила. Но е късно. Simple Smile

# 124
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Много ясно, че е така. Интелектуалците имат скрупули, принципи и т.н., които ги спират да "напреднат" в живота. Пък и какъв е смисълът? Тях други неща ги интересуват.
Псевдоинтелектуалците обаче са още по-интересни. Вярват си.

# 125
  • Мнения: 545
Холограма, като те чета понякога, ми иде да си сменя дилъра. С твоя.

Аз пък като чета потребителката отгоре ми (върху предходното ми мнение).

Не е до четене, а до разбиране на прочетеното, та в този ред на мисли не го сменяй дилъра.
 

Поне си споделете кой за каква ракия говори, пък после си правете реклама на дилърите.

# 126
  • Мнения: 2 401
Кво ти трябваше да я избутваш темата? Сега ще се отпушат пак едни малинии..

# 127
  • Мнения: 545
Жаден съм. (Малиновка ли е?)

# 128
  • Варна
  • Мнения: 957
Веднъж чух китайската поговорка: "Беден интелигентен човек няма!" И разбрах, че може и да съм интелектуалка, ама хич не съм интелигентна!

# 129
  • Мнения: 76
Веднъж чух китайската поговорка: "Беден интелигентен човек няма!" И разбрах, че може и да съм интелектуалка, ама хич не съм интелигентна!
Много ми хареса поговорката - и е вярна, щото да си истински интелигентен, а не псевдо-такъв, означава да си духовно богат - колкото и клиширано да звучи.
А иначе интелектуалецът не би трябвало да се вълнува от материалното в живота - така че да му е все едно дали е богат или не

# 130
  • Мнения: 2 716
Не всеки с вишУ е интелектуалец.

# 131
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не всеки с вишУ е интелектуалец.
Ей сега се сетих, че преди време в една от косматите теми в КМ се самообявих за интелектуалка. Та спокойно да си ходя космата.  Laughing (Да, имаше време, в което косматите теми бяха три на първа страница. Беше ужасно важно да си кажеш - обезкосмяваш ли се, или не? И ако да, къде точно? И ако не, защо! Joy Joy Joy Последваха теми: "Покажи си гащите". Ех, спомени! Party).
П.П. Това ме хвърля в тежки размишления - удачник ли съм? Или по-скоро съм неудачник?  Naughty Какво значи да си удачник? Ха сега, де.

# 132
  • Мнения: 984
Да не ти е кеф - това значи. Laughing
Ако ти е кеф, значи си "интелектуальец" Simple Smile, а може и "инжИнер-интиликтуальец" Mr. Green, ако не ти е кеф - значи си тъп и смотан и ставаш за номинация в Малините. Ндаааам. Не съм сигурна дали се търкалям като ми е кеф....така, само да споделя. Mr. Green

# 133
  • Мнения: 742
Аз съм интелектуалка. Целия ми род са интелектуалци. Прабаба ми, лека й пръст, навремето скастрила майка ми, която имала неблагоразумието да накара баща ми да пренесе кофа с дърва от точка А до точка Б : "Булкуу, ми го карай да работи, той наш Тошко е учен!" Освен това е и космат, Тошко де. Пише грамотно, има и други книжки, освен за оцветяване, като дори и последните е чел! Не се плаши от мотика, но винаги успява да мотивра околните да я хванат вместо него, докато той разработва система от принципи за повишаване на КПД-то на въпросния инструмент. Безспорен интелектуалец, а аз на него съм се метнала. Питате ли ме как се изкарват достатъчно пари за кола-маска само с интелектуален труд?

Минзухар, трифида такава, ако не спреш да ме наричаш неудачник, ще вземеш да ме урочасаш. 

# 134
  • Мнения: 5 877
Не всеки с вишУ е интелектуалец.
Ей сега се сетих, че преди време в една от косматите теми в КМ се самообявих за интелектуалка. Та спокойно да си ходя космата.  Laughing (Да, имаше време, в което косматите теми бяха три на първа страница. Беше ужасно важно да си кажеш - обезкосмяваш ли се, или не? И ако да, къде точно? И ако не, защо! Joy Joy Joy Последваха теми: "Покажи си гащите". Ех, спомени! Party).
П.П. Това ме хвърля в тежки размишления - удачник ли съм? Или по-скоро съм неудачник?  Naughty Какво значи да си удачник? Ха сега, де.

Аз съм удачник. Хващала съм риба - по-малка от цацата, верно, но пък клъвна на троха от бисквита, забодена на безопасна игла, иглата вързана с конец за клонка. Значи късмет имам.
Интелектуалка обаче не съм, защото много се дебелее. То едни премиери и все чаша вино, дребни хапки, не може то така.
Въздишам по снимката на Вапцаров. Красота! Искам и аз да съм огняроинтелигент.

# 135
  • Мнения: 5 940
Темата ме подсети за нещо на Миряна Башева http://liternet.bg/publish13/m_basheva/neka/razgovor.htm

# 136
  • Мнения: 335
... Въздишам по снимката на Вапцаров. Красота! Искам и аз да съм огняроинтелигент.

Добре че не искаш да си Гео Милев. Предполагам, че нямаше да има по какво да те намерят.


Темата започва да се избистря.
Все пак, ще си стигнем накрая до "форумските интелектуалци", че то това е лиричният въпрос на авторката. Не изобщо.



# 137
  • Мнения: 2 716
Завод.
Над него облаци от дим.
Народът прост.
Животът беден, скучен.
Живот без маска и без грим.
Озъбено, свирепо куче.


Прекланям се пред Вапцаров.
Честно.

# 138
  • Мнения: 335
... Прекланям се пред Вапцаров.
Честно.

Това е така, защото все пак си го чела.


Завод.
Над него облаци от дим.
Народът прост.
Животът беден, скучен.
Живот без маска и без грим.
Озъбено, свирепо куче.

И това пак е така.
Само дето за целта трябваше да съборят или разпродадат заводите.

# 139
  • Мнения: 2 716
Холограма, ти проверяваш ли ме?
Благодаря.
Когато го е писал Вапцаров, заводите тъкмо са се строили.

Кое, всъщност, е така  newsm78

# 140
  • Мнения: 335
Какво не разбра, Знаток? Аз и без това не го писах на теб.

Прекланяш се пред Вапцаров, щото си го чела.
Ако не го беше чела, нямаше да се прекланяш.
Щеше да си правиш интелектуални смешки с него.

Когато го е писал Вапцаров, заводите тъкмо са се строили.
Животът е бил въпросното куче. Народът - както е казано.
Е, сега не е ли така.
Трябваше само да се шитне на някого туй, дето беше построено.


ПП Айде, молим ти се, да не разваляме хубавата тема.



# 141
  • Мнения: 2 448
Навремето всички четяхме Вапцаров - той се учеше в училище.
Сега вече не знам дали се учи.

# 142
  • Мнения: 76
Навремето всички четяхме Вапцаров - той се учеше в училище.
Сега вече не знам дали се учи.
щото си имаме Азис - за какво ни е Вапцаров

# 143
  • Мнения: 2 448
Що за сравнение е това Азис и Вапцаров?  newsm78 Повече от абсурдно, дори не би могъл да му бъде антипод.

# 144
  • Мнения: 76
защото ако питаш нЕкой десетокласник кой е Вапцаров (а може би и някои от интелектуалците във форума) ще ти отговорят с въпроса "Кой е тоя - лев бег от "Паламуд" Мичурин, ама питай някой за Азис - всички знаем биографията му и творчеството му от край до край 

# 145
  • Мнения: 545
аз пак не разбрах какво общо има темата "Интелектуалец= Неудачник" и Азис. Чочарка, ще ни просветлиш ли по този аспект? А за останалото не съм съгласен, вярно е, че яко ги облъчват децата, но не е нужно толкова примиренчески да си навеждаме главите.

еди
ПС в мътни времена пяната отива отгоре. нормално. но пак няма нищо общо с темата. И, не, няма нищо общо между азисчо и Вапцаров. Дори в сексуалната ориентация.

# 146
  • Мнения: 76
Приемам критиката, че се отклоних от темата, но постингът ми беше даден по повод спора що е то интелектуалец и има ли почва той у нас
Защото право да си кажа - не знам - що е то интелектуалец.

# 147
  • Мнения: 4 585
За себе си го дефинирах като човек, на чието написано, композирано, казано или нарисувано се радвам, приятно ми е. Захласвам се. Побутва ме към размисъл.

# 148
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
До не много отдавна това равенство важеше с пълна сила.  Как стоят нещата днес?

Изобщо не си права. Неудачника си е неудачник. Това че някои неудачници вдигат шум около себе си и се представят за интелектуалци, е съвсем друг въпрос.

Според теб ако някой "интелектуалец", върти волана като бакшиш, продава заразват на пазара или бакча на някой строеж, това по-малко интелектуалец ли го прави или повече неудачник?

# 149
  • Мнения: 5 877
П.П. Вероятно пише във форума с ник "Мама на принцеска'85".
Нали не намеквате, че съм Гого Лозанов  Mr. Green
Хаха, това съм го изтървала.
Освен това не си си снимала тоалетната за  "Наш дом", пфу.

Общи условия

Активация на акаунт